Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
8. okt 2011

@manof držím palce, natri im to tam riadne 😉 😀

halienka
8. okt 2011

@catharinka no ono fakt najlepšie je pozisťovať si čo najviac informácií, nemusíš študovať medicínu, o tých chorobách proti kt. sa očkuje sa dá verejne zistiť už naozaj veľa, no a potom ak by si ďalej chcela argumentovať, tak na stránke slobodavockovani.sk nájdeš toho veľa, aj grafy aj štúdie...ale chce to ozaj mesiace čítania a potom už budeš vedieť odpovedať aj na také veci, prečo majú deti v rozvojových krajinách tak často osýpky a ich ťažší priebeh, aj ako sa dá nakaziť tuberkulózou a či skutočne vakcína pred ňou chráni atď. Nedá sa to inak, len veľa čítať a zisťovať si... 😉 🙂

irenkask
8. okt 2011

@manof Sa neboj ťa budú zďaleka obchádzať ako nakazeného lebo sa neočkuješ a ani tvoja rodina. Drž sa a nasávaj poznatky ale mám obavy že už hádam žiadne nové debiliny ich choré mozgy nevyplodia.
Ja by som súhlasila keby išli na predčasné dôchodky ale museli by podpísať že už nikdy nič nepovedia a nenapíšu ohľadom nijakých ochorení aspoň by nenarobili viac škôd ako doposiaľ.

catharinka
8. okt 2011

@halienka - veď študujem, študujem. O sto šesť, ešteže som si dala na výške odklad, inak by som to asi nestíhala... 😉 Už som začala o tuberkulóze a postupne sa prelúskam všetkými chorobami. Dúfam, že to do pôrodu stihnem. Ďakujem ti za radu. 🙂

jonas17
8. okt 2011

@catharinka netreba ti vyštudovať školu...mne trvalo polroka, kým som si bola istá, že očkovať nebudem a kým som do hlavy natlačila min.toľko informácií, že dokážem oponovať, čo neviem, alebo som zabudla, tak si nájdem v tejto téme, alebo na slobodevočkovaní..ale polroka som každý večer mieso kukania telka čítala túto stránku od začiatku..a ono je to ako opakovanie...pretože strášne veľa ľudí miesto čítania od začiatku, hodí rovno otázku a tak ked to čítaš, tak si to vlastne opakuješ a vrýva sa ti to do pamäti..a čo neviem, nerozumiem, tak sa spýtam...to len na začiatku vyzerá tak zložito... 🙂

anicka1981
8. okt 2011

@catharinka to rovnako ako vcera v spravch na markize, ta pani z toho uradu verejneho zdravia, ze"nie su zaznamenane ziadne negativne vedlajsie ucinky ockovania proti chripke" no to ze nie su zaznamena neznamena, ze nie su, ved chlap v modrom z nba po ockovani na chripku ochrnul,,,, ale vobec ziadne negativne ucinky ockoviania nie su, tak im ver..... Ja sa na temu ockovania s nikym nebavim, nasi vedia, aj svagrina, a ta tto schvaluje, nakolko som jej poposiela liky ta kopu clankov a studii aj videa, ona este deti nema, ale viem ze tie clanky preposielala dalej, tehotnym kamaratkam.Moje internetove kamaratky-mamicky, s ktorymi sme sa nasli na nete, ked sme otehotneli, tak tiez vedia, jedna vsak dava ockovat vsetko z presvedcenia, ze malej po pomoze, a po ockovani na pneumokoky, malej do tyzna diagnostikovali atopicky exem-mozno nahoda, ale pisala, ze v rodine nemaju nikoho s exemami, alebo aleggiami.a druha ma synaalergika atopika, a druheho hyper-hyper aktivneho, a ked som jej poposiela linky, tak bola ozhodnuta, ze neda, ale stroskotalo to na jej partnerovi a pripadnej pokute, co je dost kratkozrake, ale si myslim, kazdy sa musi rozhodnut sam,, ja som s rozhodnutim neockovat 100%stotoznena, a asi neexistuje nic co by ma prinutilo neako zmenit nazor, mozno ked zmenia vyrobu vakcin, nebudu modyfikovat bacily, a skusat to na psoch opiciah, a odoberu z nich hlinik a ortud, a formaldehyd, a dalo by sa pokracovat 🙄 , no a to sa nikdy nestane... 🤐

manof
8. okt 2011

@catharinka myslím, že keď si prečítaš Hirteho, tak budeš mať argumentov dosť. Ale aspoň jeden: vďaka programom UNICEFu je aj v biednych afrických krajinách zaočkovanosť proti osýpkam na podobnej úrovni ako napr. v Nemecku či Švajčiarsku. Napriek tomu je úmrtnosť na takéto choroby v Afrike mnohonásobne vyššia než v Európe. Rozdiel teda nebude v očkovaní.

