Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lucia123
11. sep 2009

erikasadek, pridavam sa k zastupu gratulantov! Stastne to babatko, ktore sa narodi takej mame, co nedava ockovat!

Mam mena a kontakty uz par rodicov, ktori maju postihnute dietatko a su ochotny spolupracovat. Je to zatial malo, ale robim na tom. Taktiez vela info cerpam z internetu a diskusii, tam si tiez pisu, no niektory nie su ochotny sa zviditelnit, co je skoda a napomahaju k statistikam UVZ.
V zasade ked sa uz nieco stane takymto rodicom poucia sa a uz druhe dieta nedaju ockovat, no skoda je poucat sa na vlastnych chybach, takze mohlo by to pomoct inym, co este nemaju zlu skusenost.

BTW
Casopisy ako Zdravie, Mama a ja, su velmi dobre financovane farmeceutickymi spolocnostami, takze nikdy neuverejnia clanok proti ockovaniu, ked som sa snazila niaky clanok sprostredkovane uverejnit, tak odmietli. Odporucam tieto caspoisy teda "podporovat" a kupovat 😒

martina46
11. sep 2009

v nejakom casopise - myslim mamina ??? 😅 - bolo nedavno o nebezpecnej bcg vakcine, hovorila tam aj lekarka. to bolo celkom pozitivne.

erikasadek
11. sep 2009

jej dakujem velmi pekne za gratulacie....

urcite s anedam ockovat ako tehotna, na chripku A 😠

a luci ja ma to stasti eze v fR, nie je povinne ockovanie, okrem tetanusu, teda pentavac a spol...
takze do tych 3 rokov nedam, a az po 3 roku dam, normalne zaockovat na tetanus... kvoli skolke.. 😉

lucia123
11. sep 2009

erikasadek, tak vidis, aspon ze tam su normalne zmyslajuci ludia, a nie ako u nas... Snad sa raz aj Slovensko prida k vyspelym statom, a dufam ze to bude skor, ako budem mat vnucata a este taka stara o palicke s traslavym hlasom budem nadavat na vsetky vakciny 😀

hanam
11. sep 2009

baby namate linky na nejake skusenosti a zle reakcie deti na v sucasnosti pouzivane vakciny? Ja som tu uz vselico pozrela. A som uz aj celkom rozhodnuta neockovat. Moj muzik este vaha ☹ Stale pocuvam otazky co ked nase dieta zje piesok, alebo sa nakazi v skolke a keby sa zaockoval choroba ma aspon miernejsi priebeh. A nepoznate aj nazory nejakych nasich lekarov ktori su proti ockovaniu? Ak mate linky poslite, mne sa to uz nechce hladat. 😉

mywiel
11. sep 2009

Hanam ja mam nazory len svajciarskych lekarov a pediatrov, ale je to vo franine tak si to musis prelozit cez google translate. Ked kliknes na maladies infantiles tak to su detské choroby...

http://www.infovaccins.ch/

petot
11. sep 2009

Ked dieta zje piesok, moze sa nakazit nanajvys hlistami alebo toxokarozou, co su paraziticke ochorenia prenasane mackami a psami. Proti nim sa neockuje.

ginepra
11. sep 2009

mna by tiez zaujimali nazory lekarov/-riek, ktori neockuju svoje deti - ak na tuto diskusiu zabludia... zda sa mi, ze vascina "neockujucich" su ne-medici.

erikasadek
11. sep 2009

ginepra budes sa cudovat kolko lekarov je proti ockovaniu, v zapadnych krajinach.. 😉

hanam
11. sep 2009

nemate niekto link podla coho sa ockuju v sucasnosti deti v Japonsku?

hanam
11. sep 2009

Toto ma teda zaujalo http://blip.tv/file/2224472/> ale yasa na druhej strane nie je to reklama homeopatickych lekarov?

vanish1
11. sep 2009

erika, gratulujem 😉

erikasadek
11. sep 2009

vanish ahojjjjjjjjjj

dakujem... 😉

vroni
11. sep 2009

Erika, gratulujem, si šikulka!!!!

vanish1
11. sep 2009

🙂

erikasadek
11. sep 2009

si zlata, ja nie, to moj muz.. 😉

😀

ale nie, chce to bolo, chceme dievcatko.. 😉

ma76
11. sep 2009

Petot-hanam

ja som v detstve prekonala toxokarozu.Ako som to zistila? Kamaratka bola na testo na toxo a mala ju ☹ -bola tehotna a plod už bol poškodeny,vyvolany pôrod,strašne....dnes su tomu už 4.r.a maju zdraveho chlapčeka.....tak som išla aj ja na test na kramare v BA,planovali sme babo....Mam prekonanu tuto chorobu v detstve a doživotnu imunytou na toxo...
lucia 123
moja sestra ma syna choreho na reumu(autoimunne ochorenie) ktoru dostal ked mal asi 2r. , s čoho asi?....bol uplne zdravy.Nemôže utekat ani skakat,neohne koleno a kotnik ma zdeformovane,same liečenia a prirodne produkty....iba to mu zabera na zmiernenie bolesti...ked rano vstava nechcite to vydiet.. 😢 .Ked ju dostal reumu tak dr. mu dali dlahu že ma prasknutu kost 😒 ....v Pieštanoch zalomili rukami 😲 .
Aj pre tento pripad v mojej rodine som sa rozhodla odmietnut očkovania.

