Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
21. dec 2010

@manof ty ake stranky citas 😀 sorry len mi prislo smiesno ked som videla ten nazov zona ona 😅

inac ja som myslela ze akoze tam nepustia babo neockovane lebo je pre okolie ne-bez-pec-neeee 😕 🙄

manof
21. dec 2010

@denduska
Ja to nečítam, mne len chodia z Googlu notifikácie, že na akých novo zaindexovaných stránkach sa vyskytli slová
1. očkovanie
2. očkování
3. vakcíny

A toto bolo medzi nimi. Ale myslím, že je tam zaujímavé info, čo som zatiaľ nikde inde nečítal.

manof
21. dec 2010

@denduska
No ja myslím, že očkovací preukaz tam asi pýtať nebudú.
Ale s trojmesačným bábom by som ja osobne do väčšej spoločnosti asi radšej nechodil. Čo napr. taký čierny kašeľ, že?

boddez
21. dec 2010

Milí rodičia,
dať svoje dieťa zaočkovať je jednou z najhorších vecí, ktoré môžete svojmu dieťaťu urobiť. Ak v poslednej dobe na verejnosť prenikli nejaké informácie o možnej škodlivosti očkovania, vedzte, že ide o vrchol ľadovca a skutočnosť je omnoho hrozivejšia.
Treba si uvedomiť, že vakcinácia je najmä skvelý obchod pre farmaceutické firmy a preto sa vám budú vždy snažiť zatajovať pravdu a prípadných oponentov sa budú snažiť zosmiešniť alebo inak umlčať. Ak sa vám niečo také zdá nepredstaviteľné, že by niekto mohol profitovať na úkor ľudského zdravia, pozrite sa na stav nášho zdravotníctva a zistíte, že to možné je. Pre mnohých lekárov pacient nie je človek, ale len prípad, ktorému treba predpísať lieky a poslať ho domov.

Vedecky spochybnená je nielen účinnosť očkovania, ale aj jeho zdravotná nezávadnosť. Uvediem zopár príkladov:

* Vakcinácia proti TBC je považovaná za príčinu zastavenia epidémie TBC na svete. Úmrtia na TBC však poklesli od 1850 až do 1980 z 270 na menej než 1 úmrtie na 100 000 ľudí. To znamená, že vakcinácia proti TBC bola hromadne uvedená AŽ PO odznení epidémie (v roku 1940) a hromadné očkovanie po 1950 neznamenalo žiadny pokles, ani nárast počtu ochorení na TBC. Krajiny, ako je USA, kde nie je hromadná vakcinácia proti TBC zaznamenávajú rovnaký počet ochorení (percentuálne), ako krajiny, kde je hromadné očkovanie povinné.
* Výskum účinku vakcinácie proti TBC v Madrase (Južná India) v roku 1960, ktorý bol organizovaný WHO a jednalo sa o kontrolovaný test (kde ani testované subjekty, ani testeri nevedeli, či je podávané placebo, alebo vakcína) na vzorke 360 000 ľudí zistil, že v skupine ľudí, ktorí boli očkovaní bol väčší výskyt TBC, než v skupine ľudí, ktorým bolo podávané placebo.

Uvedené príklady sa týkajú len TBC vakcinácie, lenže podobné štúdie existujú aj pre vakcinácie proti: tetanus, chrípka, čierny kašeľ, hepatitída, rôzne tropické choroby a pod. Ako následok vakcinácie sa môžu rozvinúť rôzne ďalšie choroby od vyrážok, cez rakovinu až po autizmus.

Vakcinácia sa stala predmetom obchodu s ľudským strachom. Všetky reklamy apelujú na iracionálny ľudský strach pred chorobami bez ohľadu na to, že vakcinácie ako také majú JEDNOZNAČNE negatívny vplyv na ľudské zdravie a predstavujú zdravotné riziko, ktoré momentálne ani nedokážeme v celej jeho šírke obsiahnuť.
Niekomu môže také tvrdenie pripadať prehnané, ale to je v poriadku. Nie je dôvod veriť takej závažnej informácii len na základe jedného článku, informácie si treba preveriť z viacerých zdrojov, najlepšie písomných - pýtať sa na to lekárov, ktorí majú zo zákona povinnosť očkovať, spravidla nemá zmysel.

V odborných kruhoch sa už hovorí o tzv. post-vakcinačnom syndróme (post-vaccination syndrome, ďalej len PVS) - ide o ochorenia, ktoré sa rozvinú ako následok očkovania. Symptómy spôsobené PVS môžeme rozdeliť na akútne a chronické.

Medzi akútne symptómy patria horúčka, kŕče, duševná neprítomnosť, encefalitída a/alebo meningitída, opuchnutie končatín pri mieste vpichu, kašel podobný čiernemu kašľu, bronchitída, hnačka, ospalosť, častý a neutíšiteľný plač, bezvedomie, pneumónia, smrť, syndróm náhlej smrti kojencov.

Medzi chronické PVS symptómy patria nádchy, vykašliavanie žltého alebo zeleného hlienu, zapálené oči, škúlenie (strabizmus), zápal stredného ucha, bronchitída, chronický kašeľ, astma, ekzém, alergie, zápal kĺbov, chronická únava, nadmerný smäd, cukrovka (diabetes), hnačka, zápcha, bolesti hlavy, prerušovaný spánok, epilepsia, svalové kŕče, poruchy rastu, strata koordinácie, narušený vývoj, problémy so správaním ako nepokoj, agresivita, podráždenie, náladovosť, emočná nestabilita, zmätenie, strata vôle, duševná otupelosť.

Tento zoznam nie je ani zďaleka kompletný. Pokiaľ po vakcinácii trpíte niektorým z uvedených symptómov, je možné tento stav vyliečiť napríklad podaním homeopaticky potencovaného preparátu, ktorým ste boli zaočkovaní.

Navyše, mnohé vakcíny neobsahujú len oslabený, či mŕtvy vírus, ale aj rôzne iné toxické chemikálie, ktoré slúžia najmä na konzerváciu a predĺženie trvanlivosti vakcíny. Nebezpečné látky vo vakcínach zahŕňajú napríklad thimerosal (zlúčenina na báze ortuti, ortuť je údajne najtoxickejšia nerádioaktívna látka v prírode), formaldehyd (rakovinotvorná látka), fenol, chemikálie na báze benzénu, metylparabén.

