Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
31. aug 2012

@zaockujteajslnko tak teraz si ma naozaj rozosmial, že v letopočte pred Dluholudským 😀 😀 to si musím zapamätať 😀 😀

pectore
31. aug 2012

@zaockujteajslnko ...ked je zaockovanost 95 % tazko sa niecim nakazim.... ked sa to nieco skratka u nas neobjavi.... ... to ze su zaockovane deticky ktore su citlivejsie na nakazu (logicky - pretoze vsetko davaju do pusy, nedodrzivaju hygienu...a clovek nie vsetko na 100% ustriehne.... kolkokrat vidim decka v autobuse nalepene pusou na skle napr.) tak chrania aj nas....tak ako s pneumokokmi...ockovanie u deti znizilo vyskyt u dospelych o viac ako o polovicu.... ...tu je ten problem ze ak nebude populacia zaockovana a nieco sa sem zavlecie... ???? tak to medzi neockovanimi bude ako v raji a bude sa to sirit jedna radost....O to ci sa to zavlecenie ide asi najviac...bo tak ako to mame dnes to moze byt aj 100 rokov..kebyze to vieme nemusime ockovat, naco aj......lenze to sa predpovedat neda a to moze zmenit zo dna na den.... potom vzika situacia ako s kondomom...radsej ho mat a nepotrebovat ako nemat a potrebovat.

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zaockujteajslnko
31. aug 2012

@anduk
ono ta pectore len napomaha ludom pochopit ako to ta taka "easy" cast populacie tuto temu vobec nechape.....

typickym znakom takeho "easy" cloveka je
1) ockovanie je zivotne potrebne (lebo nam to tak predsa tvrdia)
2) ockovanie je "proti" chorobe (lebo vsak ako inak)
3) ockovanie je uuzasny vydobitok vedy a nasho rozvoja (lebo vsak veda je bohom)
4) som rad ze to mam zadarmo (to je jedno co to je ale hlavne ze je to zadarmo)
5) protiockujuci su zeleni muzici a zelene zeny co si pestuju doma zito a slapu na bicykloch, proste sekta
6) nebudem o tom viac rozmyslat, naco (ved nemam docenturu z mediciny) 😀

tara
31. aug 2012

@mikymiky nevadi, moze byt podtema " nesuhlas s ortopedickymi topankami" 😀 je inak velmi viditelny rozdiel, ked chodi dieta v ortoped. topankach a ked chodi v neortoped. vidno to na chodzi. dieta ma citit nerovnosti terenu, pretoze sa zapaju vsetky svaly, slachy, nervy a ma uplne inu stabilitu, ako ked chodi v tych "lyziarkach". minule mi moja znama povedala, ze: "pozri ako chodi nas maly krasne v topanockach ( ortoped.) ale ked ho vyzujem, tak sa ani nepohne". no verim, ze v tej vete vidite odpoved, preco pekne nechodi aj ked ho vyzuje.....tod moje vysvetlenie na ortoped. topky. jaaaj, a minule mi pani predavacka povedala, ze ona ich uz predsa predava 30rokov a su to najlepsie topanocky, pretoze ako predavacka v obuve vie, ze dieta musi mat stabilny clenok. 😠

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
moja........ kde mas zaockovanost 95% ............ 😀 😀 😀.........to co si citala na tej stranke RUVZ, to plati pre deticky (ak to je vobec pravda).. to je rocnik 1990 a dalej maximalne cize deti do veku 22r

22-75 r je bud populacia vobec neockovana (ako aj ja) a teda celkova zaockovanost tam je asi 30% a aj to tazko prehanam.....

ziadnych 95% !!!!!!!!!! v sumare mozno 40% v najlepsom...........hlboko pod tu nezmyselnost ako 95% kolektivna imunita...... a predsa v populacii nie si ziadne epidemie!!!!!!!!! kruci preco?!?

chapes uz ten rozdiel? ...... mozno to pochopis raz snad 😀

mandarinkadarinka
31. aug 2012

Podľa mna slavna pectore je tu iba spicel. co presne chce dosiahnut svojimi sprostymi recami to sice neviem, ale viem to, ze MATKA nie je urcite a vsetky tie sprostosti, co popisala, su len bezduche bludy z jej bujnej fantazie. ktora matka by svoje dieta nazvala DECKO, ktore by nevahala obetovat pre dobro inych 10 deti? podla mna ziadna - cize z toho mi vychadza, ze pectore nie je ziadna MATKA, ale pubertalna hlupana, ktora nema po veceroch co robit a strpcuje tu zivot ludom chraniacich svoje deti

