Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

susik77
30. mar 2009

vikinka-neviem, ja som to zistovala z netu, aj z pribal. letaku priorixu aj zo stranok o ockovani...vsade bolo, ze tehot. matky ockov. dietata nevadi...skusim sa mrknut na tu diskusiu. dik.

denduska
30. mar 2009

baby ja vas nechcem sklamat, ale podla mna to neobstoji..myslim to tehu a ockovanie 😖 dr. na vas vybehnu s tym ze ci chcete aby dostali skutocnu chorobu a doniesli domov to. Predsa je len nizsia pravdepodobnost chytit to od ockovanca nez od skutocne choreho.... 😒 (tym nechcem podporovat ocko, len si myslim ze to neprejde..)

valka
30. mar 2009

dendu, a od koho by to akoze mohla chytit, ked su vsetci ockovani,..o tom, ze nechodime takmer vobec do kolektivu ani nehovoriac...ale jasne, ze lekari to npripustia..aj keby take nieco bolo v podozreni,...

denduska
30. mar 2009

ja viem, ale jeden z argumentov to urcite bude...mna by len potesilo, ak by vam to preslo, lenze v tom pripade budem musiet chytro snazilkovat 😀

bug_tom
30. mar 2009

valka: No vsak od tych ockovanych, kedze maju v sebe kopu virusov z vakcin...Ockovanie neznamena ochranu, ale znizenie vlastnej imunity na ukor obohatenia sa vyrobcov vakcin...
Denduska: a odkial ziskaju skutocnu chorobu, ked tieto choroby sa uz nevyskytuju? Pred chorobami ta chrania zdrave potraviny, nie ockovanie, tie obsahuju toxicke latky, ktore ti znicia vlastnu imunitu a budes dozivotne odkazana na kupu drahych farmaceutickych syntetickych drog.

denduska
30. mar 2009

bug tom, ved si si sam odpovedal 🙂 este prv nez si mi polozil otazku 😅

susik77
30. mar 2009

tom-odkial mas,. ze sa nevyskytuju? nedavno bola v rakusku epidemia spalniciek 😖 aj rubeola a mumps sa vyskytuju...

denduska
30. mar 2009

a ozaj aj "zdrave potraviny" mozu obsahovat toxicke latky, ci viac alebo menej, 100% zaruku ti neda nikto, iba ten si moze byt isty co to ozaj pestuje alebo vyraba..a mozno ani ten.

a virus moze ostat v tele aj cloveku ktory prekona dane ochorenie prirodzene, zalezi od cloveka, od virusu, varicella zoster virus je typicky priklad, zaspinka pekne v nervovych gangliach a caka..... Hepatitida B....tiez moze prejst do nosicstva...
neda sa to povedat tak ze po ochoreni nezostane a po ockovani urcite ostane...toto je velmi tenky lad aby niekto mohol 100% nieco take vyhlasit. Moznoze nosice ktore sa pouzivaju vo vakcinach predlzuju cirkulaciu virusu v tele, ale skumal to niekto? Mna by to zaujimalo vazne
🙂

petot
30. mar 2009

denduska: ide skôr o to, že tieto vakcínové vírusy s oslabenou virulenciou môžu uniknúť totálnej zničujúcej reakcii imunitného systému, ktorá by nastala pri normálnom ochorení, a môžu ostať dlhodobo skryté kdekoľvek v tele a spôsobovať pomalé, degeneratívne zmeny. Napríklad boli objavené živé vírusy osýpok (vakcínový kmeň) v mozgu autistických detí. Problémom je, že tieto vírusy môžu časom pod vplyvom chemikálií, ktorým je človek vystavený, mutovať. U niektorých ľudí boli po smrti údajne biopsiou objavené zmutované osýpkové vírusy, až 5 rôznych mutácií v rôznych častiach tela!

