Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
3. nov 2012

Troll zase sype demagogické štatistiky. To tak vyzerá, keď sa vytrhnú z kontextu nejaké hodnoty. Troll však pre istotu neuviedol roky, ani ostatné hodnoty v poradí.

A čo tak to doplniť: Osýpky v USA - úmrtnosť 13,3/100000 v⁠ roku 1900 ale len 0,03/100000 v roku 1955. Vakcína zavedená 1969. Úmrtnosť klesla o 97,7% už 8 rokov pred zavedením očkovania.

petot
3. nov 2012

@evicka1971 Takže v Belgicku očkujú proti osýpkam už od 12 mesiacov, ale musia podať druhú dávku do 1 mesiaca od prvej. Úbytok protilátok u menších detí je tak rýchly, že v niektorých krajinách sa deti očkované pred 1 rokom považujú za neočkované.

pectore
3. nov 2012

@vlnka81 ale mne nejde o teba .... vobec ma to nevzrusuje..a dokonca ani neprekvapuje..ja sa len usmievam. 🙂 ...ty si uz totiz stratena...ked nevidis, nepocujes, necitis.... teba presveci az epidemia... tak ako matky v britanii ...nic ine!!!

Ja tu skor ukazujem tym co este premyslaju a zvazuju postoj, ze to neockovanie nieje az take ruzove ako je vykreslene v tomto fore... kde kazdy kto si napise co i len o kvapku iny nazor nez je mainstream je hned troll.... o niecom to sveci... a to je zaujatost a jednostranost s nulovou toleranciou.... ako voci laickym nazorom tak voci odbornym podkladom.

evicka1971
3. nov 2012

@petot ja ziju ve Svycarsku a u nas je prvni davka ve 12 mesicich a druha v 15 mesicich.Jak to je v Belgii to nevim.

petot
3. nov 2012

Pre vysvetlenie, v USA sa najprv začala používať inaktivovaná vakcína, ktorá sa však ukázala ako neúčinná a riskantná (definitívne stiahnutá v roku 1967). Plošné očkovanie živou vakcínou, ktorá sa používa dodnes, sa začalo až neskôr. Každopádne pokles úmrtnosti nastal dokonca ešte pred začiatkom klinických testov inaktivovanej vakcíny (1960).

vlnka81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
3. nov 2012

@evicka1971 Čiže aj u vás sa musia podať 2 dávky krátko po sebe.

evicka1971
3. nov 2012

@petot Jo neni to sice do mesice,ale do trech

vlnka81
3. nov 2012

@pectore tak mne sa zda ze si cela vzrusena ak tu uz od 7am vypisujes same zavadzajuce statistiky..a ak mas taky zaujem o temu ockovania, prosim , nech sa paci zaved si svoju vlastnu temu a tam ries co ta trapi - tam presviedcaj ludi o tom aby ockovali ak ti o to ide, tato tema je pre ludi ktori sa rozhodli neockovat. ako mozem doverovat tvojej logike ak ani to ti nedochadza????? ja nechcem nikoho urazat ja to myslim vazne...☹

pectore
3. nov 2012

@vlnka81 priemerna vakcinacka diera v osadach na slovensku je stanovena, na cele slovensko 5,2%
takze neprehanaj... a navyse kde to asi tak maju chytit? ... ked zvysok populacie ide k 98-99% zaockovanosti? Ked to nahodou chytia tak si to pekne vyzeru v osadach....keby sme ockovali na urovni britanie tak a snasou hygienou by sme ...mali horsie cisla... ako v britanii... no keby sme neockovali vobec..co sa nedeje ani v britanii a ani v rumunsku..tak by sme si mohli pisakat.... by sme sa vratili supom do stredovaku a hlavne vdaka neprisposobilim..ktori by len tazko drzali karantenu a hygienu aby sa chorobi zbavili.

petot
3. nov 2012

K rečiam o stredoveku len jeden graf.

pectore
3. nov 2012

@vlnka81 statistiky co som ponukla su najcerstvejsie statistiky ...ani manof nemoze vychadzat koniec koncov z nicoho ineho...lenze tu to mate oficialne s prvej ruky bez blbych komentarov..aby ste si spravili nazor bez toho aby vas niekto drzal za ruku... nic nieje zavadzajuce..je to akurat bez prifarbenia.... tu niesu len rodicia ktory sa rozhodli neockovat nerob zo mna idiota... je tu mnozstvo ludi co sem pridu o radu alebo podporu... a tu dostatu pseudovedu... a domnenky... tak ma nechaj pisat si svoj postoj na nesuhlas s ockovanim pretoze diskusia nieje o jednotnom nazore...ale o vystavbe nazoru na zaklade roznych argumentov......a toto je diskusia!

