Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
11. okt 2012

@careamell fantazia lol to je ako z krajiny , kde existuje sloboda a demokracia .. co si neviem spojit so slovenskom lol .. ze by sa "lady" pomaaaaaaaaallllllliiiiiiiiiiiiiiicccccccccccccccccckkkkkkkkkkkkkkkkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy pohli ? 😉

janula18
11. okt 2012

@manof a kde je ta petícia

meg_junova
11. okt 2012

@zaockujteajslnko
Lekari argumentuju najcastejsie tym, ze ockovanie vraj mozno nie je stopercentne, ale su presvedceni, ze zlahcuje priebeh samotnej choroby. Ja by som taaaaaaaaaaaaak rada videla nejake statisticke uuudaje 🙂 🙂 Nenarazil niekto na nieco takee__??? 😀

babi1
11. okt 2012

@meg_junova, vieš, lekári argumentujú kolektívnou imunitou 🙂 , celé očkovanie je nelogické, prečo nás dospelých takto handicapujú? 🙂 nám by toho mohli ešte tooooľko naočkovať, to by sa točili €

meg_junova
11. okt 2012

@babi1 Nas vraj neockuju preto, lebo vraj mame dostatocne silnu imunitu 🙂 to je ich argument...

nikimax
11. okt 2012

@careamell no vidíš,ako si to zmákla, držala som ti palce 😉 Ved som ti vravela, že v Považskej je radosť odmietať.... 😀

hajanka
11. okt 2012

@sirinka uf, 6mes. vazenie a 3750e pokuta? 🤐

careamell
11. okt 2012

@nikimax ďakujem 🙂 som rada, že to takto dopadlo

babi1
11. okt 2012

@meg_junova , ja teda fakt neviem, čo sa presne učia doktori, ale predsa ochorieme - viď tu v téme mamička na čierny kašeľ a navyše vírusy a choroby roznášame...a sme nebezpeční ich zásluhou, lebo si myslia, že máme silnú imunitu 😀
minule som si pozrela tento materiál: Európsky imunizačný týždeň z roku 2010 - http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q&esrc=s&so...
tu síce nie sú údaje, o ktorých píšeš, ale ak vďaka takémuto materiálu lekári veria očkovaniu...tak sme fakt ovčania

babi1
11. okt 2012

@careamell gratulujem, chcela by som aby moje deti mali také isté chápavé úradníčky, až to bude aktuálne a možno do roka zrušia povinné očkovanie a bude po starostiach 🙂

sirinka
11. okt 2012

@manof mno...ale kedze moja sestra je slobodna matka, aby mohla zarabat pre dietatko, potrebuje opatrovatelku, aby ju mohla mat, musi byt dieta ockovane...
ak ide dieta do skoly bez povinneho ockovania, musia rodicia podpisat tlacivo, ze si si vedoma rizik a vsetko beries na svoju zodpovednost (pretoze hrozis spolocnosti pre ktoru je tvoje neockovane dieta nebezpecentsvom!!)
to vlastne znamena, ze ak by nebodaj niektore zo spoluziakov na tieto ochorenia ochoreli, co sice nie je velmi pravdebodobne, mozu teba ako rodica dietata bez povinneho ockovania za to obvinit??? no ale hadam by aj museli dokazat, ze aj to neockovane dieta je nakazene....snaad... no ale v dnesnej dobe je vsetko mozne

abbey1
11. okt 2012

@careamell Sľúbili vám do očí, že pokutu nedostanete? Lebo bežne pokutu nevyrubujú na mieste, ale pošlú vyjadrenie o prejednaní priestupku a až tam uznajú, či neuznajú rodičov za vinných.

abbey1
11. okt 2012

Len tak na okraj. Dnes som už 2 krát poprosila admina, aby zmazal ten nočný príspevok an moju adresu. Ale asi nie je dosť urážlivý, keďže som sa žiadnej odozvy nedočkala. ja som to už rozdýchala, len mi ide o princíp, že tu bežne mažú a blokujú čokoľvek, ale nie každému.

