Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
19. jan 2012

@peti19
nasa nema ziadne ockovania, ani BCG, nemala este ani raz sopliky ani nadchu ani kasel, vobec nic.........JE navyse plne DOJCENA....... trochu soplila jeden den........my sme medzi tym mali chripku/anginu ja osobne 3 tyzdne som prskal okolo seba virusy len taky fukot........mala to nechytila.....
.....vyrazne pochybujem ze po ockovaniach by sa mala tak "dobre"...

didulka85
19. jan 2012

@lucula73 u nas bol tiez ten problem, nakoniec som povolila. Potom ked boli problemy som mu povedala, ze to ako Sara vyzera je len jeho chyba. Potom este par krat som mu to vykricala.

heimdalls
19. jan 2012

@prevenar - Tak priateľu, v tomto s tebov nemôžem ani náhodou súhlasiť, máš pravdu, že očkovanie je predovšetkým vecou rodičov, ktorí za svoje rozhodnutie preberajú zodpovednosť za to najcennešie. Malo by byť minimálne predmetom dialógu medzi manželom a manželkou, berúc do úvahy všetky pre a proti..........ale spomínať tu v tejto súvislosti slovo rozvod za takých okolností ako popísala lucula73 sa mi zdá absulútne nevhodné, nakoľko nepoznáš žiadne podrobnosti z ich života. Očkovanie by malo byť predmetom diskusie, nie urážania sa a rozvádzania, keď dojde k názorovým nezhodám.

zuzanamolnarova
19. jan 2012

Ahojte alebo dobrý deň Vám všetkým. Neviem ani začať čo by som od vás chcela. to viem že veeeeľmi uvažujem nad tým že odmietnem očkovanie. prečítala som o tom už veľa ale asi nie dosť. napr http://www.slobodavockovani.sk, či http://ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-ocko... a ešte ďalšie články z webu ktoré sa týkajú tejto témy. Napriek tomu mám veľký zmätok v hlave.
Som odhodlaná nedať malú očkovať ale neviem čo nás čaká. Je toho dosť napísané - ale neviem čo nás čaká z psychickej stránky - myslím aké nátlaky môžem očakávať - iste zo strany dr, aj zo stany RÚVZ a iné? aké sankcie nás čakajú? či by som najprv mohla žiadať odklad očkovania?
Mám 3 mesačnú dcérku, máme velikánsky hemangióm na rúčke (5*7cm) a bojím sa že keď dostane očkovanie začne to najhoršie.
pomôžte mi prosím sa ešte lepšie zorientovať sa v tejto téme, aby som sa mohla pripraviť "na boj" s byrokráciou. ďakujem

prevenar
19. jan 2012

@heimdalls no, ved suhlasit vobec nemusis , nikto ta nenuti. je to len moj nazor ako to vidim ja, nemusi somnov suhlasit vlastne vobec nikto 😅 ked niekto neche pocut nazor ostatnych ludi , tak nech nepise na verejne internetova fora , ze .

ja mam s ockovanim vlastne skusenosti .. na ktore sa musim pozerat kazdy bozi den ked prezliekam malu ..nemusim pre vedlajsie ucinky chodit "daleko" .

crysmile
19. jan 2012

@zuzanamolnarova ahoj zuzka, ja tiez neockujem, tiez mame hemangiom, ale nie kvoli tomu, ale kvoli tomu co obsahuju tie vakciny... tiez neviem co cakat a je mi to jedno... v podstate sa vyzbrojujem len tym, ze to nechcem a informaciami..

zuzanamolnarova
19. jan 2012

@crysmile ahooooj, no možno som sa zle vyjadrila. Očkovanie nechcem len kvôli hemangiómu ale aj kvôli tomu čo vakcína obsahuje 🙂

didulka85
19. jan 2012

@zuzanamolnarova inak keby sa mi chcelo najst, tak ti preposlem jeden mail od lekarky co sa zaobera vitiligom a pracuje v Rakusku. Som ju oslovila, lebo sa Sare objavilo vitiligo na krku. Ona mi napisala na co mam davat pozor, co by mala a nemala jest atd. Po case sa ozvala, co nove, co robi ten flak. Spomenula som, ze sme mali problem po ockovani a ona mi na to napisala, ze ked ma dieta akykolvek kozny problem, tak by sa nemalo ockovat. Nepamatam si presne tie slova, ale pisala o tom, ze vlastne dieta nie je 100% v poriadku a ze sa ani necuduje, ze to u nas dopadlo ako to dopadlo.

zuzanamolnarova
19. jan 2012

@didulka85 to by bolo super, poďakovala by som sa 🙂

heimdalls
19. jan 2012

@zuzanamolnarova - birokracia bude určite, s tým je nutné počítať, korešpondencia Lekár - Ty (dcérka) - RUVZ.