pectore
3. nov 2012

@petot a ku grafu uvedme ze sa od roku 1946 zacalo pomaly ockovat.. pred zavedenim ockovania na cierny kasel bola jeho umrtnost 10% po ockovani sa priblizilo 0....... + lepsia hygiena a vysia zivotna uroven.... malo to klesajucu tendenciu...ale kde by sa zastavila na 5-3% ??? vzhladom na regiony?? a vysoku nakazlivost danych chorob...??? nebola by umrtnost a poskodenie stale vysie ako je to v pripade neziaducih ucinkov??...

vlnka81
3. nov 2012

idem napisat asmira team, ak suhlasite s tym co napisem dajte tomu lajk, aby videli ze nie som v tom sama...zial asi sa to inac neda. mna uz prestava bavit chodit na tuto temu ak je tu par rozbesnenych zufalcov, ktori nemaju co ine robit ako spamovat tuto temu a podla nich "zachranovat svet", nech sa paci, nech zachranuju ale na svojej vlastnej teme!

molka
3. nov 2012

@vlnka81 ja som včera večer nahlasovala kolostrum, tiež ma to nebaví čítať, keď tu niekto vyslovene vyrýva. Človek si chce prečítať nejaké informácie alebo skúsenosti iných ľudí a miesto toho tu musí čítať iba vyrývačné príspevky. Téma má jasný názov, tak nechápem, prečo sem večne musí niekto chodiť presviedčať.

vlnka81
3. nov 2012

@molka uplne suhlasim, ale v tomto pripade uz asi nestaci nahlasovat...☹ aj ja som ich nahlasovala ale zas sediet tu a nahlasovat kazdy prispevok...to sa citim ako blazonko 😀 snad im daju BAN

pectore
3. nov 2012

@vlnka81 nic v zlom ..asi tu je niekto iny zufaly... a ako v skolke ide pozalovat pani ucitelke....toto nieje vasa tema ..toto je verejna tema...napis adminovy pravdu...ze nedokazes prezut nazory inych ludi na temu nesuhlasu .... nazory ktore ilustruju situaciu co sa bude diat ak bude rast nesuhlas s ockovanim....nazory ktore sa tykaju priamo ockovania , statistiky a oficialne udaje.... nazory ktore s temou suvisia... uz som raz admina vyzvala aby si robil svoju robotu poriadne a nedaval na vascinovy nazor.......pretoze je sprepacenim vsade kupa sedlakov....ktori diktuju co sa smie a co nesmie pisat!!!...pretoze ja tu nikoho neurazam , bavim sa k teme... ludia si mozu citat aj moje nazory... takze tak o zufalosti a jej cinoch...zas ste mi raz ukazali... ze skratka nemate gule sa bavit priamo ... nazor na nazor..aby sme prisli na to co je za tym,.... lenze vy to ani nechcete vediet...vam staci tento svet...polopravd.

vlnka81
3. nov 2012

Mily Asmira team,
sme velmi vdacni za MK ktoreho ste pre nas vytvorili a spravujete ho. prihlasila som sa do tejto temy pretoze som sa rozhodla neockovat a chcela som byt s podobnymi rodicmi v kontakte. Obcas sa tu ukaze niekto kto ma dodatocne otazky a na nich im radi zodpovieme. v poslednom case sa tu vsak objavuje par trollov, ktori nam celu debatu spamuju, spomaluju, napadaju a dokonca urazaju niektorych z nas. Urcite mate s takymito ludmi mnoho skusenosti, kedze pracujete v IT, a viete ze zbavit sa ich je nemozne. preto ziadame o pomoc vas, aby ste s nimi urobili poriadok. Nemame vobec nic proti tomu ak ma niekto iny nazor, ale nech ide do inej temy ktora je pre dany nazor relevantna, pripadne si vytvori vlastnu temu kde si bude pisat svoje uvahy.
ja sama som sa nechala uniest a zacala som na trollov reagovat - ale nikam to nevedie...a nahlasovat ich kazdy prispevok ma uz nebavi lebo to znamena ze ho musim aj precitat a tym stracam cas a nemozem reagovat na poznamky k teme od ostatnych prispievatelov, ktori sa v tom mori trollovskych prispevkov stracaju.
da sa to nejakym sposobom riesit? za vybavenie vopred dakujeme a prajeme vsetkym pekny vikend
@ceresnam
@moulinkaa
@markie
@g4bor
@mimi717
@martinjasen
@jennyska
@kuko
@bob
@viz

hexa5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
3. nov 2012

@vlnka81 lagaba uz dostala ban, rovnako jej kolegyna labaga2 🙂 myslim, ze sa prevtelila do kolostra 😀
len nechapem co tu este stale robi ta vyssie, ked ocividne porusila pravidla xxx krat viac ako tie ostatne, pocet jej zmazanych prispevkov hovori za vsetko, dokedy este???

