Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

crysmile
8. nov 2011

@anicka1981 mala ma 3,5 roka, teraz uz dobre, toto tbc sa jej hojilo cca 6mesiacov.. bola pocas tej doby ockovana na hexu.. si hovorim, kde som mala rozum.. 😒

piacere
8. nov 2011

@crysmile aj môj ešte v šiestich mesiacoch nemal zahojené ramienko... a to už mal v sebe dve hexy.... 😒

anicka1981
8. nov 2011

@crysmile jaj, tak hlavne ze sa toho zbavil.... a dala si mu neaku detoxikacnu kuru na to?, mna by zaujimala, co by som mala robit, ako tu detoxikacnu kuru,,,keby vedel niekto poradit,,, rada by som detoxikovala ja seba, a aj moja mamka, po poslednom ockovani na tetatus(doki vravel ze tetanus sa dava uz len v 3 vakcine). tak sa citi tiez neako nie velmi dobre, unavovy syndrom, alebo ako sa to vola,,, ze mozno by bodlo nieco co by sa nam pomohlo zbavit hlinka a ineho svinstva co sme dostali

crysmile
8. nov 2011

@piacere ja sa sama seba pytam, ze preco som toto dovolila.. clovek sa tak necha zblbnut timi doktormi.. ale nas to posunie dalej, ucime sa na chybach.. maleho ockovat nedavame..

crysmile
8. nov 2011

@anicka1981 nie, nic som jej nedala.. nevedela som ze aj male dieta mozem detoxikovat..

manof
8. nov 2011

@piacere no určite nemal dostať žiadne očkovanie, kým nemal úplne zahojenú chráničku po BCG, a pre istotu ani pár týždňov po tom (ideálne pár mesiacov)

piacere
8. nov 2011

@manof "skvelé"..... presne toto som "chcela" počuť...
snáď chápete o čo mi ide.... zháňam všetky možné "dôkazy", ako sa proti tým .... brániť.... až to príde.

Minule som našla jednu foto z decembra (to mal malý pol roka), kde mal ešte stále červené ramienko (a dve hexy v sebe...)... ale tento včerajší objav z tretieho mesiaca ma šokoval.... 😠 ☹

manof
8. nov 2011

@anicka1981 vygoogli si EDTA. To by malo byť jedlé aj pre malé deti. Chlorela by tiež mohla trochu pomôcť.

asimon
8. nov 2011

@manof
@anicka1981 my davame sebe aj malej chlorelu...mame s nou dobre skusenosti a mm jedava este aj bio zeleny jacmen,taky prasok...ja ho nemusim...
Vcera nasa 5 rocna zacala hrozne plakat,ked si zbadala na ramienku jazvu po BCG...ze to nechce,kedy jej to zmizne...no zufalstvo a to pred nou nic nehovorime...ach jaj keby som vedela vtedy co viem teraz...a este mi hovorila,ze ci to bude mat aj jej sestricka malinka...jasne,ze nebude,teda nema...tak sa trochu upokojila,ona malinku strasne lubi...

didulka85
8. nov 2011

@piacere my sme mali ramienko plne hnisu este po druhej hexe s prevenarom. 😒

anicka1981
8. nov 2011

@manof @asimon
dakujem, pozriem sa na to, ja sice budem mohla so sebou nieco robit az ked skoncime s dojcenim, ale mamka bude mohla zacat hned, po tom poslednom ockovani 2 tyzne ruku nemohla dvihnut, a mala ju dost dlho opuchnutu,,,,poskodit to nemoze, a clovek si ani neuvedomi, co vsetko ma v sebe za cele tie roky

peti19
8. nov 2011

@anicka1981 ja malému dávam chlorellu do príkrmu a mladý jačmeň, chlorellou sa detoxikujem aj ja, dokáže vraj naviazať ťažké kovy a vylúčiť ich z tela a dokáže aj znižovať obsah dioxínov v materskom mlieku

anicka1981
8. nov 2011

@peti19, takze si myslis, ze by som mohla aj pocas dojcenia,,,brat, sa bojim, ze ak by to uvolnilo neake tie nedobroty, aby sa mi nedostalo do mlieka, a maleho mi teraz este detoxikovat este netreba, nema nic pichane,,,, mozno, ked podrastie, tak potom preventivne... ci ?

