Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
29. okt 2012

Nie. Od posledného dňa lehoty pre vykonanie toho-ktorého očkovania.
Ty máš pediatra v NM či PN?

manof
29. okt 2012

@liviadanova
Celkom podarený článok, čo povieš?

dazdovka
29. okt 2012

@alenka600 to hadam nie... Myslim prave na Virapen-a, ved on urcite nie je sam, kto nesuhlasil pocas svojej praxe v Big Pharma so vsetkymi praktikami, ovplyvnovanim vyskumu, marketingovymi strategiami, vplyvanim na politiku vcitane... Teraz sa v massmediach moze hovorit nahlas, ja nemam tv, neviem ci sa o tom dost hovori, ale v rodine sa stretavam so zdesenim ze neockujeme... Tak ked som dnes nasla na tvnoviny.sk clanok o absurdnych pokutach za neockovanie, zacinam mat pocit, ze je cas konat, prave teraz. Ak mozem ja nejako pomoct, tak treba ist a konat, len ako, co?

liviadanova
29. okt 2012

@manof Až prekvapivo objektívny 🙂

xlucia
29. okt 2012

@bubulka722 odpovedala som na to vyssie, pozri si

prevenar
29. okt 2012

@ivanajelinek 🙂 nie si sama .. minulost nezmenis. treba ju napravat , ako to len ide ..a neopakovat rovnake chyby do buducnosti. tak isto to mam ja , ty .. a tisice dalsich. treba sa proste poucit - to je zaver celeho "vyletu" .

nae
29. okt 2012

@kikulka1 ahoj, na vakciny.net sú aj nejaké štúdie o protilátkach po očkovaní, resp. pri roznych očkovacích schémach, skús si to tam postupne preklikať.

svetlanaa
29. okt 2012

Mam este otazku k premlcacej dobe, co sa stane, keby by som, teoreticky (neurobila som tak), podpisala odmietnutie po roku od posledneho mozneho terminu ockovania? Pocita sa potom dva roky od podpisu, alebo od terminu?
@manof

bobocka
29. okt 2012

@liviadanova a ta suma v clanku? navysenie? 😕 nie je nejake dramaticke,ale je 😒

bubulka722
29. okt 2012

@manof Pediater je pod NM, takže spadáme pod RUVZ TN, čo je vraj v pohode. Aká je vlastne lehota na HEXU? Pre MMR platí od 15 - 18 mesiaca? Som rada že drábi v TN nerobia veľké problémy ale najradšej by som bola keby mi už nikto nedýchal na krk.

bubulka722
29. okt 2012

@xlucia Nečítala som príspevky pred mojou otázkou. Každopádne ešte zďaleka nie sme za vodou. 😝

xlucia
29. okt 2012

@svetlanaa odpoved je na strane predoslej strane

xlucia
29. okt 2012

@bubulka722 za vodou ani tak skoro nebudes, a ani nikto kto tu odmietol niektoru vakcinu. tento boj sa este len zacina.... a bude trvat este dlhooo

liviadanova
29. okt 2012

@bobocka ako pre koho 😖

bobocka
29. okt 2012

@liviadanova no zas nejake dramaticke navysenie to nie je voci povodnej sume.ale aj tak som nezachytila,ze by sa to malo navysovat 😕 kazdopadne je to este ok suma .mohli kludne vyrubat taku vysoku pokutu,ze by to ludia uz vobec neboli schopni zaplatit.kazdy z nas si vie predstavit kde by tie peniaze vedel minut,ale ked su nenazrani,tak nech si ich maju.ak im to ma zalepit usta,tak budis.som ochotna zaplatit.nie je to fer,ale mohlo byt aj horsie.nutenie ockovania pod hrozbou vazenia ci odobratia deti...vzdy moze byt aj horsie.v porovnani s takymto scenarom je ta financna pokuta mensie zlo.

svetlanaa
29. okt 2012

@xlucia Dakujem, necitala som dost pozorne.. Je to teda od posledneho mozneho terminu, pochopila som to spravne? Ale pre istotu radsej nic podpisovat nebudem..

xlucia
29. okt 2012
irenkask
29. okt 2012

@petah82 Vďaka ti veľká, už som si to dala do obľúbených moju malú princezničku. Vieš ja by som na tej debate s tým Dlhosprostým ani nemohla byť, lebo ešte by ani neskončila, by som ho istotne fyzicky napadla a domov by išiel s hlavou pod pazuchou a ja sedieť, vďaka tým odolnejším čo môžu vidieť ten ksicht a to isté ten blbý polievkár veď to je hanba pre celé slovensko chodiaca znôška klamstiev. Aj tak sú im vlastne tie hlavy úplne naprd.

zaockujteajslnko
29. okt 2012

@bobocka
za "nizku" pokutu v sucte mozeme dakovat pani poslankyni Muskovej za HZDS.......povodny navrh bol tusim 1660 eur (po prepocitani na eura) na koruny teda 50 000 Sk. Prave pre toto je na ciernej listine korupcnych lekarov a farmafiriem.....

