Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vodicka75
28. júl 2010

@petot, precitame 🙂
@adriana, pobavila som sa, ja som sa tam (ss) chcela dostat (z pozicie nezamestnana) 😀 😀 ,
ale nastastie sa mi to nepodarilo a som v OZ a tiez som mala idealy ako by som bola ina ako tie "tety", ale pocula som, ze to tam funguje "kto chce s vlkmi zit, musi s nimi vyt", co by som tiez tazko niesla.

petot
29. júl 2010

@kveta: Ďakujem.

manof
29. júl 2010

@vanish1
TO mal byť vtip. Však som tam dal smejka. 🙂

manof
29. júl 2010

@lucula73
No vyložiť si to práveže môžeš ako Ty chceš, až kým o správnom výklade nerozhodne súd.
Takže kľudne môžeš povedať, že termín je prešvihnutý, smola, vyhláška náhradný termín neurčila. 🙂

vanish1
29. júl 2010

@manof 😅

@vodicka75 nemusí to tak byť vždy 😉

adriana7
29. júl 2010

@vodicka75 ,
máš ty šťastie, a myslím to vážne 😀

miliharmi
29. júl 2010

Omlouvám se za částečný OT, ale tohle je tak zajímavý rozbor toho, jak se dělá velkolepá medicínská metaanalýza, že to sem musím dát. Sice se jedná porody (domácí versus nemocniční), ale pokud se podobným způsobem dělají výzkumy a statistiky kolem očkování, tak už se nedivím ničemu.

http://prirodzenyporod.wikidot.com/re:nerodte-doma

denduska
29. júl 2010

ahojte, ked som sa hrabala vo svojich starych veciach zo skoly, nasla som taky informacny letak o meningokokovej meningitide...a stalo tam - ockovanie sa neodporuca detom mladsim nez 18 mesiacov..bla bla...letak vydany s podporou firmy Aventis pasteur... ja len ze sa mi zdalo ze sa v pohode ockuju aj mladsie deti, ci nie? 😕 sranda ze pred par rokmi to este az take vhodne nebolo 🙄

pifina
29. júl 2010

@miliharmi obavam sa, ze je to tak vo vsetkom - statistika je velmi komplikovana veda a vacsina tych, ktori tieto vyskumy robia podla mna o nej nemaju ani paru 😒 dosadia nejake cisla do nejakych vzorcov a vobec nerozmyslaju nad tym, ci boli splnene podmienky pre pouzitie takeho alebo onakeho vzorca ☹

miliharmi
29. júl 2010

@pifina No mně hlavně děsí, že na základě podobných studií jsou nám věci nejen doporučovány ale i přímo vnucovány dokonce pod hrozbou sankcí. Pořád někde slyším/čtu, jak jsou věci vědecky dokázané a jak jen hlupák je může zpochyňovat, vždyť ta a ta statistika, metaanalýza atd. jasně říká ... A my tomu jak ovce všemu věříme a jednáme podle toho a necháme se manipulovat a doplácíme na to. Nikdo neví, jak přesně to je, jenže právě proto nemá právo někoho nutit na základě vlastního názoru na věc.

pifina
29. júl 2010

@miliharmi mas pravdu ☹ ale toto chcu z nas mat - nerozmyslajuce ovce, co spravia vsetko, co sa im prikaze 😖 som rada, ze ludia zacinaju znovu pouzivat sedliacky rozum 🙂

nikita.sk
29. júl 2010

Prosím Vás, poraďte dakto doktora v Trnave, ktorý nelobuje tak striktne za očkovanie,prípadne je aspoň ochotný ho posunúť. Prosím cez IP. Ďakujem vopred. ☹

tean
29. júl 2010

@petot
precital som si ten pdf dokument. Vyborna praca 😉
Ale na druhu stranu som zase znechuteny ako nas ocividne klamu a zavadzaju nasi kompetentni uradnici.
Stale davaju do medii klamlive informacie o tom, ako po ockovani zmizli mnohe choroby a pri tom sa o nic neopieraju, zrejme zapracovala autosugescia alebo korupcia.

