Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

barborka08
4. nov 2009

denduska, teraz som nieco nasla http://www.okonoch.sk/index.php?option=com_cont...

No neviem, vela ludi z nasej rodiny zilo a zije na dedine a chovaju kone a kravy a urcite neriesia ockovania proti tetanusu (ti mladsi maju len zakladne ockovanie a v dospelosti neboli ockovani, babicka napr. ockovana vobec nie je a dobytok chova cely zivot, ma 83). Urcite je to individualne, to nepopieram, v kazdom pripade treba vediet co najviac o danej problematike 😉

ronie
4. nov 2009

aurecon-epilepsie ☹ Nejdřív snížení svalového tonusu, neudžela hlavičku, postupně malé záchvaty a skončili sme v nemocnici s grand mal záchvaty, které nešli zastavit ani diazepamem, jsme na fenolbarbitalu ☹ zrovna mi mamča říkala, že s tímhle lékem není nadšená, že dlouhodobě může negativně ovlivňovat kognitivní funkce, takže pokud ho bude muset brát dlouhodobě, tak bychom přešli na jiný antiepileptika. A taky mi vyprávěla nový případ epilepsie po očkování co měla v ordinaci, naštěstí se jim to upravilo bez léků, na eeg jim zůstal malý nález ☹

aurecon
4. nov 2009

ronie: To je strašné ☹ A po jakém očkování to bylo?

petot: Skvělé odkazy 🙂 No i když ne moc veselé.

denduska
4. nov 2009

barborka, diky, zasa som mudrejsia 😉 no ja som presne nad tym rozmyslala, moja babka ma 84, na nic ockovana nebola, vyrastla na dedine, zila v meste, stravovala sa nie velmi zdravo lebo moj dedko bol veeelky jedak, kazde rano basti chlieb s maslom a dzemom a kakao, ma nadvahu, vysoky tlak - ten sa vsak dobre drzi liekmi...a inak jej naozaj nic nie je, lusti krizovky a ako my obcas s ciernym humorom vravime - vidis a stale zije! 😅 a dnesne deti sa nevedia naucit pisat, citat..to co je toto... no mozno je to fakt len genetika...a mozno nie...

ronie, no fenobarbital..nic-moc pre male baby.. 😖 snad by vam mohli dat ine, ved je ich kopa na trhu..ktore by vam zaberali samozrejme...

ronie
4. nov 2009

aurecon-2.hexa(nejspíš černý kašel, si myslí neurologové, že ten to způsobuje)

denduska-oni ho nasadili schválně, že se podává dobře nitrožilně(což zezačátku bylo), a taky že je to tak starý lék, že už se celkem ví, že nezpůsobuje některé vedlejší účinky v dospělosti(některá antipileptika se nakonec zjisilo, že třeba způsobují zhoršení zraku atd)no uvidíme určitě bysme přešli na něco jiného, pokud se nakonec eeg neupraví a nezkusíme vysadit 😒

denduska
4. nov 2009

ronie ved ja viem, ze je to stara klasika...len som si fakt myslela ze uz existuje nieco nove, hlavne pre deti...hm..

ronie
4. nov 2009

denduska však existují,ale u nás to vyhodnotil primář na tyhle léky, mamka by nám dala jiný..tak prostě vyčkáme..snad se jí to upraví a záchvaty se neobjeví, eeg má zatím čisté, zatím snižujeme dávku tím jak jí přibývá váha a hlídáme eeg 😒

petot
4. nov 2009

denduska: Kone preto, lebo clostridium tetanii sa vraj dobre darí v konskom truse. Tá baktéria však osídľuje aj GIT iných zvierat, dokonca aj ľudí...

petot
4. nov 2009

ronie: To je mrzuté, takéto lieky dieťaťu 😒 Ale majú pravdu, že je to aspoň odskúšané. Neviem, či vieš, ale trvá priemerne 7 rokov od uvedenia lieku na trh, kým sa odhalí prvá polovica vážnych nežiadúcich účinkov. A ďalších 7 rokov druhá polovica.

