Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
10. okt 2010

@nikush Ten strach do nás hustia odmalička, a ver mi, že prakticky každý, kto sa začne zamýšľať nad (ne)zmyslom očkovania, na ten strach narazí a musí sa s ním vysporiadať.

Skús sa však na to pozrieť úplne ináč: Čo ak tie vakcíny pred ochorením nechránia?

V takom prípade by strach ochorení bez očkovania nemal byť ničím odlišný od strachu s očkovaním - bolo by to predsa jedno. V takom prípade by dokonca vakcíny neponúkajú nič pozitívne, len riziko nežiaducich účinkov. Prečo dostávajú osýpky aj očkovaní? Prečo je väčšina chorých na čierny kašeľ očkovaných?

Štatistiky dokazujú, že ochorenia ustúpili dávno pred nasadením plošného očkovania. Pozri http://childhealthsafety.wordpress.com/graphs/
alebo tento svetoznámy lekársky časopis: http://jama.ama-assn.org/cgi/content/full/281/1/61

samiana
10. okt 2010

@molka
možno by Ti pomohli aj bylinné preparáty z púčikov rastlín, takáto liečba sa volá gemmoterapia. Ak chceš podrobnosti, napíš mi do IP. Ja som užívala tiež brezu, určenú na lymfatickú drenáž a funguje to lepšie ako čaj. V podstate tiež sú to preparáty riedené od 1:10 až 1:10000, ale nie sú vedené ako homeopatiká. Neskúšala som detox organizmu pre deti po očkovaní, ale určite sa dá aj to, pretože na detoxikáciu ako takú sa používajú aj špeciálne zostavené a osvedčené kúry.

molka
10. okt 2010

@samiana ďakujem, pozriem si najskôr nejaké info o gemmoterapii, aby som bola v obraze. Od istej doby už neskúšam nič, čo si dopredu neoverím, pretože som sa "popálila" a prišla som o dosť peňazí. Preto si najskôr každú metódu overím, prečítam nejaké recenzie a ak sa mi to pozdáva, tak do toho pôjdem. Ale vyzerá to zaujímavo, určite sa na to hneď zajtra pozriem. 🙂

maggie2
11. okt 2010

@manof veď práve lucula napísala, že jej doktorka povedala, že je to v najnovšom zákone či vyhláške uvedené, najnovší zdravotnícky zákon nevyšiel žiadny pokiaľ viem, takže ostala len vyhláška, a tú som odporučila lucule si na vlastné oči pozrieť, že to tam nie je. @lucula73 vidíš, nie je tam nič o platení.

miliharmi
11. okt 2010

Tak koukám, že už vyšel náš příběh na Manofových stránkách. Článek ve stručnosti obsahuje zjištění a závěry, ke kterým jsem dospěla po mnohém zjišťování možných souvislostí a vyptávání se mnoha věci znalých lidí, takže chci ještě jednou poděkovat všem tady, co se mnou hledali
@petot
@maggie2
@denduska a další
Trochu jsem se upokojila díky pocitu, že s velkou pravděpodobností vím, k čemu u nás došlo.

samiana
11. okt 2010

@molka

V bylinkárčení je doslova zabudnutý poklad a ani nás to nemusí veľa stáť, len trochu vedomostí a chuti vyskúšať si to. Samozrejme, neodporúčam naslepo experimentovať, znalosť vecí je na prvom mieste, ale akosi sme zabudli, že môžme byť aj do značnej miery nezávislí napríklad nazbieraním vhodných bylín a prípadnou domácou výrobou niektorých prípravkov. Na to všetko existujú návody, je to síce jednoduchšie kupovať, no vo výrobe takej bylinkovej tinktúry nie je žiadna veda ani výrobné tajomstvo. A zo skúsenosti hovorím, že "domáce výrobky" sú super vec. A hlavne sa lepšie oboznámiš so samotnou bylinou, ktorá je v podstate živým tvorom, dáš do toho svoje vlastné úsilie a energiu, no a niektorí známi bylinkári(Trebenová, Zentrich) hovoria, že takáto liečba je aj účinnejšia.