Mnohí lekári si už uvedomujú veľké riziká spojené s očkovaním, ale neodvážia sa vyjadriť verejne.
U nás (na rozdiel od iných krajín EÚ) je očkovanie zo zákona povinné. Pokiaľ sa širšia verejnosť nezačne zaujímať o tento problém, ku zmene len sotva dôjde.
Pokiaľ si napriek všetkým argumentom myslíte, že očkovanie je pre zdravie prospešné, skúste sa zamyslieť, prečo v USA platí "The National Childhood Vaccine Injury Act", čiže program pre odškodnenie obetí vakcinácie. Cez tento program sa zatiaľ vyplatila obetiam vakcinácie viac ako miliarda dolárov!

Tento článok nie je žiadnym vyčerpávajúcim pojednaním, ale má za cieľ len načrtnúť základný problém a predovšetkým povzbudziť čitateľa k ďalšiemu štúdiu témy.

Peter Bezemek
29.3.2004

Aktualizácia - 27.7.2007

Zaujímavý rozhovor s MUDr. Lukášem Dostalem pre časopis Aperio.

Zdroje (Web):

http://www.ockovanie.org/ (slovensky)
http://rizikaockovania.sk/ (slovensky)
http://www.909shot.com (anglicky)
http://www.thinktwice.com (anglicky)
http://www.vaccinationnews.com (anglicky)
http://www.vaccination.co.uk (anglicky)

Literatúra:

Autor: Randall Neustaedter
Názov: "The Vaccine Guide: Risks and Benefits for Children and Adults."
ISBN: 1556434235

Autor: Randall Neustaedter
Názov: "The Vaccine Guide: Making an Informed Choice."
ISBN: -

Autor: Neil Z. Miller, George R. Schwartz, Harold E. Buttram
Názov: "Vaccines: Are They Really Safe and Effective."
ISBN: 1881217302

Autor: Harris L. Coulter, Barbara Loe Fisher
Názov: "A Shot in the Dark: Why the P in the Dpt Vaccination May Be Hazardous to Your Child's Health."
ISBN: 089529463X

Autor: Aviva Jill Romm
Názov: "Vaccinations: A Thoughtful Parent's Guide: How to Make Safe, Sensible Decisions about the Risks, Benefits, and Alternatives."
ISBN: 0892819316

Autor: Jamie Murphy, Carol White
Názov: "What Every Parent Should Know About Childhood Immunization."
ISBN: 0963037307

Autor: Stephanie Cave, Deborah Mitchell
Názov: "What Your Doctor May Not Tell You About Children's Vaccinations."
ISBN: 0446677078

Autor: Tinus Smits
Názov: "The Post-Vaccination Syndrome"
Online: http://www.post-vaccination-syndrome.com

manof
21. dec 2010

@boddez
No jo, niektorých osvietilo už v roku 2004, niektorých (napr. mňa) až neskôr.

jonas17
21. dec 2010

A niektorých , až ked im dieťa ochorelo....a niektorých až neskôr ( napr. mňa).
Sranda, ako sa postupne nadchýname... 😉
Teší ma to... 😉

boddez
21. dec 2010

@manof 🙂 mna osvietilo až ked sa jedna o moje dieta o moje vsetko o jedine stvorenie ktoré mám...

o moje dieta ktoré od uplneho novorodenca je na zdravej strave Momentalne je na prikrmoch z BIO potavín pije len ovocné šťavy z odštavovača..nieje zaočkovane proti TBC a podobným nezmyslom...je zdrava krásna prospieva a robi tatikovi velku radosť 🙂

manof
21. dec 2010

@boddez
No však tak nejak podobne aj ja, len už pred vyše rokom (možno už aj vyše dva - nepamätám si presne, kedy došlo k "osvieteniu" 🙂

Isté je, že prvé odmietnutie očkovania sme podali 30.IV.2009.

manof
21. dec 2010

Osvetu v očkovaní slovenskému Úradu verejného zdravotníctva platí Pfizer:
http://www.slobodavockovani.sk/news/osvetu-v-oc...

boddez
21. dec 2010

@manof 🙂 🙂 🙂 my sme sa zatial uspešne vyhli TBC očkovaniu a proti ostaným ideme odmietnuť očkovanie...

boddez
21. dec 2010

@manof Pfizer...vyrobca fajnotiek... 🙂

manof
21. dec 2010

Nechcete niekto napísať Miklošovi, že či je preňho zaujímavé ušetriť v štátnom rozpočte 10 mil. eur ročne (zrušením povinného očkovania proti pneumokokom)?

Kľudne odkážte na vyššie uvedený článok a/alebo na výpočty tuto:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...

athena40
22. dec 2010

Milé mamicky, s neziaducimi ucinkami po ockovani sa zaoberam uz poriadne dlho. Ockovanie nijako nepomoze VAsemu dietatku. Je to len spinavy biznis farmaceutickeho priemyslu. Ockovanie nazastavilo infekcne choroby. Bola to hygiena, sanita a zdrava strava. Ockovanim sa imunita zblazni a nastupuju dalsie vedlasie ucinky ockovania ako su alergie, astmy, reumatoidna artrida, autizmus, dislexia, tazke poskodenia mozgu, cukrovka a vsetky dalsie autoimunitne ochorenia. Ked bioinzinieri v Australii vyvinuli pristroj na skumanie nahleho umrtia dietata a prisli na to, ze je to po ockovani, tak im zakazali dalsi vyskum. A "farmaceuticki vyskumnici" po "skumani" "zistili, ze nahle umrtie detata je z toho, ze dietatko spi na brusku. Teraz si vymysleli syndrom utrasenia dietata a odsudili mnohych rodicov z tyrania.. Ked Dr. Wakfield zistil , nechtiac - podotykam, ze autizmus a Crohnova choroba criev a ucerozna kolitida je z MMR vakciny, tak ho vyhodili z prace a dnes chodi po sudoch kvoli neetickemu vyskumu - vraj...))) LEn v Britanii je kazde 500-ste dieta autista.
Ked mimochodom Dr. Cambert z Texasu zistil, ze pricinou kiahni su plostice postelne, ktorych boli pred 100 rokmi plne domy,nikto vtedy nebral jeho studie na vedomie, lebo ockovanie bolo v plnom prude rozbehnute... Stal sa z toho spinavy biznis.. A ze nejaky Africania k nam doniesli AIDS? AIDS vzniklo po ockovani proti kiahnam. JE to len biologicka zbran...Studie od nezavislych a rozmyslajucich lekarov VAm mozem poslat. Napiste mi len na AZET ma tento nick.
A nejaka tubera? Vraj nebezpecna.. Ockovanie nas chrani... Pricinou tubery bolo mlieko tuberkuloznych krav.. Dnes sa uz kazde tela kontroluje na tuberu, mlieko takisto .. ZDroj je zlikvidovany, tak preco nase 4 dnove babatka ockuju? Vo vyspelych europskych krajinach tuto BCG vakcinu zakazali, lebo je neucinna. WHO robila 7 rokov vyskum v INDII a zistili, ze v zaockovanej skupine sa vyskytlo viacej pripadov tubery ako v nezaockovanej skupine. A navyse tieto polomrtve virusy a bakterie (vypestovane na opicich oblickach, mrtvych ludskych embryach alebo vajciach)sa davaju do rakovinotvornej ortute , formaldehydu a hlinika. A toto svinstvo potom sterilnou ihlou streknu nasim detom do telicka... Cuduju sa potom , preco nase male deti maju leukemiu , nadory na mozgu a ine formy rakoviny...
Ak je formaledehyd taky nebezpecny na hrackach pre deti , tak v krvi dietata asi neprekaza??? Co si myslia ze sme totalne sprosti... ???