Najhoršie asi bude:
1 - oznámenie lekárovi/ke, že nebudete očkovať
2 - presviedčanie (pohovor) na RÚVZ

My sme Hexa-infanrix a prevenar dali, všetky tri, MMR-ko (priorix) osypky, mumps, rubeola 15-18 mesiac očkovania už nedáme, rizík je skrátka viac ako prospechu. Aproppo......nedávno som sa zhováral s lekárkou našej dcérky, popísal som jej všetky riziká priorixu o ktorých som sa dozvedel a dala mi za pravdu, že sa jedná o vakcínu oslabených živých vírusov a že kontraindikácie pri nej sú najčastejšie a najhoršie zo všetkých vakcinácií, v závere mi oznámila, že voľbu tohto očkovania ponecháva na rodičoch 😉 .........Waaaaaaaaw, neskutočne ma to povzbudilo.

zaockujte_aj_slnko
19. jan 2012

@petot "Infanrix Hexa má v SPC uvedené, že v "extr..."
tiez si myslim to iste..... a vychadza mi to presne tak isto....

moira19
19. jan 2012

@zuzanamolnarova Aj nasa ma hemangiomy (18 rozne velke). Bcg este zial dostala, potom sme zacali studovat, lebo mala zlu reakciu na bcg. Kazdy tyzden sa jej urobil novy hemangiom (nie od bcg, lebo ju ockovali ako 5 tyzdnovu). Dr prijala ako argument, ze kvoli hemangiomom neockujeme (to je oficialna verzia odmietania). Inak nam zacali miznut od kedy som jej zacala davat c-ko (cca 700mg denne). Skuste u dr tento argument.

moira19
19. jan 2012

@didulka85 Ak by si mala cas, skus, prosim ta najst ten mail od tej rakuskej dr a preposli do IP. Pre kamosku, jej manzel chce tiez ockovat maleho MMR. Maly ma ekzem, alergiu na vajicko. Bombardujeme ho roznymi info (najlepsie po anglicky, lebo on je Chorvat). Uz bol nakloneny neockovat, ale jeho sesternica lekarka z Holandska ho presvedcila, ze ockovanie je super a co ked maly dostane rubeolu ked budu cakat druhe babo (mimochodom kamoska mala rubeolu, ale tento argument uz nefungoval, lebo uz bol vystraseny ☹ ). Dakujem.

heimdalls
19. jan 2012

@moira19 - 700mg C-ečka denne?.....to je dosť aj pre dospelého, maxi dávka by mala byť okolo 500mg denne, aspoň podľa príbalového letáku čo som sa dočítal.

prevenar
19. jan 2012

jaj , admin .. moj slovnik je prec .. skoda ☹ myslim,ze bol prospesny pre kazdeho, aj pre admina. co uz.

moira19
19. jan 2012

@heimdalls Pre zdraveho dospeleho 3 000mg. Tolko berie starsia 4 rocna na ekzem, ak ma menej, ekzem je na druhy den spat. Citala som clanok, kde pisali intravenozne 4g/kg pri nadorovych ochoreniach (hemangiom je nezhubny nador). C-ko nema vedlajsie ucinky, takze v tomto pripade plati za pokus nic nedas 🙂
Starsej prave c-cko pomohlo ked lekari nevedeli nam pomoct po Prevenari (rok v jednom kuse chora, 3 dni skolka mesiac chora, 3atb za pol roka, po poslednych atb 4 mesiace teploty... prvy mesiac okolo 39... a to uz mala 2,5 roka ked ju ockovali aby nebola chora a nedostala k tomu ani hexu).

prevenar
19. jan 2012

@heimdalls my so zenou berieme 10 000mg denne ked sa crta nejaky problem a 3 000 - 5 000mg bezne.