PS:nasiel som drobnu chybu v slove "to"
str 23
"... a ro najmä meningitíde a encefalitíde a predísť ...“

jana1710
29. júl 2010

manof coskoro budeme predvolani na ockovanie mmr a poviem dr ze sme za terminom podla vyhlasky som zvedava co mi na to zasa povie .... mame teraz u druheho syna aj posunutu hexu alebo je permanent chory a stale soplikuje takze neviem ci nebudem tie sopliky ,, pridrziavat pri zivote" aj ked tiez nie je sranda s nimi ....
tiez by som chcela vediet ci existuje sanca ze sa bude nova vlada zaoberat aj s ockovanim pred volbami to tu lietalo a teraz neviem ci to nezavesili na strom 😀

cert33
29. júl 2010

@nikita.sk ak zozenies takeho doktora v TT, posun aj mne to cislo, dakujem 😉

petot
29. júl 2010

@tean: Vďaka. 🙂

Tá chyba je tam skopírovaná priamo z originálneho stanoviska. Neviem, či do originálnej citácie zasahovať a robiť v nej korektúry alebo nie...

tean
29. júl 2010

@petot
aha. To som si neuvedomil. Lepsie asi nezasahovat do povodneho textu.

Dnes mi manzelka povedala dalsiu zaujimavu story, ktoru zazila pred par tyzdnami.
Zdravotna sestra dnes upozornila jednu maminu, ze na buduci tyzden ma prist so synom na ockovanie. Mamina povedala, ze syn ma zapal stredneho ucha, berie antibiotika, ktore vsak este nezaberaju a ci tam nebude problem. Zdravotna sestra potvrdila, ze nie, ze je to uplne v poriadku, len nech pridu.
Chyba mi tu zase grcajuci smajlik.

inka04
29. júl 2010

@tean To snad nie 😠 To uz je naozaj chore 😒

miliharmi
30. júl 2010

Ahoj 🙂 Koukněte
http://www.lidovky.cz/zlomovy-verdikt-stat-nesm...

Ovšem je otázka, co bude dál, kam to celé politici nakonec nasměrují.

miliharmi
30. júl 2010

Tady trochu podrobněji a přesněji
http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova/neockov...

tin007
30. júl 2010

ahojte, pisala som pred 2 tyzdnami clenovi vyboru pre zdravotnictvo a dnes som z jeho strany dostala infomail, ze urcite sa ozve, vraj ma toho vela, tak som zvedava

pifina
30. júl 2010

@miliharmi hadam niecoho podobneho dockame aj na Slovensku 🙂

viliatko
30. júl 2010

@miliharmi super, tesim sa s vami🙂) no obavam sa , aby to nezmenili tak, ze tu povinnost daju do zakona, miesto vyhlasky, a budeme/budete na zaciatku..... toho by sa urcite bala na slovensku.

denduska
30. júl 2010

prosim vas ja uz nestiham sledovat tie zmeny okolo ockovania - je teda aj u nas to analogicke s CR ze je ockovanie stanovene vyhlaskou nie zakonom? co sa menili tie lehoty na mmr a hexu, tak to sa tykalo tiez len vyhlasky, hej? lebo uz zacinam byt z toho magor.

@tean, no ja som chcela dat minuly rok ockovat nasho psa proti besnote, boli sme u veta kvoli kontrole porezanej labky a ja ze jednou ranou dve muchy a ma zrusil ze nie, lebo musime cakat 2 tyzdne po dobrati ATB.... ale pediatrom to zjavne nevadi...

tin007
30. júl 2010

@denduska ano, u nas je "povinnost" ockovania stanovena vyhlaskou a nei zakonom. lehoty na ockovanie boli menene vyhlaskou

tin007
30. júl 2010

all> kto chodi do sukromnej temy, dala som tam link toho poslanca plus sa pytam nejake otazky 😉

tin007
30. júl 2010

link=mail

viliatko
30. júl 2010

@tin007 mozem sa pridat do tej sukromnej? aby mi nieco neuslo🙂

veronika81
30. júl 2010

môžem aj ja poprosiť pozvánku do súkromnej témy? 🙂

pifina
31. júl 2010

aj ja prosim 🙂