pifina
22. dec 2010

@manof mozno ani netreba priamo mail, staci toto: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7733 😅

divoska
22. dec 2010

@boddez tak vitaj v klube prekliatych 😀 drzime palce a zelame pevne nervy a chut na dalsie studium.

divoska
22. dec 2010

@athena40 jojo ja som si zrovna vcera vypocula ze ked si zabijem dieta tak s tym mam zit. a pritom ja nikdy nehovorim tym co ockuju taketo veci... nech si kazdy do vlastneho dietat cpe co uzna za vhodne s prepacenim. ked na informacie ktore im poskytnem reaguju ironickym usmevom ze mi zelaju vela stastia.... holt smutne, ale neriesim. tak si tiez chystam par velmi strucnych argumentov typu ze v teplomeri, v muzeu a labaku su tie latky zivotu nebezpecne, ale slahnut mu to do krvneho riecista je absolutne v poriadku ze. zboznujem ako sa zastancovia potrebuju argumentacne dotahovat. moje rozhodnutie moja vec, nechapem co koho do toho. tiez sa do nich nestaram.

boddez
22. dec 2010

@divoska 🙂 🙂 🙂

boddez
22. dec 2010

Milí priatelia!

Prečítajte si to až do konca, ak sa to k Vám už nedostalo.

Sú to na jednej strane šokujúce informácie, ale môžu Vám veľmi pomôcť.

Johnovi Virapenovi sa to podarilo, čím len dokázal, že téma, o ktorej sa rozhodol písať a zasvätiť jej život, je výsostne aktuálna a pre ľudí zaujímavá.

Jeho bestseller Nežiaduci účinok: Smrť je šokujúcim priznaním bývalého riaditeľa farmaceutického priemyslu, ktoré odhaľuje zločiny páchané dennodenne v odvetí, ktoré by sa malo starať o zdravie ľudí.

A keďže John Virapen bol hosťom na tohtoročnej Bibliotéke, niet divu, že som neodolal jedinečnej príležitosti spraviť s ním rozhovor.

Dobrý deň, pán Virapen. V popise k Vašej knihe sa píše, že ste strávili dlhé roky pôsobením vo farmaceutickom priemysle.

Áno, presne tak. Bolo to dlhých 35 rokov. Robil som pre niekoľko veľkých spoločností. Začínal som ako obchodný zástupca a postupne som si vyskúšal všetky oddelenia. Chcel som sa naučiť čo najviac a bol som úspešný. Vďaka tomu som sa dostal až úplne na vrchol a stal sa generálnym riaditeľom pre švédsku pobočku spoločnosti Eli Lilly & Company. A potom sa začali diať rôzne veci. Všimol som si, že spoločnosti vôbec nezaujíma predstavovanie nových liekov, ktoré by pomohli ľuďom. Keď sa pozriete na celý farmaceutických priemysel, ich jediným cieľom je potláčať symptómy, oni nechcú liečiť choroby.

Takže ich cieľom je potlačiť symptómy, aby sa ľuďom zdalo, že ich lieky pomohli?

Nie. Ich jediným cieľom je zarobiť veľa peňazí. Čo myslíte, prečo ešte nevynašli liek na AIDS?

Budem hádať, nechcú?

Samozrejme! Veď ide o miliardy dolárov. Alebo taká cukrovka! Kto by ju chcel vyliečiť? Veď tí, čo ňou trpia, si musia kupovať lieky každý deň až do smrti. A to isté sa týka napríklad Parkinsona.

Takže vy tvrdíte, že ak by chceli, tak by tieto choroby mohli liečiť? Alebo minimálne by vedeli vynájsť lieky na ich vyliečenie?

Áno, presne tak.

A bolo to takto vždy? Vždy išlo farmaceutickým firmám iba o zisk, alebo sa niečo zmenilo postupom času?

Myslím, že chlapíci, ktorí založili tieto spoločnosti, to jest chlapíci, ktorí boli prevažne lekárnici a chemici, boli čestní ľudia, ktorí chceli ľuďom skutočne pomôcť, ale potom prišli draví a výkonní riaditelia. Super mozgy s titulmi z Harvardu a podobne a jediné, čo ich skutočne zaujímalo bolo: "Ako môžem zarobiť veľa peňazí?" A keďže investori, ktorí investujú obrovské prostriedky do ich spoločností sa zaujímajú iba o návratnosť svojich investícií, farmaceutické spoločnosti sa musia zaujímať o zisky investorov, nie o ľudí, ktorí sú chorí.

Ale to je dosť smutné...

To je veľmi smutné! Pozrite sa napríklad na najväčší podvod, ktorý robia už dlhé roky - očkovanie. Peniaze prichádzajú od daňových poplatníkov, v podvode je zahrnutá aj vláda...

Podľa vás teda očkovanie nefunguje? Alebo nie je potrebné?

Je to odpad!

Čo napríklad taká žltačka? Žiadne očkovanie nie je účinné? Ľudia predsa nedostanú žltačku, keď sú zaočkovaní, nie?

