Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
27. apr 2011

@xenia2734 nic v zlom , ale ty nemas zaujem si najprv precitat celu tuto diskusiu ? je tu toho vela popisaneho aj vela odpovedaneho. odpoved sa nezmesti do 5 viet ^^ +asi by som najprv prestudoval stranky ako http://www.slobodavockovani.sk/pravo/ , http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-... a dalsie.. ak to myslis vazne, tak sa priprav na tyzdne studia. aspon ja by som tak postupoval , ako budes postupovat ty je uz na tebe 🙂

denduska
28. apr 2011

@maggie2 zlaticko, ja nieco o americkom zdravotnictve viem - mm tam totiz pracoval. Nehovorim ze som to zazila na vlastnej kozi, ale myslim ze o tom viem viac nez ty 😉 Aj o slovenskom. V USA ak ti nejde o zivot - teda si v bezvedomi, prva otazka je na poistenie. Ak nemas, dovi, ale existuju aj - vacsinou reholne - zdravotne zariadenia kde nejaku starostlivost poskytnu aj napriek tomu.

Ver tomu ze u nas sa z pacientov nikto nerehoce, u nas totiz ludia umieraju a neviem ci si myslis ze doktori a sestry su uz totalne kreatury alebo co 🙄 A ak sa aj rehocu, tak urcite nie pred pacientami.
A co sa toho tyka, nenecham ta tri dni spat, aby si sa nemohla ani umyt ani poriadne najest a poprtitom este ratuj bezdakov a fetakov a potom budes taka zhumplovana ze sa budes rehotat na vsetkom 😖 😔 A nehovor ze podla zakona musi mat lekar po sluzbe volno. Ano na papieri, lenze nemocnica radsej zaplati pokutu akoby to mala respektovat. a 200 hodin nadcas je uz trosku dost.Ale vychodisko nie je, lekar je uzkoprofilovy, nemoze len tak menit robotu zo dna na den.
Ludia su vselijaki, sprosti, hnusni a skorumpovani a lekari su medzi nimi tiez, no ale ved dnes mozes ist kam chces.
Ja neobhajujem slovenskych doktorov, ja sama som pisala staznost na Zachrannu sluzbu. Ale naozaj este nie sme zombici alebo co. Ak je daco vazne, tak uz kazdy leti k doktorovi, vtedy uz je dobry.

A co sa tyka starych ludi - ano je to tak, ako pises. Zazila som to s vlastnou babkou a ver ze kontakty sme mali nenormalne a aj tak sme boli na "cakacom liste". Ale to nie je preto ze by si lekar zmyslel ze ju neprijme. To nase skvele poistovne urcuju kto ma na co indikaciu a ze po 2 tyzdnoch ho musia prepustit. Tak ako nase skvele poistovne urcuju kto pojde skor na nahradu klbu a podobne. Nevin zo vsetkeho len lekarov a uz vobec nie tych co su pesiakmi v nemocnici 😉 Vin Pentu, J&T a tych ktori tam hore tahaju/tahali za nitky.

A uz sme off temu a ja sa nebudem uz o tom natahovat 🙂 Mam dost pohladov a skusenosti aj dobrych aj zlych, takze tymto pre mna debata konci. 🙂

denduska
28. apr 2011

@maggie2 a vlastne som este chcela - netvrdim ze tu alebo niekde inde je to lepsie. Vsade je to svojim sposobom otrasne 😀 ale to sami sme si spravili z lekarov sluzbu a z pacientov tovar.
Ja keby som si mohla vybrat a ked sa raz mozno odhodlam, tak si vyberam severske eur. krajiny 🙂

tean
28. apr 2011

@denduska
suhlasim s tvojou definiciou 'to sami sme si spravili z lekarov sluzbu a z pacientov tovar. '
Cele je to postavene na zlom principe a od toho sa to cele odvija nespravnym smerom.
A ludia trpia.

