Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bambi2
24. feb 2011

@sofhia staci ked si prestudujes stranku http://www.slobodavockovani.sk/, http://www.ockovanie.org/, najdes tam vsetky potrebne info 😉

bambi2
24. feb 2011

@sofhia ja nezijem na Sk, u nas je dobrovolne... ale precitaj si tiez stranky, urcite ti pomozu...

sofhia
24. feb 2011

@bambi2 dakujem, precitam. jeej ty sa mas, ze toto nemusis riesit. je to ako boj s veternymi mlynmi tu obcas... balit na siroko...do periniek.. prat na 60ke...zehlit... aneviem co este, co sa vraj robilo poslednych 30 rokov 🙂

bambi2
24. feb 2011

@sofhia hej, to ze sa to robilo 30 rokov to ale neznamena, ze to je spravne!!!! kazdy by sa mal rozhodovat sam za seba... a ak to niekto tvrdi, tak to je magor! ja pouzivam vzdy vlastny mozog, nie cudzi... s cudzim by som sa daleko nedostala...

oscarka3
24. feb 2011

@sofhia , "nič neškodí novej pravde viac ako starý omyl." — Johann Wolfgang von Goethe

boddez
24. feb 2011

@olifcek nič zvlašne snažila sa nejako nas ovplivnit vzala ziadost na ktorej boli zakony podla ktorýh som sa odvolal ..a konie či to nahlasila neviem....ked tak mi je to fuk.... pôjdem im povedať pred komisiu...🙂velmi rád 🙂 🙂 🙂 🙂 ale sofi nedostane tie bordel..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bubinko83
24. feb 2011

ozaj a keby sa nedam zaočkovat ja ako osoba,tiež sa kona ako pri dietati? Myslim či sa tiež oznamuje na prislušne organy atd.?

tamix
24. feb 2011

@desszi To asi chlapi to horšie znášajú – hlavne keď už majú vlastné deti. Môj manžel sa na tú reláciu tešil. Vraj aby nemal informácie len z mojich úst. ALE keď už začala, tak mal zrazu strašne veľa práce.
Teraz som sa rozprávala s našou detskou sestrou. Tá je za očkovanie a tvrdí, že vakcíny sú bezpečné. Tak som jej povedala o relácii a že aj naša dcéra mala (našťastie nie trvalé) ale dosť silné reakcie. Tak ostala úplne prekvapená a vraj ešte nepočula, aby dieťa malo po očkovaní 40ky teploty, plač a vracanie. Takéto reakcie asi mamičky vôbec nehlásia a berú to ako normálnu reakciu na očkovanie.
@boddez Reakcia mamičky, že„Kupujem,e plienky,aby sme zachránili deti v Afrike a my sa chceme vzdať očkovania????To je zvláštne nie???“ Tak ja už naschvál nekupujem plienky na ktorých vidím, že tým podporím očkovanie. Určite by som podporila fľašu vody, jedlo ALE nie očkovanie.
@divoska Ja som cudzie deti brala ako zlaté stvorenia a to bolo všetko. No ako mám dcérku, je to otras!!!!! Ľutujem Každé dieťatko, ktoré sa narodilo nezodpovedným rodičom. A to nemyslím očkovanie. Skôr také záležitosti ako dávať dieťaťu jesť spolu so psom v psej búde, lepiť klince do topánok a nútiť chlapčeka tak behať, hasiť cigarety na rúčkach dieťatka, atd..... Ja by som takým rodičom urobila to isté.

bambi2
24. feb 2011

@tamix aj ja som kupovala extra pampersky kde nebola nalepka... ale je to zaujimave, ved keby podporili ludi radsej s potravinami, hygienou a vodou, tak by si mohli vakciny odpustit... len tu ide o to, vyhubit co najviac ludi... az raz budu tieto africke chudobne krajiny uplne prazdne a potom si ich Gates privlastni... 😉 😀

sofhia
24. feb 2011

@boddez a platili ste pokutu? alebo bola u vas hygiena?