Ale oni by ju nedostali, ani keby neboli zaočkovaní! Žltačka alebo taká detská obrna sú však veľmi špecifické choroby, ktoré majú veľmi špecifických prenášačov. Ale napríklad chrípka, ktorú dostanete každú jeseň. Kto už len potrebuje očkovanie proti chrípke?

Starí ľudia? Deti?

Nie! A nie! Takáto chrípka je prirodzený fenomén.

Čiže očkovanie je podľa vás zbytočné aj v takýchto prípadoch? Lebo všeobecne sa tvrdí, že dostať chrípku v pokročilom veku môže byť veľmi nebezpečné.

Áno, presne to nám tvrdia. Ale vy skutočne veríte všetkému, čo vám tvrdia médiá?

To samozrejme nie, ale o mňa predsa ani nejde. Ja som ešte relatívne mladý a očkovanie proti chrípke nepotrebujem. Ale ak mi bude doktor tvrdiť, že moja babička potrebuje očkovanie, aby náhodou nezomrela na bežnú chrípku, tak ju k tomu doktorovi snáď aj vyženiem.

Ale veď tu nejde ani o babičku! Oni nám všetkým v prvom rade tvrdia, že by sme mali očkovať deti. A to je problém!

Áno, deti sú samozrejme druhou časťou všeobecnej osvety.

Ale deti predsa nepotrebujú očkovanie! Myslíte, že keď Boh stvoril človeka, tak povedal: "OK, chlapci. tak tu ste, ale nezabudnite sa občas zaočkovať?“ Nie, on nám dal spôsob, ako sa ochrániť, je to náš imunitný systém. Ale my sa o seba nestaráme. Všetci vy, mladí ľudia... Ničenie životného prostredia... Nevraviac o Kentucky Fried Chicken (KFC) alebo takom Burger Kingovi...

Áno, rozumiem. Ale na našu obranu musím prehlásiť, že na Slovensku nemáme Burger King.

(smiech) No aspoň niečo. Takže keď chce spoločnosť zarobiť obrovské peniaze, tak sa dá na výrobu vakcín. Ale ak má byť vakcína komerčne úspešná, tak do nej musí spoločnosť napchať množstvo chemikálií, ktoré sa volajú adjuvanty. Ich úlohou je nakopnúť vakcínu, aby fungovala. Aj keď v skutočnosti len nakopnú váš imunitný systém. A to je hlúposť. Pretože tieto chemikálie majú množstvo vedľajších účinkov. Účinkov, ktoré zabíjajú ľudí, prípadne ešte viac zhoršujú ich zdravotný stav. A keď ochoriete, tak samozrejme zarobia ešte viac peňazí.

Takže tým, že sa necháme zaočkovať, riskujeme množstvo vedľajších účinkov, ktoré nám spôsobia ďalšie zdravotné komplikácie, ktoré bude následne liečiť tá istá spoločnosť, ktorá ich spôsobila a výsledkom bude jej vyšší zisk?

Presne tak. Vy si to asi nepamätáte, ale pred pár rokmi, a nie je to tak dávno, sa dávala deťom vakcína Thimerosal, ktorá obsahovala ortuť.

Vážne? A nie je ortuť jedovatá?

Samozrejme, že je! Veď to je základná vlastnosť ortuti! No a u tisícov a tisícov detí po celom svete spôsobila autizmus. Teraz sa to snažia ututlať a tvrdia, že ich autizmus nebol zapríčinený touto vakcínou, ale existujú hodnoverné štúdie, ktoré dokazujú, že práve táto prekliata vakcína, obsahujúca ortuť, môže za prudký nárast autizmu u týchto detí.

Ako potom spoločnosti riešia tieto prípady? Rodičia postihnutých detí sa určite ozývajú.

Nuž, riešenie je jednoduché. Proste povedia, že rodičia sa zbláznili. A ľudia im veria. Pretože oni vlastne platia ľuďom za to, aby im verili. Pozrite. Určite ste počuli o prasačej chrípke.

Iste.

Minulý rok som bol v Belgicku na stretnutí so sekretárom ministerstva zdravotníctva. Počas stretnutia na chvíľu opustil miestnosť a ja som si na jeho stole všimol dokumenty. Nedalo mi to a prezrel som si ich. V tých dokumentoch jasne stálo, že spoločnosť GlaxoSmithKline (štvrtá najväčšia farmaceutická spoločnosť na svete pozn. -jš-) jedná s belgickou vládou o cene vakcíny proti prasacej chrípke. A to bolo v januári 2009. Debata o potrebe očkovania proti tejto chrípke začala v máji 2009.

Takže sa pripravovali na potenciálnu epidémiu, o ktorej ešte nikto ani nevedel?

Asi tak. Nejaký bacil sa "náááhodou" objavil v Mexiku. Oni ho tam doviezli. Ale nikdy sa z toho nestala pandémia. Rozumiete?

Hm, ale to sa mohlo ľahko stať, nie? Nie je to príliš nebezpečné, zahrávať sa takto s nebezpečnými vírusmi? Čo ak by naozaj vypukla pandémia?

No ak by naozaj vypukla, potom by samozrejme museli dodať nejaký reálne fungujúci liek, ale rozhodne by to nebola tá vakcína, ktorú bežne ponúkali. Spomínate si na vtáčiu chrípku?

To asi každý. Ďalší blaf?

Vtedy sa vyrobilo nepredstaviteľné množstvo vakcín, ale čo s nimi? Zaočkujú vtákov?

Vakcína bola predsa určená ľuďom, nie?

Áno, ale tá vakcína nebola neskutočným očkovaním. Lebo ani vtáčia chrípka v skutočnosti neexistovala!

Tvrdíte, že vtáčia chrípka nebola nebezpečná, alebo že vôbec neexistovala?

To druhé! Bol to celé jeden veľký podvod!

A čo na to WHO (Svetová zdravotnícka organizácia)? Tým takéto maniere nevadia?

WHO je banda k*****v. A určite to tam napíšte!

(smiech) Vidím, že ste presvedčený o zbytočnosti tejto organizácie...

Absolútne! To, čo skutočne potrebujeme, sú nezávislé skupiny, ustanovené jednotlivými vládami, ktoré by vytvorili systém regulácie, ktorý by bol schopný kontrolovať, čo robia títo ľudia.

