Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tasiko
27. júl 2012

@kaja73
@prevenar
@tamix
@strociatka
@mikymiky
ďakujem všetkým za odpovede,dosť nestíham tak odpovedám všetkým,to svoje si tam každý nájde.
tiež si myslím že je to hlúposť,aj keď je to moje prvé dieťa,nestresujem,len sledujem že to že nerobí takmer žiadne pokroky je fakt. 😒
Určite neriešim tabuĺky,smejem sa na nich,lebo keby sme "išli" podľa nich,tak by som mala úplne hlavu v smútku. ☹
Ale fakty sú fakty a pokroky ktoré dcérka robí sa dajú zrátať na prstoch jednej ruky,aj to veľmi malé. 🙄
Čo sa týka tej štúdie,neviem či taká je,preto som sa pýtala Vás. 😅
Sledujem ju každý deň,venujem sa jej,podnetov má až-až,od hyperaktívneho psa,až po program čo jej vytváram.Niekto spomínal omega3 kyseliny,jedálniček má pestrý,varím jej,od zemiakov cez mäso,strukoviny,cestoviny,jogurty a ovocie zeleninu má takmer všetko,repokový,slnečnicový a ešte neviem aký olej,denne vonku atď,slniečku sa nevyhýbame,ale aj chránime pred ním,vigantol nedávam,denne má c-vitamín a probiotiká,takže tu asi problém nebude.Má 9 mesiacov,je celkom kĺudná,vie sa samozrejme čertiť ako každé dieťa,bola veľký refluxák,má niečo do 8kg,neviem presne,poradňu sme mali dávnejšie. /viem že mimo témy ale niekto sa pýtal/

dankakk
27. júl 2012

@tasiko ahoj. Nas maly je tiez neocko... V dvoch mesiacoch sme mali mierne problémy a cvicili sme vojtovku. Potom sme boli na baby plávaní a nasledoval neskutočny pokrok... neskusali ste vojtovku?

hajanka
27. júl 2012

sorry ale musim,
kuk na tu spominaju diskusiu (ked tam este bude..), ktoru som tu par stran dozadu skopirovala (ta cierna magia) 🤐 posledny prispevok autorky 😔 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/espritka2/?p...

"Po prvé čítala som o tom dosť, po druhé kedže pri prvom očkovaní nebol absolutne žiaden problém tak mi to nedošlo. po tretie nebolo to z očkovania. po štvrté v noci sme mali alarm takže sme skončili na deckom. Dakujem tým žienkam, ktoré sa snažili mi pomôcť a povzbudiť. Modlím sa za malého aby sme boli okej, ale strašne sa bojím"

tamix
27. júl 2012

@tasiko Alebo keď nie vojtovku, sú aj iné cviky. nám neurologička povedala, že na Slovensku sa strašne tlačí vojtovka či treba, či nie. Vojtovka je vraj pre detičky s postihnutím mozgu. Nám v nemocnici, pri odchode, tiež povedali, že máme cvičiť vojtovku, ale keď sme prišli k neurologičke a následne k rehabilitačnej sestre, tak obe povedali, že u malej je úplne zbytočná vojtovka. A vidím, že mali aj pravdu. Malá má tri roky a je to super baba, bez cvičenia vojtovky a to sa narodila s 1250g. Sú aj jemnejšie a šetrnejšie cviky na podporu motoriky.

aaluska
27. júl 2012

@zaockujteajslnko Ja som tiež škôlku nemala rada, ale moje dieťa vyslovene ten kolektív potrebuje. Nechcem ho tam nechať do piatej, ale min. do tretej to skúsime. Ak si nebude vedieť zvyknúť alebo sa mu tam nebude páčiť, tiež ho nebudem nútiť. Ale to si môžu dovoliť len rodičia, ktorí sú doma s mladšími deťmi.

hajanka
27. júl 2012

@heimdalls co to, co to? ze vraj som niekoho odialto vyhadzovala? ze o tom neviem.... 😨 😨 😕

aaluska
27. júl 2012

@zaockujteajslnko Máš pravdu, ale toto je pokuta za niečo, čo môžem spraviť... ja môžem dať nezaočkovať svoje dieťa, nie? Ale jasné, chápem, že mi teraz nikto nevráti peniaze za minulé hriechy, ktoré už môžem konať 😕

ajja21
27. júl 2012

@hajanka Až rozum sa mi zastavuje!!! No ale čítala si: "nebolo to z očkovania..."