boddez
24. feb 2011

@tamix presne tak.... 🙂 🙂 🙂

boddez
24. feb 2011

@sofhia ale kdežeééé...to je len bubub bubu...od lekáárky..hygiena?..čo by tu robili?..a pokuta?M..pokial sa to dostane niekedy o rok dva pred nejaku komisiu planujem im napísať 5 strankove odvolanie..a bhudeme sa odvolavat až pokial ih to neprejde.. 🙂 🙂

skolara
24. feb 2011

@boddez bodes alebo budes v case sudu praceneschopny 😀 😀 😀

divoska
24. feb 2011

@tamix ved to ze tiez mi to docvakava az teraz. inak nechapem ked tam niekto ide aj napriek tomu ze vie ze to dieta vyslovene zle znasa, kde zabudli intuiciu, cit, ved o tom materstvo predsa. ale ako to v tej diskusii pekne vyslo na povrch, alibizmus bohuzial vladne aj co sa rodicovstva tyka. ockujeme lebo sa to ma, ak mi ochorie dieta tak koho za to obvinim, nebodaj seba? uuuuzasneeee. a apropo plienky, idealne je latkovat 😀 clovek nezatazuje ziv prostredie, nemusi cuchat ten smrad a chodit stale so smetami, je to pekne, zdrave a nemusia ho vytacat obaly 😅 klasika - ruka ruku myje. ved jeden biznis podporuje druhy. potravinovy priemysel podporuje lekarsky, lekarsky podporuje technicky, technicky podporuje ekonomiku /a vlastne vsetko ostatne/ a proste mozeme sa cyklit do aleluja. vsetko v nasom konzumnom svete sa robi aby to generovalo zisk a este vacsi zisk... a popripadne stratu na strane konzumentov ktorymi sa vsetci stali. a pripadne aby sa zadlzili po usi a produkovali zase niekomu dalsi zisk

martinba
24. feb 2011

@sofhia hygiena? to som nepocul ale pocul som, ze aktivna lekarka nahlasila nejakych rodicov na socialku, ktora s ockovanim sice nic nema, ale zevraj musia presetrit kazdy podnet od lekara a tak prisli k nim domov na kontrolu, pozreli si 9 izbovy dom a dva mercedesy pred nim a napisali do zapisu: socialne pomery dobre 😀

pifina
24. feb 2011

@martinba 😀 este by mohli dat lekarke ucet za zbytocny vyjazd 😀

sofhia
24. feb 2011

@martinba
@boddez
je tu viac ludi, kt. ziju na SK a nedali deti zaockovat,aj ked to bolo povinne? my urcite nedame to dalsie, muz to uz vsetko presiel, len este si musime rozmysliet ako na to, lebo platit pokutu 2x 300 eur - na to momentalne az tak nemame....
ale ked pisete, ze ani hygiena, ani komisia ci pokuta nebola, tak to je fajn

inak je to hrozne, prave sa bavim s mamickami, kt. deti by mali teraz absolvovat to ockovanie v 3 mesiacoch - a ze ved to nie je dokazane tie pripady, a ze sa to stava malokedy... , zial my sme ho absolvovali pred tyzdnom, a obaja s muzom to strasne lutujeme... nasa sa narodila zdravucka a mala krasnu plet a v 3 tyzdnoch mala skaredy ekzem, ze vraj novorodenencky... a je plne kojena, urcite to mala z dakeho ockovania v nemocke... co uz...

tamix
24. feb 2011

@divoska Ja som išla, lebo som verila, že je to dobré a intuíciu som nemala, lebo som o očkovaní nič nevedela. Brala som to ako nutné zlo. Ale malej reakcia na očkovanie ma donútila premýšľať.
Naša susedka(rovnako stará ako naša dcérka) nemala na očkovanie vôbec žiadne reakcie. Absolútne nič!!! Ticho som jej závidela. V takom prípade sa matka ani nezamýšľa nad tým, že by tá vakcína mohla ublížiť. A to je aj pochopiteľné.
@bambi2 To je dosť smutné. No jeden či dvaja ľudia to nezmenia. Vôbec si nevážime život a život cudzieho človeka už vôbec nie.
Keby si lekári vážili naše životy, tak by nebolo toľko chýb. v pondelok robili cisársky jednej mamičke v našom meste a lekár rozrezal bábätku tváričku. Neviem ako by som mu to odpustila.

bambi2
24. feb 2011

@tamix to nemyslis, vazne?!!!! dufam, ze ho uda a vypyta mastne odskodne!!!! taketo chyby by sa nemali vobec stat!!! podla mna to je nezodpovednost!!!! to by som mu asi nikdy neodpustila...