Je to vôbec možné? Veď títo ľudia majú obrovské finančné prostriedky...

Veď práve. Skutočne neviem, či je to možné. Títo ľudia platia politikov, diktujú im legislatívu, vlastnia takmer celý výskum. 70% výskumu vlastnia a riadia farmaceutické spoločnosti. Len pred nedávnom poslala jedna z najväčších spoločností list všetkým významným profesorom, ktorí niečo znamenajú v oblasti farmaceutického výskumu, aby ho podpísali. A oni to spravili. Všetci do jedného.

A čo bolo obsahom toho listu?

Obrovská kopa marketingových žvástov! Ten list nepísal žiadny odborník, ale nejaký marketingový expert. Na tom však predsa nezáleží, keď za jeden podpis dostanete deväť miliónov dolárov, však?

Deväť miliónov za jeden podpis?

Áno. Za jeden podpis.

Robí vôbec ešte niekto farmaceutický výskum okrem farmaceutických spoločností?

Farmaceutické spoločnosti nič neskúmajú. Len vedci môžu skúmať.

V poriadku, ale spoločnosti tento výskum platia, nie?

Áno.

Ale v tom prípade je v poriadku, že chcú byť na tom výskume ziskoví, nie? Veď ho platia.

Nie, nie je to v poriadku! Pretože oni nefinancujú výskum, oni diktujú vedcom, čo musia vynájsť. Bez ohľadu na reálne výsledky!

Takže tieto výskumy nemajú žiadne reálne výsledky? Alebo sa reálne výsledky nikdy nedostanú na trh?

Reálne výsledky výskumov sa nikdy nedostanú na trh. Teda ak im nevyhovujú. Nemajú problém zatajovať výsledky výskumov, ktoré im nevyhovujú. Pred časom sa odohral súdny proces, pri ktorom musela istá farmaceutická spoločnosť zaplatiť pokutu 1,4 miliardy dolárov, pretože zatajovali rôzne skutočnosti a hlavne predávali liek bez legálneho povolenia. Vedľajšie účinky tohto lieku boli obrovské. Ten liek zarába 4,5 miliardy dolárov ročne!

Mimochodom, volá sa Zyprexa a spoločnosť ho nikdy neprestala predávať. Napriek pokute 1,4 miliardy dolárov! A zákon im ani nekáže, aby tak spravili. Dostali pokutu a tým to hasne. Jediný, kto by to mohol spraviť, je FDA (Food and Drug Administration - americká Správa potravín a liečiv pozn. -jš-), ale tí to nespravia, lebo sú podplatení.

Je vôbec na svete nejaká krajina, kde situácia nie je natoľko kritická? Kde legislatíva reálne funguje? Alebo je to všade na svete rovnaké?

Všade je to rovnaké. Kedysi bolo aspoň Švédsko krajinou, ktorá na tom nebola tak zle, ale v súčasnosti sú už rovnako skorumpovaní ako všetci. Veď ja sám, osobne, som podplácal švédsku vládu, aby schválila psychoaktívny liek.

Pokojne to tam napíšte.

To sa spoľahnite. A museli ste? Nútil vás niekto?

Nuž, ak som chcel dosiahnuť výsledky, tak som musel.

Kto robí tieto rozhodnutia? Sú do nich zahrnuté celé spoločnosti, alebo o podplácaní rozhoduje len top manažment?

Len manažment. Viete, musíte byť šikovný ako ja. Jednoducho som prišiel za vedením a povedal som im: "Ak chcete, aby bol tento liek schválený, budeme ich musieť podplatiť" A oni povedali: "V poriadku, spravte to." Keď si pozrel špecifikáciu lieku zodpovedný profesor a vedec, tak sa smial. Sám prehlásil, že ten liek je úplne na nič. Ale peniaze mu boli sympatické, tak nám pomohol liek schváliť.

Ach... Je teda vôbec na trhu nejaký liek, ktorý skutočne funguje? Oplatí sa vôbec niečo kupovať?

Nie. Všetky tie chemické lieky môžete vziať a hodiť ich do rieky.

A čo napríklad lieky na potláčanie bolesti?

Ajáááj, to sú tie najhoršie!

Prečo? Veď fungujú!

To kto povedal?

Ja! Keď ma bolí hlava, prehltnem zázračnú ružovú pilulku a hlava už ma nebolí!

(sústrastný pohľad)

Ale nie! Nevravte mi, že je to len placebo! Veď to už nebude teraz fungovať!

Nebojte sa, bude. Stačí, ak tomu budete aj naďalej pevne veriť. Ale ak vás už aj bolí hlava, stojí to za to, vziať si liek s množstvom negatívnych účinkov, na ktorom môžete ostať závislí do konca života?

Tak to, že si občas vezmem tabletku proti bolesti neznamená, že sa na nich stanem závislý.

To možno nie, ale riskujete napríklad vnútorné krvácanie. To je reálna hrozba takého acylpyrínu.

Acylpyrín je nebezpečný?

Veľmi nebezpečný!

Ale veď acylpyrín je považovaný za jeden z najbezpečnejších liekov. Jediné, čo vlastne robí je, že zrieďuje krv, nie?

Áno, presne tak. Ale ak prídete do lekárne s bolesťou hlavy a vaša krv je normálna a nepotrebuje zriediť, tak môžete byť mŕtvy skôr, než dorazíte k dverám. Ak by ste dnes išli do akejkoľvek krajiny na svete a snažili sa zaregistrovať liek, ako je acylpyrín, nikde by vám ho neschválili. Pretože klinické dáta tohto lieku sú tak zlé, že by to neriskovali nikde na svete.

Takže ak by bol acylpyrín objavený až teraz, nikdy by sa na trhu nezjavil? Samozrejme ak si odmyslíme očividne bežnú prax úplatkov .

Presne tak. Ale úplatky a pokuty nie sú pre farmaceutické spoločnosti problém. Napríklad liek Zyprexa, ktorý sme už spomínali. Spoločnosť zaň dostala pokutu 1,4 miliardy dolárov. Hneď ten istý mesiac zdvihla cenu tohto lieku o 11,9%. Takže kto nakoniec zaplatil tú pokutu?

A čo si myslíte o liekoch, ktoré sa používajú v chirurgii, alebo na chemoterapiu a podobne? Ani tie nefungujú?

