Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
21. feb 2011

@tean
Vďaka za pochvalu

jerrymona
21. feb 2011

@tabi10 nepoznala som tu pani. ale mne islo len o to, ze v masmediach stale strasia, dajte sa ockovat proti prasacej chripke, lebo choroba moze byt smrtelna. alebo napisu, ze tolko a tolko ludi zomrelo na prasaciu chripku. lenze nikto nenapise, ze niektori ludia zomru, aj ked boli ockovani.
ja tu narazam na to ockovanie. preco sa mam dat zbytocne ockovat, ked aj tak mozem ochoriet a mozno aj zomriet?
inak pricina smrti tej pani bola prasacia chripka...

martinba
21. feb 2011

@manof super rozhovor, velmi pekne a vhodne vyberane slove, len tak dalej.

manof
21. feb 2011

@martinba
Vďaka za pochvalu

diocka
21. feb 2011

@manof fakt pekny rozhovor. mna sa casto kamaratky pytaju na ockovanie aky mam na to nazor a tak - akurat som aj vcera pisala jeden siahodlhy mail - a mam pocit ze stale nevystihnem to co je podstatne., teraz budem posielat link na rozhovor s tebou 😅

sorciera24
21. feb 2011

neviem ci ste citali v terajsom Živote c.7 tusim su dva clanky o ockovani proti chripke...jeden pribeh muza, ktory po tomto ockovani ochrnul, upadol do komy a neviem este co....a druhy prave komu lekari odporucaju a komu neodporucaju ockovanie proti chripke.....no podrzte ma...odporucaju najma tehotnym zenam a detom do 5 rokov, najlepsie do 2 rokov!!!!! 😠 a ked sa tam pytali na neziaduce ucinky...tak odpoved bola stroha...ze vsetky neziaduce ucinky su uvedene v pribalovom letaku.... 😒

manof
21. feb 2011

@sorciera24
Inak povedané, nežiaduce účinky očkovania proti chrípke (napr. fajnovky typu Guillain-Barrého syndróm) ODMIETLI MEDIALIZOVAŤ.

Inak výnimočne som hento v Živote videl a bolo to celkom zaujímavé. Hlavne ten prvý článok bol teda vážne SILA.

K odporúčaniu očkovania tehotných žien proti chrípke viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-a...

K odporúčaniu očkovania detí do 5 rokov proti chrípke viď:
http://articles.mercola.com/sites/articles/arch...

andreajakubska
21. feb 2011

Zajtra v reflexe o rizikách očkovania, ak som dobre postrehla...

langustinka
21. feb 2011

vyborny rozhovor s Ing. Filom!
ja som dnes bola so synom v poradni u pediatricky a mali sme dostat 2.davku Inf.Hexa, odmietla som, tak mi p. doktorka vysvetlila akemu riziku vystavujem svoje dieta, ze podnet k tomuto cinu mam urcite z internetu, kde prispievaju ludia nie medicinsky vzdelani, ona, ako lekarka by toto neriskovala u svojho dietata.............. a zacala hra na city: keby som videla ake je hrozne umierat na cierny kasel, nevahala by som ani sekundu so zaockovanim dietata, len vdaka ockovaniu vymizli u nas tieto choroby (vsetky proti ktorym sa ockuje), ved reakcia na 1.davku bola u syna vyunikajuca a ta prvotna reakcia je dolezita, dobre si to premyslite, inak vas budem musiet nahlasit na RUVZ, mozete byt pokutovana, ale hlavne riskujete zdravie a zivot dietata. A sestricka sa pocas celeho vykladu lekarky na mna pozerala asi ze, dalsia vymetena mlada mamicka, ktora surfuje po internete a vymysla.
Musim uznat, ze p.doktorka bola mila, snazila sa, vysvetlovala, lebo, ako povedala, jej ulohou je presvedcit rodica o spravnosti ockovania.
Isla mi hlava prasknut, ked som vysla z ordinacie, lebo som zacala premyslat ci spravne konam, co ak maly naozaj nieco dostane a ako sa s tym organizmus vyrovna......no proste na nervy.

langustinka
21. feb 2011

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-a...
na margo tejto prednasky, uz tu niekto vyssie spominal, ze v damskom magazine prave odporucala lekarka ockovat proti chripke najme TEHOTNE a DETI, kt.maju OSLABENU IMUNITU......ja uz neviem co na toto povedat, naozaj ti lekari nerozmyslaju???? alebo su tak skorumpovani farmaceutickymi firmami?????!!!

