Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
7. mar 2012

@darja20 zdravim 🙂

-v kontakte so mnou je vykanie vyslovene nepotrebne 😉
-v zasade je to lepsia vychodiskova pozicia pre dalsi proces a pripadne sudne spory. totizto "odmietnutie OCKOVANIA" sa povazuje za priestupok , ktory riesi prislusny organ (RUVZ) . odmietnutie konkretnych latok priestupkom nie je , lebo clovek nema vyhradu k ockovaniu ako takemu , ale len ku konkretnym produktom ..ktorych odmietanie sa nemoze povazovat za priestupok , kedze nie su pravne vymedzene ani v zakone , ani vo vyhlaske .. cize ty chces ockovat , ale len bezpecnou latkou . pribalove letaky samotnych vyrobcov su dokazom , ze tieto latky su potencionalne nebezpecne . nikto ta nemoze nutit pouzit konkretny vyrobok.

RUVZ to samozrejme obchadza, ignoruje atd .. ale pre odvolanie popripade sud , je to ovela lepsia pozicia. ked odmietnes ockovanie ako take, tak sa dopustis priestupku a "vybavia" ta hned 😀

snad to sam dobre chapem hehe 🙂

darja20
7. mar 2012

@prevenar fiha, dakujem. pytam sa preto, lebo nas maly sice nejake vakciny uz dostal (bcg, infanrix hexa a prevenar13), ale mmr sme odmietli aj vsetky dalsie ockovania, dr. povedala, ze oni to nehlasia hygiene; ale keby aj nahlasila, tak uz mam predpripravenu obhajobu pre ruvz 😀 a tam som prave uviedla, ze odmietame ockovanie ako take a dovody. mam obavu, aby som na nejaku vakcinu nezabudla, lebo vraj ma mozu pokutovat za kazdu samostatne, ak neuvediem vsetky (keby som to robila na 2x). pri druhom babe sa chystam odmietnut vsetky ockovania uz od narodenia, tak uvidim, aka zhovievava a ustretova bude v tom pripade nasa dr.

lenocka80
7. mar 2012

Ahojte, mala by som otazku 😉 Docitala som sa, ze u nas sa ockuje od roku 1960, alebo priblizne....A viete mi povedat, co bolo s tymi detmi narodenymi dovtedy? Sa preockovavali, ci nie?
A este jedna. Nachadzaju sa na Sk este osypky? Lebo citam Hirteho a tam pise, ze pokial neockovane dieta neprekona osypky do puberty, tak by v tom pripade odporucal ockovat 😒

filmuska_01
7. mar 2012

@lenocka80 cau hirte je super,odporucam

vyskyt osypok za poslednych 5rokov su 3 pripady, kukni sem na epidemiologicky inf. system, su tam aj ine choroby lahsie sa potom rozhodnes.
http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor...

luba41
7. mar 2012

@lenocka80 prípadne si nájdi epid. situáciu v Europe a okolitých krajinách. Minulý týžden tu bolo spomínané Francúzsko s epidémoiu osýpok str. 1062 . Ked Francúzov je 66 mil /13x viac ako nás/, tak pre vytvorenie obrazu - podel číslom 13 - počet nakazených, komplikácii a úmrtí 😉

luba41
7. mar 2012

joj. A ešte by som potrebovala nejaký odkaz na Tlačivo o hlásení nežiadúcich účinkov. A okrem SUKL, kam by som to mala poslať? Ď.

luba41
7. mar 2012

čierny kašel v Ba kraji za 9.týždeň http://www.ruvzba.sk/aktuality/chripka_ARO_9.pdf

manof
7. mar 2012

@elannor moderátor sa snažil zastúpiť chýbajúceho oponenta, keďže nikto z oponentov, ktorých rádio Lumen oslovilo, nenabral odvahu ísť do štúdia spolu so mnou. Ostatne, preto tam moderátor púšťal útržky z Dlhoneľudského aspoň zo záznamu, keď už sa s ním nedalo dohodnúť naživo.