To je niečo iné! Ja celý čas hovorím o liekoch, ktoré si bežne kupujete v lekárňach, prípadne vám ich predpisuje doktor. Nemám nič proti liekom používaným v chirurgii. Ale lieky na predpis? Doktori sú uplácaní, aby vám predpisovali konkrétne lieky.

Myslím, že to je všeobecne známe, že doktori sú platení, aby predpisovali konkrétne lieky.

Áno, ja viem. Veď som sa im čosi naplatil. Ale dám vám radu. Ak sa chcete dožiť môjho veku, tak sa na ich lieky vykašlite. Inak nebudete mať šancu.

Čo teda radíte? Čo by mali ľudia robiť, keď dostanú napríklad chrípku?

Choďte a zoberte si príručku vašej babičky. V nej určite nájdete, že si máte dať horúcu polievku, ostať v posteli a oddýchnuť si. To vám skutočne pomôže.

A nie ako dnešní mladí ľudia, ktorí si radšej zoberú nejaké svinstvo, aby mohli ísť v sobotu večer von s kamarátmi piť pivo a vymýšľať blbosti.

Ale veď to funguje. V sobotu je ich vždy plné mesto!

Áno, teraz to funguje. Ale do desiatich rokov ich to zabije. Ale opäť - je to ich rozhodnutie. Mňa viac trápi napríklad štatistika, koľkým deťom sú už v útlom veku podávané psychoaktívne látky! To je to, čo ma skutočne trápi a čo je podstatou môjho boja proti farmaceutickým spoločnostiam. Mnohí si myslia, že som túto knihu napísal len kvôli peniazom, ale to nie je pravda.

Samozrejme, ak sa bude kniha predávať, tak z nej budem mať zisk, ale ten sotva pokryje náklady, ktoré som do jej vydania investoval. Keď kniha vyšla prvýkrát, tak vydavateľstvo, ktoré ju vydalo, do mesiaca skrachovalo, len tak z ničoho nič. A na problémy narážam neustále.

Nie je to nebezpečné, vydať takúto knihu? Keď môžu nechať zbankrotovať vydavateľstvo, prečo to nespravia aj vám?

Veď aj spravili. Finančne som na dne. Z prvých troch vydaní tejto knihy som nevidel ani cent kvôli podozrivým bankrotom, súdnym sporom, a tak ďalej. Má to však aj výhodu - teraz už mi nemôžu nič spraviť. Stal som sa jedným z najznámejších predstaviteľov boja proti týmto spoločnostiam. Som príliš populárny. Nevraviac o tom, že mám fyzické dôkazy, že všetko, čo tvrdím, je pravda.

Takže hlavným cieľom boja sú deti. Kedy ste sa rozhodli zmeniť stranu a prejsť "k nepriateľovi"? A prečo?

Pred šiestimi rokmi, keď sa mi narodil syn.

Čiže vaše jediné dieťa zmenilo váš postoj?

Áno, presne tak. Vo veku 62 rokov sa mi narodil syn a ten všetko zmenil.

(nasledoval môj pád zo stoličky) Takže vy máte teraz 69 rokov? Skutočne na svoj vek nevyzeráte.

Ďakujem, to preto lebo neužívam lieky. (smiech) Takže, keď som uvidel svojho syna a videl som, aké svinstvá chcú do neho pchať pod zámienkou, že ide o neškodné očkovania, tak som si spomenul na všetko, čo som v tomto priemysle zažil. Na všetko, čo sme spravili. Na všetku tú korupciu. Lebo o tom to je - o korupcii a výbornom plate. Nové auto každý rok, množstvo dobrého jedla a pitia, ženy, sex, všetko. Asi si viete predstaviť, ako takýto korporátni chlapci fungujú. A ja som bol jeden z nich. Ale syn to všetko zmenil. Už som nechcel viac spávať s mladými slečinkami a viesť takýto život. A tak som dva roky strávil písaním tejto knihy, stálo ma to celý môj majetok, ale ja sa nevzdám. Kvôli nemu. Môjmu synovi.