My sme napríklad začali s detoxikáciou syna (stav spôsobený očkovaním, ako som neskôr zistila) na radu bylinkára jednoduchou zmesou bylín prečisťujúcich pečeň a malo to vynikajúci účinok, len bolo treba ísť ďalej a odstrániť zo stravy veci, ktoré mu spôsobovali problémy. Lebo my sme uviazli vo fáze, kedy, obrazne povedané, liečime ranu od klinca v topánke bez odstránenia klinca samotného. Ale hlavné je začať so šetrnou prírodnou liečbou a cestička sa postupne otvorí 😉

manof
11. okt 2010

@eridani
Nedám za to ruku do ohňa, ale mám taký pocit, že na tom hliníku typicky býva ešte nejaký povlak, takže priamo do styku s hliníkom väčšinou neprídeš. Pravda, pri krkolomnom prekrútení, polámaní apod. takého obalu, je porušenie toho ochranného povlaku dosť pravdepodobné. Takže ak je na výber, asi je lepší PE/PP obal než hliníkový.

Čo sa zubov týka, tak predpokladám, že zubnú pastu (resp. vzniknutú penu) neprehĺtaš, ale vypľúvaš, čím sa obsah hliníka, ktorý sa Ti z nej dostane do tela, minimalizuje. Treba samozrejme poriadne vypláchnuť ústa.

Iné hliníkové obaly (plechovky na nápoje, alobaly, džúsy v mäkkom sáčku, napr. CapriSun) sú na tom asi horšie. Tým by som sa ja osobne radšej vyhýbal. Ale Tetra packy sú potiahnuté na kontaktnej strane (tuším) polyetylénom, tak tie by mali byť v pohode.

Milka (resp. Jacobs Suchard) už čokoládu pár rokov nealobaluje (čistý PE obal), nedávno na podobný spôsob prešlo aj Figaro (resp. Kraft), aj keď neviem, či už u všetkých výrobkov. Maslo býva zabalené nie v čistom alobale, ale takom, čo je z tej strany, kde sa dotýka masla, potiahnutý papierom, takže toho by som sa veľmi nebál. Ale u nás (Žilina) dostať napr. aj maslo balené v bežnom umelinovom sáčku bez hliníka (v tých stánkoch, kde predávajú syrové špeciality), dokonca za lepšiu cenu než to alobalové z obchodu.

@kaja73 správne poznamenala, že je rozdiel prehltnúť a vstreknúť.
Možno by ešte stálo za preskúmanie, aký je rozdiel medzi čistým hliníkom a hydroxidom resp. fosforečnanom (čo sa toxicity týka). Zatiaľ to nemám naštudované.

manof
11. okt 2010

@janka79
Tých svinstiev v očkovacích látkach je more. Aj samotné antigény (vírusy, baktérie a ich časti resp. nimi vyrobené toxíny) môžu byť veľmi nebezpečné - závisí kus od kusu.

Na detox sa okrem homeopatie dá použiť napr. aj chlorella, ale aj niektoré iné prírodné produkty.

manof
11. okt 2010

@nikush
Tak napr. v tej našej slávnej Panenze proti prasacej chrípke, ktorej sme nakúpili milión dávok, ortuť bola.
Viazaná v tiomersale, pravda, ale keď sa pozrieš na to, čo je tiomersal zač, tak to nie je oproti čistej ortuti žiadna výhra:
http://www.merck-chemicals.com/slovakia/timeros...

manof
11. okt 2010

@janka79
No, ísť na očkovanie a následne detoxikovať, to je skoro ako úmyselne sa obliať kyselinou a následne neutralizovať.
Čisto teoreticky sa to môže obísť bez vážnych problémov, určite je to lepšie ako len očkovať bez detoxikácie, ale neočkovať vôbec je každopádne podstatne menšie riziko (za predpokladu, že nejde o chorobu, ktorá v susedstve kosí ľudí po tisícoch - nič také sa ale u nás nedeje).

manof
11. okt 2010

@boddez
Však rotavírusy nie sú povinné. Navyše to je živá vakcína a vírus sa vylučuje z tela ešte pekných pár dní po očkovaní a čisto teoreticky (a možno aj prakticky) môže šíriť nákazu.

manof
11. okt 2010

Bill Gates financuje utajenú očkovaciu nanotechnológiu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/bill-gates-...

