Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
7. jan 2011

!Sprievodca očkovaním: Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi... a namiesto odpovede dostanete osobné výpady, zahmlievanie a uhýbanie pôvodnej otázke"
http://www.slobodavockovani.sk/news/poradte-sa-...

veronika81
7. jan 2011

@manof písal si, že vakcinačný vírus z MMR môže u očkovaného dieťaťa následne vyvolať "iba" príušnice a osýpky (dokonca spomínaš atypické osýpky), narazila som na to tu na MK a aj v tvojej odpovedi "imunológovi" na stránke. Mám to chápať tak, že rubeolu takýto živý vírus spustiť nemôže? Ak áno, tak prečo?

bambi2
7. jan 2011

@manof to snad nie... skoda, ze jej tam nenapisal ten pan/ i, ze odpoved nebola zodpovedana na jeho otazku... ze sa odpovedi vyhla...

kaja73
7. jan 2011

@manof Aku dobu po zadani otazky sa tam aj objavi.Niečo som sa tam totiž pytala,ešte pred takmer mesiacom a nič.Ani len otazka sa neobjavila,nieto ešte odpoved. 😒

kaja73
7. jan 2011

@manof A este sa chcem opytat,či je pravdive ich tvrdenie,že ak by sme tyžden jedli hlinikovym riadom,že by sa nam do tela dostalo viac hlinika,ako pri očkovani.Viem,že je rozdiel zjest hlinik a dat si ho pichnut,ale zaujima ma, či je to množstvo ozaj vačšie z takeho riadu,ako z očkovania.

petot
8. jan 2011

@kaja73 Neviem, aké množstvo zje človek z hliníkového príboru, ale:
1, Je veľký rozdiel v škodlivosti hliníka z potravy a hliníka z injekcie.
2, Je veľký rozdiel dostať dávku postupne v priebehu týždňa a v jednej sekunde.
3, Hliníkové príbory už predsa stiahli ako škodlivé.
4, Bezpečnosť hliníka vo vakcínach nebola nikdy dokázaná. Dostupné údaje naznačujú, že jeho dávka mnohonásobne prekračuje hranicu toxicity.

manof
8. jan 2011

@veronika81
Držím sa informácií z príbalového letáku MMR vakcín M-M-R II a Priorix:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-zataju...

Som síce osobne presvedčený o tom, že aj ružienku môže očkovanie vyvolať, ale nenarazil som zatiaľ na zdroj, ktorý by mi to potvrdil (netvrdím, že nie je), tak to neuvádzam. Snažím sa písať v prvom rade overiteľné fakty (nie osobné domnienky), dávať ich do súvislostí a byť vecný (objektívny). To je niečo ako zlaté pravidlo novinárskej práce, ale i vedeckej argumentácie.

@kaja73
Do tela sa možno možno z toho hliníkového príboru dostane väčšie množstvo hliníka, ale krátko nato to ide aj von z tela (na rozdiel od očkovania). Niekde som videl údaj (žiaľ, neviem si už spomenúť, kde to bolo), že zo zjedeného hliníka sa bez zdĺhavého pobytu v tele vylúči 99,9%. To je úplne iné číslo než po priamom vpichnutí do svalu (nehovoriac o nepodarenom očkovaní, keď sa im podarí pichnúť vakcínu do žily - čo by sa síce nikdy nemalo stať, ale čert nespí).

manof
8. jan 2011

@bambi2
Najväčším problémom je, že pri nepozornom čítaní človek ani nepríde na to, že Dr. Urbančíková tomu čitateľovi vlastne vôbec neodpovedala. Pritom ak si prečítala ten odkazovaný článok na našej stránke, tak jej muselo byť nad Slnko jasné, že ide o nepriame spôsobenie nákazy iným typom pneumokoka, nie priame. Ale ona hovorí len o priamom. A v tom je tá prešibanosť a skrytá demagógia. Ona síce de iure neklame, ale celkové vyznenie jej odpovede v mnohých čitateľoch vzbudí klamný dojem. Skrátka prefíkaná platená pro-vakcinačná propaganda. To tiež asi väčšina čitateľov nevie, že sú za tú propagandu platení...