Samozrejme, chronické ochorenie môže vzniknúť aj pri reálnych ochoreniach, podľa mňa najskôr asi v situácii oslabenia imunitného systému. Ale pre bežných infekciách aspoň vieme, že telo zareaguje -horúčkou apod. Jasné, že aj toto má svoje "zdravé hranice", ale chcem tým povedať, že to, že z očkovania nemusí vzniknúť horúčka, v skutočnosti nie je až taká výhra.

petot
30. mar 2009

Ono príroda má svoje "bežné pracovné parametre", a podľa mňa bežná virulencia osýpok alebo iného detského ochorenia je taká, že u zdravého, dobre živeného dieťaťa vyvolá správnu imunitnú reakciu (nepohodlnú, no nie nebezpečnú), a následne doživotnú imunitu. To je len moja teória 😉

Oslabené vakcínové vírusy sú síce "pohodlnejšie", lebo nemusia vyvolať také príznaky ako ostré ochorenie, ale v konečnom dôsledku to môže znamenať skôr problém, vo forme chronického ochorenia, alebo vzniku latentnej infekcie. 😒

A to ešte nehovoríme o ďalších nepredvídaných kontaminujúcich vírusoch, ktoré sa bežne v živých vírusových vakcínach vyskytujú -vírus vtáčej leukózy, kravskej hnačky a podobne, ktoré majú rakovinotvorný dopad na telo.

Skrytých vakcínových následkov sa celkovo bojím viac, než otvorenej formy prirodzeného ochorenia, hoci ani to si samozrejme neželám ani nežiadam.

denduska
31. mar 2009

petot, co sa tyka tej slavnej trojice mmr, tak to by som vobec neockovala, teda urcite nie osypky. rubeolu - to asi ano, na to som zatial nejake extra hororove historky nepocula, ja som bola ockovana monovakcinou na rubeolu a mam dokonca doteraz dostatok protilatok, tak verim genetike ze by to nasa mala zvladla bez problemov. A mumps, no to neviem, nie som matkou syna.. 😒
ale v pripade tychto troch ochoreni, suhlasim s tebou ze u zdraveho dobre ziveneho dietata je riziko komplikacii takmer na nule.

Ale k tej horucke - ani pri normalnej infekcii nemusi telo reagovat horuckou ani u zdraveho cloveka. Kazdy je jedinecny, niekto ma len banalnu infekciu a uz ma 40-tky a niekto prechodi anginu a ani ho to nejak nezlozi. Ja mam vycsinou normalne teplotu 36,1, ked mi stupne na 37 uz som hotova totalne. To je vsetko v genetike, kolko cytokinov a interleukinov sme schopni vytvorit. A nemusi to hned byt porucha imunity, ale len interindividualny rozdiel.

Ja nie som uplne proti ockovaniu, no to co sa robi v dnesnej dobe uz prekracuje vsetky hranice podla mna.

Ale zvalovat uplne vsetko na vakciny, to je podla mna nonsens, aj keby som nebola ockovana vobec na nic, okolo nas je uz tolko s prepacenim sajrajtu, ktory je vsade a uplne vsade a nie su to len toxicke latky ako chemikalie,alebo biologicke.... ked sa zacitas, zistis ze skodi aj telka, mikrovlnka, mobil, wifi ...a co..aj ked vsetky tieto veci vylucim zo svojho zivota, vsetci ostatni ich maju takze mi to aj tak nepomoze. To by chcelo ultraosvetu aby sme sa "vratili k prirode" ale je to urcite nemozne. Aj ked ja by som sa dokazala aspon niektorych veci zriect.
Ano vakciny su, z tychto veci asi nam najblizsie, dostavaju sa rovno do nasej krvi. Preto by ich malo byt radsej menej ako viac. Preto suhlasim so vsetkym - zdrava, teda podla moznosti co najzdravsia strava, dostatok pohybu a vobec zdravy zivotny styl. Ale ked si raz za mesiac dam vyprazany syr s hranolkami, a nebudem na tanieri miesto toho vidiet len kopu karcinogenov, ktore tam urcite su, budem urcite spokojnejsia, aj ked zomriem o pol hodinu skor ako niekto kto si ten syr da raz za rok.
Takze vsetko s mierou a hlavne - ako stale vravi moj muz - nestresuj, deniska, nestresuj!😀

Moja babka,ktoru som nestihla poznat zomrela na nador na mozgu..a to urcite nemala ani mobil ani wifi, asi nezvykla jest ani vyprazany syr, ale nebola ani na nic ockovana...tak preco potom...?

