Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
8. jan 2010

plan WHO do roku 2010 :

Svetová zdravotnícka organizácia, Regionálny úrad pre Európu chce
vo svojom strategickom pláne eliminovať osýpky a rubeolu v európskom regióne do roku 2010 dosiahnutim a udržanim vysokej rutinnej imunizácie,pokrytim a posilnenim kontrolných systémov...

zdroj: www.euvac.net

(sorry,pouzila som prekladac.. 😀 )

cora73
8. jan 2010

este ma napadlo,,jedna kocka sa ma na to pytala,ktore vakciny su vyrabane na potratenych ludskych embryach?

ci by sa pri odmietnuti nedalo operovat katolickou vierou... 😕

som sice pokrstena,a v Boha verim,ale do kostola nechodim,neuznavam fararov... 😉

addaa
8. jan 2010

Ahojte v stredu mi volala lekárka, že máme prísť dnes do ambulancie, pretože ešte nemáme za sebou mmr. Išli sme a aj sme odtiaľ vyšli nezaočkovaní. Dr. bola perfektná, nechala nám čas na premyslenie, do ničoho nás nenútila. Sľúbila, keď sa rozhodneme pre mmr, dá nám spraviť crp+ výtery+ krvný obraz, s tým, že výsledky budeme mať ešte v ten deň. Ak sa rozhodneme, že nezaočkujeme, len jej podpíšeme do karty odmietnutie očkovania. Tvrdila, že zatiaľ o žiadnych sankciách za neočkovanie dieťaťa ešte nepočula...Stále sme a vážkach, či mmr áno alebo nie...ale ak sa predsa len rozhodneme, že zaočkujeme tak budem trvať na kompletnom vyšetrení.... 😔

cora73
8. jan 2010

a ty zijes na Slovensku ??????? 😀

addaa
8. jan 2010

cori myslíš mňa? 😀 áno na Slovensku. 😉

cora73
8. jan 2010

😀 ano teba som myslela... 😀 😀 😀

z okolia Ba ta dr asi nebude,ze? 😀 😀 😀

spytaj sa jej nabuduce,ci sa nemozno ockovat monovakcinami,kedze vyzera,ze by mohla o tom nieco vediet...

addaa
8. jan 2010

cori na mono osýpky som sa pýtala, nie je to u nej možné zaočkovať. Avšak nespýtala som sa na alternatívu,"že si tú vakcínu zoženiem sama".... 😔

Naša pediatrička nie je z okolia BA.

blovitc120
8. jan 2010

Inak ak by mal niekto záujem, "MUDr. Randall Neustaedter - Problémy s očkovaním", dá sa stiahnuť tu, ako free user. Neviem, či niekto už dával link, nepamätám si celú túto diskusiu 🙂. Je to naskenovaná kniha.
http://rs553.rapidshare.com/files/285930511/Pro...

petot
8. jan 2010

cora73: Pravdepodobne sa na bunkách potratených bábätiek vyrába vakcína proti rubeole. Nie som si istý ovčími kiahňami. Treba pozrieť príbalové letáky.

erikasadek
8. jan 2010

ahojte som doma, no dostala som odpoved od adm...

nazov temy presne ukazuje o som sa tu hovori.. 😅 🙄

ja neviem , za chvilu tu budu len hadky , ach jaj.... 😠 😠 😠 a

baby piste aj vy mozno zmenia nazor.. 😉
ja som pisala janocke;.

danduska, vidis , ako lekarka aspon mi das za pravdu.... ja osm isla len dedukcne... som rada ze ni esom az taka pritvrdla, ze aj bez toho aby mi to povedal, lekar mne to dava logiku.. 😉

len s abojim co bude s tou dalsou generaciou.. 😅

idem mrknut na ten ockovaci kalendar co s neho nemozte vyjst. 😀

martina46
8. jan 2010

Z toho japonského očk. kalendára som mala tiež chaos, každopádne info, ktoré sa šíri, že v Japonsku sa očkuje až po 2.roku- čítala som, že do nejakého roku (žiaľ neviem ktorého) to tak bolo, ale už nie je.
Nový názov témy by som voľne preložila - pozitíva a negatíva očkovania, to je v poriadku, nie?

cora73
8. jan 2010

Petot,dik,ale pod akym nazvom budem hladat "potratene ludske embrya" ?