pifina
24. feb 2011

@tamix to je strasne 😕

tiffanka
24. feb 2011

@tamix tak to je smutnééé...fuu... normálne nechápem... mám za sebou tri "cisaráky", chvalabohu úspešné. Nechcem si predstaviť, že by sa niečo také stalo :o( Pekný dník vám všetkým prajem 😉

bubina33
24. feb 2011

ahojte... aj ja sa k vám pridávam... svojho syna už nedám zaočkovať! keď sa narodil, tak som mu dala v "sladkej nevedomosti" pichnúť vakcínu proti tbc... pár dní sa nič nedialo, no potom... malému začala rúčka hnisať - reakcia dr.- to je bežná reakcia. Tak som verila, že to tak má byť... keď však malému narástla pod pazuchou uzlinka, ktorú mu museli vyoperovať, tak som začala rozmýšlať, že to asi nie je OK... i keď dr. sa zasa tvárili, že sa nič nedeje... malému dokonca nasadili antibiotickú liečbu proti BCGitíde... neskôr sa zistilo, že neopodstatnene... začala som si zisťovať viac info o očkovaní, a keď som sa k tomu všetkému dopátrala... tak som si "búchala hlavu o stenu" že som sa o to nezaujímala skôr... ☹
nebudem písať o ďalších problémoch(napr. neurologických), ktoré náš synček má... podľa dr. totiž s očkovaním vôbec nesúvisia... ale ktovie...

tin007
24. feb 2011

@bubina33 ak chces, napis skusenost s ockovanim http://www.slobodavockovani.sk/news/naliehava-v...
Lebo nasi uradnici v bielych plastoch su ako monarchovia, ci dikatori, ktori sa uplne "vzdialili" ludu a tvrdia, ze nik im ziadne neziaduce reakcie nehlasia, tak preto je ockovanie take super bezpecne.
Dnes som vytocena, s nasim pediatrom (pri potvrdzovani prihlasky do MS) som mala trochu vymenu nazorov. Tie bludy, ktorymi ich na seminaroch UVZ krmia.... 😝 napr. o tom, ze na vychode Slovenska su desiatky pripadov osypok rocne!

sjuzocka
24. feb 2011

Ahojte, tak nasa doktorka uz vie ze sme "sibnuti" :D odmietli sme v utorok povinne ockovanie (a ako sa sestricka tesila na to, nas vitala ze "dneska budeme ublizovat!"). Doktorka bola celkom mila, ze akceptuje ale aj tak chce aby som si to premyslela. Najviac ju trapil tetanus. Ze zvlast ked mam chlapca, ked si niekde odrie koleno atd... ze pozna pripady na slovensku ze na to ludia umreli. Trochu ma veru vyplasila... Viete mi napisat nieco o tetane? Dr. spominala ze by sa dali zohnat aj izolovane vakciny ze nie vsetky latky pokope ale len niektore a tak...

boddez
24. feb 2011

a znova zopár debát...

Hmm ze na tetanus zomrie na svete kazdych 9 minut dieta...a staci jednoduche ockovanie.. strasnee :(

