Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

miliharmi
27. jan 2011

Stejně s tím autismem po očkování mohou odborníci říkat to nebo ono, souvisí nesouvisí, stejně je z těch videí jasné, že rodiče, kteří nejlépe znají své dítě a vlastně jako jediní dokáží skutečně posoudit stav a chování dítěte předtím a potom, také nejlépe poznají, kdy nastala ta změna a co jí s největší pravděpodobností způsobilo. A těm odborníci nic nevymluví, oni ví své. Já taky vím dobře, že před tím osudným očkováním Milenka běhala, povídala, dobře jedla, byla veselá a spokojená a po něm postupně přestávala chodit a dostala záchvaty a pak se ukázalo, že má zánět mozku, připadá mi to jako výsměch, když mi někdo tvrdí, že to nijak spolu nesouviselo. To že věda zatím nedokáže najít přesnou příčinnou souvislost nic neznamená a dělat závěry, že to jistě nesouvisí, když zkušenosti těch rodičů říkají něco jiného, je podle mě pěkně arogantní.

blovitc120
27. jan 2011

@miliharmi napísala si to úplne dokonale. Súhlasím s každým písmenom. Je to tak. Ja som svoje dieťa tiež nikdy nepočula tak plakať ako hodiny po Infanrixe Hexa a potom dieťa začínajúce rozprávať vyše pol roka nepovedalo nové slovo. Príliš silná zhoda náhod ☹

denduska
27. jan 2011

@miliharmi presne. Vysmech, to je asi najtrefnejsie slovo.
Inak tie videa su hrozne 😔

jonas17
27. jan 2011

ja len jednému nerozumiem, že my všetci tu vidíme ten rozdiel, tie oči, to sa nedá oklamať u autistov a lekári to nevidia?

blovitc120
27. jan 2011

@jonas17 nechcú vidieť, resp. niektorí sa boja vidieť 😔

denduska
27. jan 2011

na mna to strasne posobilo, tie ocka, akoby ta bytost bola uzavreta tam niekde dnu, take neme volanie o pomoc, taka bezmocnost... 😔 a to som pozrela len toho chlapceka Charlieho a dievcatko Madison.....hned som vybozkavala svoje deti 😔

sisi08
27. jan 2011

miliharmi, vystihla si to presne, rodič najlepšie pozná svoje dieťa a vie rozlíšiť odchýlky v jeho správaní a prejavoch. Videla som tvoje video-fotky ☹ ☹ . Ťažko sa hľadajú slová, tak, ako písala denisočka -zovrelo mi srdce 😔 . Je mi to veľmi ľúto,čo sa stalo.

maja22
27. jan 2011

Tie videá - čo na to povedať... ☹ ☹ ☹
Mňa dnes dvihlo zo stoličky, keď ocino popoludní prepínal tv, na stv tuším to bolo - že na Slovensku sa objavujú rodičia, ktorí odmietajú svoje deti očkovať povinnými vakcínami. Tak som spozornela, že o čom to bude - takže o tom, ako je očkovanie nevyhnutné a ako sú tí rodičia manipulovaní antivakcinačnou loby 😒 Ani jedno jediné slovko o tom, prečo tá antivakcinačná loby existuje a prečo a začo vlastne lobuje 😖 Fakt vyvážené správy! A objavil sa tam aj ten leták, čo má manof.... Akože skrytý zmysel reportáže - sú to absolútne nezodpovední a manipulovateľní rodičia, keď o tom uvažujeme, asi by nám zobrať deti 😝 Ale nechcem tu víriť vášne, len aby som ten svoj hnev z danej reportáže mohla niekde zdieľať... 🙄 Hrozne ma to sklamalo, lebo podľa úvodných slov som z nej čakala presný opak, nie takúto facku...

jerrymona
27. jan 2011

@manof citala som si tu par stranok a tiez prispevkov od teba a som tvojim fanusikom. 😀 perfektne postrehy. 😉 vedel by si mi tu kdesi zohnat link, kde je napisane, co obsahuje ockovacia latka proti tetanu? sa ma na to snazila nahovorit lekarka. mali sme peknu diskusiu. tak som sa jej pytala aj na vedlajsie ucinky a povedala, ze u niektorych deti sa vyskytli horucka, mierne opuchy alebo zacervenania, nic "nezvycajne". ze latka uz neobsahuje hlinik alebo ortut...ze ma s tym dobre skusenosti a nevie o nijakych inych alebo zavaznych ochoreniach. 🙄 nabuduce mi ma ukazat pribalovy letak. dat mi ho vraj nemoze, tak sa spytam na okopirovanie. ale uz viem, ze sa ani to nebude dat. 🙄 🙄 🙄

manof
27. jan 2011

Hovorme o vakcinácii verejne a otvorene:
http://www.slobodavockovani.sk/news/hovorme-o-v...