takto to tam asi napisane nebude.... ☹
a ci to vobec bude v tych nasich "okresanych" prib.letakoch...

inac,na tej stranke euvac som nasla,ze v Bulharsku maju teraz velku epidemiu osypok...a zacali preockovavat cele obyvatelstvo..samozrejme,ze osypky tam vyvolalo romske obyvatelstvo... 😕
ale ved maju povinne ockovanie ako u nas,tak ako je to mozne?
a ze sa zacina rozmyslat,ze casove odstupy su nedostacujuce a musi preockovavat v kratsich intervaloch...

moze sa stat,ze tie virusy zmutuju,ako sa to deje pri chripke a vlastne nam bude ockovanie na nic????

a budeme chodit na preockovanie najprv raz za rok,potom za polroka,potom mesacne...kam to speje... 😕 😕

asi sa mi podarilo najst dr v PK,znamej ze posuvala povinne ockovanie ako sa len dalo,a ako dovody uvadzala sopliky a pod... 😉

no nic,v pondelok jej volam a opytam sa jej,kazdopadne tej znamej povedala,ze v povinnom ockovani je toho hrozne vela a velmi skoro... ☹

molnarovak
8. jan 2010

cora, čosi som našla ohľadom potratených ľudských embryí, ale sú to len čísla.
Mali by to byť vakcíny pod názvom MRC5 a WI38. Ale teda absolútne netuším, proti čomu sa očkujú.
Včera som sa bavila s MM o tom, že niektoré vakcíny sú kultivované na embryách a jednoznačne sa vyjadril, že v takom prípade sa danou vakcínou očkovať nebude. A ja s ním súhlasím, pretože s tým mám morálny problém.

blovitc120
8. jan 2010

To Bulharsko podla mna len svedci o neucinnosti vakcin. Vsak ako moze dostat osypky zaockovany clovek? Ak naozaj ta vakcina chrani, tak len par rokov a mozeme sa ako obyvatelia v produktivnom veku pripadne ako dochodcovia tesit na detske choroby. Ten Buchwald v knihe pekne spomina na detstvo a osypky

blovitc120
8. jan 2010

A k tomu nazvu diskusie, ak teraz pojdeme protirecit do kazdej temy, tak kazdu temu premenuju, lebo je o tom? Fakt chore

petot
8. jan 2010

molnarovak: MRC5 a WI38 sú názvy kultivačných médií, pod ktorými sa schovávajú potratené bábätká. Ak nájdete vo vakcíne jedno alebo druhé, tak tá vakcína bola vyrobená na potratenom bábätku.

petot
8. jan 2010

Ešte podotýkam, že ide najmä o vírusové vakcíny, pretože tie potrebujú na kultiváciu nejaké živé bunky (s výnimkou rekombinovaných vakcín, ktoré sa produkujú pomocou geneticky modifikovaných baktérií, čo je kapitola sama osebe).

Verím, že keď v rámci samoštúdia odhalíte nejaké konkrétne vakcíny, dáte vedieť spolu s citáciou z príbalového letáku 😉

cora73
8. jan 2010

teraz som nasla zlozenie vakciny M-M-R-II od fy Merck,neviem,ci je ta co sa dava u nas,a je tam napisane na

ludskych diploidnych bunkach-to by mohli byt tie embrya?

petot
8. jan 2010

cora73: Ano, to je ono.

U nás sa používa Priorix od GSK. A je to tak ako som predpokladal:

"PRIORIX(TM) je zmiešaný lyofilizovaný preparát obsahujúci atenuované kmene vírusu osýpok Schwartz, príušníc RIT 4385 (odvodené od kmeňa Jerry Lynn) a rubeoly Wistar RA 27/3, ktoré sa oddelene získali propagáciou na tkanivových kultúrach z kuracích embryí (príušnice a osýpky) alebo na humánnych diploidných bunkách MRC5 (rubeola)."

moni
8. jan 2010

nechcem sa zapojit o debate pre/proti ocko, len mam na upresnenie nejake fakty o bunkovych liniach ktore spominate.

petot, MRC5 a WI38 nie su nazvy kultivacnych medii. su to nazvy samotnych bunkovych linii, obidve pochadzaju z fetalneho plucneho tkaniva (MRC5 - 14tt fetus - XY, WI38 - 3 mesacny fetus- XX).

