Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
29. aug 2012

@zeleny_cajik
@anduk
@vavrenka

Na RÚVZ BA je pokuta za 66 € + trovy konania 16 € za jedno priestupkové konanie bez ohľadu na počet detí a odmietnutých očkovaní.

zeleny_cajik
29. aug 2012

@manof dik za info 🙂

prevenar
29. aug 2012

@tara ..v USA je ockovanie dobrovolne ..to je uplne ina situacia ako u nas.

prevenar
29. aug 2012

@anduk nas predvolanie len caka 😉

mandarinkadarinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajja21
29. aug 2012

Zdravím Vás všetkých....prosím Vás ako je to s povinným očkovaním pre deti v Rakúsku? Je pravda, že matka slovenka, ktorá má trvalý pobyt v Rakusku, pracuje tam legálne príde o materskú (príspevok) ak odmietne očkovanie svojho dieťaťa? Lebo čo viem, tak očkovanie je tam dobrovoľné...Dakujem

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanus
29. aug 2012

@ajja21 o nic neprides, kto taketo bludy vypustil? Nik ta za nieco co je dobrovolne nebude stihat.

ajja21
29. aug 2012

@yanus Akčná zdravotná sestra :D....dakujem

pectore
29. aug 2012

@mandarinkadarinka ked uz ma chces niecim poucit tak si daj aspon zalezat...pred nedavnom som tu ten film sama hodila....

nikimax
29. aug 2012

@mandarinkadarinka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si jej dala názov 😀 😀 😀

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prevenar
29. aug 2012

@ajja21 v rakusku je dobrovolne ockovanie a tym padom to nemoze mat vplyv na nic co si vymenovala. pre istotu sa spytaj nejakeho tamojsieho lekara ..ale na 99.99% to bude tak ako som ti napisal.

mandarinkadarinka
29. aug 2012

@nikimax myslim, ze vystizny, ked dokaze zo seba vytrubit take blbosti 🙂

mandarinkadarinka
29. aug 2012

lucim sa, dnes si dam nejaky dobry filmik namiesto vietekoho 🙂 pa

yanus
29. aug 2012

@ajja21 taku fesandu mame aj my ;)...netreba tie ich ujete reci brat vazne, komunikovat jedine s doktorom...ona je tam len na pripravovanie tacocky a rezervaciu terminov...

zeleny_cajik
29. aug 2012

@ajja21 v Rakusku nie je ziadne ockovanie povinne.

petot
29. aug 2012

@xlucia Stanovisko ÚOOÚ má právnu silu metodického pokynu alebo vnútornej smernice. Nie je záväzné pre nikoho okrem zamestnancov ÚOOÚ, a aj to je pochybné, keďže je postavené na nesprávnom použití zákona.

Jediné, v čom je platné, je možnosť, aby lekár hlásil osobné údaje na účely priestupkového konania. Lenže žiadne priestupkové konanie sa nezačne, kým ho neotvorí RÚVZ.

nikimax
29. aug 2012

@pectore to DECKO je môj postihnutý synček, ktorý sa akurát chystá spinkať! Predstav si , že podľa pediatra, ktorý ho zmrzačil a podľa orgánov, ktoré to šetrili, je to v úplnom poriadku a štandardne!! A nikto nenesie za to zodpovednosť, lekárka dalej ordinuje a očkuje a ani sa nám neospravedlnila!!

petot
29. aug 2012

@naky Viaceré krajiny lámu 50-ročné rekordy vo výskyte čierneho kašľa. Vrátane ČR, výskyt je pri 99%-nej zaočkovanosti vyšší, než bol pred zavedením očkovania. Podobný trend majú v USA, Austrálii atď.

Naletela si rozprávkam. Ochorenia ustúpili dávno pred zavedením očkovania. Pozri si fakty: http://www.rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_in...
Ak vieš anglicky: http://childhealthsafety.wordpress.com/graphs/

zeleny_cajik
29. aug 2012

@manof ozaj...ak si pamatas nedavnu vymenu nazorov... Aktualne som rozhodnuta odmietnut dalsie ockovania pre moje deti, aspon v tomto utlom veku. Verim, ze casom bude v tejto problematike viac svetla a sirsia a skobodnejsia odborna diskusia. Potom sa zamyslim opat, nateraz som vsak nasla privela protichodnych informacii, aby som mohla s presvedcenim povedat, ze ockovanie je pre moje deti spravne rozhodnutie.

petot
29. aug 2012

@megy Prečo odložiť očkovanie až po 2 rokoch?

