Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
7. feb 2012

@verka888 no čo bolo v tom rádiu?

prevenar
7. feb 2012

@lopula

to je pekne ..ale hladiny protilatok nemaju de facto nic spolocne, ci sa danou chorobou nakazis, alebo nie. znie to paradoxne , ale je to tak.

tenanus doslali na slovensku za poslednych 10 rokov 3ja ludia - ockovanie ta nechrani pred nakazenim.. zaroven problem s tetanom sa da riesit dezinfekciou peroxidom vodika a konzumaciou vacsieho mnozstva Cvit

pri nejakom vaznejsom poraneni, zvacsa aj tak cloveka zaockuju znovu "preventivne" ..lebo asi vedia na kolko je ta ich "ochrana" ucinna.

mojich 5 korun 🙂

zuzanamolnarova
7. feb 2012

@tepka ahoj buď vítaná v klube 🙂

didulka85
7. feb 2012

@manof co asi? To, co v kazdej debate o ockovani. Kolektivna imunita, bla bla, ziadne neziaduce ucinky, bla bla... 😀

tepka
7. feb 2012

@zuzanamolnarova ďakujem hehe 😉

tamix
7. feb 2012

@ercika Pozrela som si tvoj link a som prekvapená a zhrozená. Na čom sa euro-poslanci ta fantasticky zabávajú a smejú? Asi som nepochopila podstatu príhovoru. Ja som na tom príhovore nič smiešne nenašla. Je to smutné, že sú na takej úbohej úrovni! Práve preto celý svet vyzerá ako vyzerá. Fakt úbohé.

verka888
7. feb 2012

Ahojte...cos atyka toho vysielania v Radiu Kosice...v podstate tam bolo vsetko ZA ockovanie, jedna pani doktorka, v kruhoch kosickych znama, hovorila, ze ake to je prospesne, ale ockuje len uplne zdrave deti (vyslovene si na tom potrpi), jepotrebne dodrziavat ockovaciu schemu v danych mesiacoch, a ak chce rodic ockovat neskor je to len na jeho zodpovednost...a zaver moderatora: negativa ockovania suziadne!!! a sme sa nasmiali 😀 😀 😀

zajaciq
7. feb 2012

@verka888 ako sa volala ta doktorka? som z kosic... ak nechces tu napisat, tak IP 🙂 dik

katarinka81
7. feb 2012

@lopula Ahoj, tiež som skončila po dvoch hexách a o tom či dať resp. nedať tú tretiu dávku, ma presvedčila informácia od kamošky ktorá v jednej štúdii vyčítala že ze ta tretia davka v podstate zvysi ucinnost uz len o 1-3 percenta, co mi pride dost nizke percento vzhladom na mozne rizika....Na druhej strane je to dosť individuálne, niektoré dieťa nemá protilátky ani po 3 očkovaniach, to sa nikdy nevie, keďže celé to je tipos bingo. Tiež som sa bála tetanu, ale je strašne zriedkavý a tie dve dávky si myslím že určite "stačia" (ale ako bolo povedané, protilátky neznamenajú že neochorieš)

evca35
7. feb 2012

táto mamička dala zaočkovať deti, pretože sú predčasne narodené a majú oslabenú imunitu ☹
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/mirfa/

@verka888 @zajaciq v košickom rádiu vystupuje dr. B.N. z Roosweltovej. Bola to ona?

moira19
7. feb 2012

@zajaciq @verka888 Zeby moja oblubena I. U. ?

zajaciq
7. feb 2012

@moira19 😎

kbeata
7. feb 2012

kvetinka211 @777anjelik777 Ahoj, takto nic nezistis, vacsiu motivaciu napisat sem nieco maju mamicky, ktore mali nejaky vazny problem resp. si myslia ze problem suvisel s ockovanim. Tu najdes oficialne info o hexe, su tam aj registrovane vedlajsie ucinky a percentualny vyskyt (samozrejme, nie vsetko bolo asi nahlasene): http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/infanr.... My sme mali 3x hexu aj prevenar dokopy a vcelku ok, dva dni vacsia placlivost a zvysena teplota (do 38.5), pri druhom ockovani mierny opuch v mieste vpichu prevenaru, dalo sa to prezit. Necitaj tie stranky proti ockovaniu, su plne zufalych ludi a sarlatanov .. nerobim si sice ziadne iluzie o farmafirmach, ale cierny kasel, obrna, zaskrt a podobne nie su zrovna choroby ktore by sme chceli mat doma emoticon
Dnes o 17:54 • 1 dieťa • Páči sa mi to • Pošli IP •
to som teraz nasla na fore,skopirovala som to,aj pisatelke som napisala slusnu ip 😉