lubii
28. apr 2011

@denduska súhlasím a naozaj neviem, prečo si neberieme príklad zo severských štátov. ☹

martinba
28. apr 2011

@andreajakubska vcera vecer som si ho pozrel, fakt sila, ale nedozvedel som sa co som sa pytal, ze ako si vymahaju povinost absolvovat povinne ockovanie novorodencov a celkovo deti (tych 50 milionov nepoistenych Amikov)? @denduska sa mi to asi snazila vysvetlit vysie, ale nepochopil som to z jej odpovede. OK, chapem, ze mi nevezmu dieta do skoly, ale to budem riesit az ked bude mat skosky vek, deti do 6 rokov ako kontroluju?

mihic30
28. apr 2011

@tiffanka
ahoj, ja to tiez tak riesim, BCG sme dostali, ostatne odmietame a po nejakom roku chceme maleho zaockovat proti tetanu.

manof
28. apr 2011

@andreajakubska
Nejaký bezplatný download by sa nenašiel?

manof
28. apr 2011

DNES (t.j. štvrtok 28.IV.2011)
o 14:30 +/- pár minút
na Rádiu Regina Košice
na internete tu:
http://live.slovakradio.sk:8000/Regina_KE_128.mp3

Budem mať cca 2-minútový vstup k Európskemu imunizačnému týždňu.

Tak si to môžete vychutnať a prípadne okomentovať. Keď to odvysielajú, dám to aj na web.

halienka
28. apr 2011

Ja som ten dokument Sicko stiahla odtiaľto, ale je to s titulkami, ak teda nevadí... 🙂
http://www.ulozto.cz/8385783/sicko-cz-avi

manof
28. apr 2011

Silgard/Gardasil a Cervarix: sú kmene HPV, proti ktorým sú namierené tieto vakcíny, nahrádzané inými kmeňmi?
http://www.slobodavockovani.sk/news/silgard-gar...

Článok obsahuje kopec zaujímavých informácií o HPV, pravdepodobne doposiaľ nezverejnených v slovenčine. Rozhodne sa oplatí prečítať, aj keď už toho o HPV viete dosť.

manof
28. apr 2011

@halienka
Skvelé. Ďakujem.

manof
28. apr 2011

Tá Regina dnes celkom ušla.
Počúvali ste to niekto?
A máte to niekto nahraté?

Ja som, žiaľ, zistil až príliš neskoro, že WinAmp DiskWriter PlugIn nevie nahrávať streamy.
☹ ☹ ☹ ☹

eridani
28. apr 2011

@maggie2 Tiez mame so starsimi pribuznymi podobnu skusenost. Teta, ma rakovinu, metastazy, nestastnou nahodou spadla. Na pohotovosti po 6 hodinach cakania jej spravili rentgen a skonstatovali, ze ma zlomenu panvu. Na chirurgii ju odmietli, ze je onkologicky pacient, na onkologickom ju odmietli, ze oni so zlomeninami nic nemaju. Poslali ju domov a nikto nebol ochotny jej ani sanitku zabezpecit kedze pesi sa domov asi nedostane.

tin007
28. apr 2011

@eridani mame podobnu skusenost; po 2 tyzdnoch sme zobrali babicku domov (a o par dni zomrela). uz sa mi o tom nechce pisat, bol to velmi podobny pripad, ak ten tvoj 😢

halienka
28. apr 2011

@tin007 @eridani babky, mne je z toho smutno, kam tá doba speje ☹ sme zase späť v stredoveku, akurát žijeme v sladkej ilúzii, že vyspelá medicína nám predsa pomôže 😔

eridani
28. apr 2011

@tin007 Je mi luto kolko ludi ma podobne skusenosti.

eridani
28. apr 2011

@halienka Vyspela medicina a zdravotny system (nie len na Slovensku) su dve rozne veci.