piacere
27. júl 2012

@hajanka úplne ma odrovnali tie odpovede... že urieknuté dieťa.... nezmohla som sa na slovo... ale reakcia autorky na to, že "to nebolo z očkovania!" ma dostala do kolien 😔 Fakt neviem, akú poriadnu na hubu od života potrebujú niektorí ľudia, kým sa spamätajú a pochopia.... 😔

hajanka
27. júl 2012

@piacere to mna tiez 😖 na tom sa moze clovek iba smiat, proste niektori ludia zaspali v neviem kolkatom storoci 😅 ale ta reakcia autorky... som v soku ostala 🤐 😔 sila..

mikymiky
27. júl 2012

@hajanka toto ja nebudem citat...mna by uz asi fakt j..lo.

strociatka
27. júl 2012

@tasiko ma 9 mesiacov a v com je konkretne v motorike problem? co uz vie?

tasiko
27. júl 2012

@dankakk
@tamix nie.chodíme plávať od stredy.Fú aká váha 🙂 🙂 a ja som myslela že mám mini dieťa 😀

sirael
27. júl 2012

@hajanka Precitala som si tu diskusiu o tom "urieknuti" a ako si sa znazila pomoct, ale az mi zle prislo z toho, ako je maminka slepa a hlucha a nechce nic pocut. Stale len to svoje si rozprava a nepripusti, ze by to mohli byt neziaduce ucinky. A ked aj, tak nema na pokutu, takze pokracuje, ved to je jedno, co sa stane s dietatom ☹ Ach jaj, na zaplakanie a este aj teba zvozi, pritom si chcela pomoct...☹ Skoda reci niekedy......

aduskatt
27. júl 2012

@sirael
@hajanka no a ze pocikanou plienkou, to uz je aky humus☹

tasiko
27. júl 2012

@strociatka ehmm..no pretáčať sa začala pred asi troma týždňami.Sedí keď ju posadím.Inak nelozí,nebľaboce,zvuky takmer žiadne,niekedy si zakričí,a fúka vzduch 😅 Pá pá sem tam sa zadarí,ťap ťap vedela ale už neche...alebo žeby zabudla 😅 ? Takto narýchlo neviem čo ešte by som spomenula

hajanka
27. júl 2012

@sirael mala by som sa na to vykaslat, ale viem, ze mi to bude vrtat v hlave este aj ked budem zaspavat ☹
4 mesacne babo ☹ a v sebe uz 2 hexy (no dobre, bez tyzdna 5mes.) takato reakcia... 😔

ajja21
27. júl 2012

@sirael Presne tak, keď ani len nechce pripustiť, že "možno" by to mohlo byť aj z očkovania, tak škoda reči a snahy....ked nechce, tak nechce...

sirael
27. júl 2012

@aduskatt Akoze zasa na jednu stranu, ano, ked niekto veri na urieknutie, (a ja tiez na to verim), tak hej, aj toto sa pouziva 🙂 Ale nie v tomto pripade, ked uz tam je len to slovicko OCKOVANIE! ja nechapem niektore zeny, co fakt takto slepo veria......

aduskatt
27. júl 2012

@sirael no na tvar moc, tak mne to pripada max nechutne, nech je to na cokolvek

sirael
27. júl 2012

@hajanka Ja viem, len clovek chce pomoct ☹ Ja som sa s tymto stretla tiez uz velakrat - chcem pomoct, vysvetlit, len nech si precitaju, co ockovanie vlastne je, co obsahuje, co sposobuje, ale vacsinou sa clovek stretne len s tym, aka som j anezodpovedna, blba a naivna a podobne, takze si poviem, no kaslat na vas...... Mne taketo info nanestastie nikto nedal, kym som dovolila do malej nacpat aj TBC, aj 2xhexa a prevenar a este krava aj Rotarix...☹ Az potom mi to otvorilo oci a presne to bol takyto zazitok ako ta maminka mala - lenze mne to aspon oci otvorila, ale ako vidim, ona sa ani nesnazi chapat....☹ Niekedy ta obdivujem ked to citam, ako sa snazis pomahat a vacsinou ta aj tak len zvozia ☹
@ajja21 Presne tak, len mi je velmi luto toho babenka ☹

