Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
17. nov 2012

@xlucia ja to tak robim a co ty?..ako si vytvaras nazory?

xlucia
17. nov 2012

@kolostrum ktore fakty? ake je ockovanie potrebne pre prezitie ludstva? no teda este stastie ze ho mame... inak by sme uz vymreli 😀 😀 😀 😀 😀

xlucia
17. nov 2012

@pectore ja nazory nemenim. a urcite ich nemenim podla toho, s kym sa bavim. nazory su ustalene, ale argumentaciu prisposobujem dotycnemu cloveku.

zeleny_cajik
17. nov 2012

Boze moj, to co sa stalo s touto diskusiou 😒

xlucia
17. nov 2012

@zeleny_cajik neplas sa. zmenila sa obrazu admina... . chod so sukromky

monuska342
17. nov 2012

@xlucia pectore a kolostrum je ta ista osoba len uz nevie kde ma hladat podporu tak sa podporuje sama z dvoch nickou 😀 😀 najlepsie je na nu nereagovat je ako pokazeny gramofon stale tu spamuje tie iste clanky ktore nikoho nezaujimaju 😝 😝

zeleny_cajik
17. nov 2012

@xlucia dakujem, ale ja nie som cielova skupina sukromky, nie som 100% proti ocko, len hladam informacie a odpovede (na oboch stranach) a a tuto temu som si chodila citat, kym tu bola nejaka normalna diskusia pro aj proti, hoci obcas uletela... ale toto... toto je na hanbu.

pectore
17. nov 2012

@xlucia uzasne.... tak taku chorobu by som nechcela mat.... pretoze k poznaniu sa clovek musi dopracovat a to uz vedeli ludia 400 rokov pred kristom.

Lebo pravda nie je niečo, po čom by sme mohli bezprostredne siahnuť. Pravda sa nám nezjavuje, môžeme sa len usilovať k nej priblížiť!!!!!!! Tým, že objasníme predstavy a myšlienky, ktoré o nej máme.!!!!! To sa nam ludom vo vyrtualnom svete diskusie však môže podariť iba v rozhovore, v ktorom sme postavení pred výzvu povedať, čo si myslíme a našu mienku zdôvodniť....z argumentovat...pokial tu pride osvieteny borec ktory si mysli ze jeho pravda je sveta a nemenna.... tak tvrdo padne na zobak..... ako kazdy kto si o sebe mysli ze jeho nazory su nemenne inymi slovami neomylne.... pretoze ak pripusti ze su omylne tak pripusta aj to ze su menne.... a zaroven to ze ich mennost sposobuje silnejsi a presvecivejsi argumet otvarajuci nove medze poznania.....

sirinka
17. nov 2012

@zeleny_cajik pokial sa v sukromke nechystas vyryvat, kludne sa tam pridaj.

pectore
17. nov 2012

@monuska342 ja niesom kolostrum.... ja som len a len pectore.... ja to nechapem.... ja take veci nerobim.... ale asi podla seba sudim teba...inak mi to nedava vobec rozum.... uz som tu bola oznacena aj ako prevenar 2 ..... ja sa za svoje nazory nehanbim a ani nepotrebujem sama seba podporovat.... ja take veci nerobim.....ani by ma to nenapadlo.... skor by ma zaujmalo co je to za cloveka ktoreho vobec nieco take napadne.... hm?

pectore
17. nov 2012

@kolostrum sa pozri co si sposobil uz si myslia ze sme jeden 😀 😀 😀 😀

xlucia
17. nov 2012

@zeleny_cajik su tam aj ludia ktori ockuju. ale na rozdiel od tohto sa tam nehadaju a neurazaju. vzajomne sa akceptuju, takze si vitana

jerryjanka
17. nov 2012

myslím že by normálne bolo namieste túto tému uzamknúť s posledným príspevkom kde ľudia nájdu odpovede na svoje otázky. Lebo toto čo sa tu deje už naozaj je nagrc.

zeleny_cajik
17. nov 2012

@sirinka 😅 😅 😅

sirinka
17. nov 2012

@zeleny_cajik ja som tiez dlllllho nebola uplne presvedcena, ci ockovt albo nie, ale som presvedcena, ze ockovanie by nemalo byt povinne. Povinne by malo byt jorv o tom naozaj vela vediet a na zaklade ino sa rozhodnut co a kedy... Takze fakt kludne sa pridaj, budes mat nadalj pristup k info 😉

zeleny_cajik
17. nov 2012

@sirinka Porozmyslam... dik.