teri3
11. sep 2009

zaujímavé je, že lekári v súčasnosti VYZDVIHUJÚ súvis medzi stravovaním sa v prvom roku života a možnými zdravotnými komplikáciami neskôr - o 2, 5, 15 rokov, ale VYLUČUJÚ súvis očkovania s nejakým následkom, ktorý nenastáva OKAMŽITE, alebo maximálne do 2 dní 😕 🙄 😨 . Veď predsa aj následky brania množstva antibiotík sa prejavia až po niekoľkých rokoch.

inak s tými časopismi - je to hrúza, pomaly čo strana to reklama na očkovanie. Dieťa čítam len odkedy sa mi narodil drobček a akosi sa tam cyklicky opakujú tie hrôzostrašné detské ochorenia, proti ktorým je JEDINÁ ochrana - očkovanie. Minule zas bolo v dvoch číslach písané o rakovine krčka maternice - zase je len najúčinnejšie očkovanie 🙄 😝

ja som prekonala mumps a tuším kiahne alebo osýpky, to si už nepamätám, len viem, že som sa nemala veľmi škriabať, aby mi vraj nezostali jazvy 😉

ešte sa chcem spýtať, či neviete, ako to bývalo u nás - cca 30-ročných s očkovaním vo vyššom veku. Premýšľala som totiž, či dáka vakcína nemala súvis so vznikom mojej alergie (14 rokov) a migrény (22 rokov)

teri3
11. sep 2009

erika, aj ja gratulujem 🙂

alfomilka
11. sep 2009

jediny casopis, co sa buri proti ockovaniu je Vitalita, myslim, ze v julovom cisle su tomu venovane asi 2 - 3 strany.

martina46
11. sep 2009

mywiel,
ten link mi poprekladalo len kde tu slovo ☹

denisocka
12. sep 2009

erika, gratulujem 😵

barborka08
12. sep 2009

tu je ta stranka WHO, ake inmunizacne programy maju v danych krajinach, teda ake ockovania v danej krajine maju 🙄 http://www.who.int/immunization_monitoring/en/g...

barborka08
12. sep 2009

Erika, Lucia123, Martina46 a vsetky co cakate prirastok do rodinky, GRATULUJEM 🙂

vanish1
12. sep 2009

teri, ja mám 25 a v dvanástich som dostala silnú alergickú reakciu po tom, čo sme sa hrali vonku v zrne, cca mesiac pred tým som bola očkovaná myslím Trimovaxom. Takže odvtedy som alergička a teraz už aj astmatička.

martina46
12. sep 2009

Barborka, ďakujem 🙂
Ten link, čo si dala, to je super. Len, kde tam nájdem, čo je v kt. krajinách povinné?

denisocka
12. sep 2009

BABY?HODIM AJ SEM MOJ DNESNY SEN 😀 inač,fakt robím v polepšovni,takže žiaden výmysel

. Vratila som sa do roboty,myslím že skor ako mi končí MD a maleho som dala do školky . V robote ma predelili niekde inde, ako robím , predelili ma na Sibír - mala som tom s dalšími očkovať dievčata - chovanky z polepšovne . Asi po zaočkovaní druhej mi pomaly došlo,čo to preboha robím, ja bojujem proti očkovaniu vlastneho dieťaťa a v robote ich očkujem jak pokusných kralikov? NAto som dostala silnu tužbu zavolať do školky,čo je s malým - tak ledva som chytila signál a učitelka mi vraví,že je celkom dobrí,že sa začlenil do kolektívu, ale nejak to neznelo presvedčivo .....ale ked možem,nech prídem. potrela som na hodiny,bolo 8. hodín rano a teda bolo ešte dosť skoro nato,aby som už išla po neho,ale rozhodla som sa isť . V tom na tom Sibiri začala taka fujavica, oni sa poskrývali, ja som si lahla a držala som sa snehu . Potom sa tam vyčasilo,všetko zelene ,trava - niečo sa tam ešte odohralo,ale už mi to vyletelo. s niekym som sa chytila,tuím mal zbran,neviem už fakt. no nakoniec som šla do tej školky a tam mali oni poradu očkovania a mali sa očkovať aj deti . Bola tam nejaka pani,veduca toho všetkého diania a ja som sa ako jedina postavila,že očkovať nedám,a ona že prečo. Tak ja preto,lebo nedám a ona sa mi smiala,že ake to je dobre,čo vymýšla. Tak som jej nato vravela,že našu očkovakcinu darujem jej vnučatam nech si ju pichne do nich,ked je taka super. No,dali mi čosi podpísať, a tam bola suma 6,5 v krružku,ešte viem,že som to ani neuhradila,tu pokutu bo si to nevšimli .

denduska
12. sep 2009

Deniiiiiii 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😀 😀 😀

denisocka
12. sep 2009

deni,smutne že 😅 ešte že sa tam asi nevrátim

barborka08
12. sep 2009

Martna46, to tam prave nie je, tiez to hladam. Ked najdem poslem link 😉