prevenar
7. feb 2012

@kbeata
..lebo vakcina kazdeho ochrani a este je aj zadarmo .. wuuhuuuu 😀 , no neber to !

jedno je ale pravda lol tieto stranky su fakt plne zufalych ludi ..ktori nevedia co dalej po tom ako vakcinaciou znicili zdravie vlastnemu dietatu. 😕

manof
8. feb 2012

Milí priatelia, známi i menej známi,

rád by som Vás pozval na besedy o očkovaní, ktoré budú:

DNES, t.j. v stredu 8.II.2012
o 10:00
v Stupave:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

ZAJTRA, t.j. vo štvrtok 9.II.2012
o 10:00
v Bratislave-Rači:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

o 17:00
v Bratislave-Podunajských Biskupiciach:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Ak by ste chceli usporiadať besedu o očkovaní aj vo Vašom meste/obci, tu je návod:
http://www.slobodavockovani.sk/podujatia/ako-us...

Na prípadné stretnutie sa teší,
za preposlanie tohto oznamu prípadným ďalším záujemcom vopred ďakuje
a pekný deň praje
--
Ing. Marián FILLO alias @manof

karkulka1
8. feb 2012

@poppy1
Co sa tyka Infanrix Polio, v letaku k nemu http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/infanr... nie (ja mam doma aj papierovu verziu od lekarky) v bode 2 stalo: "Tato... ockovacia latka obsahuje neomycin, polymixin a FORMALDEHYD." Vasmu dietatu sa nesmie podat Infanrix Polio, ak je alergicke na ktorukolvek z tychto zloziek". No ale v casti, kde sa uvadza zlozenie (bod 6) NIE JE o formaldehyde ani ň!!! 😢 😢 😢
Takze do akej miery su taketo oficialne, statnymi instituciami schvalene informacie doveryhodne?! Aka spinava hra sa hrá s nami- spotrebitelmi?! ☹

Takze si myslim, ze tvoja otazka je zbytocna. Vsetko je to jedno hnusne svinstvo.

prevenar
8. feb 2012

@karkulka1 kazdy blbec predsa vie ,ze formaldehyd je rakovinotvorny a poskodzujuci vnutorne organy ,len ked je vo forme vyparov z nabytku, nekvalitneho textilu a materialov v stavebnictve, kde je zakazany. kedze kazdy vie,ze vakciny su uplne bezpecne z toho jasne vyplyva,ze formaldehyd vstreknuty priamo do tela dietatka nemoze byt skodlivy ziadnym sposobom. prosim ta, rozmyslaj trochu .. 😨

tamix
8. feb 2012

@evca35 to je práve to deptanie rodičov. Aj naša je predčasne narodená a tiež nás strašili, že ak malú nedáme zaočkovať tak bla, bla bla... Dali sme len čiastočne, lebo len neskoro som sa začala o tému zaujímať a malá je úplne zdravá. Len keď Ti lekár povie, že ak nezaočkuješ, tak Ti dieťa zomrie - je to riadna záťaž na psychiku a dlhé hodiny študovania a rozhodovania. Už by so to nechcela ešte raz prežiť

prevenar
8. feb 2012

@karkulka1 heh.. este som samozrejme zabudol podotknut, ze nase "statne" institucie ..samozrejme ani len netusia ake je skutocne zlozenie. nerobia ziadne vlastne rozbory, alebo testovanie. vsetko co maju je "garancia kvality" od vyrobcu lol ..je to cele sialene . verim,ze sa ludia casom preberu ..aj ti co su "za ockovanie" si urcite zacnu lepsie vsimat zmeny ktore nastali po ockovani a casom sa zobudia. pravda sa neda zastavit ..ani napriek milionom eur vrazanych do reklamy,