petot
17. nov 2012

@kolostrum Ako som už povedal, homeopatiou sa nezaoberám ani ju nepoužívam. Keď vyšiel ten švajčiarsky dokument, tak vtedy som si popozeral zopár stránok, a boli tam citované aj tie štúdie, ale keďže ma to nijak zvlášť nezaujíma, iste pochopíš, že Ti ich teraz hľadať nebudem. Ak Ťa to naozaj zaujíma, máš presne rovnaké možnosti ako ja, aby si si ich pohľadal, myslím, že niektoré sú indexované aj v Medline. Spomínam si akurát, že autori výcucu sa sťažovali, že o homeopatii sa cituje len niekoľko slabo navrhnutých štúdií, ktoré nedopadli priaznivo, a ignorujú sa lepšie a rozsiahlejšie štúdie, ktoré vraj vyšli dobre.

Keby si niečo našiel, verím, že sa podelíš 😉

kolostrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kbeata
17. nov 2012

@monuska342 ale to je zrele na psychiatriu 😀
este ze nemam v blizkosti takych ludi,brr..normalne som z toho vyjavena 😉 ,take perverzne,oplzle myslienky som nemala ani ked som mala dvadsat rokov 😀

moniaak
17. nov 2012

@racerunner je to skoda, ze si sem prestala prispievat, lebo napriklad ja som si vzdy rada precitala tvoje prispevky... a urcite nie sama, viem ze sa tu vtedy vyjadrovali aj ini ludia podobne. Vytvarala si prinosnu diskusiu, narozdiel od vacsiny prispievatelov z opacneho tabora.

@kolostrum ty si sa tu odprezentoval ako lekar ale robis lekarom strasnu hanbu svojim prejavom a nechapem preco sa vlastne potom cudujes, ze sa tu o nich hovori, ako sa hovori.

halienka
17. nov 2012

No ani to tak dlho netrvalo a stalo sa s touto témou to čo som po poslednom uzamknutí a odôvodnení adminom aj očakávala. Keďže istým spôsobom dal v tejto téme trollovi zelenú, bolo jasné, že tým otvorí brány tejto diskusie aj podobným "osobám", a tak táto téma nemá šancu zostať pokojnou už z princípu. A teda ak bude v tomto smerovaní pokračovať tak to povedie k jej zániku. A zdá sa, že sa tak začína diať skôr, ako som si myslela.
Preto vás "antiočko" priatelia prosím, aby sme nevyprovokovali nejakú ešte horšiu reakciu od adminov, stiahnite sa z tejto témy, nereagujte na opačné názory, nedajte sa vyprovokovať, svoje príspevky obmedzte len na to, aby ste úplne nových príchodzích poinformovali o tom o čom potrebujú. Osobne by som sa už v tejto téme do diskusií "pre a proti" so zástancami očkovania vôbec radšej nepúšťala. Howk 😉 🙂

evicka_po
18. nov 2012

@halienka musim iba suhlasit. mali by ste sa stiahnut a obmedzit sa na komentare k veci. Mate sukromnu temu, "pat" krat denne mozete pridat pozvanie pre novych ludi a to by stacilo. My ostatni budeme radi vecne diskutovat...

evicka_po
18. nov 2012

@xlucia co sa ti nepaci na komentari, tak to ma v zivote byt. Aby clovek rastol musi sa mylit, ucit, pripustit nove fakty a ist dalej. A to je presne vas problem. Argumenty idu mimo vas, slebo dookola opakujete len to svoje, bez pripustenia kritiky. Radsej pod vahou argumetov zmenim nazor a priznam, ze som sa mylila, jak by som mala zit po zbytok zivota v blude!