bobocka
29. okt 2012

@zaockujteajslnko vidis to.hovorim,ze to mohlo byt aj horsie.nie je to malo,pre nas konkretne je to fakt kopisko penazi,ale mohlo a moze byt aj horsie.takze teoreticky ak ma byt toto cena za zdravie,milerada zaplatim.za zdravie je to uplne pidi cena 🙂 to ja totizto ocenit nedokazem 🙂

zaockujteajslnko
29. okt 2012

@irenkask
Dlouhohlupy je ovidine uz znacne senilny, on za to uz ani nemoze, to je ako chromy papagaj, bude opakovat na co si este dokaze vobec spomenut a co mu zafixovali za co dostava peniazky na bonboniery pre vnucence, ktore su samozrjeme plne zaockovane a preto stale chore...

zaockujteajslnko
29. okt 2012

@bobocka
ja nemienim platit jediny cent za svoje ustavne pravo !!!!!! a ak sa niekomu nepaci nejakej premudrelej mudr. moze dostat aj po papuli..... plne v ramci trestneho zakona a nutnej obrany........pretoze je nepochybne ze ockovacia latka obsahuje nebezpecne a jedovatel latky a ja som teda plne zakonne opravneny klast nutny odpor proti utoku na moju osobu a moje dieta..... v ramci predchadzania trestnej cinnosti ublizenia na zdravi a porusovania cudzich prav, ako aj podozrenia z hrubeho natlaku a vydierania....

irenkask
29. okt 2012

Včera som pozerala krásny dvojfilm na stv1 volal sa Zamrznuté nebo o autistickom chlapcovi ako ich kedysi nevedeli diagnostikovať a označovali ich za schizofrenikov a podobne a zatvárali do ústavov pre choromyselných, napriek tomu že boli v určitých oblastiach geniálni ak môžete pozrite si to ale neviem kde to je uložené. Najmä rodičia ktoré máte takéto detičky.
Napriek tomu že to bolo z roku 1967 niektoré praktiky mi pripomenuli, že sa bohužiaľ veľa toho v zdravotníctve ani nezlepšilo napriek tomu že je rok 2012.

bobocka
29. okt 2012

@zaockujteajslnko to je sice vsetko pekne a pravdu mas,ale je ti jasne v akej krajine zijes a ako "lahko" sa tu prava dovolava. 😒

zaockujteajslnko
29. okt 2012

@irenkask
no vies, lenze ten autizmus je tak vagny ze nie je pravda ani to ze kazde poskodenie mozgu ockovaou latkou je autizmom... ono uz davno bolo vymyslene taka diagnoza ze LMD, lahka mozgova dysfunkcia....

to s tym narastom autizmu je hlupost, skor sa ludia len zacali o to viac zaujimat..... a trieska s diagnoza autizmus na cokovlek ved to ani nevedia zadefinovat 😀........

zaockujteajslnko
29. okt 2012

@bobocka
ked niekto dostane po papuli, tak nepotrbeujes na to ziadne statne pravo a ziadnost a papierovacky..... bohuzial tam kde konci realne vymozitelne pravo zacina nasilie - vzdy je to tak, to je axioma, takze ohladom ockovania ak rychlo neprejde k dobrovolnosti prejde to k nasiliu a ked sa teda pediatrickam nepaci zacnu dostavat po papuli a este im bude poskodzovany majetok....... ak to teda takto chcu, tak to tak aj bude.....

annieella
29. okt 2012

@heimdalls ahoj, diky za reakci. vazim si tveho nazoru nicmene nepatrim k tem, kteri spolehaji na ostatni vzhledem k jejich zaockovanocti. Pokud budes mit chut a cas mrkni se na http://www.genesgreenbook.com/content/proof-vac.... Kam se poděl mor, cholera, spála a další nemoci, proti kterým se nikdy neočkovalo?Očkování žádnou nemoc nevymýtilo, často tomu bylo naopak. Zastavám nazor MUDr Elekové, která ve svém 4.Dílu Očkovat nebo neočkovat sděluje "Nedávno jsem četla článek, že očkování orální vakcínou proti obrně v Indii vedla k cca 13x násobnému výskytu akutní chabé obrny u očkovaných dětí. Je to přesně ta nemoc, který plnil statistiky před očkováním jako polio a po očkování ho začali vykazovat zvlášť. Faktem je, že po zahájení očkování stoupl výskyt obrn (tj. fakticky polio) 13x. To nevypadá na moc velký úspěch. Celé vymýcení polio byly jen hrátky s čísly a statistikami, nic jiného. Obrn neubylo, jen se nazývají jinak. To je obvyklý trik, který se používá i u jiných nemocí. Očkovaný přece nemůže mít nemoc, proti které se očkoval, když ji dostane, pojmenuje se to prostě jinak." Souhlasim, ze problem ockovani vyzaduje komplexnejsi reseni nez se jenom "tesit,az se ockovat nebude". Ano, je dulezite hledat ve vsem to pozitivni. Je zaroven nebezpecne prehlizet druhou stranu mince.

annieella
29. okt 2012

@heimdalls Jen tak na čtení Očkování: hypotézy versus fakta http://www.margit.cz/ockovani-hypotezy-versus-f...

petot
29. okt 2012