Nehanební propagátori očkovania používajú striptízové kluby, aby nalákali ľudí na lekársky zbytočné očkovanie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nehanebni-p...

==========

Milí priatelia,

rád by som Vás pozval (ak to máte po ruke a vyjde Vám čas) na nasledujúce podujatia týkajúce sa (ne)očkovania:

1. túto stredu (13. októbra 2010) od 17:00
beseda v Liptovskom Hrádku
v Čajovni za 7 horami, ul. J. D. Matejovie 591/1 (v Dome kultúry na sídlisku Belanská)

2. tento štvrtok (14. októbra 2010) od 10:00
beseda v Prešove
v rodinnom oddychovom centre EMERKA, nám. Krista Kráľa 3, sídl. Sekčov (v Centre Jána Pavla II.)

3. túto sobotu (16. októbra 2010) od 12:00
prednášky v Košiciach v rámci Dňa zdravia
v JUMBO centre, Masarykova 2:
- Marián Fillo: "Protiprávnosť povinného očkovania"
- Eva Juhárová: "Vážne nežiadúce účinky povinného očkovania - osobné skúsenosti"
Okrem toho počas celého Dňa zdravia (od piatka 15.X.2010 12:00 do soboty 16.X.2010 17:15) možnosť osobných konzultácií právnej i zdravotnej stránky očkovania.

Ak sa niektorého z podujatí hodláte zúčastniť a máte nejaké vyplnené petičné hárky Petície za slobodnú voľbu v očkovaní, doneste ich, prosím, so sebou.

V prípade, že viete o prípadnom účastníkovi niektorého z uvedených podujatí, prepošlite mu, prosím, túto informáciu.

nina88
11. okt 2010

Ahojte...
Prosim vysvetli mi tu niekto,ako je mozne,ze vela ludi nasledne po ockovani ochorelo danou chorobou, ked sa ohradzaju vsetci tym,ze vakcina neobsahuje ten virus, len jeho informaciu???

maggie2
11. okt 2010

@nina88 akú informáciu? 😀

divoska
11. okt 2010

@nina88 informaciu o chorobe alebo symptome obsahuje homeopaticky liek. vakcina obsahuje antigen, ktory spusti obrannu reakciu tela /alebo samotnu chorobu/

maggie2
11. okt 2010

@divoska @nina88 niektoré vakcíny obsahujú živé kmene choroboplodných zárodkov, http://www.zuova.cz/informace/smd/smd103.pdf niektoré silnejšie, niektoré slabšie. Vakcína BCG s živým kmeňom Pasteur bola v Rakúsku napríklad preto zakázaná, pretože tento kmeň vykazoval obzvlášť veľkú silu a tým pádom i množstvo nežiaducich účinkov.

janka79
11. okt 2010

@divoska viem, ze v homeopatiu netreba verit, aby zabrala
@kaja73 vdaka, precitam si to, aj ked mam uz na homeopatiu nazor
@denduska dakujem za radu, takze ten exem sa jej uz vobec neobjavuje?...u nas je to akokedy, ale teraz to uz nie je take strasne(zatial)

janka79
11. okt 2010

@manof viem, ze mas pravdu, ja som za to dieta zodpovedna...ale mat natahovacky s uradmi a sudom...keby chceli aj urady pochopit, ze kto iny moze chciet mojmu dietatu lepsie ked nie ja?...myslim, ze to by som pred nimi neobstala s tymto argumentom...vsak je doba, ked sa pomaly zoberu vsetky prava rodicom rozhodovat za svoje deti(ti hore ich maju asi radsej ako my.... ☹ )