pifina
19. jan 2012

@heimdalls skus pozriet tento dokument, je to trochu (dost) ine pojednanie o C-cku, ako hovori bezna medicina: http://www.badatel.sk/documents/Vitamin_C-liecb...

moira19
19. jan 2012

@heimdalls Moju stitnu zlazu lekari "liecili" 2 roky, neuspesne. Na petot-ovu radu som skusila c-cko a b-komplex, lebo aj pecenove testy boli zle (ast, alt 8,26) a za 8 tyzdnov bolo vsetko v poriadku (alt 0,75). Tiez som brala okolo 5 000mg denne.

halienka
19. jan 2012

@prevenar 😀 😀 😀 no vidíš, aký si ostro sledovaný? 😅 😀 😀 ja som si ho stihla prečítať 😉 dobrý bol, zišlo by sa ho pred každými večernými správami dať v telke ako manuál k pochopeniu, čo sa vo svete deje... 🙂

zuzanamolnarova
19. jan 2012

@moira19 ďakujem, aj pre takéto malé bábo - 3 mesačné - môžem dať c-ko a keď áno v akej forme?

pifina
19. jan 2012

@zuzanamolnarova ak kojis, tak ho dostane cez mliecko, pridaj sebe do stravy ...

moira19
19. jan 2012

@zuzanamolnarova Najlepsie ti vie poradit petot, skus mu napisat do posty. Da sa praskove z DM, modra krabicka das gesunde. Moja mladsia ma rok a 1 mesiac.

zuzanamolnarova
19. jan 2012

@pifina nie nekojím, nakoľko som absolútne nedostala mliečko po CR ☹

pifina
19. jan 2012

@zuzanamolnarova hm, tak sa opytaj @petot -a ... neviem, kolko C-cka je v UM a ci sa da primiesat C-cko do UM, do prikrmu by to uz slo, ale to ste este malicky na to ...

peti19
19. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko to som tym chcela napisat, ze keby je plne ockovany, tak ho to asi neobide, lebo ta imunita by bola veeelmi slaba, ale aj s pomocou zelenych potravin ju posilujeme

prevenar
19. jan 2012

@halienka kurnik, to som netusil 😝 hehe, nikto ma nema rad 😕

zaockujte_aj_slnko
19. jan 2012

@zuzanamolnarova

ak odmietnes konkretne ockovacie LATKY, vakciny, tak z pohladu prava by ti nemal hrozit ziaden postih..... prestuduj si par stran dozadu tejto diskusie.......manof tam dal jednoduchy vzor... je tam aj link na vypis ockovaich latok co sa pouzivaju.......najdes aj ockovaci kalendar...

tak si to napis, vymenuj vakciny ktore odmietas (ja som ich odmietol aj prave pre OBSAH PRIBALOVYCH LETAKOV, kde je jasne uvedene co mozu vakciny sposobit 🙂.....co mi spochybnit nikto nemoze..

podpis si to, a daj to lekarke na podpis a nech to zaradi do zdr.dokumentacie...

hotovo...... a nech RUVZ rozmysla....
na uvod napis tuto vetu (mala by fungovat)

"V súlade s právom na informovaný súhlas o zdravotnej starostlivosti, zakotveným v Dohovore o ľudských právach a biomedicíne (čl. 5 a čl. 6 — ods. 2), ktorý je na území Slovenskej republiky platný od 1.XII.1999 v znení Oznámenia MZV SR č. 40/2000 Z.z., bližšie upraveným v § 6 a § 11 ods. 8 Zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle ustanovení Ústavy SR o základných ľudských právach a slobodách vyhlasujem, že ODMIETAM POUŽITIE NASLEDOVNÝCH OČKOVACÍCH LÁTOK na mojom dieťati "

prevenar
19. jan 2012

@zuzanamolnarova 1) na C v umelej strave by som a vobec nespoliehal ..a po 2) nespoliehal by som sa ani na umelu stravu 😕 ani boh nevie co tam vlastne dali, nieco ako pri ockovani. Petot ti poradi co s tym C . 🙂

zaockujte_aj_slnko
19. jan 2012

kazde to odmietnutie by malo byt trochu inak napisane, aby to bolo originalne, lebo to zacne RUVZ ignorovat ako akysi "trend"...