prevenar
31. aug 2012

@anduk jo 🙂 ved vyber si co sa ti hodi 😉

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
ukazka mame 4 cervene ciapocky.......zbytok 30 je sedych ciapociek, ked sa to premiesa, kolko % tvoria tie cervene ciapocky zo vsetkych ciapociek? 😀 zaiste 95% lebo to tak RUVZ uvadza 😉

aduskatt
31. aug 2012

@zaockujteajslnko tak tie zelene zeny boli suprove🙂) a praveze ja som uplne nezelena a kedze sa stravujem do istej miery dost nezdravo, teda s klobasou a slaninou som velky kamarat 😀 😀 😀 a obcas sa nestitim ani McDonaldu, tak sa teda obetujem a nebudem do seba pchat este okrem tychto jedov, ktore mi chutia jedy v ampulkach, s ktorych chutovy pozitok nemam🙂)

pectore
31. aug 2012

@blovitc120 , @klara.jas A ty vies kedy otehotnies? Vsetky matky rodicovstvo podstivo planuju ???? Takze ked budu chcet deti tak sa najprv pojdu dat zaockovat.....to mi je zaujmave zistenie......a hlavne NEAPLIKOVATELNE na spolocnost....ved nakaza sa moze sirit uz 10 dni pred prvymi priznakmi.... vy si to fakt predstvujete ako hurvinek valku.... zena sa moze nakazit ani nebude vediet ze je tehotna.... ani nebude mozno chcet byt tehotna....a bude.... a takych pripadov je na tisice.... ci si to krasne zakategorizujeme ...ze to su stetky ked neplanuju rodicovstvo.. ci jak teda? Budeme take matky prehliadat...ked su nezodpovedne tak nech trpia... a ich deti nech zomieraju??? Hlavne ze mi sme zodpovedne .....nic to ze sa to moze stat kazdej v "kazdom" veku ..... rozmyslate vobec nad schemou co ste vymysleli? Vytvorime si stat zodpovednych matiek a nezodpovedny hnoj nech vydochne..... no ja zasnem.... tak chcete chranit vsetky deti alebo len te svoje?

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
dalsia vec s cim musis ratat je ucinok vakciny, ktory hned 20-30% ludi vobec nezaockuje........ dalej to "vydrzi" tak 3-5 rokov ako ucinne...

a to uvadzam ze to ockovanie teda funguje......

takze ked si to scitas, kurnik kolko vlastne "chranenych" je ludi ockovanim v populacii?........uvadzali sme 30-40% po zapocitani neuspesnosti ockovani a tzv. "fading" je to kolko v sucasnosti? 25% mozno......

vsak to by sme mali byt vsetci chori a mrtvi! 😀 😀 😀..........

tot teoria klamstva o kolektivnej imunite vysvetlena pre "easy" ludi 😀

netrep21
31. aug 2012

@tara
Mozes do IP o aku znacku sa jedna?

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
ty si myslis, ze infekcne ochorenia sa siria len medzi detmi? mozno si tak naivna, co ja viem 😀
resp. si myslis ze na cloveka co zazil SNP sa uplatnovali tie iste ockovacie schemy a pouzivali tie iste latky ako tvoje decko? 😀

mozno ti nedochadza ze spolocnost sa sklada z roznych generacii, ja uz neviem co tebe dochaza a co nie 😀

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halienka
31. aug 2012

@zaockujteajslnko si ma minule naštval keď si tak blbo ironicky odpovedal jednej slušne sa pýtajúcej, ale zdá sa, že na pectore je tvoja rétorika najlepšia 😀 sa tu váľam od smiechu na tvojich komentoch 😀

mimi
31. aug 2012

@halienka ja vas tu citam, ale tiez sa niekedy musim sulat od smiechu 😀 😀 😀

blovitc120
31. aug 2012

@pectore citas co pisem? Keby v detstve neprekonali rubeolu, v puberte by sa mohli dat zaockovat. Predpokladam, ze vacsina zien nerodi v patnastich. A tie ktore ano, casto ani ockovane nie su 😉

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
no moja, a teda ake to boli "ockovacie latky" a ake je ich ucinnost?........ napr. to ze to asi nefungovalo alebo neockovalo, opakujem, ja som mal mumps, ovcie kiahne a rubeolu....... takze ockovany na to som nebol..... a to spadam pod 22-77 r. ludi......... to znamena ze vsetci okolo mojho rocniku napr. just alias vakcina MMR najskor vobec imunni nie su !!!!!!!!!!! a kde je ta krasna 95% ockovanost 😀 😀

proti osypkam ja mam nulovu imunitu.....ale nepochybne ma RUVZ pocita medzi 95% tvoriacich kolektivnu imunitu 😀

dalej ockovanie nerovna sa dozivotna imunita, ved na samotnom tom tetane, to vidis, preockovanie kazdych 10r 😀

uz ti trochu zapaluje ako to vlastne s tou fikciou kolektivnej imunity je? 😀 alebo stale zeries tie kecy RUVZ ako slovak snicle?

