Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pifina
27. sep 2011

@denduska dobre v tom t-mobile 😀 si predstav, ze by ti bez OP ani rozky nepredali 😀 to kde sme? 😠 tm spravil dobre, ze sa stazoval, dakedy sa mi zda neskutocne, co sa tu na nas vymysla a to nie len zo strany statnych uradnikov 😝

denduska
27. sep 2011

@anicka1981 ja len nechapem coho sa boji? ved ked odmietnes, podpises a on to nahlasi, moze mat svedomie uplne ciste. Ale rada by som vedela, odkial ma rozumy pytat od rodicov OP, toto sme tu este asi nemali fakt 😀 😝

anicka1981
27. sep 2011

@makovienka to sa mi nepaci, preco by mi mali davat preplacat liecbu, ved ked ochorie ockovane dieta na tu chorobu na co bolo ockovane, by nemali preplacat tiez, lebo uz dostalo"peniazky " na vakcinu,,, je to nefer, rovnako ako to, ze nemusia mi dieta do skolky zobrat, je to vydieranie, a zastrasovanie,,,

pifina
27. sep 2011

@anicka1981
@makovienka dievcata, s tym preplacanim liecby je to len typicky zastrasovaci argument, to by si museli preplacat liecbu aj alkoholici, obezni a podobni 😅

anicka1981
27. sep 2011

@denduska to necapem ani ja, asi sa len robi dolezity, alebo co,,, ved,ked sa prestahujeme, tak menime aj doktora, takze mi to je aj jedno, ale zatial(3 mesiace) bol celkom fajn, ale zase nic nam nebolo, akurat maly chytil zapal uska, a antibiotika na predpisal z chodby,,, a zapal uska sa nam vratil o tyzden,,, nedal aniake usne kvapky nic,,,, na krcnom boli prekvapeny, ze nedal kvapky.... takze tak,,,,

anicka1981
27. sep 2011

@pifina no ved to, a zase aj tak sa mi zda, ze u deti vsetko liecia panadolom...

denduska
27. sep 2011

@pifina oni tazia z toho ze je nam to jedno...ze ta nenapadne ze to vobec nemusi byt z ich strany koser a budu to dovtedy robit kym nepride niekto nespokojny...ale otazka je - na kieho oneho im to je?? co tym sleduju? ako zmluva, to je ine ale toto...fakt o par rokov bude OP s platobnou kartou 2v1 a tym budes platit aj v Tescu 😀

pifina
27. sep 2011

@denduska mozno sa nudia v praci a takto sa citia dolezito, ked nieco furt vypisuju 😀

didulka85
27. sep 2011

Liecbu nasledkov po ockovani si komplet hradim sama, to uz poistovna nepreplaca.

tamoulik
27. sep 2011

@denduska Myslela si tym, ze je ortut v tej vakcine Infanrix? A je aj v Infanrix IPV? Dakujem

manof
27. sep 2011

@anicka1981
Občiansky preukaz nemá právo požadovať. Nie je policajt ani štátny úradník. To tak na RÚVZ by mohli žiadať OP, ale lekár rozhodne nie.

Môžeš si to napísať sama. Aspoň budeš mať istotu, že to bude podľa Tvojho gusta.

Sociálka s odmietaním očkovania nemá absolútne nič do činenia. Keď to tam pošle, tak si na sociálke zaťukajú na čelo a povedia si, že čo za idiota ich to otravuje takouto kravinou.

Mimochodom, odkiaľ si? Rôzne RÚVZ totiž reagujú značne odlišne.

manof
27. sep 2011

@tamoulik
v Infanrixoch by ortuť v zásade byť nemala, ale človek nikdy nevie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/australska-...