vlnka81
11. okt 2012

@sirinka no u nas v belgicku to asi nebude o nic lepsie...este sa caka na rozhodnutie sudu - jeden manzelsky par dostal 10 000eur pokutu plus vazenie. tak cakame...ale predbezne som sa dohodla s mm (teda som mu oznamila, on s tym nesuhlasi) ze do vazenia pojdem ja, ze on musi zarabat a o bejby sa pride postarat babicka. tot najhorsi scenar. pokutu by sme este obanovali ale mne sa veru do vazenia nechce ☹ takze na SK je to este celkom dobre...sirinka drzim tvojej segre prsty!

sirinka
11. okt 2012

@vlnka81 no ona to ockovanie neodmietla, kedze zije s malou sama, nemala dost sil...

jarabica123
11. okt 2012

@vlnka81 booze to je strasne, ze do vazenia:(to si ani neviem predstavit, my ideme tiez ockovanie odmietnut, sice sme na SK ale uz vidim nasu doktorku co bude stvarat, ona je strasne za ockovania, neviem ci ma aj z evidencie nevyhodi, ale mne to je jedno, ja si dieta tym svinstvom pchat nenecham,

tasiko
11. okt 2012

@pectore vysvetli mi prosím ťa keď sa tu už tak dlho prechádzaš a si sklamaná,načo sa tu teda ešte stále prechádzaš? Vytvor si vlastnú tému a prechádzaj sa v nej so všetkými, ktorí sú v tejto zmanipulovanej téme taktiež prinajlepšom len sklamaní a presviedčaj si ich tam tými argumentami,podloženými štúdiami atď ktoré ti tu tak absentujú,mimochodom na ktoré tu ty pravideľne upozorňuješ že človek si pomaly nevie vybrať na ktorý link prv kliknúť. A nadpis daj aké deti vychovajú precitlivené matky a som si istá že budeš mať rekordný počet príspevkov

ange_de_la_morte
11. okt 2012

Holky můžu se zeptat , nemáte problém dát děti do školky, když nemají některá očkování ? Dneska sme to řešili na přednášce v hygieně že podle zákona takové dítě nesmí jít do kolektivu jako jsou tábory, školy, školky apod., nebo jak to řešíte ?

manof
11. okt 2012

@sirinka to je ale zo zdravotníckeho hľadiska neskutočná hovadina, pretože z toho, čo je vo Francúzsku povinné (záškrt, tetanus, detská obrna), ani jedna vakcína nebráni šíreniu vírusu/baktérie a teda z hľadiska hypotézy o kolektívnej imunite sú všetky tri vakcíny bezcenné.

zaockujteajslnko
11. okt 2012

@vlnka81
hadam ti za neockovanie ako matke nedaju vaznenie natvrdo, u vas neexistuje podmienecne odsudenie? alias kvazi "papierovy trest"? Mozes este vzdy poziadat o milost prezidenta 😀 ma belgicko vobec prezidenta? 🙂

manof
11. okt 2012

@ange_de_la_morte u nás to zatiaľ problém nie je, ale v CZ je so štátnymi škôlkami kríž. Súkromné sú priechodnejšie, ale cena je nemalá.

zaockujteajslnko
11. okt 2012

@meg_junova
ja si dovoli tvoj vyrok prafrazovat 🙂
dospely ma lepsie IQ ako babatko, silnejsie.

ange_de_la_morte
11. okt 2012

@manof: tak v tom našem zapadákově na nějakou soukromou školku můžem stejně zapomnout - nejbližší je 40km 🙂 🙂 o ceně školkovného samozdřejm nemluvě

manof
11. okt 2012

@meg_junova tak to ja mám v okruhu cca 50 metrov od bytu najmenej 5 párov rodičov malých detí, čo odmietajú povinné očkovanie

petot
11. okt 2012

@meg_junova Môžem Ti ponúknuť právnu analýzu: http://rizikaockovania.sk/leg/pa_osobne_udaje_o...

sirinka
11. okt 2012

@manof a ostatni, co sa vyznate... ako je to v krajinach, kde nie je povinne ockovanie ziadne, lebo babi, konkr. v AT a v NL riesia ich ockovaci kalendar a vraj sa ich nikto nepytal, ci chcu deeti ockovat, ale proste ockuju... ten system teda funguje tak, ze tiez maju ockovaci kalendar a podla neho sa riadia a nezaockuju iba tych, co sa sami ozvu, ze nechcu?
uz potom aj chapem tie vysoke percenta zaockovanosti v tychto krajinach...

mamkabeika
11. okt 2012

@petah82 ďakujem za odpoveď 🙂