petot
3. nov 2012

Ospravedlňujem sa všetkým, že som podľahol dojmu, že s trollom je možná diskusia. Skončil som.

hajanka
3. nov 2012

dovidenia labaga7, ci pectore3, ci v novom mene hexa5 😀 😀 😀 dovidenia

hexa5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
3. nov 2012

Vzhladom na to co vam napisala @vlnka81 ... dam do pozoronosti ..ze tato tema je verejna! ..navyse je to diskusia!..a diskusia je postavena na argumentacii a nazorovej vystavbe danej temy . Kedze @vlnka81 priamo utoci na ludi co nemaju maenstrimovy smer diskusie to znamena ze ich nazor na vec je skeptickejsi co vsak neznamena ze s temou nesuvisi.....alebo inak porusuje pravidla.....vyzyvam vas aby ste prispevky mazali v sulade s pravidlami... A nerobili separaciu nazorov na zaklade vacsiny ....snad ma kazdy pravo na vyjadrenie sa....pokial neporusuje pravidla fora....!!! Pokial sa im nepacia principi fungovania verejneho fora mozu si zalozit sukromne kde mozu pokracovat v cinosti bez "trollov"....Ak sa i napriek tomu rozhodnete mazat prispevky "skeptikov"...potom ziadam spravodlivu ruku..je tu mnoho prispevkov o vitamine C ci D ktory s temou absolutne nesuvisia!!!.... ked uz tak si posviete aj na take prispevky.... Za pochopenie dakujem.
@ceresnam
@moulinkaa
@markie
@g4bor
@mimi717
@martinjasen
@jennyska
@kuko
@bob
@viz

nae
3. nov 2012

Príspevky od pectore, labaga, billam, hexa5, prenevar2, kolostrum, a ich ďalšie mutácie typu číslo5žije, ušnýmaz, vesmírnyvýrus a podobné existencie preskakovať, nahlasovať, ignorovať 😎

monuska342
3. nov 2012

pectore citaj nadpis a potom sa vyjadruj lezies do kazdej temy v ktorej sa mihne slovo ockovanie vsade spamujes tie tvoje iste clanky ktore nikoho nezaujimaju kedze su strasne dlhe a nic nove sa tam nedozvies 😝 😝 uz som ta videla aj na inych strankach ako je MK a vsade chodis len vyryvat ty sa musis strasne nudit a tato tema sa vola nesuhlas s povinnym ockovanim a nieje ci jemas alebo nemas ockovat tak sa neohradzaj ze je to diskusia svoje deti si ockuj a nam daj pokoj

billam
3. nov 2012

@nae mozem vediet preco ma spominas a davas do súvislosti s inými? Ja som si len napisala svoj nazor, nikomu som nenadavala, len reagovala na to, ze sa nespravate podla pravidiel a vsetkych osudzujete?...preco by sa mali nahlasovať moje príspevky?...môžeš mi to vysvetlit?

zigzag
3. nov 2012

@nae juj, ale sa ich tu namnozilo 😀 fakt obdobie ked sa mnozia bacily 😀

@pectore trhni si nohou a daj uz pokoj, neviem co si tu dokazujes 😝

manof
3. nov 2012

@petot
K tým osýpkam treba ešte podotknúť, že v Rumunsku JE POVINNÉ OČKOVANIE proti osýpkam, čiže záver je taký, že povinné očkovanie očividne nechráni pred epidémiami osýpok a ak má byť očkovacia povinnosť odôvodnená len snahou predísť epidémiám, tak toto odôvodnenie sa ukázalo byť falošné a preto treba povinné očkovanie zrušiť.

prevenar
3. nov 2012

@zigzag ..nic si nedokazuje, chodi sem trollovat ludi kt na nu reaguju. kym budu reagovat do vtedy bude trollovat. jednoduche.