K zloženiu Hexy viď tiež:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-obsahuje...
Pozoruhodné čítanie.

manof
27. sep 2011

@anicka1981
@makovienka

O tom, čo reálne hrozí a nehrozí po odmietnutí povinného očkovania, si prečítajte tu:
http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a-odpoved...

manof
27. sep 2011

@anicka1981
Toto a ďalšie videá o očkovaní tu:
http://www.slobodavockovani.sk/odkazy/videa/

denduska
27. sep 2011

@tamoulik nie, v Infanrixoch by nemala byt - nie je uvedena. Myslela som DT vakcinu pre deti (do 7.roku zivota)

makovienka
27. sep 2011

@manof No hej, ale ja by som chcela urcitejsi argument, akoze len to nedava zmysel, lebo aj fajciarom sa plati liecba rakoviny pluc. Totiz v Cechach teraz realne diskutuju o tom, ze uzakonia, ze si budu matky rodiace doma platit samy liecbu dietata, ak budu pri porode komplikacie a dieta bude mat nejake problemy. To je ten isty argument - preco by to mali platit rodicia, resp. matka, ktora nevyuzila "preventivne opatrenie" rodit v nejakom masiarstve (rozumej porodnici), ked sa fajciarom plati.... Tak mozno je v zakone nieco take, ze ak ste si vybrali neockovat, hold platte. Lebo zakony robia tiez len ludia, a pozeraju sa na to len svojimi ocami.

pifina
27. sep 2011

@makovienka mozno to niekto iniciativny do zakona dat chce, ale zatial tam urcite nic take nie je 😅

manof
27. sep 2011

Triky RKI: Aké nebezpečné je očkovanie bábätiek v skutočnosti?
http://www.slobodavockovani.sk/news/triky-rki-a...

manof
27. sep 2011

@makovienka
Presne ako vraví @pifina - zatiaľ nič také v žiadnom platnom zákone nie je.

Inak ale neviem, či vôbec je o čo stáť. Lebo čo asi tak Ti dá súčasná "moderná" medicína na osýpky? Lekár Ti predpíše antipyretiká (Paralen, Panadol alebo Nurofen), lenže zrážanie horúčky u osýpok niekoľkonásobne zvyšuje riziko úmrtia a ťažkých komplikácií ochorenia, takže to je taká medvedia služba. Reálne väčšinu tých chorôb je možné zvládnuť vitamínom C buď bežným (zjedeným) alebo v náročnejších prípadoch vnútrožilovo podaným, ale to Ti zase nebudú chcieť urobiť. Viď http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Takže aj keby sa to ozaj nepreplácalo, nemám pocit, že by bola nejaká veľká škoda nemať preplatenú alopatickú "liečbu", o ktorú vlastne nie je žiadny dobrý dôvod sa uchádzať.

manof
27. sep 2011

@filmuska18 Ako si na tom s tým prekladom?

petot
27. sep 2011

@miliharmi Uhádla si 🙂
@manof
Je otázka, či je rekombinovaná DNA úplne totožná. Treba si uvedomiť, že akékoľvek proteíny vo vakcíne môžu byť už pozmenené kvôli prítomnosti početných chemikálií, ktoré môžu denaturovať. Okrem toho, čo ak je rekombinovaná DNA viazaná v nejakých neprirodzených reťazcoch, alebo je priestorová organizácia tej molekuly taká, že ju enzýmy nemajú ako "uchopiť"... Sme stvorení tak, že všetky proteíny sa do krvi majú dostávať dokonale rozštiepené z tráviacej sústavy...

Ak už niečo koluje v krvi, tak buď si s tým telo poradí pomocou enzýmov, alebo sa to dostáva von zvyčajne obličkami. Lenže tieto molekuly (akýkoľvek adsorbovaný antigén) sú omnoho väčšie než je priepustnosť obličiek.