no ved to a pritom niektori rodicia aj tak riskuju a nedaju zaockovat
ani si neuvedomuju ake stastie maju ze je to tu mozne...
presne tak a este si myslia ako dobre detom robia, ako ich chrania pred zlou chemiou, ach, ta ludska obmedzenost...len skoda, ze na to doplatia tie nevinne deti, potom uz je neskoro
na svete kazdych 5 sekund umrie dieta od hladu, to je o dost strasnejsie. Co viete o ockovani?
hmm aj to je strasne... ale tomu nikto nevystavi svoje dieta dobrovolne... dost viem
no osobne nepoznam matku co jej v SR umrelo dieta na neockovanie zato poznam matky co im dieta na ockovanie umrelo. Chyba im vseobecny prehlad a rozhlad, trosku viac citat, studovat, chodit na besedy, rozpravat sa s lekarmi a citat medzi riadkami.
PANI VZDELANA na slovensku preto neumrelo asi preto ze drviva vacsina deti je zaockovana... urcite by som nechodila s nezaockovanym dietatom napr.do afriky kde teda ockovane nie su ... ked teda o tom tolko vies tak by si sa tak nepytala, co ti hovori kolektivna imunita, ked sme napr pri tom tetane tak to je bakteria ktora zije v zemi a teda by sa mohla dostat do dietata oderkom... a to by som uz vobec neriskovala .. na nieco sa volakedy to ockovanie vymyslelo, kedze mrelo statisice deti...skor by to chcelo trosku skolenia u teba... trosku dost sa s lekarmi rozpravam aj na skolenia a besedy chodim a aj myslim ze som vzdelana v tejto oblasti
Veľa vieš, tak mi prosím odpovec. Prečo máme najzaostalejší očkovací program v EU. Na niektoré choroby očkuje okrem nás len bulharsko. Napíš proti čomu očkujú francúzi , ktorý maju najlepšie zdravotníctvo na svete a porovnaj to snami a napíš prečo mi potrebujeme najviac. Ešte by ma zaujímalo prečo majú nemci očkovanie dobrovolné a koľko z nich sa dá skutočne zaočkovať. A prečo sú miliony nemcov takých hlúpich a nedajú sa zaočkovať najváčšia eu ekonomika plná hlupákov , nemajú tam náhodou veľkú úmrtnosť? Koľko ma pediater za jedno očkovanie a aký majú zisk farmaceutické firmy , všetko sa dá zistiť...Prečo doktorovi ktorý dokázal spojitosť medzi autizmom a očkovaním zobrali titul? ak vieš odpovec rada sa niečo dozviem a mam aj ďalšie otázky ale ak sú všetky tvoje vedomosti zo zdrojov ako www.ockovanie tak to nechajme tak lebo to je to isté ako keby som si na stránke cocacoly čítala o jej neškodnosti.
PANI VZDELANA
zas ale nehnevaj sa mozno mame zaostaly ockovaci program preto lebo mame aj zaostalejsie zdravotnictvo a kedze francuzsko asi volakedy ockovalo celoplosne a povinne tak sa choroby vykynozili myslim ze su urcite kriteria na to..napr u nas by sa uz aj davnejsie vysadilo ockovanie proti osypkam nebyt neprisposobivej mensiny na vychode slovenska kde bola este v roku 98 epidemia... nebyt ocovania nebola by eradikovana celosvetovo variola ked o tom nevies, ktora kosila deti jedno za druhym? a kolko ma pediater za ockovanie neviem a kolko ma firma tiez neviem, asi dost..a tu stranku ani nepoznam co tam ponukas...a to s tym autizmom je hovadina, asi preto mu zobrali ten titul, je to predsa psychaitricka diagnoza to ako keby si porovnava ze schizofrenia vznika z ATB..hrusky s jablkami neplet.. teda o tom nemecku neviem nejako specialne sa nevenujem tejto problematike, ale tiez by ma zaujimalo odkedy maju nepovinne...ale kedze sa WHO pokusa o eradikaciu inych chorob tak pockajme a mozno uz tvoje vnucata sa ockovat nebudu musiet...
Druha pani vzdelana -
ani s tym nemeckom nema pravdu, moja dcera zije v nemecku, je teraz tehotna a v detstve absolvovala vsetkz povinne ockovania, a teraz jej tam zistili ze jedno jej chyba a hned po porode ju musia doockovat este v tom nemecku ju zaockovali aj proti rakovine krcku maternice. A bezplatne, zdarma.
to by mohlo byt aj tu... len zas by si niekto myslel ze je to zleee..
Ja sa nehnevám, ty máš svoju pravdu a ja svoju. Tvoja vychádza ztoho v akých kruhoch sa pohybuješ. Nech je očkovanie dobré alebo zlé jediné čo mňa štve je že je povinné a že sa nemôžem rozhodnúť sama proti čomu chcem dať dieťa zaočkovať ale rozhodol za mňa niekto iný ktorý za prípadne následky nensie zodpovednosť. S tetanom súhlasim. Omietam však hlúpe reči že mamičky ktoré nedajú deti zaočkovať sú nezodpovedné, podľa môjho názoru len nezaujaté a lepšie informované. Američania aspon źaložili úrad pre odškoňovanie obetí očkovania a za rok 2009 rozdali miliardu a stále sa im to olatí.
Stým nemeckom som to čítala asi na dvoch weboch , asi sa mýlia ( http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-... )
Nech je aj 300 očkovaní ale len pre tých ktorý ich chcú , pre tých ktorý si myslia že je to pre ich dieťa dobré a tý ktorý si myslia opak nech neočkojú. Nechcem aby diskusia nejak zvrhla rada budem pokračovať, možno ma presvečíš.
Túto stránku určite schvaľuješ kedže je plná doktorov, ale čo diskusia podtým http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-...
To stým Nemckom som našla už asi 5 krát Od 2009 nepovinné." nezodpovdný" občania sa búria proti očkovaniu už aj na stránkach úradu verejného zdravotníctva: http://www.uvzsr.sk/forum/viewtopic.php?t=305,
Čítajte a zistíte že je kopec "nezodpovedných rodičov
Očkovanie spôsobuje autizmus , ty trvdíš že je to "hovadina" ale predstav si americká vláda tvrdí že áno, riaditeľka farmaceuticke firmy Merck tvrdí že áno, vedci tvrdia že áno ale podľa teba a tvojích kamarátov zo seminárov nie.
presvedč sa sama
http://childhealthsafety.wordpress.com/2010/06/...
http://www.ageofautism.com/2010/07/safeminds-.html
http://www.lifesitenews.com/news/archive/ldn/20...
PANI VZDELANA
noo dala som si tu namahu a na WHO som si precitala ako je to s ockovanostou a ano je to nepovinne ale aj napriek tomu je ockovanost cca 95% ... ja si myslim takto: ano nech je dobrovolne ...len nezda sa ti divne ze v zemiach kde vela deti zomiera by si rodicia priali moznost ockvat ich proti takym chorobam ako ockujeme my a my to nechceme? to ze nezaockovanie dieta neochorie bude zariadene tou kolektivnou imunitou ale co ked si vela ludiii povie ze teda naco ockovat a vela nezaockuje a ptm sa budeme stretavat s chorobymi ako pred 100 rokmi proti ktorym sme tak dlho bojovali, plus kmene mozu byt uz rezistentne na rozne antibiotika alebo antivirotika a vsetko moze byt komplikovanejsie... stalo by toto ta to? ako priklad som uviedla uz aj tie osypka v 98 alebo co taka TBC, ved jej uz aj pomaly nebolo a zrazu sem zacali chodit vselijaki cudzinci a ludia napr z Ukrajiny kde to myslim nebolo povinne ockovanie a co mame teraz? opat narast TBC... este ze ockujeme... su to odborne stranky alebo take ako slobodaockvania...
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
niekedy až si pretieram oči nad zaslepenostou a hluposťou