Nedá mi nepoznamenať: Ktovie, čo by dokázali niektoré vitamíny a doplnky. Najmä kyselina listová (B9), vitamín E, tiamín (B1), pyridoxín (B6), niacín (B3), D3. Tiež omega-mastné kyseliny a selén. Všetky sa zúčastňujú prirodzenej ochrany a regenerácie nervovej sústavy.
Vitamín C pri vysokých dávkach má zase ukľudňujúci vplyv na nervový systém, ale rušil by účinok toho lieku. Vitamín C je uvedomelý občan a keď nájde v krvi barbiturát alebo inú drogu, tak ho znaškodní. 😉

ronie
4. nov 2009

ahoj petot, právě potřebuju od tebe radu, koupila sem nakonec tohle Céčko na zkoušku:

http://www.drmax-lekarna.cz/bioaktivni-vitamin-...

jedna tableta obsahuje750mg askorbátu vápenatého, v tom pojednání o vit.C, cos tu dával píšou, že 1g askorbátu vápenatého obsahuje cca tušim 140mg vápníku(a už si zas nepamatuju denní dávku,ale to bylo v pohodě) Julča má pořád zelený nudle už skoro 2 měsíce, přes atb, stejně pořád tamněco má, výtěr se jim nepovedl, bakterie neprokázal 🙄 Kolik jí toho můžu dát a jak často-má 8kg

já se zase těch rozpustných vit.v tucích trochu bojim,abych to u tak malého dítěte nepřepískla, dávám jí taky od multitabsu ADC(tam je toho ale málo samozřejmě)To Ečko má stopově v mlíce a kaši,ale je toho určitě málo,já nevim je ještě malinká...máš s tím zkušenost?

petot
4. nov 2009

ronie: Ja Ti nepoviem, kolko mu mozes dat, nie som lekar. Mozem len povedat, cim sa riadim pri mojich detoch a pri sebe.

Mojim detom davam podla potreby a ako sa mi to javi. Ked mal najmensi (10kg) naposledy sklon k chorobe (zacal pokasliavat a smrkat), tak som mu daval cca 400-600mg 5-6x denne, a preslo to za 2 dni. Ked mal sklony znovu, tak som znovu pridal. Lepsie je to "useknut" hned na zaciatku, nedat chorobe sancu.

Teraz nam ochorel prostredny (4r), cez vikend zacal dost drazdivo kaslat. Nutne podotknut, ze vydrzal 2 mesiace v skolke, kde bola polovica deti i uciteliek chora. Lekarka mu teraz nasadila antibiotika, pre istotu, ale samozrejme mu davame nadalej cecko.

Teraz poobede spal a pocul som ho kazdu chvilu kaslat. Ked sa zobudil, dal som mu hned stavu s 1g C, a az teraz som si uvedomil, ze odvtedy som ho zakaslat nepocul. Chlapec sa inac vdaka Bohu drzi, je problem ho doma vnutri zvladnut, vcera cele popoludnie skakal, nesli sme ho presvedcit ani po dobrom, ani po zlom. A potom sa samozrejme rozkaslal 🙂 Ale som vdacny, ze dieta je aj pri chorobe taketo ciperne.

Do nosa by mozno stalo za to pouzit (masivne nakvapkat) nejaku dezinfekciu, napr. koloidne striebro, zriedeny jodglycerin, alebo brutal force - kyselinu askorbovu 3% 🙂

Inac, ako som uz pisal, vitamin C bude velmi pravdepodobne neutralizovat ten fenobarbitol, podla velkosti davok. Takze neviem, ci to beriete stale, a ako velmi od toho zavisite...