Toto je zároveň veľký problém hliníku ako adsorbentu. Normálny hliník je vylúčený obličkami, samozrejme dá sa hovoriť o rôznych stupňoch otravy dieťaťa vzhľadom k tomu, že dostáva vo vakcíne konskú dávku hliníka a jeho obličky nemajú ešte takú výkonnosť, aby sa ho zbavili včas než sa uloží v mozgu, kostiach a pečeni. Ale adsorbovaný hliník tvorí spolu s antigénom veľkú molekulu, ktorá obličkami neprejde. Keďže hliník sa z 95% vylučuje obličkami, tak hliník nevylúčiteľný obličkami zostáva v obehu možno 20x dlhšie než hliník vo forme chemikálie. S týmto faktom, čo je mne známe, zatiaľ nepočítala žiadna štúdia o hliníku. Väčšinou testovali len niektoré chemické zlúčeniny hliníka, často dokonca iné než sú prítomné vo vakcíne, samozrejme bez nálože ostatných chemikálií, ktoré toxicitu hliníka zmnohonásobujú, a najčastnejšie len ústne. Preto je taký závažný experiment prof. Shawa (2007 a 2009), ktorý myšiam podal injekčne hliník zodpovedajúci vakcínovému adjuvantu (v dávke 10x menšej ako dostanú deti) a zistil odumieranie tretiny neurónov v niektorých oblastiach mozgu a miechy...

Nie je to podozrivé, že za tých 80 rokov používania hliníka radšej nikto nerobil prísne porovnávacie dlhodobé neurologické testy pri záťaži, ktorá by presne zodpovedali očkovaniu, čiže reálnymi vakcínami v reálnych dávkach v reálnom veku?

makovienka
27. sep 2011

@manof Ale ked dostane pneumokokovy zapal mozgovych blan, bude styri tyzdne v nemocnici, s trvalymi nasledkami, ako napr. ochrnutie... no, platit si invalidny vozik, to uz nemusi byt taky lacny spas...
Tak preto stoji za to sa informovat vopred a potom este zvazovat akym sposobom sa z toho vyvliect.
No, ved keby bolo na tej stranke co si dala odkaz napisane, nic take v zakone nie je, to by mi stacilo. Lenze ono tam je ze by to nedavalo zmysel, keby bolo...
@pifina Co nie je, moze byt, tiez su to len ludia, co schvaluju zakony, tak ako to bol len clovek - sudkyna, co rozhodol, ze Konigsmarkova ma platit poistovni 2.7 mil. za liecbu dietatka po nevydarenom domacom porode, pri ktorom bola, to nema daleko od toho, ze keby tam nebola, daju to platit matke...

manof
27. sep 2011

@petot
Nebudem hodnotiť, či ide o nedbalosť alebo zlý úmysel, každopádne je veľmi zle, že poriadne štúdie o hliníku donedávna neboli.

Ale tá DNA logicky je z chemického hľadiska to isté, čo prirodzená DNA. Aké reťazce či priestorové usporiadanie? Dvojzávitnica jak dvojzávitnica. To, že DNA sa bežne vyskytuje v krvi snáď nebudeme spochybňovať. Imunitný systém si predsa musí poradiť jak s rozbitými vírusmi a baktériami, tak s rozbitými vlastnými bunkami a z tých sa DNA predsa môže uvoľniť.

Jediný rozdiel bol v tom, že táto DNA bola nalepená na ten hliníkový adjuvant a v tom zrejme spočíva kameň úrazu. Im zrejme vôbec nezaplo, že z hliníkového adjuvantu sa môže stať hliníkový adsorbent - nehovoriac o tom, že tá rekombinantná DNA sa mala použiť len v procese výroby a do výsledného výrobku sa nemala dostať, čo by sa pri ako-tak súcej filtrácii nemohlo stať, lebo DNA je v zásade pekne veľká molekula, čiže ľahko filtrovateľná. I keď je to možno príliš drahé alebo výrobcovia kašlú na bezpečnosť, neviem, lebo aj v MMR sú fragmenty ľudskej DNA, hoci v žiadnom príbalovom letáku to nenájdeš napísané.

petot
27. sep 2011

@manof Nemusí byť totožná. Stačí, ak by v niektorých miestach boli odlišné uhly apod. Ale toto všetko len špekulujeme, pretože v súčasnosti nikto presne nevie, ako sa tam vôbec dostala, nieto ešte, prečo sa udržala v krvi 2 roky po očkovaní. Je to tá DNA, ktorá bola vo vakcíne, alebo bola DNA pohltená bunkami a je donekonečna replikovaná? Nikto zatiaľ nevie.

manof
27. sep 2011

@petot
Odlišné uhly v dvoj-závitnici DNA?

