Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
26. jan 2010

uz se perou,uz se perou... 😀 😀 😀

veronika,ja stale nechapem,co vlastne od nas ziadas... 😕

chces 100% potvrdenia o skodlivosti a 100% o ucinnosti vakcin...aby si sa mohla rozhodnut....
to si musis vyjasnit sama,comu veris a uveris..pritom sama nic nehladas,iba napadas,co my najdeme,ako v pohode,je tu diskusia,ale my ti na tvoje otazky odpovede nedame...
a ak si dobre pamatam,ked som napisala vakciny vo vyvoji a bola tam vakcina proti AIDS,tak si napisala,ze tu by si si nedala-tak sama pripustas,ze je mozne sa vakcinou minimalne nakazit...

veronikapp
26. jan 2010

cora73- to že ja tu vhodím nejakú otazku, neznamená, že čakám na odpoveď... minimálne by mi tá odpoveď pomohla hľadať ďalej, ak ju nedostanem, nájdem si ju sama... nie som taká naivná, že uverím všetkému, čo si tu prečítam...

a ako prosím ťa napádam? Dávanie otázok je napádanie? Keď s niečím nesúhlasím, to je napádanie? Táto téma je príliš citlivá na to, aby sme sa tu na seba všetci ,,usmievali,,. Ako nejaká sekta- MY ti odpovede nedáme... čo od NÁS žiadaš... už som toto raz riešila cez IP... nevieš, neodpovedz... vieš a chceš,odpovedz...

vôbec neviem, čo si tým príspevkom chcela povedať... ke´d chceš, tiež ti tu vhodím nejaké štúdie... len neviem aký to má význam... ke´dže viditeľne si sa už rozhodla a nejaké pochybnosti nepotrebuješ. Ale ja som sa ešte nerozhodla. Nemôžem sa pýtať? VÁm to vadí ? OK

ivka144
26. jan 2010

No ja ta chapem, Veronika, ze by si nechcela neockovane dieta, ked sa ty uz na to odhodlas a ak predpokladas 90% ucinnost vakciny, je akosi prirodzene, ze nakazit sa od neockovaneho je lahsie ako od ockovaneho. Aj ked pri tejto nasej miere zaockovanosti je to nakazenie neockovaneho tiez dost malo mozne. A ako reakciu, ze sa neockovane dieta "vezie" popri ockovanych, to tiez chapem.

Ale pravda je, ze pospravnu by si sa nemala ako dozvediet, ci je alebo nie je nejake dieta v triede zaockovane.
Ak by si sa to dozvedela, a napadla by si rodicov toho dietata, tak ja sice pravnicka nie som, ale povedala by som, ze nemas velmi paky na to, aby si daco z toho vytrieskala, myslim pravne paky. Zneprijemnit zivot sa da aj inak.

Dalsia moja poznamka bude smerovat k tomu, ze ak je dieta neockovane kvoli kontraindikacii - docasnej ci trvalej - znamenalo by to pre Teba to iste? Ved chceme byt akosi zhovievavi ku "slabsim", nie?

A este by ma zaujimalo, ako by si ty alebo aj ine mamky reagovali na romske dieta v skolke. Iste, mnohe z nas by minimalne zbystrili pozornost, ak by sa ukazalo, ze nejde o uplne cistotnu a sporiadanu rodinu, Je sice pravda, ze z takej -bez urazky a rasizmu - spinavej ciganskej rodiny by sa dieta do skolky nemalo preco dostat, lebo iste pobehuje po nejakom "luniku IX" a matka iste nie je v praci, ale aj tak. Ani nahodou nejde o to, aby som tu sirila rasisticke zmyslanie, skor ide o to, ze hygiena je velmi silny prvok v predchadzani chorob - mnohych neprijemnych a prirodzene take spinave dieta (alebo socialne slabsie, nezalezi na farbe, so slabsich hygienickych pomerov atd) je vacsim moznym nosicom a "zdrojom nakazy".