blovitc120
31. aug 2012

@pectore pozri si aj statistiky, kolko pripadov detskej obrny sposobilo prave ockovanie zivou vakcinou.

mandarinkadarinka
31. aug 2012

@pectore no moja, ty si ho urcite neplanovala, to je vidiet 🙂

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
dalej si uvedom, ze vseobecni lekari nehlasia ockovanost dospelej populacie na RUVZ.........ja napr. vobec nemam ani vseobecneho lekara, ale ajtak ma zaiste RUVZ pocita do svojej fikcie 95% kolektivnej imunity 😀 😀

oni netusia, netusia, vobec netusia ako je na tom vlastne CELA populacia s ockovanim, uz to pochop trochu aspon.... a ty im zozeries kazdy blud a vymysel aj s navijakom 😀

ruvz tak dokaze monitorovat aspon trochu teda deticky, lebo ich doktorky udavaju, aj to nie vsetky, zbytok nemaju tusenia v akom stave je populacia.......

a tie obrovske epidemie stale nikde 😀 ......chvalabohu, co len dokazuje ze to vobec nie je tak ako tvrdia.....

mandarinkadarinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
31. aug 2012

@zaockujteajslnko no to mi je zaujmave ja tiez spadam do tej vekovej kategorie..ockovana som bola, a ucinkovalo to pretoze som nic nemala...mam presne opacnu skusenost...a teraz sa mozme do krvy byt ktora stych skusenosti je skutocnejsia.... ak si ockovany nebol tak to potvrdzuje bohuzial moju teoriu... a preto si tie choroby dostal...

pectore
31. aug 2012

@blovitc120 daj link na tie statistiky o obrne...ale vravim rovno ak to bude nieco od pana tuharskeho..alebo so slobodyvockovani..tak sa ani netrap... chcem priamo zdroj...nie nejake umele propagandy.

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
ty si decko! uz to pochop, ty si dievcatko ktore si uz "vychovalo" RUVZ, doslovne, dokonca ak kvakotas tie ich nezmysly stale dokola nekriticky a uplne ocividne klamstva 😀

take choroby ako mumps, osypky, rubeola, ovcie kiahne sa neockovali, povazovalo sa to za bezne detske choroby.... nicim vyrazne nie ohrozujuce!!!!!!!!!

ty decko male, ja som rad ze som mal mumps v detstve (mam istotu plodnosti ako muz), rubelou (nemozem preniest rubeolu na svoju dceru povedzme), ovcie kiahne to je skor taka povinnost atd. atd.

si v soku?!........ vtedy to bolo bezne a normalne, teraz na tom ryzuju peniaze.... nedochadza ti to stale? asi tazko vid uvod prispevku 😀

pectore
31. aug 2012

@mandarinkadarinka si pozri fotoalbum ked tak odvazne vravis ze niesom matka...

a dalsia vec daj si na jednu hromadku desat deti a na druhu hromadku jedno dieta... predstavsi ze by si musela podstupit obetu... radsej by si zabila 10 alebo 1 ? (navyse zas si si povatahovala co si potrebovala aby ti to krasne zapadlo... 😉 )

Zeby sa dnes ockovalo napri pneumokokom..od roku 1998... no veru to este za taku minulost nepokladam.... takze dnes sa ockuje proti niecomu proti comu sa v minulosti neockovalo.... (minulost si trufnem kategorizovat ako svoje dectvo)

to stymi sprostostami z googlu by si si mala zobrat k srdcu...bo je ho plne slobodavockovani...napriklad. Google je vas kamarat...jak hlasil prevenar...

petot
31. aug 2012

@pectore Obidvaja menovaní uvádzajú v článkoch zdroje informácií. To sú také tie malé čísielka v hranatých zátvorkách. Slúžia na to, aby si inteligentní ľudia mohli nájsť pôvodný zdroj informácií, ktorý je uvedený na konci článku, a aby si mohli uvádzané tvrdenia overiť.

Tí menej inteligentní tomu nerozumejú a myslia si, že tie informácie pochádzajú od "pána Filla alebo pána Tuhárskeho".

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
aj vzhladom na tvoj "vek" si tak emcionalne este deculko, aj rozumovo nejako ocividne nevynikas, triedenie a zoradovanie informacii mas ubohe, kriticky postoj k informaciam ziadny..... no proste to vyzera tak ako to aj vyzera s tebou 😀