Ak Vás ten článok napálil, nezdráhajte sa pridať komentár do diskusie priamo pod ním.

manof
27. jan 2011

@jerrymona
Nepoznám rakúske zákony ani v rakúsku schválené vakcíny, ale na Slovensku sa čisto proti tetanu používa Tetavax a ten obsahuje:
hydroxid hlinitý (z toho hliník 600 µg),
chlorid sodný,
dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného,
dihydrogenfosforečnan draselný

Tie zvyšné tri veľa škody asi nenarobia, ale hliník dosť.

Ale ak sa v Rakúsku používa iná vakcína, môže mať iné zloženie, takže by som potreboval vedieť prinajmenšom obchodný názov tej vakcíny, aby som Ti vedel nájsť, z čoho sa skladá.

zelmirka1
28. jan 2011

a čitali ste článok v SME?....Premiérka sa pýta či je povinné očkovanie proti pneumokokom nutné ? Hned za tym veta minister zdravotnictva presvedcil vcera o správnosti svojich krokov premierku aj kritikov z SaS... no proste zase vsetci prikyvuju a ide to presne opacnym smerom ako by malo. 😝 😝 😝

petot
28. jan 2011

@maja22 Najlepšie je rovno z prvej "sliny" napísať mail do redakcie.

roo
28. jan 2011
jerrymona
28. jan 2011

@manof no ine zlozenie musel mat, ked mi lekarka povedala, ze tam hlinik a ortut uz nie su. a co tak penol - nervovy jed? 😖 spytam sa na nazov tej vakciny. dam ti vediet.

jerrymona
28. jan 2011

@roo vdaka. no musela by som prekladat do nemciny...trosku tazke. 😅 ale urcite je to ina ockovacia latka, lebo mi hovorila, ze hlinik tam uz nie je. tak tam je urcite iny kov. 🙄 😝

sisi08
28. jan 2011

vo včerajšom Sme je na titulke článok: Vláda nevie, prečo očkuje, pokračovanie na str.9. Ministerstvo zdravotníctva priznáva, že v súčasnosti nemá ako dokázať, že proti pneumokokom treba deti povinne očkovať.
Nepodarilo sa mi článok zo stránky Sme preniesť sem. Určite to niekto z vás urobí

sisi08
28. jan 2011

pardon, nevšimla som si, želmirka už informovala 😉

roo
28. jan 2011

@jerrymona 😅 😅 😅 ejha, som si nevsimla, ze niesi na Slovensku

denduska
28. jan 2011

@jerrymona v Nemecku a Rakusku je tusim Tetanol-pur (Behring??...zda sa mi 😅 )

denduska
28. jan 2011

toto http://www.impfschaden.info/Fachinfo/tetanol-pu... je tam hlinik ale neviem kolko ja neviem po nemecky nic 😅

jerrymona
28. jan 2011

@denduska dik, som si to zhruba precitala...prva zlozka, ktora je v ockovacej latke, je hned aluminium cize hlinik. 😠 som teda velmi zvedava, co mi ukaze lekarka. 🙄

oscarka3
28. jan 2011

@denduska , je tam toto: Aluminiumhydroxid (Adjuvans), Formaldehyd
O0,001 mg, Salze, Wasser für Injektionszwecke , množstvo hliníka tam nie je uvedené, len množstvo formaldehydu

denduska
28. jan 2011

no mne by bolo divne vakcina proti tetanu bez hlinika, ked vlastne len vdaka hliniku moze fungovat... 😅 ale skoda ze tam nie je mnozstvo.

manof
28. jan 2011

@denduska
Nielen hliník, ale aj formaldehyd. A nie je uvedené, koľko hliníka. A je to z roku 2003, takže už možno používajú niečo iné.

manof
28. jan 2011

@denduska
Chceš povedať, že nikdy nijaké vakcíny proti tetanu bez hliníka nejestvovali?

blovitc120
28. jan 2011

@manof, myslím, že denduska chcela povedať, že tetanový toxín sa viaže na hydroxid hlinitý, takže bez hliníka, ktorý je nosičom, by vakcína nemohla fungovať. nie som odborník, tak som to možno napísala kostrbato

sonca1
28. jan 2011

Ahoj, jsem tu poprvé, tak se omlouvám, že to bude od věci, ale vyjel mi odkaz na tyto stránky. Hledala jsem na ŠÚKLu formulář na hlášení nežádoucích účinků po očkování, ale našla jsem jen nějaký v pdf formě, do kterého nešlo psát. Nevíte, jestli se dá nahlásit reakci po očkování elektronicky a zda to může udělat i pacient nebo pouze lékař?

Díky moc.

Soňa.

pifina
28. jan 2011

@sonca1 moze lekar, ale mozes aj sama, ak lekar odmieta ... http://www.sukl.sk/buxus/docs/Bezpecnost_liekov...

manof
28. jan 2011

@blovitc120
No áno, v tomto konkrétnom prípade to tak je. Ale považujem za teoreticky možné adsorbovať (naviazať) ten anatoxín aj na niečo iné než hydroxid hlinitý. Tak sa mi zdá, že hliník sa vo vakcínach nepoužíval úplne od začiatku, ale môžem sa mýliť.