Schválne, že či nájdete na celom serveri Sprievodca očkovaním jedno krivé slovo (z úst Urbančíkovej, Dluholuckého či Šimurku, nie v otázkach čitateľov) na Prevenar (výrobok sponzora stránky)?

manof
8. jan 2011

@kaja73
Spýtaj sa ešte raz, a že či dostali Tvoju pôvodnú otázku a prečo na ňu ešte neodpovedali.

bambi2
8. jan 2011

@manof ale ked si to precitas pozorne tak na to prides ze otazka nebola plne zodpovedana...

manof
8. jan 2011

@bambi2
No áno, ale koľko % ľudí dnes číta pozorne?

Navyše, otázka vlastne nebola zodpovedaná vôbec, nieže čiastočne. Ten čitateľ odkazoval na konkrétny článok, v ktorom sa konkrétne píše, čo presne tá štúdia zistila. A z tej štúdie je úplne jasné, že ide o nepriame spôsobenie nákazy pneumokokom typu 19A (resp. dramatické zvýšenie náchylnosti na túto nákazu).

Nechce sa mi veriť, že by Dr. Urbančíková bola tak strašne nechápavá, že by jej toto nedošlo.

bambi2
8. jan 2011

@manof coby nie, ona to umyselne takto zodpovedala... prefikana zmija!!!! 😠
no myslim, ze väcsine ludi to pride... to musi byt fakt trulo aby to nepochopil... 😀

nadhera
8. jan 2011

obe vakcíny na očkovanie dojčiat proti pneumokokovým ochoreniam sú bez doplatku.

http://www.cas.sk/clanok/188845/plati-novy-ocko...

nadhera
8. jan 2011

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

tato stranka naozaj stoji za povsimnutie, vcera som sa k nej dostala, este nemam vsetko prestudovane, ale je to des ☹ ☹ ☹ len sa nedostat k lekarovi. Preto sa z nasej rodiny vsetci dozivaju vysokeho veku. 😉

bambi2
8. jan 2011

@nadhera aj ja sa im vyhybam... no ja budem asi prva v rodine co sa vysokeho veku dozije... 😀 inak vsetci v rodine len krutia hlavou co za somariny ja vymyslam... 😀 😀 😀

bambi2
8. jan 2011

@nadhera ze vraj vela citam.... a ja im vzdy odpoviem: kto vela cita, ten vela vie... 😀 😉

nadhera
8. jan 2011

je tu toho vela na citanie, takze sa do toho pustim, ale vie mi niketo len jednou vetou povedat - je povinne alebo nie je povinne "povinne" ockovanie. Obaja drobci maju len zakladne ockovanie, po dalsich netuzime. 😠
Obaja ked nastupovali do skolky a vyplnovala som tlacivo , lekarka musela potvrdit, ze maju povinne ockovania. To by ich naozaj nezobrali do skolky, ak by nemali?

usiko
8. jan 2011

@manof do KE sa nikto nechysta?????

nadhera
8. jan 2011

precitala som spatne 20stran, som plna informacii, ale mam otazku pre tych, co nemaju svoje zaockovane.
Ako sa vam podarili v porodnici docielit to, ze deti nezaockovali. Ved malych doniesli a uz mi len povedali, co im robili.

Uz viem, ze ockovat malych povinne nemusim, tlacivo na odmietnutie uz mam ulozene , v pripade potreby pouzijem. Co vsak so skolkou, pripadne neskor so skolou, ked dieta nema vsetky povinne ockovania?

jaroe
8. jan 2011

@nadhera v porodnici, kde som rodila (v BA Kramare) mamicka vzdy sprevadza babatko na vysetrenia, aspon na ockovanie urcite. Tam sa ockuje v den prepustania. Ja som im to pre istotou povedala uz pri prvej vizite po porode, ze si nezelam TBC ockovanie, zapisali to malemu do zaznamu a ten stvrty den, som im to este raz potvrdila. Vlastne som im povedala ze ho dam ockovat neskor, aby sa zbytocne v tom nerypali a nepozerali tam na mna ako na blazna. Po porode ma zena dost co robit sama so sebou, s hormonmi, nie este vysvetlovat, obhajovat taketo "chulostive zalezitosti"