kaja73
18. nov 2012

@evicka_po ved diskutujete -nik vam nebrani.
je malo stranok kde sa vyzdvihuje ockovanie-sprievodca ockovanim plus vsetky farma financovane stranky,plus vsetky reklamy aj tu na MK al v TV-mas pravdu treba umlcat tu druhu skupinu-tato jeda tema nicila snahu farma firiem a vsetkych reklam. 😝 treba ju odstarnit a pripievatelov zhadzovat -lekarmi v style kolostra 😲
tak diskutujte -mate volne pole v teme o nesuhlase s povinnym ockoavnim su isto propagacie ockovania prinosom 😉
Tak ako na stranke sprievodca ocovanim su prinosom kritici ockovanie,ktorych tam hned zrusia. 😉podobne ako v TV kde sa dopocut o kritike ockovnie je tiez rarita.
prijemnu diskusiu.

kaja73
18. nov 2012

@evicka_po ----- Aby clovek rastol musi sa mylit, ucit, pripustit nove fakty a ist dalej. A to je presne vas problem. Argumenty idu mimo vas, slebo dookola opakujete len to svoje, bez pripustenia kritiky. Radsej pod vahou argumetov zmenim nazor a priznam, ze som sa mylila, jak by som mala zit po zbytok zivota v blude!------

ani nevies ako s tvojim slovami suhlasim. 🙂

evicka_po
18. nov 2012

@kaja73 kristova noho. Vy uz ste naozaj tak infikovany, ze vsade vidite sprisahanie? Ja niesom zastanca povinneho ockovania, niektore ockovania by som mozno riesila inak, to som tu uz pisala, nebudem sa donemoty opakovat. nemam nic proti tym, co neockuju, nemam v plane nikoho urazat. Iba ma zaujimavu fakty a svojho casu som chcela odpoved na par otazok, a chcela som upozornit na trochu nelogiky v stanoviskach niektorych diskutujucich. Nepochopili to a ja som bola oznacena za slabomyselnu. Takze o taku diskusiu nemam zaujem. Ja som pristupna argumentom a diskusii, ale "lekari su fasisti, WHo jedna skorumpovana organizacia, chcu nas pozabijat, sterilizovat, ockuju nam rakovinu a ine ochorenia aby mali zisk...", tak to niesu ziadne argumenty. Na vasom mieste by som bola velmi opatrna a davala si pozor nato, comu a komu verim. Doktorka co predava, PREDAVA (ma z toho zisk, to je to co tak kritizujete na medicine ci?) svoje pochybne sluzby - homeopatiu a reiki, tak nazory tejto dr. by som ani len necitala, nie to este brala v uvahu. Ja kritiku ockovania nezrusim, pokial je zalozena na rozumnom argumente! to je ten rozdiel medzi nami. Vam stacia vyjadrenia par pochybnych homeopatov a "pravda" je na svete...

kaja73
18. nov 2012

@evicka_po farma firmy tiez PREDAVJU a maju ovela vacsie zisky-dokonca vacsie ako zbrojarsky priemysel.
Ale oni mozu -ja viem 🙂 a ich studie su aj tak kvalitne a nestranenne-aj ked si overuju vlastny produkt.
uz tu ozaj koncim,nema to cenu- vsetko co ta zaujima si vies najst aj sama-ide o to CO CHCES NAJST.
PS-osobne ziadne spisahanie nikde nevidim-skor naopak -kolostrum a spol ho vidia.
ja si myslim ze ide "len"o najvacsi omyl ludstva.
Par vyvolenych mozno vie viac,ale o organizovanom sprisahani ja osobne nehovorim.

evicka_po
18. nov 2012

@kaja73 sak o tom hovorim, nepochopila si asi...nevadi. Vykrikujete ze farmafirky zarabaju a ja ti hovorim, ze zarabaju aj ti vasi homeopati, predvajuci vit.D, C, MMS, a za prislusny poplatok si mozes nechap poslat energiu na dialku od pani doktorky....cize ten vas argument, ze kto zaraba je hovedo neobstoji.

kaja73
18. nov 2012

@evicka_po bozinko -ano par 1000euro v porovnani s mliardami je bomba 🙂
kazdy musi z niecoho zit-to je nemeny fakt.
A radsej si kupimD,C vitamin.....alebo homeo za 2 eura

evicka_po
18. nov 2012

ano, 1000 euro pre jednu osobu a miliardy pre obrovsku koncern. prepocitaj to na jednu osobu ked chces byt objektivna. A pani dr. so svojim reiki nema ani len vyrobne naklady. Staci, ze si vecer sadne a posle vam uzdravujucu energiu... ale sice, pardon, to ju iste stoji mnoho sil... 🙂))