maggie2
11. okt 2010

@janka79 úrady to nemusia chápať. Ale chápať to musí súd 😀 , lebo toť, ono sú to základné ľudské práva a tie sú záväzné, keď príde na lámanie chleba 😉

tean
11. okt 2010

@janka79
ja si skorej myslim, ze ty si sa este nerozhodla ci ockovat alebo neockovat. V tom pripade to neries a sprav to, co si myslis, ze je najlepsie.
Pretoze keby si bola presvedcena neockovat, tak by ta nezaujimali ziadne urady ani sudy.
Nachadzas sa zrejme vo faze, kedy nevies co bude lepsie a tak tomu chces nechat volny priebeh.
Suhlasim, netreba to silit, ked si nie si ista 🙂

lala2
11. okt 2010

Ahojte pridavam link na web stranku kde sa uvadzaju vo videu rizika ockovania
je to dost dlhe, ale kto chce vydrzi do konca ... http://www.blip.tv/file/2224472/ 😉

janano
11. okt 2010

Ahojte. Chcem sa spýtať - pri očkovaní, ktoré pozostáva z troch dávok, prvé dve sú normálne injekcie, tretia sa nazýva booster, viete, čo je ten booster? Ďakujem Je to očkovanie Prevenar

lucula73
11. okt 2010

ahojte
ďakujem za rady a linky na tie vyhlášky 😉
zajtra máme poradňu,som zvedavá,čo mi doktorka povie,keď jej vyklopím,že výhl.č-......nič ohľadom paltenia nerieši...že odkiaľ to vlastne má........nech mi povie...

lala2
11. okt 2010

Este na tejto stranke je zopar postrehov ... proti ockovaniu

http://www.radost.sk/chat_page.php?show=list&ac...

manof
12. okt 2010

@janka79
Báť sa obhajovať svoje práva znamená ochotu podvoliť sa ich obmedzovaniu.
Presne takých ľudí novodobí diktátori potrebujú, aby si presadili svoje.

Jedinou dlhodobo účinnou cestou je postaviť sa tomu na rázny odpor a razantne a vytrvalo si svoje práva brániť.

manof
12. okt 2010

@janano
Booster = posilňovacia dávka. Je to presne tá istá injekcia, len jej účel je iný. Zatiaľčo prvé dve sa považujú za základné očkovanie, tá tretia má ešte o niečo zvýšiť ochranný účinok.

Teda teoreticky by to tak malo byť.

manof
12. okt 2010

Tak som si teraz zobral na paškál epidemiologičku z košického RÚVZ:

Ad: Zaočkovať sa každý rok necháva iba 12 percent dospelých na Slovensku:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-zaockova...

jonas17
12. okt 2010

v teleráne bol jeden pán doktor, ten starý, bože, ako sa volá...robí neskutočnú propagáciu očkovaniu proti chrípke, ale véééľmi prosí slovákov, nech sa dajú zaočkovať, lebo len 10% slovákov sa dáva,oproti rakúšanom, tých až 30. a slováci sú ešte neuvedomelí...

erikasadek
12. okt 2010

@959touareg len a margo hoemo nema cas vsetko citat ak by to bol nula efekt tak by urcite nepomahalo milionom lodom, zvieratam, ako aj rastlinam!!!!!!!!!!!!
placebo efekt nemoze fungovat u zvierata deti a u rastlin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

t bud mas zlu skusenst laebo blbeho homeopata!!
nikto nenuti davat homeopatiu niekomu ale prosim ak o tom vela neviete tak sa zdrzte blbych poodbnych komentarov !!!!!!!!

maggie2
12. okt 2010

@jonas17 ten peroxidový blondiak ošľahaný soláriom? Poznáme 🙂