barborka08
31. mar 2009

denduska, urcite nie su za vsetkym len vakciny a zalezi aj na individualite kazdeho cloveka, no je rozdiel ked umrie stary clovek na nador v mozgu (moj stryko zomrel ako 50 rocny na takyto nador), ako 3 rocne dieta, ktore este nebolo vystavene tolkym negativnym faktorom ako 50 rocny clovek. Tiez to vsetko nezhadzujem na vakciny, ale som presvedcena, ze urcity podiel na niektorych ochoreniach nesu, prip. su zarucenym spustacom.

denduska
31. mar 2009

hej ale ona zomrela ked este nemala ani 40....a to ani nepracovala, bola doma s detmi.

a ano, ked uz ockovat, tak nie trojmesacnych drobcov..a uz vobec nie stvordnove deti. mozno sa casom dopracujeme k tomu ze budeme schopni neockovat vobec alebo len ozaj minimalne alebo budeme mat k dispozicii vystrenia ktore nam pomozu urcit kto moze/nemoze byt ockovany...ale viem ze sa k tomu nedostaneme nikdy ak zrazu zacneme panikarit ze vsetky vakciny su zle, alebo staci jedna a je zarucenym klincom do rakvy. To je presne ten isty pristup ako vsetky choroby su zle a vsetky vas zarucene zabiju tak sa radsej proti vsetkemu zaockujte.

Snad sa toho dozijeme ze sa najde nejaka rovnovaha, lebo toto su inak len zabomysie vojny a kto ma peniaze, ma moc.

barborka08
31. mar 2009

ved prave, to s tebou suhlasim. To mi je luto ze zomrela taka mlada.
Snad sa aspon dopracujeme k rozumnemu ockovaniu. To ze ockujeme tak male deti a pomaly proti 8 ochoreniam naraz sa mi naozaj nepaci a nesuhlasim s tym. Myslim si, ze aj keby sa zmenilo "povinne" ockovanie na "odporucane", ludia by ockovali deti dalej, no urcite by boli viac informovani zo strany pediatrov.

barborka08
31. mar 2009

denduska, nevies ako je to s tym, ze ked dieta prekona rubeolu (v prenatalnom veku) spolu s tehotnou matkou, ako je to potom, je nutne dieta opat zaockovat? Zrejme by sa malo urobit vysetrenie na protilatky... No ked je dieta aj tak zaockovane?

denduska
31. mar 2009

barborka 😉

no..vies, ja som nemala sancu ju poznat...skor to zle znasal moj otec, ktory mal vtedy 15 rokov....a aj jeho traja surodenci. Ale to je zivot, niektore veci neovplyvnime nijak.

barborka08
31. mar 2009

veru, niektore veci v zivote neovplyvnime.

denduska
31. mar 2009

barbi, hm neviem, v letaku som to nenasla..teda v slovenskom.... ale myslim si ze by sa malo urobit vystrenie na protilatky..teda tak mi aspon vravi zdravi rozum...

jarka007
31. mar 2009

denduska zdravy rozum to sice hovori, ale pokial ja viem, prekonanie choroby neznamena, ze sa dieta nebude ockovat. tz. ked niekto prekona danu chorobu, je zo zakona povinny napriek tomu ju dat ockovat. Tyka sa to najma cierny kasel, mumps, osypky, rubeola.

valka
31. mar 2009

bug, myslim, ze trpis paranojou.. a suhlasim s denduskou...ockovat, ale nie proti vsetkemu a povinne...su ochorenia, ci sa ti to paci alebo nie, ktore vdaka (a urcite to nebola iba hygiena a pod) ockovaniu vymyzli a takisto mnohym smrtelnym sa da vyhnut (napr. tetanus)
denduska, dik za info... 😉

barborka08
31. mar 2009

jarka, no ja nevidim v tom logiku, ked prekonam napr. rubeolu, preco by som sa mala proti nej este aj potom ockovat???

jarka007
31. mar 2009

barborka ja tiez nie. alle ked si prestudujes zakon, ani prekonanie choroby neznamena to, ze sa jedna o vynimku z ockovania. pretoze podla zakona neexistuje ziadna. akurat je to potom na rodicovi, aby to ockovanie odmietol. Skutocne, je to uplna haluz, ale ja som nenasla v zakone ziadnu vynimku, kedy sa to nema ockovat.