A nakoniec, bez akejkolvek ironie, ak by sa Ti predsalen stalo nieco take, ako opisujes, co ti zelam aby nikdy nenastalo, a ak by si aj vedela, ktore NEockovane dieta je zdrojom nakazy, tak mam pre Teba tip - namiesto osocovania, udavania a zalovania by som ti odporucala uprimny, dobre ladeny rozhovor s matkou toho dietata - je totiz pravdepodobne, ze bude mat po ruke dost odporucani ako zmiernit priebeh choroby a znizit moznost komplikacii a pod. Lebo pravda je taka, ze realne a primarne Ta (aspon mna by) zaujima zdravie tvojho dietata, nie vinnik, ktoreho co aj odsudenie by tvojmu dietatu v danu chvilu nepomohlo.

A inak mi pride aj troska cudne, ked sa tu niekto hada, lebo dost vyrazne predpokladam, ze kazdemu velmi a uprimne zalezi na zdravi svojich deti a samozrejme ze drviva vacsina nie je lahostajna alebo teda bezcitna k problemom druhych a nema zaujem, aby druhy trpeli kvoli ich detom.
Problem je trocha v tom, ze kazdy ma mieru inde, kazdy doveruje niekomu a niecomu inemu a kazdy ma tendenciu sa rozhodovat podla svojho najlepsieho svedomia, vedomia, presvedcenia, ci ako...

petot
27. jan 2010

veronikapp: A načo ten hnev? Je ilúziou, že by vakcíny chránili "na 90%" alebo "99%". Nikto to nedokázal.

Ak veríš, že vakcíny chránia, čoho sa bojíš? Ak neveríš, tak si očkovala zbytočne - to je tá vec, čo Ťa na tom tak štve?

didi35
27. jan 2010

Prosim Vas, ako je to teda s tou statnou skolkou a skolou pre NEzaockovane dieta? Robia nejake problemy pri prijimani? Ake mate skusenosti Vy alebo poculi ste, zeby niekto odmietol take dieta prijat do skolky? Dakujem.

Veronikap: Takze Tvoje deticky este nie su zaockovane? A uz chodia do skolky?

cora73
27. jan 2010

veronika,nenapisala som,ze napadas mna,ale ze napadas co sem vlozime a stale ziadas nejake potvrdenie bez toho,aby si aj ty nieco hladala,to aj mne bude lahko vsetko negovat,co sa sem napise,ale nicim neprispiet-ci uz proti,alebo pre..tiez nie som uplne 100% rozhodnuta,ale odsuvat budem..tiez mi nie je jedno,ako by moje dieta zareagovalo v pripade ochorenia,preto stale dalej hladam..pretoze to,ze ockovanie chrani,tomu neverim...

veronikapp
27. jan 2010

ivka144- máš pravdu, špinavé rómske dieťa sa nemá ako dostať do škôlky a ak by k tomu došlo, budem to riešiť. Dieťa s kontraindikáciou by mi tiež ,,vadilo,, ale proti tomu ja nič nezmôžem. Ak chápeš, že nechcem aby sa druhé dieťa ,,viezlo,, popri tom mojom, neviem, prečo sa vlastne pýtaš. Presne toto konkrétne mi vadí- to zmýšľanie rodičov neočkovaných detí, ktorí /nie všetci, väčšina/ sa spoliehajú na to, že predsa ich dieťa sa nená kde nakaziť... To či ja mám ,,páky,, alebo nemám, už nechaj na mňa...nie som tip, čo chodí druhým klopkať na dvere.

Petot- hnev? Možno tam mal byť zuby vycerujúci smajlík, viac ma naštvalo to, čo písala potom cora. Nie som debil, ktorý len buzeruje. Tiež viem čítať. Ale teraz ráno som fajne oddýchnutá a premýšľam, takže už sa nehnevám, lebo, jasné, vy ma nepoznáte, nemáte ako vadieť, či študujem alebo nie. Tak píšem- áno, študujem.