tean
21. feb 2011

dalsi "super" clanok:
http://www.topky.sk/cl/13/1232526/Oralny-sex-je...
Normalne o chvilu si budeme vsetci pichat HPV vakcinu, lebo bude dobra aj na potenciu, problemy s dychanim, srdcom, stres, chripku, .......

certica
21. feb 2011

@tean no, som sa normalne pobavila 😀 : "fajcenie" nebezpecnejsie nez fajcenie... ale vakcina to spravi 😀
a hlavne si dalej v pohode vypalujme zobak nikotinom 🤐 😝

zulok
21. feb 2011

inak, raz bol prave v Damskom magazine lekar, co prave hovoril, ze chripku clovek nedostane, ak papa cibulu, optimalne 100 g denne, + sem tam cesnak a ovocicko.. ale ze kto nema peniazky... /ovocie vie byt fakt drahe/, ze cibula postaci, + pohyb na cesrstvom vzduchu..
preco nepropaguju napr. toto, tak sa mi ta prednaska vtedy pacila ...
ale ved sem take daco pisat nemusim 😀

@langustinka ja som z ockovania tiez na nervy, bojim sa ockovat aj neockovat.. hotova schizofrenia

ozaj, prepacte, ja som tu vzdy tak odveci... minule sla sestra zaockovat macku a tak rozmyslam, ze ci aj to ockovanie je podla vas taka hovadina.. Je mi jasne, ze sa to neda porovnavat... Macka je pre mna oooovela menej ako hocijaky clovek, i ked chapem, ze vie byt velkym milacikom... no, ale ci je ockovanie zvierat tiez take nezmyselne...

zulok
21. feb 2011

@tean chachaa, to sa mi paci, ze nemaju vedec. dokazane, ze vakcina uchrani proti rakovine hrtana, ale myslia si to.. 😀 😀 koolko veci som si uz ja myslela a za aky pr.d to stalo 😀

petot
21. feb 2011

@zulok Ten stav rozdvojenia poznáme veľmi dobre, skoro všetci, ktorí sa začali zaoberať očkovaním, tým prešli. 😎

tin007
21. feb 2011

@zulok neboj, tiez som bola "schyzofrenicka", ale uz sa "liecim" 😀
daj na materinsky instinkt (a to myslim uplne vazne); ved ty si so svojimi detmi najviac casu, urcite vies aj "vycitit" vela bez toho, aby ti museli nieco hovorit ci ukazovat. lekari maju tendenciu materinsky instinkt podcenovat, lenze co ti... ved oni vidia nase deti par minut raz za niekolko mesiacov!

diocka
21. feb 2011

@manof urcite pridem - uz som nahlasena myslim ze do lamaca🙂 a dovediem aj kamosky 😉

jonas17
21. feb 2011

@manof perfektný rozhovor 🙂

manof
21. feb 2011

@langustinka
@jonas17
Ďakujem za pochvalu

@diocka
Dúfam, že sa zmestíme. Usporiadateľka vravela, že to zas tak veľké v tom Lamači nemajú... 😀 😀 😀
Potom (resp. predtým) sa aj ku mne priznaj(te), nech viem, kto je kto z MK. 🙂

@zulok
@certica
Ono hlavne veterinári pristupujú k očkovaniu zvierat v priemere oveľa inteligentnejšie než pediatri k očkovaniu detičiek:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-z...

@langustinka
Skôr by som povedal, že drvivá väčšina našich lekárov má totálne vypláchnutý mozog 6 rokmi zideologizovaného štúdia a následným "vzdelávaním" na náklady farmaceutických firiem. Možno je tam niekoľko takých, čo sú vedome skorumpovaní v prospech očkovania, ale to bude podľa mňa minimum. Prinajmenšom na Slovensku. V USA je to možno trochu iné, neviem.
Viď: http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-mudr-mar...

manof
22. feb 2011

MUDr. Ingrid Urbančíková sa "odborne" vyjadrila o homeopatii:
http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-vse...

Tu je reakcia jednej dievčiny, čo študuje homeopatiu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-konzulto...

manof
22. feb 2011

@boddez
Jo, jo, to je klasika. S tým advokátom, čo to dal dokopy, som bol na pokec. Veľmi milý chlapík. Zhruba náš vrstovník.

manof
22. feb 2011

BA a okolie, POZOR !!!