denduska
31. mar 2009

jarka, no fakt sa asi neprestanem divit 🙄 Ale myslim ze kazdy aspon polonormalny doktor by mohol dat otestovat tie protilatky, ale nie bezne ze pozit., negat., ale titer, teda hladinu. Ak bude dostatocna..tak naco ockovat? Musim sa asi este vela ucit. Nemam pri mojej malej cas aby som sa v tom teraz vrtala, skoda.

jarka007
31. mar 2009

v praxi to znamena, ze aj ked by tvoja dcera prekonala rubeolu, budes ako rodic musit vakcinu MMR odmietnut, pretoze na SR vlada kupuje iba tu, kde uz rubeola je. A monovakcinu ti nezadovazi. Takze aj takto sa moze rodic stat "odmietacom" ockovania. Sila, ze ?
A to iste s ciernym kaslom. Deti, ktore ho prekonali, musia dostat vakcinu, ktora ho obsahuje, lebo ina nie je.

denduska
31. mar 2009

jarka, tak to je sila. A ako potom si mam vysvetlit, ze v letaku infanrixu sa pise, ze ak sa po ocko vyskytne neutisitelny plac v trvani viac ako tri hodiny, pokracuje sa dalej v ocko vakcinou bez pertusickej zlozky? a odkial ju dostanem? tym padom ak moje dieta bude poskodene lebo bude musiet byt ockovane hexou prebera stat zodpovednost a mozem ho zalovat. Teda dufam ze sa k tomu nikdy nedopracujem ale myslim ze to by preslo hocikomu, taka vyhovorka ze nemame, hoci ostatni naokolo maju, myslim neobstoji. Teda stat mi vlastne neumozni adekvatne ockovanie aj ked mi tuto povinnost uklada zakonom. Uz to fakt radsej nebudem analyzovat, je to na nervy 🙄

jarka007
31. mar 2009

uz ste tu niekde pisali o tom oddeleni niekde v Kosiciach, kde ockuju "specialne" pripady deti. je mozne, ze tam by sa to dalo ? ALe to by sa potom musela osobitne pre taketo deti, zadovazit vakcina. a na to potrebujes nejaky specialne odobrenie ministertva, ktore tusim taketo veci schvaluje. Nevrtala som sa v tom velmi, ja som vtedy zadala dotaz tiez na ine, ako odporucane vakciny. Bolo mi vtedy odporucane, aby som sa drzala zakonom schvaleneho ockovacieho kalendara. Cize drz hubu a pln zakon.

barborka08
31. mar 2009

dievcata, je to vazne cele na hlavu 😒 ochorenie prekonam, no aj tak musim sa dat zaockovat... aj keby hodnoty protilatok boli vysoke, aj tak by som bola nutena... A aj tie monovakciny, prip. nie take kombinacie ako hexa alebo mmr, myslim, ze keby sa zmenil zakon a bola moznost vyberu, boli by dostupne aj ine vakciny.

karkulka1
31. mar 2009

Baby, pozrite, co akasi lucietta siri po konikovi 🙄 🙄 🙄

lucietta • 1d • Dnes o 14:02

Dakujeme za upozornenie: Mimo temy
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš ahojte babulky, vyplnte prosim ten formular, je to peticia za ocovanie proti rakovine krcka maternice pre dievcatka od 9-12 rokov zadarmo, treba milon podpisov a EU to da na listinu bezplatnych ockovani...dajte vyplnit kazdemu, kto vas napadne, vdaka (treba kliknut na vlajku statu, napr. cesku a vyplnit ten formular v pravo ) Pekny dnik zelame

http://www.cervicalcancerpetition.eu/

karkulka1
31. mar 2009

Ved ta vakcina je diskutabilna, kopec neziaducich ucinkov, teraz zomrela v GB na to nejaka znama baba a ti somari to chcu podporovat 😖 😖 😖

barborka08
31. mar 2009

preco nie je radsej nejaka peticia na podporu nezavisleho vyskumu ucinnosti vakcin a (ne)skodlivosti pridavnych komponentov a pripadnych kontaminantov vo vakcinach...
Len dufam, ze danu vakcinu nezaradia do povinneho ockovania, ...aj ked som uz nieco take pocula, ze sa nad tym uvazuje 😒