didi35- moje deti majú zatiaľ všetky očkovania, našťastie /ZATIAL/ bez následkov. Staršia má síce miernu alergiu na BKM, ale kdže je od 1 mesiaca na obyčajnom Nutrilone, pije 500 ml mlieka denne, je veľa mliečnych výrobkov, tak sa veľmi nedivím, nedávam to za vinu BCG očkovaniu. Teraz, keď už viem, čo jej robí zle, vynechala som mlieko a už je lepšie. Ešte má miernu alergiu na roztoče, mala na psa a mačku, ale to už je ok. Mladšia mala všetky výsledky ok. Ekzém mala brutálny, ale v 2 mesiacoch, čiže pred tým, ako jej dávali hexu. Moja chyba- išli sme na dovolenku, kde bolo 35°C, v noci vnútri 28°C- stále bola spotená a nesadol jej ani prášok na pranie. Ešte pred očkovaním sme to dali dokopy, po očkovaní sa to už nevrátilo.

cora73- fajn, ak chceš aj niečo proočkovacie, dám si tú námahu... ale raz som to tu už dala a neboli veľmi priaznivé reakcie.

Inak petot- už keď sme pritom, tiež by ma zaujímalo, či sa malej vytrvorili nejaké protilátky po tých dvoch hexách...len ako to zistiť... doktorka veľmi nie je naklonená odbočovaniu od očkovacej schémy...

Ešte jedna vec- ak sa rozhodnem neočkovať, je mi jasné, že budem mať problém nájs´t škôlku...tak neviem, čo vás tak rozčúlilo. Ja s tým počítam.

cora73
27. jan 2010

veronika,este sa teda vratim k prispevku z minulej strany,kde si sa rozhorcovala,ze ak das zaockovat svoje dieta,tak spravis cirkus,ak ho nejake nezaockovane nakazi..Zaujimalo by ma teda,ako by si sa zachovala,ak dieta zaockovat nedas a nejake zaockovane ti ho v skolke nakazi.To potom spravis cirkus kde?

veronikapp
27. jan 2010

cora73- taká situácia nehrozí, keďže všetky očkovania sú do 2 rokov a potom až vo vyššom veku, čiže aj keď dieďa ochorie po očkovaní na ochorenie , proti ktorému je očkované, ešte nechodí do škôlky...

cora73
27. jan 2010

nemyslela som vyrazky a pod napr po MMRke na nejaky 8-12 den po ockovani v 15-18 mesiaci...Myslela som na to,ze uz je dieta v skolke,pride nejaka epidemia,ockovane dieta napriek ockovaniu ochorie,samozrejme,je inkubacna doba,pocas ktorej moze nakazit tvoje neockovane dieta a teda ma zaujima,ako by si sa k tomu postavila,kedze ak by to bolo opacne,tak by si spravila "vietor"...
Zaujima ma tvoj postoj aj z opacnej strany,ak by si teda neockovala...

cora73
27. jan 2010

uz mam opoved od dr.Spanikovej:

Engerix 26.01.2010, 19:16

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,či by ste mi vedeli vysvetliť,prečo môj syn mal tieto
povinné očkovania:
apríl 2009 Infanrix Hexa,Prevenar,Engerix
jún 2009 Infanrix Hexa,Prevenar,Engerix
Engerix ma zapísaný v kolónke Iné očkovania.
Nejde mi to do hlavy,keďže Hexa má písané,že obsahuje vakcínu proti Hepatitíde B,a Engerix má písané,že je to samostatná vakcína proti Hepatitíde B.Z toho mi vychádza,že dostal dve vakcíny proti jednej chorobe.

Odpovedá MUDr. Marta Špániková

Záleží na tom, koľkokrát bol pichaný. Mal by byť dvakrát, do každého stehienka raz, teda myslím, pri každej návšteve na očkovanie, teda spolu štyrikrát. Je však možné, že očkvacia látka nebola Infanrix hexa ale pentavakcína, teda päťzložková a potom musel dostať Engerix zvlášť. Inak si to neviem vysvetliť. Možno si pani doktorka len ten engerix napísala ako potvrdenie toho, že bol očkovaný proti žltačke typu B, predtým sa očkoval Engerix tak zo zvyku to tak mohla zapísať. podstatné naozaj je koľkokrát bol pichnutý v ten istý deń.