prevenar
7. mar 2012

@darja20 jo, kludne sa pytaj 🙂

-z prezradzania osobnych udajov tretim stranam moze mat lekar vazne nasledky. ked by si to napadla na UOOU a prokuraturu ..pokuta je do 30 000e az po 2 roky odnatia slobody ^^ (napadnut "nahlasenie" sa vysoko doporucuje v procese zachranenia sa od pokuty)

-to ze odmietas ockovanie ako take si zmen . na " ze chapes vyznam ockovania a rada budes ockovat , ale len latkami ktore nemaju potencionalne velmi vazne nasledky na zdravie .. dokaz,ze to tak je su pribalove letaky vyrobcov. " tu mas zoznam registrovanych vakcin na slovensku ..takze ziadnu nezabudnes 🙂 http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

je dobre napisat , ze tvoje rozhodnutie ockovat len vakcinami bez potencionalnych zdravotnych nasledkov sa vztahuje na vsetky dalsie deti. tym by mal z toho vzniknut jeden priestupok a nie je mozne mat jednanie o jednom priestupku 2x. ( aspon by nemalo ..ale sme na slovensku, takze .. )

snad sa mi to podarilo vysvetlit zrozumitelne 😀

prevenar
7. mar 2012

@manof uprimne, na to by som nemal odvahu ani ja LOL hahaha 😀 ..ide z teba strach lol

filmuska_01
7. mar 2012

@prevenar @manof
ahoj, chcem sa spytat ci sa udavaju aj dospeli ak nie su preockovani na tou vakicnous tetanus?

a zaznam z radia lumen nie je dakde?sme zvedavi 🙂

darja20
7. mar 2012

@prevenar dakujem!

prevenar
7. mar 2012

@filmuska_01 ahojky 🙂 ..bohuzial nedokazem odpovedat ani na jednu otazku ☹ . akurat viem,ze na dospelych si tak ako na deti nedovoluju + myslim,ze sa im to ani neoplati z financneho hladiska sa s nimi natahovat. ..koli jednej vakcine, ktora je este na ne-nakazlivu chorobu. z povahy ochorenia (otrava toxinom) je jasne,ze toto ochorenie je neprenosne na dalsieho cloveka. hlavny trh je "dieta" - tony drahych vakcin, pripravena "legislativa" a chutky nahradit rodica v rozhodovani pre maximalizaciu zisku. toto je to co si strazia ako oko v hlave za kazdu cenu. 😕

prevenar
7. mar 2012

@darja20 jo 🙂

filmuska_01
7. mar 2012

@prevenar
Napadlo ma to preto,ze teraz su tie kombinovane vakciny na tetanus s ciernym kaslom apod, tak to moze byt zaujmavejsie + panika z jeho vyskytu.

prevenar
7. mar 2012

@filmuska_01 ..fakt neviem , toto bol moj najlepsi odhad s akym som vedel prist 🙂 ..lenze ty mas "zakonnu" - vyshlaskovu ^^ povinnost ako dospeli len na tetanus, nie na cierny kasel. (aspon ja tak viem) do toho ta proste nemaju ako nutit. mozu ta nutit jedine na tetanus a to sa im urcite neoplati. radsej ta obtiahnu na dietati. maju to daleko jednoduchsie zo vsetkych hladisk.

luba41
7. mar 2012

@filmuska_01 myslím, že sa dospelí očkujú vakcinou - tetanus so záškrtom

filmuska_01
7. mar 2012

@luba41 lebo mne bola ponukana ta coje aj s ciernym kaslom, ja som chcela nanajvys tetanovku samu a to vraj nejde. Dohodli sme sa ze potom,ze to odlozime, kym kojim. Tak zvazujem ci aj to neodmietnut ak sa uz budem trapit s RUVZ.