Beseda v Lozorne 3.III.2011 o 10:00
SA RUŠÍ.

Namiesto toho bude v tom istom čase beseda v Bratislave-Starom Meste v rodinnom centre Prešporkovo:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Dnes večer Martin, zajtra a pozajtra Košice.

Celkový prehľad besied tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/besedy-o-ne...

manof
22. feb 2011

Ozvala sa Dr. Urbančíková, či príde na besedu v KE?
Už si nespomínam, kto ju mal na starosti...

lulu2407
22. feb 2011

Odborníci??? Tí pred následkami z očkovania zatvárajú oči, resp.niesu o nich vôbec informovaní-čo je podľa mňa, dosť neprofesionálne! O akých vedľajších účinkoch vás lekár informoval??? Keď sa pýtam okolia, tak vedia len o zvýšenej teplote, bolestivej nožičke, opuch resp.začervenanie v mieste v pichu. A čo ďalej? To sú tie "lepšie" prípady. Ďalej....buď si to vyžiadate a prečítate si to sami na príbalovom letáku k danej vakcíne, alebo verte lekárovi, že Vám povedal všetko a modlite sa, aby to dobre dopadlo. Potom je ešte jedna možnosť, že nás pre istotu o všetkom neinformujú, lebo keby že viete, čo práve pichajú do toho malého telíčka, tak tí rozumní rodičia, to nedovolia! Ak by Vám natvrdo povedala: No viete, táto vakcína obsahuje bunky z opice resp.vtáka, kurčaťa, králika....alebo mŕtveho plodu potrateného dieťaťa, plus je tam pridaného trochu hliníka, ortuti, glutamánu sodného, ešte aj trosku E-ktoré majú karcinogénny pôvod....ale to je OK, to Vám nemôže uškodit, len pomôže! Čo z toho by ste dali v malej dávke Vášmu dieťatu na tanier??? Asi nič, však? Tak prečo dovolíme,aby mu to vpichli priamo do krvi už na 4-deň po narodení. A čo vedľajšie účinky, ako napríklad neutíchajúci plač,/ktorý môže trvať aj niekoľko hodín či dní/, vysoké teploty, kŕče, detská cukrovka, autizmus, či iné telesné alebo mentálne postihnutia. To sú už pre istotu ticho! Ale aj keď sa niečo z toho stane, NIKDY Vám nepovedia, ÁNO...spôsobilo to očkovanie, v tejto chvíli Vám môžeme povedať: Je nám to ľúto!...nie oni radšej nájdu 1000 iných dôvodov, prečo to takto dopadlo! V USA majú na odškodnenie ľudí postihnutých očkovaním aspoň vytvorený finančný fond,z ktorého takéto rodiny vyplácajú. ČIŽE!!! pripúšťajú, že je možné , aby očkovanie spôsobilo človeku trvale následky. A kto bude zato potrestný a zodpovedný? Lekár? Výrobca vakcíny? Smutné, ale nikto. Začnime zisťovať pravdivé informácie, ktoré sú priamo na papieri a neverme len tomu, čo povie kamarátka resp.lekár! Ak aj napriek týmto faktom dáte dieťa očkovať, tak dajte!Len konečne máme slobodnú voľbu rozhodovať za zdravie našich detí my ako rodičia!!!

manof
22. feb 2011

Vo Veľkej Británii sa deti do 5 rokov proti chrípke ZÁSADNE NEOČKUJÚ:

"Veľká Británia konečne urobila správne rozhodnutie na ochranu detí... Prečo tak neurobia aj USA?"
http://www.slobodavockovani.sk/news/velka-brita...

Slovensko je zase 100 rokov za opicami, keďže deti do DVOCH rokov sú podľa našich "odborníkov" rizikovou skupinou, ktorá má byť proti chrípke očkovaná prednostne.

lulu2407
22. feb 2011

manof : no buď sme naozaj 100rokov za opicami alebo našim zdravotníkom tak veľmi "záleži" na našom zdraví 😖

lias
22. feb 2011

Nepozeráte niekto REFLEX na Markíze??? Celý je venovaný očkovaniu "za" a čuduj sa svete aj "proti" 😉
Celkom ma markíza prekvapila, viac je tam totiž tej kritiky než zbožšťovania očkovania.

sonica
22. feb 2011

ja na to cumim a teda cumim 😲
musim povedat ze teda az moc odvazne, paci sa mi to spracovanie... 🙂