Myslím, že to muselo byť z vakcíny, pretože tam nebola reč ani o samostatnej DNA ani o samostatnom adjuvante, ale o DNA adsorbovanej na adjuvante. Kebyže to tak nebolo už vo vakcíne, tak sa pravdepodobne hliníkový adjuvant buď vylúči obličkami, alebo usadí v mozgu, kostiach atď. Podobne by sa DNA zrejme rozložila na drobné alebo nejak inak upratala.

Logicky, ak by to z vakcíny nebolo, tak by tam okrem DNA naviazanej na adjuvant museli nájsť aj nejakú DNA nenaviazanú na adjuvant. Ale o tom v správe nie je reč. Z druhej strany: čo by mohlo spôsobiť pretrvanie adjuvantu v krvi 2 roky? To už mal byť dávno pradávno všetok preč. Ak nie z tela, tak prinajmenšom z krvi.

Nech nad tým akokoľvek rozmýšľam, vychádza mi to len tak, že tá DNA bola naviazaná na adjuvant už vo vakcíne a tak to zostalo tie dva roky a kto-vie-ako-dlho to tak ešte bude v krvi kolovať.

petot
27. sep 2011

@manof V správe ani nie je reč o adsorbente, ja som ho spomenul len ako jeden možný dôvod, pretože problém s priveľkými adsorbovanými molekulami je známy. V správe skôr uvažujú nad tým, že rekombinovaná DNA je nejakým spôsobom odlišná. http://healthimpactnews.com/2011/sane-vax-inc-d...

manof
27. sep 2011

@petot
MK nejak sprasil ten odkaz, takže to hodí Not Found. Skús dať nadpis, nech to podľa toho vyhľadám v Googli.

Každopádne v tej správe, ktorú som prekladal ja, je reč o hliníkovom adjuvante (ktorý sa stal adsorbentom):
http://www.slobodavockovani.sk/news/vakcina-sil...

* * *

Počas testovania našiel Dr. Sin Hang Lee rDNA typov HPV 11 a 18, ktorú popísal ako "pevne pripojenú na hliníkový adjuvant".

To, že v očkovacích látkach je hliník, by malo budiť hrôzu už samo o sebe. Hliník je totiž jedovatý, poškodzuje obzvlášť nervovú sústavu, a preto by nikdy nemal byť vpichovaný do ľudského tela. S novým objavom, že tento hliníkový adjuvant (= pomocná látka, ktorá má zvýšiť tvorbu protilátok - pozn. prekl.) nesie úlomky rDNA dvoch rôznych kmeňov HPV, to už dosiahlo hranicu nebezpečného ohrozenia života - je to oveľa skôr biologická zbraň, než čokoľvek, čo by pripomínalo medicínu.

volterra
27. sep 2011

@manof Som tu nová, diskusie o rizikach očkovania sledujem už dlhšiu dobu, cca 2-3 roky, práve sme v štádiu naťahovania času - dcéra mala byť pred rokom preočkovaná v 6. roku DTaP a syn mal byť tiež pred rokom preočkovaný v 11. roku- MMR. Najskôr sme to posúvali kvôli dovolenkám a lyžovačkám - nechceli sme riskovať žiadne " akútne nežiadúce vedľajšie účinky", nakoľko syn mal po očkovaní v ranom detstve búrlivé reakcie, potom som si dala podmienku kompletného imunologického vyšetrenia, ktoré už prebehlo a tak teraz hľadám info o riadnom odmietntí v ambulancii pediatra. O podpísaní odmietnutia a následných sankciách som už prečítala asi všetko dostupné, ale 1. krát čítam od Vás, že pokiaľ odmietnem nie očkovanie konkrétnej choroby ale priamo konkrétnu vakcínu, tak to nie je priestupok ?Dá sa to takto chápať a riešiť? Má už niekto s týmto skúsenosť?

kryska5
27. sep 2011

práve teraz som to prepla STV1 Zákon a poriadok ... téma očkovanie (grcajúci smajlík) aj takto sa zastrašujú ľudia a vymývajú mozgy 🙄