ronie
4. nov 2009

aha, to by mě nenapadlo že bude souvislost s tím fenobarbitalem, to by samozřejmě bylo blbý, bere ho 2krát denne a je důelžitý, aby se vstřebal, sakryš já si té tvojí věty nevšimla, no tak to se nedá nic dělat a budu jí céčko dávat jen trochu sem tam na podporu, ach jo to je fakt na čočku toto...Do nosu jí stříkám jen Stérimar CU a pak odsáváme, dneska odpoledne už to bylo vodové,ale nejhorší je to ráno, tak uvidím jak na tom bude zítra 😒 Céčko budu aspoň dávat Oliverovi, tomu sem koupila i echinaceový sirup s céčkem... ten je zatím celkem zdravý,ale sem tam vykašlává, u něj si ale myslím, že to bude spíš alergie 😝 tak moc díky za rady, já vim že nejsi lékař,ale lékař v tomto nepomůže, ten doporučí max.denní dávku(výživovou🙂)

petot
4. nov 2009

ronie: Vies, mozno by sa nestalo nic, mozno by to taketo davky neovplyvnili. Ale neviem, aky je tam pomer pre neutralizaciu, a ani to nie je nejako presne vyskumane, pokial viem. 😔

Len viem, ze barbituraty sa Cckom daju neutralizovat. Jeden publikovany pripad bol, kde zachranili dievcinu, ktora sa predavkovala a bola v kome. Ale to bola davka 12g C naraz intravenozne, plus infuzie 90g za 3h.

No, skoda. Ale stale este mozes pridat D-vitamin, selen, zinok, B-komplex, aj toto su potrebne a ucinne veci na imunitu. Teda, hadam mozes 😕 Ale radsej si pozri pribalovy letak, ci sa to este s niecim nahodou neovplyvnuje 😉

petot
4. nov 2009

ronie: Pokiaľ ide o vitamín E, tak u dospelých je uznávaná bezpečná dlhodobá dávka 1600IU, ale ani pri 3200IU neboli žiadne nežiadúce účinky. Len pacienti s liekmi na srdce, a diabetici musia opatrnejšie. Takže podľa mňa by pre dieťa aj 400IU mohlo byť v pohode, 200IU s prehľadom. Pozrel som na multivitamín, čo dávam deťom, tak tam je prosím pekne 5IU, takže to už hraničí s homeopatiou 😉

Tie deti vedia, čo potrebujú. Keď bol naposledy chorý najstarší (5r), tak si pýtal mandarínky, a keď sme mu kúpili, bol schopný zjesť aj kilo a pol za deň! A zjavne mu to pomohlo.

Možno treba skúsiť, čo dieťa chce. Moje deti ešte pri chorobe celkom vyhľadávajú ryby (hoci aj v konzerve).

ronie
4. nov 2009

mňam sem dostala chuť na mandarinky 😀 🙂

já vim, že by se třeba nic nestalo-spíš ne, budu jí to céčko dávat ale málo tedy..no právě že s tímhle je problém, nikde v letáku nenapíšou kontraindikaci pokud jde o vitamíny, protože to se asi ani moc nezkoumá 😕 Na ty ostaní juknu zítra, B-komplex mám doma pro sebe, protože mám křeče v lýtkách(takže se dopuju magnesiem a B-komplexem a pomáhá to hned🙂 Blbý je, že je to všechno v tabletáh pro dospělí a špatně se to dělí a dávkuje..díky moc za pomoc

petot
4. nov 2009

ronie: Môj čisto súkromný názor je, že keby si dala 6x50 (rovnomerne počas dňa) tak by sa nič zlé nestalo. To sa mi zdá jednoducho málo na nejaké významné efekty (u dospelých boli narkotiká neutralizované až pri desiatkach gramov). Akurát by som nechal pauzu 2h pred FB a 3h po.

dgm
5. nov 2009

Jeste jsem v noci procitala nektere prispevky zde a narazila jsem na jeden od Petota, uz ted neim presne, kde to bylo,nekolik dni nazpatek ...
Popisujes tam,jak jste malemu davali kyselinu askorbovou smichanou se sodou, aby mu tolip chutnalo ...

K tomu bych mela jednu poznamku, aby to ostatni maminky nezkousely, popripade jenom v opravdu nejzavaznejsich pripadech, kdy neni jine reseni,a uz by se vubec nemela pouzivat opakovane, roztoky jedle sody jsou omluvitelne opravdu jenom v pripade smrtelneho ohrozeni, pri neresitelnych situacich, kdy neni mozno zasaditost v organismu dosahnout prirozenou stravou, pri vysokem zakyseleni organismu, kdy nastupuje na prvni misto jako nutne zlo a clovek se nediva, jakou zpusobi skodu, kdyz primarne jde o zivot ... V takove situaci zde opravdu maminky dikybohu nejsou.

