Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
13. feb 2011

@langustinka
Kukni
http://www.slobodavockovani.sk/pravo/
a tam seriál článkov "Ako na RÚVZ". Začni čítať od prvej časti.

manof
13. feb 2011

@skolara
To už si prakticky vyhrala, lebo za pol roka Ťa aj s odvolaním nestihnú doriešiť, takže sa to premlčí.

Závisí to od všeličoho. Napr. od toho, pod ktorý RÚVZ spadáš, od toho, či lekár(ka) bonzoval(a), alebo to nechal na kontrolu očkovania, či si to nájde, od toho či RÚVZ urobil dôkladnú kontrolu očkovania, alebo to odflákol a pod.

manof
13. feb 2011

@didi35
Jedna vec je, či sa niečo smie alebo nesmie,
druhá vec je, či sa to robí alebo nerobí.

Každopádne akýkoľvek pokus očkovať mimo zdravotníckeho zariadenia, by ste neodkladne mali nahlásiť na ÚDZS.
http://www.udzs.sk/e-formulare-tlaciva/e-formul...

manof
13. feb 2011

@didi35
Po správnosti áno, otázka je, či sa reálne zapisujú všetky výkony do zdrav.dok. Nie som si tým úplne istý.
Ale ak aj nie, malo by to byť vo výpise z poisťovne, lebo predpokladám, že preplatiť by si to určite nechali.

manof
13. feb 2011

@miliharmi
pôjdeš do Prahy na tú Virapenovu prednášku o očkovaní?
Veľmi radi by sme z toho videli video alebo si aspoň vypočuli zvukový záznam.

bubinko83
13. feb 2011

@skolara ,ty si odmietla všetky povinne očkovania u dcerky? Nebyva chora?

skolara
13. feb 2011

@bubinko83 praveze som nebola az taka statocna a informovana aby som odmietla tbc, a 3 davky hexy ale MMr nema a uz nic ine mat nebude.
Teraz cakam druhe babatko a to nebude ockovane vobec.

roo
14. feb 2011

@manof - moze hocikto - myslim najma RUVZ - nazerat do zdravotnej dokumentacie (karty) dietata?

miliharmi
14. feb 2011

@manof Nevím, zda se tam dostanu, ale pokud ne, také spoléhám na případný záznam. Organizátorka psala, že by záznam rádi pořídili, ještě se musí domluvit s panem V., ale snad bude souhlasit.

denisocka
14. feb 2011

@skolara ty si odmietla písomne doktorke ? či si jej len oznamila? to MMRko

skolara
14. feb 2011

@denisocka no to bolo totizto takto 😀
Najprv sme mali inu doktorku ktora mi napisala do karty taku poznamku ze matka nesuhlasi s ockovanim dietata a musela som jej to podpisat. A potom ma nahlasila na hygienu.
To ma tak nasralo ale tak ze ok nech si robi co chce a aj tak sme si ju nechali ako lekarku.
Ale potom som si otvorila detsky kutik a medzi recou som to spomenula lekarke ze idem naspat do prace. Fakt len tak medzi recou.
No a potom ako sme si s kamaratkou otvorili zivnost sme potreboli daco od hygieny akurat sme boli pri riaditelke hygieny ked ona s niekym z jej podriadenych na telefone zacala rozoberat ze ta pani (JA) co si otvara detsky kutik) to museli vediet lne od nasej ex lekarky nema poockovane dieta. Povedali to rovno riaditelke hygieny ked som tam stala v jej kancelarii.
Mna to tak nastvalo ze lekarka pouzila moju sukromnu informaciu proti mne ze som zobrala kartu a isla som k inej lekarke.
To som uz mala vo Vioninej karte nejaky podpis niekoho z hygieny ze vlastne o mne vedia.
Teraz sme u novej lekarky nieco okolo roka a pol a nic sa nedeje. Nasa terajsia lekarka vobec ockovanie neriesi. Takze som jej za to vdacna. Chape ako som sa rozhodla a respektuje to . Ale ona sa zaujima aj o homeopatiu a cinsku medicinu. Taraz neviem co sa stalo na hygiene ci sa rozhodli to nechat tak alebo na to zabudli 😅 😅 No iste sa im pripomeniem ked nebudem vobec ockovat druhe dieta 😀 😀 😀
Moje obe deti maju aj americke obcianstvo tak by som na to isla cez to obcianstvo. Aj ked neviem ci by som si tym nieco obhajila. No neviem.

goga03
14. feb 2011

ahojte,

nemam sancu precitat vsetkych 639 stran, tak mi prosim poradte.
uz som si co to postudovala na strankach riziko ockovania a sloboda v ockovani.

dcera ma ist za mesiac na tretiu davku Hexy. to by som jej chcela posunut na neskor. Uplne odmietnut nie, lebo je tam aj ten tetanus a my casto prichadzame do kontaktu s konmi a tak, takze to by som neriskovala.

Neviete dokedy sa to da posunut?Ze kedy najneskor sa moze zaockovat ?