prsky
8. jan 2011

@nadhera na Antolskej v 2008 neockovali novorodencov, ale pri prepustani dali telefonne cislo, na ktore bolo treba zavolat a dohodnut si termin ockovania tbc (a tam sa potom stacilo dostavit a ockovanie odmietnut, aby sa tak naplnila litera zakona)..ci to tam tak este funguje, netusim...ale na Kramaroch sa v novembri tohto roku dalo v pohode poziadat o rocny odklad ockovania (dokonca to tam jedna lekarka podporuje, lebo nie je za ockovanie proti tbc) + davala radu, ze nech poziadaju rodicia o odklad, ze onedlho uz ockovanie proti tbc aj tak nebude povinne

tin007
8. jan 2011

@nadhera nam pediater pred asi mesiacom hovoril, ze mi maleho nezoberu do skolky, lebo na tlacive - ziadost o prijatie, ktore davas potvrdzovat pediatrovi je uvedene, ci ma dieta ockovania. no, ale do tej skolky, kam chcem dat maleho (je statna) nic take nie je, je tam len veta o tom, ze detsky lekar potvrdzuje, ze dieta je mentalne, fyzicky a neviem este ako sposobila nastupit do skolkarskeho kolektivu (to som zostrucnila, par stran dozadu som pisala presne, co tam je napisane). takze si dr. vymysla, resp. siri "nezmysly", ktore ma od ruvz 😔

petot
8. jan 2011

@tin007 @nadhera Lekár píše na tlačivo, či je dieťa spôsobilé do škôlky, a zapisuje tam ešte aj informáciu o očkovaní. Ale škôlka nemá zákonom dané právo, ani povinnosť, na základe toho dieťa neprijať. Dôležité je len vyjadrenie lekára, či je dieťa spôsobilé, alebo nie je.

certica
8. jan 2011

@nadhera
@tin007 z vlastnej skusenosti, v tlacive - ziadost o prijatie do skolky - sa nenachadza ziadna konkretna kolonka ci zmienka ohladom ockovania. nebolo tomu tak ani pred 3 rokmi, kedy nastupil starsi syn, ani teraz resp. minuly rok, ked som podavala prihlasku pre mladsieho... ten mimochodom nema MMR a nasa pediatricka nemala zrejme ziadnu potrebu nejak iniciativne tuto info na tlacivo uvadzat. vyjadrenie znelo vseobecne v style - dieta je sposobile pre nastup do sk. kolektivu...
jo, a jedna sa o statnu skolku.

maroli
8. jan 2011

Som rocnik 1984,neviete niekto ci som mohla byt zaockovana proti rubeole?Lebo viem,ze som ju prekonala.A este otazocka,rubeola a ruzienka je to iste...ci?

tin007
8. jan 2011

Dufam, ze pediater nebude prilis akcny a nebude chciet doplnat info nad ramec toho, co tam je napisane. Inak, neviem ako by uviedol to, ze maly nema 3. davku hexy a mmr. akoze v style; dieta ciastocne zaockovane, alebo dieta ockovane na % alebo co?

certica
8. jan 2011

@maroli je to to iste. a inak ockovana by si byt mala...

tean
8. jan 2011

@resuada
neviem odkial si, ale v BA nerobia ziadne predkolo.
Hned ides do priestupkoveho konania, cize treba si priniest vlastne materialy, na ktore oni potom budu pripadne reagovat (resp. nereagovat a hned to napadnes v odvolani, ze sa vykaslali na tvoje namietky, pripomienky, ...).

nadhera
8. jan 2011

@jaroe
@prsky
@petot
@certica
@tin007
dakujem za odpovede, kedze chlapci maju zakladne vakciny uz za sebou - pri kazdej som vsak trpla, ci bude vsetko v poriadku, ale uz nic ine povinne. 😠 Asi rok a pol dozadu sa ma pediatricka pytala, ci chcem chlapcov proti pneumokokom zaockovat, odpovedala som otazkou, ci ona by dala svoje deti zaockovat. Jej odpoved bola NIE, moja taktiez.

petot
8. jan 2011

@maroli Rubeola sa plošne očkuje od r. 1984, takže pravdepodobne si očkovaná. Ale s odstupom štvrť storočia je to už aj tak úplne jedno, imunita z očkovania (ak vôbec bola) trvá len pár rokov, pesimisti hovoria do 3, optimisti max. 10. Samozrejme, občas počuť aj blúznenia o doživotnej imunite (vakcína sa používa len 30 rokov, niekto experimentuje s krištáľovou guľou??) 😀