Jestliže na příklad užíváme medikamenty nebo natrium bikarbonát (zažívací sodu), tedy anorganické substance, které se hned z těla nevyloučí, pak se ukládají někde v organizmu. Natrium bikarbonát (zažívací soda) si vyhledává k tomu horní část hlavy, krajinu mozku. Užíváme-li ho, objeví se dříve nebo později stříbrný poloměsíc v horní části duhovky. Znamená to, že tělo ho nevyloučilo a že se usadil na mozku. Nervy v této oblasti to registrují.

Pisu to i z jineho duvodu. Jako konicka jsem pro sebe objevila irisdiagnostiku a venuju se tomu cim dal vic. Oci prozradi vse.
Osobne nemam se sodou ani s roztoky z ni zadne zkusenosti, nikdy jsem to nepouzivala, take nevim, o nikom z vita. Jenom jsem v jednom clanku od cloveka, ktery je mi velkou inspiraci, narazila na tento odstavecek.
Cely clanek:
http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy/oml...

Acidoticke krize prekonavam pri pustu na destilovane vode, pri normalnim jezeni ze zacatku vita jsem taky byvala casto unavena, ale da se prekonat alkalizujicimi stavami, hodne zelenych salatu, co nejvic stav z planych rostlin, hlavne pampeliska, koprivy atd, uleva prichazi temer okamzite. 🙂
Nevyvracim, ze piti roztoku sody muze pomoci prekonat prave tuto krizi, ale vedlejsi ucinky, narozdil od popijeni a pojidani zeleneho tu jsou.
Psala jsem to take z pohledu irisdiagnostiky, to je moje nova laska, stale se ucim. Je to velice zajimava diagnostika, oko prozradi hodne. Protoze jsem se tohle vsechno dozvedela, tak jsem vas s tim zde chtela seznamit. Samozrejme, ze zalezi na kazdem, co si z toho odnese.

eridani
5. nov 2009

dgm: tam islo podla mna skor o zneutralizovanie vacsieho mnozstva vitaminu C (kyselina). Ked sa zmiesa kyselina askorbova a bikarbonat sodny (soda), tak vznikne askorbat sodny + co2 + h2o. Takze ked sa pocka kym to vysumi, tak si myslim, ze by nemal byt problem. Clovek potom nepije uz roztok sody ako takej, ale roztok askorbatu, ktory vznikol chemickou reakciu sody a vit. C.

ginepra
5. nov 2009

ma niekto nieco nove o ockovani 😉 ?

petot
5. nov 2009

ginepra: Veľmi dobrá otázka! 🙂

ma76
5. nov 2009

Ahojte,
tak už mam list na pošte-bude to s toho pojednavania pred komisiou ohladom neočkovania...6tyždnov nič a už je tu ta pokuta 😨 .Dam vediet...

vanish1
5. nov 2009

som zvedava

jancia
5. nov 2009

ahojte viete mi niekto vysvetlit preco sa uz zrazu nemusi ockovat MMR v 3-tom roku zivota? vdaka

ginepra
6. nov 2009

jancia - bol zmeneny ockovaci kalendar, ockuje sa namiesto toho po 5. roku

vanish1
6. nov 2009

jancia, nejedná sa o preočkovanie MMR, ale o iné preočkovanie (tetanus a spol. myslím), ginepra, v šiestom roku očkovanie zostáva

martina46
6. nov 2009

sabina, vdaka za link 🙂

kto ste uz dlhsie anciockovaci, zda sa mi to, alebo sa v poslednom case viac pise o negativach ockovania v bezne dostupnych mediach?

barborka08
6. nov 2009

martina, aj ja mam ten pocit, ze sa uz zacina pisat a hovorit aj o negativach.

martinka1981
6. nov 2009

Ved už bolo na čase..............dufam že sa ludom otvoria oči a povinne očkovanie sa zruši 😵