Druha vec je ze dceraka mala dost zle rekacie na predchadzajuce ockovania (plakala, fnukala aj zo spanku), pritom horucky nikdy nemala, len toto hrozne plakanie a este cervene a opuchnute miesto vpichu.
pred druhym ockovanim som jej dala homeopatika, co mi poradila nassa dr. tak to uz bolo trosku lepsie, ale aj tak.
Dost sa toho bojim, ale ten tetanus je pre mna vacsi strasiak :(

barica
14. feb 2011

@miliharmi taky se na prednasku do Prahy chystam, sice to bude trosku komplikovanejsi, ale urcite to bude stat za to. Virapen se totiz ve sve knize ockovanim vubec nezabyva, coz me trosku mrzelo, tak takhle bych se jeho nazor dozvedela. Super, ze organizatorka premysli o zaznamu, chtela jsem se ji na to ptat, tak alespon ze vim, ze tato otazka uz je vyresena🙂...

denisocka
14. feb 2011

@skolara super ... ináč ,ta ista hygiena aj robi kontroli f nejakých firmách či pohostinstvach ´? ako či tam maju všetko ok?

skolara
14. feb 2011

ta ista hygiena len tam maju ine oddelenia sa mi zda.

denisocka
14. feb 2011

@skolara len zato,že tu tak napadaju nas a pritom za uplatky prejde kadejaka nehygienicka krčma či firma bez toho,čo by mala ako samozrejmost mat . ked si spomeniem v akých podmienkach robi moja teta vo výrobe nabytku , tak mi je do plaču . zima,bez sprchy a nik nechápe,ako to može každa kontrola hygieny schvalit aby to fungovalo dalej.ešte že wc maju 😖

skolara
14. feb 2011

no paradox vsak. A na restauracie ani nemyslim 😠 😠

mata35
14. feb 2011

Bože, čo by ľudia v Afrike dali za to, keby ich ktosi zaočkoval, aby zbytočne nezomierali na na choroby, ktoré, my ani nepoznáme aj vďaka očkovaniu. Keby aspoň tie vakcíny, čo naši ľudia odmietnu, poslali tam, kde by ich uvítali, to by bolo dobré.....
Ale je to každého slobodná voľba, len bodaj by ste to vaše rozhodnutie nikdy neoľutovali.
Aj minule bolo v TV, že napríklad homeopatiká sú lieky iba vodička s cukrom, sami lekári proti tomu protestovali, že je to nanič.... ja som si to tiež sem tam kúpila, ale mne to nepomohlo. Aj náš vtedajší lekár, povedal, že sú to vyhodené peniaze. Ale to je už o inom.
A čo sa očkovania týka, človek nevie, kedy robí dobre, to je pravda.

mata35
14. feb 2011

@petot a si si istým že keby to dieťa nebolo zaočkované, nestalo by sa to?

roo
14. feb 2011

@mata35 Lenze ludia v Afrike potrebuju jedlo, cistu pitnu vodu, ciste byvanie, sterilne nastroje pri porodoch (ako bolo pisane vyssie). Nie vakciny.

denduska
14. feb 2011

@goga03 existuje aj samostatna vakcina proti tetanu - Tetavax 😉

@mata35 ale ved my im tu za tie vakciny platime 😉 nebudu ich posielat do Afriky kde na nich nemozu zarobit. 🙄

mata35
14. feb 2011

@denduska ja viem, je to ťažká téma, je veľa názorov..... ja sa nebudem s nikým hádať, len sa bojím toho, aby sa nám tu nerožšírili choroby, ktorými trpeli naši predkovia a na ktoré bežne zomierali.
Ani anestéza kedysi nebola a dala by si operovať svoje dieťa bez nej? tiež je to chémia, je to zásah do organizmu.
Možno sa tu oháňate chémiou, čo tým to dieťa dostane do telíčka, je to asi pravda, ale keď príde najaká hrozná choroba a ratuje sa život dieťaťu, vtedy už nad tým nerozmýšľame, len chceme, aby žilo.....alebo možno sú aj takí rodičia, že by aj to odmietli.... ja neviem.....

Ale ja som tuším za žiadne očkovanie (povinné) neplatila.

kaja73
14. feb 2011

@mata35 Ale stat plati 😉 A firmy sa nabaluju a mnohi komeptentni su s tymi firmami prepojeni.Podla tvojej logiky by sme mali očkovat aj na choleru,lepru,tyfus a aj mor tu predsa bol.Nie je to tak priamočiare ako sa ti zda,ale to si treba dlho študovat aj info nielen od farma firiem,alebo nimi financovanych stranok.Ja si zbieram info už 8m denne a este stale neviem dost. 😉

oscarka3
14. feb 2011

@mata35 ,platíš to zo zdrav.poistenia 😉

kaja73
14. feb 2011

@mata35 Este k tej anesteze-ta je sučast liecby choroby,ktora UZ VZNIKLA ,nie dakej imaginarnej,ktoru MOZNO raz dieta dostane.A asi ani nie ked tu 40-50 rokov nebola,alebo je jej vyskyt uplne zriedkavy,alebo sa da pekne liečit s naslednou trvalou imunitou.Hadam s vynimkou tetanu,na ktory by som očkovala.A tiež tie novinky ako pneumokoky,či hemofilus-starši syn nič take očkovane nemal a ani v mojom okoli nik nemal nasledky z tychto chorob-čo sa neda povedat o očkovani na ne.Zltačku B zas asi tažko babo chyti,že ano .Ale toto je na dlhu debatu .

mata35
14. feb 2011

@oscarka3 OK, ale tebe tie peniaze nevrátia, keď to odmietneš.... alebo?

pifina
14. feb 2011

@mata35 a keby ze ti tie peniaze vratia, tak by si na to povinne ockovanie pozerala inak?

certica
14. feb 2011

@mata35 az na to, ze by tie miliony mohli byt smerovane a pouzite zmysluplnejsie

tin007
14. feb 2011

@mata35 skus si, prosim, nastudovat trochu o tom, kde sa aktualne choroby, proti ktorym sa povinne ockuje, vyskytuju, co je podmienkou ich vyskytu a sirenia, ako sa siria, atd.