peti19
8. nov 2011

@piacere my sme tiež žiadali odložiť očkovanie kým sa mu nezhojí chránička, hnisala mu cca do 6 mesiacov, radil mi to aj dr. Petráš (odborník na očkovanie), ale odmietli sme pred mesiacom všetky očkovania... Samozrejme že podľa MUDr. Šimurku to nebola kontraindikácia 😒 ...

anicka1981
8. nov 2011

@peti19 a este som chcele, ze odkial si obiednavala ty?

peti19
8. nov 2011

@anicka1981 z Green Ways, ja som sa tam zaregistrovala, aby som to mala trošku lacnejšie, sú to bio produkty

nae
8. nov 2011

@anicka1981 Na detox odporucujem chlorellu a zeleny jacmen (prasok), ale treba davkovanie uzivat nie podla seba, ale po konzultacii s clovekom, ktory sa v tom naozaj vyzna, lebo kazdy stav ma svoje specificke davkovanie (ak chces, mozem ti poslat kontakt na znamu tu z CR, alebo pohladaj niekoho zo SR). Akurat ak sa do toho das (date-s maminou), nezlakni sa priebehu, niekedy clovek pri tom vyzera dost zle (napr. padanie vlasov, kozne prejavy apod. - zavisi od toho, do akej miery je organizmus zaneseny).

nae
8. nov 2011

@anicka1981 Co sa tyka toho, ze kojis, ak veru neviem - asi by som radsej pockala, kym dokojis...

manof
8. nov 2011

@peti19
Dr. Šimurka je platený agent Pfizeru, pričom čím staršie dieťa, tým menší má význam očkovanie Prevenarom (vyr. Pfizer), takže sa možno bojí, že by rodičia nechceli Prevenar, keby sa to po BCG veeeľmi dlho hojilo.

Viď:
http://www.sprievodcaockovanim.sk/o-sprievodcov...
http://www.sprievodcaockovanim.sk/nasi-partneri/

peti19
8. nov 2011

@peti19 mám jednu pani, ktorá s tým robí už 4 roky a radí mi čo sa týka dávkovania, aj podľa diagnóz a problémov, myslím, že sa tomu rozumie, môžem poslať kontakt, ak chceš... aspoň sa s ňou poradíš,

malý odkedy to užíva, už nemá zápchy, dúfam, že ho to "vyčistí" aj od BCG vakcíny, tú bohužiaľ dostal, a dúfam, že mu to stiahne aj cukor, lebo malý mal hyperglykémiu

luba41
8. nov 2011

@piacere staršia dcéra /14r./ mala tiež také zahnisané ramienko. Poslali nás s tým do Pod. Biskupíc na čistenie, pretože vtedy to nechceli vyčistiť ani na chirurgii ani v odb. ambulancii. Tak sme tam boli 3x, od nás to je 100km 😒 Očkovanie dalšie mala až po 5 mesiaci. Vtedy som nepočula o takejto reakcii, nepoznala nikoho, tak som myslela, že sme boli jedni z mála, ktorých to postretlo. Lenže aj po takej reakcii si ju dovolili preočkovať v 10 rokoch /teda aj s mojím "dovolením" ☹ / a to bolo už o inom. Po týždni zdurená bolestivá uzlina na krku, ktorej obsah stiekol potom do pľúc. Následne mesiac užívania silných ATB, rontgeny...Teraz po 4 rokoch stále 2mm kalcifikát v pľúcach. V podstate to bolo vtedy úmyselné nakazenie TBC. A nikto Ti k tomu nepovie nič 🙄 Vraj každému to musí nejako zreagovať. Ostatné očkovania boli "v pohode". A paradox je ten, čo si neviem zatiaľ vysvetliť,ona vôbec nebývala chorá. Prvýkrát mala nádchu v 2,5 roku. Ked nastúpila v 4 rokoch do školky, tak ten prvý rok si preskákala zopár viróz, a odvtedy je zase bez chorôb. Semtam nejaká nádcha. Kde to vtedy zblblo? 😒

peti19
8. nov 2011

@manof no veď som mu aj chcela vtedy odpísať, ale som si povedala, že čo sa budem rozčuľovať...

manof
8. nov 2011

@nae
@anicka1981
Ak chceš na Slovensku odborníka na chlorellu a zelený jačmeň, táto pani Ti určite poradí v Tvojom okolí niekoho:
http://awla.sk/index.php?option=com_contact&vie...