tak neviem,pichnuty bol vzdy 2x,takze to je asi v poriadku,len ak by ho ockovala Pentavakcinou a preto zapisala Engerix,preco by pisala,ze ockovala Hexou??? 😕 jedine zeby fakt zo zvyku zapisovala aj Engerix,ale to uz nedokaze,ak by som to napadla,asi by to musela dokazovat,ze Engerix nepichla...

veronikapp
27. jan 2010

cora- to už je také prekombinované... no AK BY prišla nejaká epidémia osýpok nejakým zázrakom do preočkovanej populácie, tak je väčšia pravdepodobnosť, že pri takej vysokej miere infekčnosti sa ako prvé nakazia neočkované deti. Neviem čo chceš vlastne ,,počuť,,... To už by asi bola chyba toho rodiča dávať neočkované dieťa do škôlky počas epidémie osýpok... No ak by sa to stalo počas inkubačnej doby, zrejme na to sa konkrétne pýtaš, neviem o tom, že by sa niekde niekedy niečo také stalo... to už by bol úplný prevrat, revolúcia v očkovaní, ako sa mohlo niečo také stať... Všetko je len teoretická rovina, teoreticky sa môže stať úplne všetko, prakticky sa to ešte nestalo.

veronikapp
27. jan 2010

inak cora- už si sa na to pýtala tvojej doktorky? Na ten Engerix.

pammy
27. jan 2010

Cora, a volala si doktorke? Preco sa neopytas priamo jej? Podla mna to bude asi tak, ze sa pomylila, ale mala by Ti to vysvetlit, prip. v ockovacej knizke opravit !!!

Inak vcera som dostala avizo, ze som jedna z vyvolenych a mam sa dostavit na ockovanie proti prasacej chripke... no musim ist ale podpisat, ze s radostou odmietam...

denduska
27. jan 2010

jejda, no ani sa neviem k tomu vsetkemu vyjadrit 😅

ale myslim si ze vacsina ludi-rodicov co sa rozhodne neockovat a zaroven su na tom tak ze dieta chodi do normalnej skolky, su dost uvedomeli, aby sa tak rozhodli z nejakeho dovodu, nielen z toho ze ja sa bojim neziaducich ucinkov tak sa zvezieme....a zaroven ak ich dieta ochorie, budu sa podla toho spravat.

Neviem, ale ak sa ockujem ja, tak predovsetkym kvoli sebe, lebo chcem seba chranit voci ochoreniu. Az na druhom mieste su ostatni, lebo predsa nemozem vediet ako zareagovali na ockovanie, ci vobec maju protilatky, spoliehat len na to sa neda, ak uz sa v tom vrtam a viem ako vakciny funguju 😒

cora ja verim, ze je zvyknuta pisat ten engerix zvlast, inak by to nemohla namiesat do jednej striekacky... 😕

veronikapp
27. jan 2010

no denduška pekne vysvetlené...

babulka
27. jan 2010

No ked si tu uz tak pekne respektujeme a uznaveme slobodnu volu rodica nedat ockovat - tak by sa mohla respektovat aj slobodna vola mna ako rodica, ktory ockovat dava...a to aj tym sposobom, ze si nezelam, aby moje dieta chodilo do skolky s nezaockovanym dietatom. ja samozrejme respektujem to, ze nechcete, aby vase dieta chodilo do skolky s ockovanym dietatom. Sposoby, ako sa dozvediet, ci su v triede vsetky deti ockovane existuju aj bez toho, aby sa porusil zakon - naopak, mame tu zakon, ktory mi umoznuje pytat sa, nie na konkretne mena, ale vseobecne. Polozim riaditelke MS otazku - "su vsetky deti vo vasej MS ockovane podla kalendara? Su deti, ktore nie su ockovane vobec?..." V pripade, ze mi odpovie, ze je v triede dieta (bez menovania), ktore nie je ockovane proti zavaznym ochoreniam, a to nie kvoli kontraindikaciam (spominane chore deticky), asi sa budem pytat dalej a zatiahnem do toho aj ostatnych rodicov. Tolko k mojej slobodnej volbe. Samozrejme, kazdy ma pravo, po splneni predpokladov, otvorit si predskolske zariadenie, v ktorom bude prijmat iba neockovane deti.