No, z môjho pohľadu je aj toto zbytočné, ale viem si predstaviť, že to niekto chce odložiť napríklad z týchto dôvodov:
1, Do 2 rokov prebieha kritické štádium vývoja mozgu, tak možno niekto nechce v tomto veku poškodzovať intelekt dieťaťa známymi nervovými jedmi v šialených kombináciách (ergo očkovaním)
2, Do 2 rokov prebieha dozrievanie imunitného systému, tak možno niekto nechce v tomto období ničiť prirodzenú imunitu človiečika na celý zvyšok života.
3, Väčšinu tých vakcín dieťa do 2 rokov nepotrebuje ani v prípade, že by tie vakcíny boli účinné, a keďže niektoré nie sú dostupné samostatne, tak asi uváži že menej je niekedy viac.

petot
29. aug 2012

@lenaluci Pokiaľ ide o dnu alebo vysoký tlak, tak sa liekom samozrejme dá vyhnúť, ale to by sme ďaleko prekročili rámec tejto diskusie.

petot
29. aug 2012

@lenaluci V ČR majú práve v Ústecku epidémie mumpsu, aj s komplikáciami, lebo mumps dostávajú očkovaní pubertiaci a adolescenti. Keby boli dostali mumps v detskom veku, tak vtedy sú komplikácie omnoho zriedkavejšie. Veľká výhra, to očkovanie.

koralinka
29. aug 2012

neviete ako je to v Nitre s RUVZ? nas čaka tento boj o mesiac tak chcem vedieť ako to prebieha v nitre dakujem vopred

pectore
29. aug 2012

@nikimax moje DECKO uz spinka...prepac ak sa ta take oslovenie dotklo ... Neviem mna by sa to nedotklo...takze mozno preto som to pouzila.... a hlavne na niekoho uplne ineho kto ma nazval truba.... neuvazovala som nad tym .... keby mi doktorka zmrzacila decko...takto vedome...pretoze to bolo vedome...podat MMR s prevenarom ... co ani podla ockovacieho kalendara nema byt tak podavane..... tak ako prvu vec by som dala podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou...a keby to zamietli tak by som ju asi zmrzacila ja.... Je ale pravda ze som mala v povedomi hrozbu vakcin...a dbala som na bezpecne podanie..... tym nechcem povedat ze si nieco zanedbala...bola to chyba len a len doktorky...pretoze povecsine sa doktorom veri... co uz asi vsetci vieme ze je dalsia chyba... mna tiez tak natahovali 2 mesiace s 8 mesacnou ze je to len viroza.... Dva mesiace som bola ochotna cakat a sledovat malu zo zvysenou teplotou.... ale hned jak vyskocilo ku 39 ...uz ma nezaujmal ziaden diazepan ci kery das.... rovno do nemocnice na intenzivku...na krvne testy, vytery a celkove vysetrenie....este ma chceli vystrnadit ze nech idem domov ze take veci tam neriesia...a ze nemaju miesto....ze mam postupovat tak ako mi kazal doktor.... tak som sa im zacala vyhrazat....ze uz si ma ty ich odbornici pohadzuju dva mesiace....zabralo......ta na koniec boli s testou nemilo prekvapeny...a my tiez... ziadna vyroza...ale streptokok a stafylokok..... oni by cakali aj pol roka ze to same prejde.... (ale zas niesu taky vsetci....)

petot
29. aug 2012

@mandarinkadarinka Rozdiel v názore rodičov na zdravotnú starostlivosť nie je dôvodom na odobratie dieťaťa. V prípade, že sa názory rodičov na očkovanie líšia, RÚVZ môže teoreticky podať žalobu na súd, aby súd rozhodol, na ktorý názor spomedzi rodičov sa má prihliadať. Ale predpokladám, že v prvom rade platí názor toho rodiča, ktorému je dieťa zverené. Súd by teoreticky mohol rozhodnúť o tom, či dieťa má alebo nemá byť zaočkované. Pravdepodobne s odstupom niekoľkých rokov, takže aj keby rozhodol, že platí názor rodiča ktorý chce očkovať, už by to bolo z hľadiska vyhlášky bezpredmetné, lebo sa dávno prešvihli termíny.

keziah
29. aug 2012

@petot mas nieco k tomu vysokemu krvnemu tlaku a vyhybaniu sa liekom? daj hoci aj do IP

minewka
29. aug 2012

@hajanka hm, teda všetci, čo ste tu a riešite predvolanie RUVZ ste požiadali lekára o vydanie takéhoto papiera, lekár odmietol?

hajanka
29. aug 2012

@minewka odmietol - pekne povedane 🙂 nemala ani co odmietat, neziaduce ucinky totizto neexistuju, mamicka je len precitlivena, zvelicuje... neziaduce ucinky predsa nie su, za 30 rokov praxe nemala jediny problem a nez. reakciu na ockovanie ..... bla bla bla...