sirael
27. júl 2012

@aduskatt To aj mne, ja som parkrat ten cistec pouzila, plienku nie, ale tak kto veri, ze je babo ozaj urieknute, tak vyskusa vsetko 🙂

mikymiky
27. júl 2012

@tasiko prepac, ale absolutne nemam pocit, ze by bola nejak extremne pozadu. Nelozi pravdepodobne preto, ze ju posadzas, lozenie je cesta k samostatnemu posadeniu sa, ak to urobis za nu, velakrat dieta nema preco sa na nu vydat. Mne z tvojho opisu pripada, ze ma velmi flegmaticku a tichu povahu, ale ty ju poznas najlepsie, ak citis, ze je co riesit, tak s nou chod neurologovi.

ajja21
27. júl 2012

@sirael Mne ho je tiež ľúto a snažím sa potom na to pri zaspávaní nemyslieť, ale keď tie maminky ani len nevedia proti čomu sú ich detičky očkované a ani ich to nezaujíma, tak to je fakt škoda snahy....a nevravím už o NÚ, zložení, atd, atd...je toho kvantum 😠

labaga
27. júl 2012

@strociatka manof s faktami hlavne sikovne manipuluje

sirael
27. júl 2012

@ajja21 No ved to ☹ Ale aj ja som taka bola ☹ Ale uz nastastie nie som 🙂 Presne takyto plac ako opisovala, mi otvoril oci, pretoze ked som videla, ako moje dieta neskutocne trpi a ja jej nemozem pomoct ☹ Zle mi z toho bolo ☹ Velmi ma tu sokovalo, ked tu pred par dnami nejaka maminka pisala - zvozila nas, aky sme, ked neockujeme, pritom absolutne nevedela, voci akej obrne je jej dieta ockovane ☹ A este sa tu aj hadala ☹ ach jaj....

strociatka
27. júl 2012

@tasiko do tejto temy to urcite nepatri, tak len v skratke - este stale je vramci sirsej normy, tak sa nedes, je vporiadku lozit po 10 mesiaci (mozete skusit chodit plavat uplne pravidelne a pomaha na podporu aj jednoduche cvicenie na lopte).

@prevenar ciste teoreticky (podlozene to nemam vobec nicim, len tak premyslam) ockovanie moze mat velky vplyv na vyvin motoriky nie len v smere zastavenia, resp. spomalenia. Napadlo ma, ze ak vakciny sposobuju drobme mozgove poskodenia, ktore maju za nasledok rozne dysfunkcie (ako dysgrafie, dyskalkulie, dysortografie a pod.) velmi casto sposobuju aj poruchy pozornosti spojene s hyperaktivitou a tak cisto teoreticky sa v tomto (nie zrovna zelanom smere) mohla popohnat aj motorika? Neviem, uvazujem...

tasiko
27. júl 2012

@mikymiky ja som nevravela že je extrémne pozadu,otázka bola konkrétne položená,motorika bola spomenutá okrajom...a ju som práveže vôbec nechcela riešiť,ak by som chcela nájdem tému v ktorej sa to rieši /prepáč ty/,odpovedala som iba na položené otázky od báb /chlapov/ posádzam ju len keď je to nevyhnutné,alebo keď sa posadí sama /kedže bola refluxák,stále ju kŕmim na vyvýšenom/ alebo v stoličke,z vyvýšeného zvládne sama.
jasné,ďakujem ti za názor 😉

strociatka
27. júl 2012

@labaga neviem si to dost dobre predstavit, mozes byt konkretnejsia?

luba41
27. júl 2012

@aduskatt to ked takýto "spôsob odrieknutia" na mňa a mojho muža vybalila moja kamarátka /40čka, vysokoškolsky vzdelaná a pedagog na VŠ/ tak sme išli do kolien a MM to doteraz spomína. A tu na MK je tohto plno, normálne zaspali dobu alebo čo... 😒