Zaujimalo by ma, keby sa cisto teoreticky otvorili dve skolky - v jednej 100% zaockovanych a v druhej 100% nezaockovanych. Do kazdej z nich pride dieta s povedzem - osypkami. V ktorej skolke by sme zacali "pocitat obete"? 😉

babulka
27. jan 2010

A pokial ide o otazku, ci "robia problemy v MS" pri prijmani nezaockovaneho dietata - ano, je na kazdom riaditelovi, aky prijmaci postup si zvoli. Pred nastupom do MS je povinne potvrdenie od lekara, kde sa uvadza, ci ma dieta absolvovane ockovanie, priklada sa aj kopia zdravotneho preukazu. takze riaditel skolky moze rozhodnut, ze neockovane dieta do skolky nezoberie. V dnesnej situacii, kedy su skolky beznadejne preplnene ani netreba uvadzat dovod. Pripominam, ze proti rozhodnutiu riaditela MS o prijati / neprijati dietata nie mozne podat odvolanie. Zakon to neumoznuje, resp. vyslovene uvadza, ze to mozne nie je.

denduska
27. jan 2010

kopia zdravotneho preukazu je co? ockovaci preukaz? ja ani nemam a to sme ockovani 😕

inak je to zaujimave ako na celom svete su v skolkach deti pomiesane, ockovane, neockovane, niekde viac, niekde menej, len my tu na slovensku este ani nemame dobrovolne ockovanie a uz sa separujeme a zacina sa zivit nevrazivost...no smutne, typicka slovenska vlastnost asi 😔

veronikapp
27. jan 2010

denduška- v pórodnici ti po zaočkovaní BCG vakcínou nedali takú bielu knižku malú?

po celom svete je iná situácia, v prípede potreby sa môžu dať zaočkovať aj keď už je zle- ale pokiaľ viem, ako petot písal, farmaceutické firmy vedia ako na to, čiže aj pri nepovinnom očkovaní je 90 % preočkovanosť. A možno aj preto nie sú epidémie, lebo ak ochorie neočkované dieťa, napríklad na spomíńané osýpky, to očkované JE chránené a nenakazí sa.

denduska
27. jan 2010

veronika, nedali mi nic take 😕 akurat na prepustacej sprave bolo napisane ze ockovana proti tbc, datum, sarza. Ale to som dala aj tak dokine cize to je zalozene v karte. No, asi budem musiet popytat.

myslela som to tak, ze sa s tym nerobi take halo, ak niekto nie je ockovany... 🙂 Co sa tyka osypok, ja verim ze ockovanie chrani, v tomto pripade urcite, mozno preto ze je to ziva vakcina, ktovie.

martinba
27. jan 2010

Tu sa toho popisalo...
Veronika preco chces napadat rodicov ktori nedavaju ockovat? Kebyze ockovanie nie je povinne, tak by ta to ani nenapadlo... ja osobne ten zakon ignorujem, aj ked vo vseobecnosti som zastanca dodrziavania pravidiel a zakonov, ale podla mojich informacii tento zakon, poskodzuje zdravie mojho dietata a tak sa s nim nemozem stotoznit a respektovat ho.

vcera bol na STV2 dokument o Malarii. Boli tam rozhovory s expertami z Pasteur Institut a zhrnul by som to do par bodov: 1/ synteticke derivaty antimalarika zlyhavaju, stavaju sa neucinnymi, jedine co stale funguje su prirodne formy (chinin z kory stromov, ktory objavili uz Inkovia a este nejaky cinsky kvet ale uz neviem aky) 2/ sietky proti hmyzu napustene pesticidmi a ine prevencne prostriedky funguju ale maju negativny efekt, nevytvara sa imunita a tak ludia zomieraju v dospelosti 3/ ockovanie je v plienkach, prve testy zlyhali, fungovalo zaockovnie imunoglobulinom od darcu ktory ma vytvorene protilatky ale iba docasne, opat ludia zomierali vo vyssom veku, dozivotna si zachova protilatky iba jedinec ktoreho telo si ich samo vytvori po prekonani ochorenia, tak isto ako pri mnohych detskych chorobach.