prevenar
7. mar 2012

@filmuska_01 myslis ten tenanus co nanho v ramci republiky za 10 rokov ochoreli 3ja ludia ? . bojis sa ,ze budes stvrta ? 😝

filmuska_01
7. mar 2012

@prevenar ja ani nie,
moj chlap sa obaval. a zdala sa mi to lahsia cesta ako uplne odmietnut vtedy - bola som u do doktorky len prvy raz odkedy ma zobrala,
hm, vlastne aj posledny zatial, klop-klop..

ninan2
7. mar 2012

@filmuska_01 chces povedat ze obvodna doktorka Ta chcela zaockovat na tetanus? To preockovanie co je kazdych 15 rokoch? A spominala aj ze Ta uda na RUVZ ak odmietnes? Som myslela, ze obvodni na toto kaslu, na dospelych...

filmuska_01
7. mar 2012

@ninan2 hej, chcela ma zaockovat hned , ako dostala moju kartu,len potom sme sa teda tak dohodli, ako pisem vyssie. a to ci udavaju prave zistujem. 😝
nechcem sirit paniku.

prevenar
7. mar 2012

@filmuska_01 ..ked sa obava tetanu, tak mu na narodeniny kup flasu peroxidu vodika. mozes na nu aj napisat "budes zit milacik" 😎

ninan2
7. mar 2012

@filmuska_01 ako mne je to fakt jedno, problemy kvoli neockovaniu dcerky budem mat asi tak ci tak, toto je iba slaby odvar 😀 Inak nic proti tetanovke nemam, ale ak je iba v kombinacii s ciernym kaslom, tak to nehrozi...

luba41
7. mar 2012

@filmuska_01 tak ked tam bol aj ten č. kašel, tak aj záškrt určite. Takže to bola najmenej 3 kombinácia. Samotná s č. kašlom asi nie je. A dospelých nenútia a nenahlasujú.

filmuska_01
7. mar 2012

@luba41 diky lubka, bola to asi ta trojkombinacia. 🙂
je to tvoja skusenost s tym nenutenim?

luba41
7. mar 2012

@filmuska_01 nepočula som o nikom, koho by nútili. Možno nejaké kecy okolo toho povie doktor, ale neprinúti. A myslím, že dosť veľké % ľudí, hlavne starších, sa nedáva očkovať. Ten čierny kašel /pokial som dobre čítala/, čím si staršia, tým je účinok vakcíny proti nemu kratší /2-9 rokov/ ak vôbec je nejaký. V epid. správach píšu, že nakoniec skoro 80% z chorých na čierny kašel, bolo zaočkovaných.

petot
7. mar 2012

@erikasadek To je obchodná stratégia. Najprv povedia, že je niečo spôsobené mikróbmi, a potom na tie mikróby začnú vyvíjať vakcínu (alebo ju už majú vyvinutú a potrebujú ju dať na trh).

zaockujte_aj_slnko
7. mar 2012

@sana15 este dozadu
sankcionovat rodicov preplacanim liecby za dieta je smiesne........ za dieta plati zdraovtne poistenie stat aj stat znasa naklady na liecbu....... jedine zeby toto bol zaciatok zrusenia platby za deti vo vseobecnosti a zavedenie akehosi zdravotneho poistenia na deti 🙂

erikasadek
7. mar 2012

@petot nema to nic spolocne s obchodnou stradegiou skor naopk je tam uzasne vysvtelen co uz davnejsie tusili!! ale nikto to doteraz nechcel priznat aj dane priklady, co s atyka vakciny bola aj o tom cosi uz sa dava do obehu a dav to nadej ale nemalo to nic spolocne s clankom to nie je bulvarny clanok na slovensku petot!! ale vedecke clanky o vsetko ktore vychadzaju kady mesiac.. 😉

osbne mne to dalo velku nadej!!!! skoda ze hned vsetko beries pesimisticky styl je to obchodny tah.... dozvedela som s atam veci ktore sa len tak lahko nedozviem a davaju zmysel!!!! a inak nepotrebuejs vakcinu pretoze mikrob = antibiotika dokaze znicit //// inak nebudem to uz rozoberat.. skoda..