tin007
24. feb 2011

@boddez ak chces, supni im na tu stranku tu diskusiu k uputavke o ockovani, schvalne si dam tu robotu a spocitam, kolko ludi (z 87 prispevkov aktualne) uvadza poskodenie zdravia ich deti, resp. ine vedlajsie ucinky z toho poctu
http://www.markiza.sk/clanok-relacia/reflex/548...

andreajakubska
24. feb 2011

@boddez Ja si na tu diskusiu spomínam ...ja ako nezodpovedná mamička som "debatovala" s uživateľkou čo chodí na nejaké semináre...plus ďalšia uživateľka ma nazvala nezodpovednou mamičkou a nevie ani názov očkovacej vakcíny čo necháva pichať deťom. Už som si slúbila že nebudem na fotoblokoch reagovať na očkovanie, lebo je tam veľa mamičiek pre ktorých je Zem rovná doska.

tin007
24. feb 2011

Spocitala som tie prispevky (podla mena prispevatelov som vylucila duplicity) a vyslo mi, ze 18 prispievatelov z 87 prispevkov (ale realne je prispievatelov menej, kvoli viacnasobnym prispevkom) pise o vedlajsich ucinkoch po ockovaniach, niektori aj o smrti! 😔

tamix
24. feb 2011

@tiffanka , @pifina , @bambi2 Dnes prišla mamina z práce a že vraj má ten istý lekár má na krku prerezanie čriev počas operácie. Pacientka je v kritickom stave v BA, manžel sa vraj má pripraviť na najhoršie. A reakcia lekára, keď sa pacientka sťažovala na obrovské bolesti: " nesimulujte".

bambi2
24. feb 2011

@tamix a este kolko ludi musi dorezat aby mu zakazali prax??? este asi kopec, cim viac tym lepsie ci ako?? :-/