halienka
28. apr 2011

@eridani veru tak 😝

eridani
28. apr 2011

Ale spat k ockovaniu.
Ja mam najvacsi strach z toho, ze hoci je v dnesnej dobe vacsina chorob, proti ktorym sa ockuje dobre liecitelna, tak ze ak nieco z toho nahodou moj maly schyta, tak mu lekari nepomozu. Pretoze, 1) nebudu vediet danu chorobu identifikovat, 2) nebudu ochotni pripustit, ze moze mat danu chorobu, ved sa predsa ockuje, 3) budu si to rozni lekari hadzat medzi sebou a kym sa mu dostane adekvatnej pomoci, tak moze byt neskoro.

atemi
28. apr 2011

@kbeata , dakujem, napis potom prosim.
@manof , a vies mi prosim poradit nejakeho pediatra co najblizsie noveho mesta? Napr. v starom meste alebo v raci?
a este otazocka o besede. Chcela by som sa prist pozriet do Lamaca. Chodia tam maminy aj s detmi, alebo mam muza pripravit, ze bude mat tazky vecer? 😉

Keby ste este niekto vedeli o pediatrovi v BA v blizkosti noveho mesta resp ruzinova, ktory aj ked je za ockovanie, tak je aspon tolerantny k rozhodnutiu rodica neockovat a nevyrazi s nim hned dvere, dajte mi prosim vediet.
Vdaka moc.

tin007
28. apr 2011

@atemi prid do dubravky 2.5. doobeda (od 10tej, v RC Macko, www.mcmacko.sk), budu tam aj rodicia s detmi, bude to isto lepsie ako v kine Lamac.

manof
28. apr 2011

@atemi
Nové Mesto, Staré Mesto ani Rača neviem... Ale možno Ti nejaké Bratislavčanky poradia.

V Lamači bude husto, lebo tam budem nielen ja, ale aj Dr. Mikas a Dr. Lipták, obaja sú členovia Pracovnej skupiny pre imunizáciu, ten prvý je dokonca jej predsedom.

manof
28. apr 2011

Ak chce niekto nahrávky (MP3, cca 16 MB v dvoch kusoch) z relácie o očkovaní zo včera z Rádia Lumen, nech mi napíše na sloboda.v.ockovani@gmail.com

denduska
28. apr 2011

@tean je to smutne ale je to tak, A neviem si predstavit co by sa malo stat aby sa to pohlo spravnym smerom 😒 Ale velmi by som si to zelala. Tak su lekari a pacienti len mlynskymi kamenmi medzi poistovnami a farmaceutickymi firmami 😖

@lubii no tam (na severe) je cela ta mentalita ina...opries si bicykel o strom a na druhy den tam stale bude...aj o tyzden...maximalne ti ho niekto schova pod striesku aby nanho neprsalo. Take nieco u nas - no ciste sci-fi 😅

@martinba nie, nikto sa nestara ci mas dieta ockovane podla kalendara, ani ci je vobec ockovane, pokial ho nechces dat do kolektivneho zariadenia..v kazdom state je vacsinou skupina ockovani ktore prevazna vacsina zariadeni pre deti vyzaduje...tym sa myslia napr.aj sportove kruzky atd. A nezaujima ich ci bolo ockovane 3.5.11 mesiac ale napr. - pri nastupe do skolky musi mat min 3 davky DTP, 3 davky polia. V akej scheme a akou vakcinou je ocko, zalezi na rodicovi a lekarovi, Skolku/skolu zaujima len pocet davok.

manof
28. apr 2011

@denduska
Predpokladám, že si chcela povedať, že
"pacienti a lekári sú medzi mlynskými kameňmi poisťovní a farmaceutických firiem"
nie
"su lekari a pacienti len mlynskymi kamenmi medzi poistovnami a farmaceutickymi firmami"
😀 😀 😀

To by sme na tom boli dobre, keby sme my boli tými mlynskými kameňmi. Nie je to ale tak.