Myslím, že chlorella by nemala robiť problém ani v tehotenstve. To skôr silnejšie veci (MSM, DMPS, DMSA a pod.) by mohli byť rizikové v tehotenstve.

asimon
8. nov 2011

@anicka1981 ja tiez kojim a beriem chlorellu,to fakt nemoze uskodit,aj pocas tehu som si davala,ved to je ako by si jedla cerstvy salat z domacej zahradky...

anicka1981
8. nov 2011

@peti19 dakujem, no mozes mi poslat neake cislo na nu, keby som nevedela co a ako, dakujem

@nae , no ja by som tiez radsej pockala, ja som inac v pohode, ja som mala total detox asi rok pres tym ako som otehotnela,, schudla som20kg, no a pocas tehu som to pribrala, a teraz sa potrebujem zbavit 12 kg 😀 , musim s tym nieco robit, ale neako sa mi nedari zacat,,, nemam rezim, jem rychlo, kym maly spi, a aj v noci, ked kunemu vstavam, najhorsie, ze vela nenaspime, a to je asi najhorsie, ale snad casom maly zacne lepsie spat v noci, 😉 ,, no ono postupne, ako sa telo zbavuje tych toxinov, tak sa prejavy zhorsia, 😉

manof
8. nov 2011

@anicka1981
Myslím, že dojčením sa väčšine žien podarí za taký rok-dva zhodiť to, čo v tehotenstve nabrali.

manof
8. nov 2011

Vykonštruovaný podvod – 5. časť, v ktorej Brian Deer obhajuje svoje články a obviňuje rodičov autistických detí z konšpirácie
http://www.slobodavockovani.sk/news/vykonstruov...

anicka1981
8. nov 2011

@manof no na mne to zatial nebadat 😀 , ale problem je v tom, ze sice dojcim, ale uz musim aj dokrmavat UM,takze neviem ako dlho este mliecko udrzim, snazim sa, ale je to dost narocne, nepomaha ani senovka, ani benedikt, a to som mala kopu mlieka, a teraz posledne 2 mesiace neako pomenej, ale maly ma tak 3x -4x moje, takze je to asi pol na pol,,,,inac dost ma to mrzi, ale ja uz neviem pre to viac urobit,,, za udrzanie mlieka som asi za posledne 2 mesaiace vyhodla asi 200e, more for milk, aj caje, a vsetko mozne, nemozne, masazne oleje, a neviem co,,,, takze pomaly vzdavam boj 😒

didulka85
8. nov 2011

@manof nie u kazdej to plati. Pri dojceni je metabolizmus pomalejsi. Ja jem prevazne zdravo(no je co zlepsovat), pravidelne, hybem sa viac ako kedykolvek predtym a aj tak sa mi nedari schudnut. A to dojcim cez den kazdu hodinu, dcerka vodu nepije, len moje mlieko. Mozno keby som bola vystresovany typ matky, tak by mi vaha isla dole. 😀

didulka85
8. nov 2011

@anicka1981 co si pipi? Nevzdavaj sa. Dojcenie je o psychike. Akonahle si pripustis nejaky nedostatok mlieka, tak je to cele zle. Odhod UM a zacni si verit. Nepoznam tvoju situaciu, ale to ze napriklad tvoje babo place na prse a potom stiahne flasu neznamena, ze nemas dost mlieka. Ak pouzivas flasu, tak ju zahod. Uplne sa tym pokazi prisatie. Ze ma 3-4 x tvoje mlieko, to je hrozne malo. Produkciu si udrzis jedine prisavanim. Treba stale ponukat. Vzdy ked je hore, niekedy aj viackrat. Ziadne burinky ti produkciu nezvysia tak ako tvoje vlastne dieta. Nechces kontakt na laktacnu?