lucik85
8. feb 2012

Ahojte , prosim vas ak by mi niekto vedel poradit ..totizto chcem odmietnut mmr ockovanie len mi vrta v hlave este jedna vec ..my ako rodicia nezaockovaneho dietata niesme ohrozeni ked mi dieta donesie domov osypky alebo mumps kedze tieto ochorenia su v dospelosti nebezpecne? ja som bola ockovana mmr vakcinou v r.1997 ,mumps som prekonala ..ale muz je ockovany iba na osypky a mumps nemal..cize mozme sa nakazit od dietata alebo nie ked sme uz raz boli ockovani?uz som bola 100% rozhodnuta ze mmr odmietame ale toto ma trochu zneistilo ..prepacte ak ste to uz tu rozoberali ale v temach mmr som nic taketo nenasla a tu sa mi nechce citat 1000 stran ..alebo ma nasmerujte kde najdem odpoved..dakujem

kaja73
8. feb 2012

@lucik85 ja som tiež nad tym uvazovala,ale ked to NIEKDE moze chytit moje dieta,tak to NIEKDE mozem chytiti aj ja-ak vakcina u mna už nezabera-proste to nase ohrozenie je tu tak ci tak ak ockovanie už nefunguje.
a moze mi byt suma fuk ci ma nakazi daky clovek v buse,na urade ci moje dieta.
Tam kde sa nakazi ono sa mozem aj ja.
Ked sa bojis skus sa informovat a daj zaockova seba a mm-neviem ci sa to da,ale ak ano,je to stale lepsie ako kalicit imunitu maleho dietata vo vyvvoji.

majulienka27
8. feb 2012

teraz v novinach o 12 na joj je Brezina s hovorí o očkovaní aj o tom prečo bolo zrušené očkovanie proti TBC

prevenar
8. feb 2012

@majulienka27 kde to je ? mas nejaky link ?

pran
8. feb 2012

@majulienka27 Neveritelne, pan dr. na jojke pripustil, ze existuju neziaduce ucinky ockovania a ze dnesni "neduzivi" novorodenci ho znasaju ovela horsie ako sme znasali my 😀 Odmietanie ockovania nie je medicinsky problem, ale sociologicky, lebo odmietaci podozrievaju demokraticke vlady, ze su uplatne atd. Ale tak akoby mohli byt uplatne 😀 😀 😀 Vsak su to skoro svätci tie nase gorilky.

verka888
8. feb 2012

@evca35 jj..to bola ona! viem, ze mi raz bola odporucana ako lekarka, s ktorou s ada dohodnut ohladom odkladu, pripadne neockovania..

verka888
8. feb 2012

@moira19 ..nier nie..I.U. to nebola..

pifina
8. feb 2012

@lucik85 dalsia vec je, ze tusim zrovna mmr je ziva - obsahuje oslabene, ale zive virusy (opravte ma, ak sa mylim), takze sa mozes od dietata nakazit aj v tom pripade, ak ho zaockovat das, kedze bude nejaky cas infekcne 😝 podla mna je vacsia sanca nakazit sa, ked ti domov pride dieta s virusom v krvi v porovnani s tym, ze mozno niekedy niekde ten virus chyti ...

kaja73
8. feb 2012
charlize
8. feb 2012

@lucik85 ako hovori @pifina, mozes ochoriet prave preto, ze dieta zaockovat das. Na druhej strane, budem radsej 2 tyzdne chora ja, ako by som mala riskovat zdravie mojho dietata.

Ale ked ja, ockovana 2x Trimovaxom proti mumpsu, osypkam a rubeole dostanem teraz daku z tych chorob, pojdem sa stazovat na RUVZ a vsetkych ich tam nakazim 😀 😀 😀 ( ja viem, ze uz ma ockovanie nekryje, ved to bolo davno) 😅