athena40
22. dec 2010

TOTO SNAD HOVORI ZA VSETKO:
Čitateľom prinášam interview:
Šokujúci rozhovor s bývalým zamestnancom farmaceutického priemyslu, ktorý dlhé roky pracoval na vývoji vakcín pre veľké farmaceutické firmy a americké vládne inštitúcie pôsobiace v oblasti zdravia. Dr. Mark Randall (pseudonym) - rozprával sa Jon Rappoport. Nasledujúce svedectvo dáva nielen MUDr. Liptákovi, ale všetkým lekárom a kompetentným, ktorých si „kúpila“ biela mafia poriadnu morálnu facku za ich úplatnosť, nevedomosť, neľudskosť, nezodpovednosť a pokračujúce klamstvá!
J. R.: Myslíte si, že by ľudia mali mať právo zvoliť si, či budú alebo nebudú zaočkovaní?
Dr.: Na politickej úrovni, áno. Na vedeckej úrovni - aby sa ľudia mohli správne rozhodnúť, musia byť informovaní. Jedna vec je povedať, že mať možnosť voľby je správne. Ale ako si môžete vybrať, ak je atmosféra plná klamstiev?
J. R.: Sú niektoré očkovacie látky nebezpečnejšie než iné?
Dr.: Áno. Napríklad DPT vakcína, aj MMR vakcína. Taktiež niektoré série vakcín sú nebezpečnejšie než iné série rovnakej vakcíny. Pokiaľ však ide o môj osobný názor, všetky vakcíny sú nebezpečné. Vakcíny totiž spúšťajú v imunitnom systéme proces, ktorý má tendenciu imunitu narúšať. V skutočnosti môžu spôsobovať ochorenia, pred ktorými majú poskytovať ochranu.
J. R.: Vy ste pracovali v laboratóriách, kde bola problémom sterilita prostredia...
Dr.: Verejnosť verí, že tieto laboratóriá, tieto výrobné zariadenia, sú tými najčistejšími miestami na svete. Nie je to pravda. Ku kontaminácii dochádza vždy. Do vakcín sa dostávajú všetky možné druhy nečistôt.
J. R.: Aké kontaminanty ste počas svojej dlhoročnej práce s vakcínami objavili vy?
Dr.: Poviem vám, na čo som narazil a tiež, čo objavili moji kolegovia. Tu je čiastočný zoznam. Vo vakcíne proti osýpkam s názvom Rimavex sme našli rôzne kuracie vírusy. V polio vakcíne sme našli acanthamoeba, ktorá sa tiež nazýva „mozog-po-žierajúcou“ amébou. Opičí cytomegalovírus v polio vakcíne. Opičí penový vírus vo vakcíne proti rotavírusu. Vírusy vtáčej rakoviny v MMR vakcíne. Rôzne mikroorganizmy vo vakcíne proti antraxu. Ja som v niekoľkých vakcínach objavil potenciálne nebezpečné inhibítory enzýmov. Kačacie, psie a zajačie vírusy vo vakcíne proti ružienke. Vtáčí leukotický vírus v chrípkovej vakcíne. Pestivírus v MMR vakcíne.
J. R.: Dobre som pochopil, že ide o kontaminanty, ktoré nemajú vo vakcínach čo hľadať?
Dr.: Presne tak. A ak by ste chceli zistiť, aké škody môžu tieto kontaminanty spôsobiť, je to ťažké odhadnúť, pretože neboli vykonané žiadne testy, a ak áno, tak len v nedostatočnej miere. Je to ako ruleta. Beriete na seba nebezpečné riziko. Ľudia nevedia, že niektoré vakcíny proti detskej obrne, adenovirusu, ružienke, hepatitíde „A“ a osýpkam sú vyrábané z ľudských embryí pochádzajúcich z potratov. V týchto vakcínach som občas našiel niečo, čo som pokladal za bakteriálne fragmenty a tiež polio-vírus, ktorý môže pochádzať práve z tkaniva embrya...
J. R.: To znie alarmujúco.
Dr.: Ako si myslite, že som sa cítil? Nezabúdajte, že tento materiál sa dostáva priamo do krvného obehu, bez toho, aby prešiel bežnými ochrannými procesmi imunitného systému!
J. R.: Ako boli prijaté vaše závery?
Dr.: Pri výrobnom procese vakcín sa používajú rôzne tkanivá živočíšneho pôvodu a cez ne sa rôzne kontaminanty dostávajú do očkovacích látok. A to som ešte nespomenul štandardné chemikálie ako formaldehyd, ortuť a hliník, ktoré sa do vakcín zámerne pridávajú.
J. R.: Tieto informácie sú poriadne hrozivé.
Dr.: Áno. A to som spomenul len niektoré biologické kontaminanty. Ktovie koľko iných druhov kontaminantov tam ešte je, ktoré sme neobjavili, lebo nás nenapadlo po nich pátrať. Koľko prípadných baktérii je, povedzme, vo vtáčom tkanive, ktoré sa použije na výrobu očkovacej látky? Nemáme potuchy. Vôbec nevieme, o aké baktérie môže ísť, alebo aký dopad majú na ľudský organizmus.
J. R.: A keď odhliadneme od problému s čistotou?
Dr.: Ide tu o základný chybný predpoklad o vakcínach: že očkovacie látky komplexným spôsobom stimulujú imunitný systém a vytvárajú tak podmienky pre vznik imunity voči konkrétnemu ochoreniu. Tento predpoklad je nesprávny. Takto to nefunguje. Predpokladá sa, že vakcína „vytvorí“ v tele protilátky, ktoré nepriamo poskytnú ochranu voči nákaze. Avšak imunitný systém je oveľa rozsiahlejší a zahŕňa viac mechanizmov než len protilátky a súvisiace „bojovné bunky“.
J. R.: Čo je teda imunitný systém?
Dr.: V podstate ide o celé telo - plus myseľ. Dá sa povedať, že všetko je imunitný systém. To je dôvod, prečo môžete v ohnisku epidémie nájsť jednotlivcov, ktorí zostávajú zdraví.
J. R.: Koľko doktorov ste stretli počas svojej dlhoročnej práci vo vakcinačnom priemysle, ktorí pripustili, že vakcíny predstavujú problém?
Dr.: Ani jedného!
J. R.: Čo presvedčilo vás?
Dr.: Mal som priateľa, ktorého dieťa zomrelo po DPT vakcíne.
J. R.: Preskúmali ste to?
Dr.: Áno, neoficiálne. Zistil som, že dieťa bolo pred vakcináciou úplne zdravé. Neexistoval žiadny dôvod pre úmrtie, okrem vakcíny. Vakcíny totiž nie sú testované vedeckým spôsobom.
J. R.: Čo tým myslite?
Dr.: Napríklad to, že pri žiadnej vakcíne sa nerobili dlhodobé štúdie. Nevedie sa žiadne dlhodobé, dôsledné pozorovanie. Prečo? Opäť preto, lebo sa vychádza z predpokladu, že vakcíny nespôsobujú problémy. Takže načo by to niekto kontroloval? A navyše, reakcie na očkovanie sú zadefinované tak, že nežiaduce účinky sa objavujú bezprostredne po zaočkovaní. Ľudia, ktorí výskumy robia, sa o fakty v skutočnosti nezaujímajú. Predpokladajú, že vakcíny sú bezpečné...
J. R.: Ak sú vakcíny skutočné škodlivé, prečo sa stále používajú?
Dr.: V prvom rade - nie „ak“, ony naozaj škodia! Vedci by mali skúmať a zostaviť niečo ako mapu alebo postupovú schému, ktorá presne ukazuje, ako sa vakcíny v tele správajú, čo v ňom spôsobujú od momentu, ako doňho vniknú. Avšak takýto výskum nebol doposiaľ urobený. Čo sa týka otázky - prečo sú vakcíny stále podávané? Pretože ľudia majú na rôznych spoločenských úrovniach systému rôzne motivácie: Sú to peniaze, strach, že prídu o prácu, snaha získať body za snaživosť, osobná prestíž, ocenenia, povýšenie, pomýlený idealizmus, zlozvyk nepoužívať vlastný rozum, atď. Na najvyšších úrovniach medicínskeho kartelu sú vakcíny najvyššou prioritou, pretože oslabujú imunitný systém. Viem, že to znie neuveriteľne, ale je to pravda. Medicínsky kartel na svojej najvyššej úrovni nemá záujem ľudom pomôcť, má záujem ich poškodiť, oslabiť, usmrtiť.
Medicínske kartely majú síce veľkú moc, ale táto sa postupne zmenšuje - je to hlavne tým, že ľudia už majú slobodu spochybňovať medicínu. Ale ak možnosť voľby (právo prijať alebo odmietnuť akýkoľvek liek) nenaberie na sile - tak povinné očkovania proti baktériám a vírusom používaných v biologických zbraniach zvíťazí! Toto je veľmi dôležité obdobie (memento pre ľudstvo, pozn. F.Š).
J. R.: Andrew Wakefield - britský lekár, ktorý odhalil spojitosť medzi MMR vakcínou a autizmom, bol práve nedávno vyhodený z práce, z londýnskej nemocnice.
Dr.: Viem o tom - Wakefield urobil pre ľudí veľkú službu. Jeho odhalenie súvislosti medzi vakcínou a autizmom je ohromujúce. Manželka Tonyho Blaira sa zaujíma o alternatívnu medicínu - je pravdepodobné, že ich dieťa nebolo zaočkované MMR vakcínou. Blair sa v jednom rozhovore vyhol priamej odpovedi k tejto téme a jeho slová vyzneli tak, že mal iba námietky voči prehrabávaniu sa v jeho „osobnom a rodinnom živote“... Myslím si, že keby jeho manželka mohla, minimálne by vyjadrila sympatie všetkým rodinám, ktoré verejne vystúpili s tvrdením, že zdravie ich detí bolo ťažko poškodené MMR vakcínou.
J. R.: Britskí reportéri by sa k nej mali pokúsiť dostať.
Dr.: Pokúšajú sa, ale myslím si, že sa s manželom dohodli na mlčaní za každú cenu. Ak by svoj sľub porušila, mohla by ľudom nesmierne pomôcť. Je však pod veľkým tlakom a nielen zo strany svojho manžela. Keďže zastáva pozíciu, akú má, vložila sa do toho aj M16 (britská tajná služba) a britské lekárske autority. Považuje sa to za otázku národnej bezpečnosti.
J. R.: Nuž, skutočne ide o otázku národnej bezpečnosti, keď človek pochopí medicínsky kartel.
Dr.: Ide o globálnu bezpečnosť. Kartel pôsobí v každom národe. Horlivo stráži nedotknuteľnosť vakcín - spochybňovanie vakcín je na rovnakej úrovni, ako keby vatikánsky pápež spochybňoval svätosť eucharistie v katolíckej cirkvi.
J. R.: Keď sa teraz pozriete naspäť, viete si vybaviť jeden dobrý dôvod, prečo by sa dalo povedať, že vakcíny sú úspechom?
Dr.: Nie, neviem. Keby som mal teraz dieťa, posledná vec, ktorú by som dopustil, je očkovanie. Keby som musel, odsťahoval by som sa zo štátu, zmenil by som identitu celej rodiny a zmizol s ňou.
J. R.: Na druhej strane, všade sú deti, ktoré sú zaočkované, no vyzerajú byť zdravé.
Dr.: Operatívne slovíčko je „vyzerajú byť“. Zoberte si deti, ktoré sa nevedia sústrediť pri učení, ktoré z času na čas trpia prudkými zmenami nálad, ktoré nedisponujú všetkými mentálnymi schopnosťami... Viem, že tieto problémy môžu mať rôzne príčiny, ale vakcíny sú jednou z nich! Ja by som to neriskoval. Nevidím dôvod na taký risk. A úprimne povedané, nevidím dôvod, prečo by mala mať vláda posledné slovo...! Štát a medicína sa, z mojej skúsenosti, často navzájom vylučujú