Mne z toho vychazda, ze ak by tie miliony € investovali do dodavok prirodnych lieciv ktore funguju a nesnazili sa vynajst zazracny synteticky liek a nechali ich nech chorobu prekonaju, namiesto toho aby robili prevenciu, tak by im pomohli ovela viac...

babulka
27. jan 2010

Ano, aj my sme dostali v porodnici zdravotny preukaz. Pre skolky su dolezite hlavne zaznamy o prekonanych ochoreniach - napr. ovcie kiahne tam ma maly zapisane ako prekonane, a plus druha dvojstrana o ockovaniach.

Denduska - o separacii deti tu pryvkarat nenapisal zastanca ockovania, ale odporca ockovania, pohladaj. A nemyslim, teda aspon ja to tak nevnimam - ze by to bolo o nevrazivosti! Proste ak mam ako rodic presvedcenie, ze najlepsie, co mozem urobit pre svoje dieta je chranit ho vsetkymi dostupnymi prostriedkami proti zavaznym ochoreniam a verim v pozitiva ockovania (nie stopercentnost, aby ma tu niekto netahal za slova), ockavam ako spravny sebec, ze prostredie, v ktorom sa denno-denne pohybuje bude rovnako "chranene".
Na druhej strane - ak vravite, ze odporcov ockovania hufne pribuda, mozno by stalo za napad zriadit si predskolske zariadenia, kde nebudu prichadzat do styku "rizikove zaockovane" s nerizikovymi nezaockovanymi. Samozrejme, ze vyuzijuc slobodnu volbu nebudem do tohot predskloskeho zariadenia tlacit svoje dieta a urazat sa, ohanat sa diskriminaciou a nevrazivostou. Proste to zariadenie ma svoje podmienky, ktore nesplnam a fajka hasla. 😔 Nic viac, nic menej.

veronikapp
27. jan 2010

martinba- tak babulka ma predbehla, tak nejak to vnímam.

erikasadek
27. jan 2010

AHOJTE BOZE MOJ NEBITE SA;;;; 😉

veronik ano ved to , ze tuje ta 90% zaockovanost ale aj tak placu ze je to malo farmaceuticke firmy.. 😉

zeby bolo dobre n a99% a bol by raj.. 😠
no , len problem je v tom ze tu im to vela ludi nezozerie a hned ked vyjdu s niecim takym , tak je na druhy den , relacia v telke ams tam lekarov a profesorov jedny s jednej strany a druhy s druhej co sa brania,...

osobne z aseba veronika , chapem ta ja som bola to iste ako teraz ty. 😉 dokonca maja suseda doslova som sa vyhybala , jej a jej synovy na zaciatku bez ockovania a ine proste bala som s ajej .

doteraz neviem preco. 😀 je to taky vnutorny strach.; teraz ; sme kamaratky jej syn uz ' ma skoro 4 roky bol ockovany az ked mal 3 daco po prvy krat tesne pred skolkkou povinnu vakcinu , pentavac , tetanus.. 😉 a spol..
a nic ine, to dieta nebolo za 4 roky co ho poznam , asi nikdy chore a ked aj tak len slabe prechladenie, a zvladlo s ato len s homeo.....
nikdy a to ma 4 roky este nebral atb..
oni velm aaj cestuju .. po krajinach nic; ani oni , ani ich syn, a tak ked pozeram aj na josha, on ma len jedno ockovanie oproti patovy , tak je to iste.. 😉

tak ja neviem.; ale neako uz nemam strach byt s detmi ktore nie su ockovane.... poroste , pre na su to zdravsie deti , ako tie ockovane, aspon co poznam.. zatial ich poznam asi 10 deti takychto , teda dobre...poznam..