cora73
8. jan 2010

Petot,diky 😉

kto uz mate hygienicky pokec za sebou-neskusali ste na nich,ze vakcinu odmietate kvoli tym ludskym embryam?

alebo co konkretne sa tam prebera,ak to nie je tajne,vase dovody odmietnutia,alebo len masiruju mozog,ze

ockovat sa musi?

molnarovak
8. jan 2010

Ďakujem za objasnenie. Ani sa k tomu nedokážem vyjadriť, keď to moni tak presne opísala, je mi z toho nanič.
Som si istá, že ak by sa toto zverejnilo, tak by sa okamžite veľa rodičov rozhodlo neočkovať. Nerozumiem, prečo sa o tom nehovorí?!

molnarovak
8. jan 2010

cora, my sa chystáme na hygienu niekedy v priebehu januára. Predvolanie na konkrétny dátum nemáme, len sa tam máme niekedy zastaviť a oni nám vraj už vysvetlia, prečo máme očkovať.
Určite tam jeden z dôvodov uvedieme aj morálny problém.

denduska
8. jan 2010

cora, este aby som ti odpovedala - my mame ocko posunute oficialne kvoli ekzemu, aj ked uz zdaleka nevyzera tak ako vyzeral predtym..ked sa to zlepsilo, mala ochorela na zapal mocovych ciest, este potom brala atb, takze nic, potom sa to zasa zhorsilo, potom zlepsilo, no ale dohodnuti sme ze sa spravi ta imunologia a podla toho. Ale mam pocit, ze nas dr. s nami ticho suhlasi, ze sme sa rozhodli teraz neockovat, a imunolog aj ked chce ockovat, vobec nenaliehal ze uz uz chytro. Cize urcite to nie je ziadna katastrofa a v pohode sa to moze posunut. Tusim aj Spanikova v nejakej odpovedi pisala ze do 12 mesiacov najneskor po druhej tretia. Cize v skutocnosti to bude urcite este viac 😀 Podla mna keby som sa o to nezaujimala a keby to bol iny pediater, teraz ju uplne v pohode zaockuje.

jezis..bez ohladu na ockovanie...az mi zle ostalo z moninho vysvetlenia ☹

denduska
8. jan 2010

moni a nevies nahodou co je tween 80? to je tiez nejake medium....? 😕

moni
8. jan 2010

nechcem tu robit biologicke okienko, len este jedna vec k tym bunkovym liniam. pre niektore z vas je pouzitie fetalnych linii moralny problem, ale z biologickeho hladiska asi predstavuje mensieho strasiaka ako pouzitie nadorovej linie. ak chcete bunky pestovat na miske, musia mat schopnost delit sa, a tym sa vyznacuju fetalne, nadorove, pripadne "umelo" prinutene bunky. nechcem ist do detailov, som off topic.

tween80 je emulzifikator, pouziva sa ako potravinove aditivum (napriklad do zmrzliny), a ako adjuvans vo vakcinach.
neviem o tom ze by to bolo medium 😕

denduska
8. jan 2010

moni diky, ja som to citala v nejakom pribalovom letaku, nevravim ze to bola vakcina..skusim najst. Ale v infanrixe je nejake medium 199...? a v prevenare CRM197...? a uz nebudem otravovat 😅 len je dobre ze niekto presne vie o co ide a potom nedojde k dezinformaciam 😉

molnarovak
8. jan 2010

mne je biologické hľadisko ukradnuté! Viem, že budem možno pôsobiť ako fanatická moralistka, ale pre mňa je neprípustné, aby bolo použité embryo v akejkoľvek forme. A nie preto, že som veriaca, ale preto, že som človek!

moni
8. jan 2010

dendi, medium199 je kultivacne medium, v tomu CRM som nasla toto....Cross-reactive material 197 (CRM 197) is a product of the Corynebacterium diphtheria C7. cize to bude zrejme ta aktivna zlozka vakciny, ak sa nemylim prevenar je proti pneumokokom (som mimo SK tak sa neorientujem)

molnarovak, ja respektujem tvoj nazor, len som chcela povedat ze pre niektorych ludi je prijatelnejsie vedomie ze boli pouzite "normalne" bunky nez rakovinove.