tin007
22. dec 2010

@manof napisem poslancovi strany, ktoreho som volila, je vo vybore pre zdravotnictvo a budem sa pytat znovu na otazky, ktore mal uvedene vo volebnom programe 😉

tin007
22. dec 2010

@boddez dakujeme, uz sme tu mali link na rozhovor s virapenom

jonas17
22. dec 2010

nebolo by lepšie napísať Uhliarikovi? Ten chce tiež šetriť. alkoholici môžu za svoje choroby, ale deti za choroby spôsobené očkovaním, nie.

leelo
22. dec 2010

@manof - ivan miklos je aj na facebooku a prijima "priatelov", aspon pred volbami to tak bolo, takze da sa mu napisat aj tam.
pri odmietani MMR nam pediatricka tvrdila, ze problem skodlivych vakcin je uz 10 rokov "zo stola". neviete niekto, co bolo pred 10 rokmi? ja som nemala vela argumentov ani chut na rozpravu. podpisala som papier a dovi.

jonas17
22. dec 2010

@leelo takže presne tie problémové vakcíny dostali moje deti! ale šak čo !ivan mikloš a iní sa tým začnú zaoberať, až ked ochorie niekto z ich blízkych. majú robotu s upratovaním po ficovi. ale, možno im krivdím.

pifina
22. dec 2010

@jonas17 mozno ich zaujme moznost setrenia, ako @manof napisal ...

leelo
22. dec 2010

@jonas17 je to desne, ze ona vobec pripustila, ze vakciny nejakej (akejkolvek) dekady neboli ok 😖
to ma ma akoze ukludnit, ze pochybne vakciny dostali ini? tolko k jej logike. osobne si myslim, ze nic nie je zo stola. je to pekne na stole a je toho velka smradlava kopa....

a najviac ma vie vytocit, ked niekto povie: asi preto neockujete, lebo mate zlu skusenost z okolia.to chapem, my nemame , tak ockujeme...
to co je??? ved kazdy je niekoho okolie a vsetci sme si navzajom okolie.
sorry sa rozohnenie, ale pred par dnami to sem niekto pisal a nemohla som reagovat hned 😝

jonas17
22. dec 2010

@pifina ále, prosím ťa, aké šetrenie, šak radšej znížia rodičovský príspevok, alebo dvihnú dane, čo tam po deťoch...na tých vakcínach predsa musí niekto zarobiť!

reisi
22. dec 2010

v Cr sa vraj od noveho roku neockuje TBC neviete ci sa nieco podobne chysta i u nas? vdaka

manof
22. dec 2010

@pifina
OK, napíšeš tam? Inštitúcia je Úrad verejného zdravotníctva, resp. MZ SR, do popisu stačí dať odkazy na články:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...
http://www.slobodavockovani.sk/news/osvetu-v-oc...

manof
22. dec 2010

@tin007
To je dobrý nápad - vziať našich volených zástupcov za slovo a trvať na tom, aby splnili, čo sľúbili.
A kto napíše Miklošovi? Nemusím snáď všetko ja robiť, nie?