denduska
27. jan 2010

no tak o antimalarikach radsej pomlcim, okrem toho ze funguju ozaj naprd, maju take neziaduce ucinky ze to uz radsej rovno ochoriet a cakat co sa stane😝
inak ten cinsky kvet sme spominali na farmacke, predstavte si, aka sme pokrokova fakulta 😎

babulka, ale tak to nefunguje, ked niekto zacne v buse tuberacky kaslat, pojdes za nim a urobis cirkus preco neostal doma lebo ty mas pravo ocakavat ze tak urobi? no neviem, ja radsej vystupim o zastavku skor.

Dieta moze byt cely den v skolke kde su vsetci ostatni zaockovani a pri ceste domov ho opluje pocernejsi kamos z mokrej stvrte - ako sa to stalo mne neraz a preto viem ze to nie je vynimocna situacia. Prostredie je vzdy rizikove. Myslim ze aj Simovicova to napisala - a dobre to vystihla - ze sa ochorenia nevyskytuju, neznamena ze tu povodcovia nie su.

No idem ja radsej s malou von 🙂

ruza10
27. jan 2010

veronikapi maš zaujímavé myšlienkové pochody.

cora73
27. jan 2010

ja nechcem nic ine,len aby som mala pravo sa sama slobodne rozhodnut.Aby som mala k dispozicii nielen krasne leskle brozurky plne hrozostrasnych cisiel poctu mrtvych na celom svete-uz to by ma zaujimalo,v ktorej krajine a kolko deti konkretne a kedy,a napisane formou tlaku na rodica,ze svoje dieta zabije,ak ho neda ockovat,co povazujem za zastrasovanie,dalej nielen iba jednostranne farmaceutickou firmou,ktora vakcinu vyraba-cize je na tom financne zavisla,tym padom to pre mna nepredstavuje objektivitu- robene klinicke studie o ucinku a neziaducich ucinkoch,a s vyssim poctom pozorovanych deti a dlhsou dobou,nielen 2-3 tyzdne,ale aj nezavislymi instituciami-co je asi utopia,aby som bola tymto vsetkym poucena PRED dobrovolnym sa rozhodnutim o ockovani,ako to prebieha v inych krajinach,no a samozrejme,aby som nebola sankciovana za odmietnutie,ak som zhodnotila,ze riziko nakazenia a prip.zleho priebehu choroby je mensie,ako riziko neziaducich ucinkov .Preco nie je vysoka ockovanost proti novej chripke,ale zalostne nizka?Zeby boli vsetci ludia na tejto zemi taki sprosti a nezalezalo by im na tom,ci budu zit,alebo zomru,hlavne ked je to ZADARMO?Preco sa stale vyrabaju nove a nove vakciny s tym,ze tieto dalsie su este lepsie,ucinnejsie a bezpecnejsie? Ktora vakcina v poradi bude konecne tou naj,kolko deti bude este pokusnymi kralikmi v mene pochybnej ochrany?A zase moje oblubene Bulharsko,preco tam ochoreli zaockovani ludia? Len kvoli par neockovanym Romom? Tak ak sa mam dat,alebo svoje dieta ockovat s vedomim,ze ak pridem do styku s chorobou,tak aj tak ochorieme,naco mi to ockovanie je...Tieto detske choroby tu podla mna boli,su a budu,a tolko sa budeme davat ockovat,az zmutuju..Preco by nemohli zmutovat? Virus chripky mutuje kazdy rok...

erikasadek
27. jan 2010

denduska antimalarika su poriadne svinstva, mam za sebou.. 😠

jabber
27. jan 2010

Když jsme teda i u té malárie - o malarickou profylaxi jsme se zajímali, když jsme jeli s manželem do Asie a bylo nám vysvětleno, že profylaxe je spíš na škodu, protože když tu malárii člověk i přes profylaxi chytne (což se děje), tak mu tak akorát zmírní příznaky, což je celkem průšvih, protože člověk vlastně nepozná, že jí má a neléčí se 😅