catharinka
8. okt 2011

@jonas17 - čím viac si čítam o rôznych veciach, tým viac sa mi zdá, že v tom mám guláš. Viem akurát len to, že očkovanie je dosť svinstvo, lebo som čítala, že čo všetko taká vakcína obsahuje a je to hnus. Prečo nepíšu v tých článkoch aj toto, by ma zaujímalo... To už asi neznie tak pekne a nepekne by sa to aj čítalo. Radšej ľuďom dať na oči ružové okuliare a pravda nech ostatne skrytá. Ďakujem ti za pomoc. 🙂

catharinka
8. okt 2011

@manof - paráda, dík. Už sa tej knihy neviem dočkať! Nech mi príde čím skôr...

catharinka
8. okt 2011

@anicka1981 - máš pravdu. Netreba to zbytočne rozoberať s niekým, kto tomu aj tak hovby rozumie a stále si melie LEN to svoje a nepripustí iný názor, ako iba ten svoj... A to modré z neba som videla, je to smutné, že toto nikto zo zdravotníctva nejako nerieši a ani si nepripúšťajú, že chyba by mohla byť vo vakcíne...

irenkask
8. okt 2011

@catharinka Môžeš jej povedať nech si prečíta v budúcom čísle príbeh mojej vnučky Simonky bude to tam napísané tak, že si myslím že každý súdny človek nedá viac očkovať nielen svoje deti ale ani seba. To čo si musela vytrpieť pri liečbe neuroblastómu a vydržať, by asi len tak hocikto neprežil, lebo väčšina detí umiera už počas liečby alebo tesne po nej. Našťastie mala liečiteľa , na diaľku jej obnovoval pravidelne energiu a krvný obraz. Zažila som ako po jeho pôsobení cez telefón jej behom jednej hodiny naskočili leukocyty z 1000 na 25 000.Ani lekári to nechceli veriť tak jej brali krv asi trikrát po hodine, lebo ináč by nebola mohla ísť domov ani na víkend lebo leukopenické deti ostávajú v nemocnici a rodičia aj personál vtedy majú rúška na ústach.
Očkovanie akékoľvek je schopné či už vo väčšej alebo menšej miere narušovať genetiku práve tými adjuvans ,chemikáliami, nosičmi a ďalšími jedmi . Najhoršie je že sa to v tej genetike zakóduje , zafixuje a poruší nezvratne to znamená natrvalo a potom je už otázka času kedy to u koho prepukne.
Potom nik nevie vysvetliť výskyt toľkej rakoviny a hlavne jej príčinu. moja dcéra pozná veľa detí s neuroblastómom sú to deti do štyroch rokov. Aká náhoda, že?
Takže čítajte stokrát ale preverujte aspoň tisíckrát. Hlavne neverte každému lekárovi.
My sa nebojíme už nijakej detskej choroby , ale po tejto skúsenosti máme panický strach už len z liekov a vakcín od farmafiriem a z rakoviny.

tin007
8. okt 2011

ahojte, z casu na cas si pozriem EPIS (epidemiologicky informacny system) a hla, pozeram, ze tento rok uz boli 2!!! pripady osypok http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor... fiha, "epidemia" tu je a media o nej ani neinformovali! 😕

tin007
8. okt 2011

Velmi zaujimave je, ze tento rok (doteraz) je hlasenych cca 80 pripadov ovcich kiahni... nechapem co tak malo, min. rok ich bolo okolo 850!

manof
8. okt 2011

@halienka je tu aj @petot aj Iva Vranská, ale @petot sa asi dnu nedostane, keď nemá novinársky preukaz.

denduska
8. okt 2011

@catharinka ja mam vystudovanu "medicinsku skolu" (inac super pomenovanie 😀 😀 ) a aj tak ma nik neberie vazne. Skor naopak - este horsie som na tom, niektori mi odporucaju aj vratit diplom, ze som na hanbu zdravotnictva a aj skolstva. Takze len nech si pekne ziju vo svojej bubline, az pokym sa im nieco nestane 😝 niezeby som niekomu priala nieco zle..ale uz mi je to uplne jedno ...kto je zadubeny, toho nijak nepresvedcis, len ti dvihne tlak...a kto je otvoreny, sam sa opyta 😉

denduska
8. okt 2011

@manof drzim palce!!!!!!!!!

manof
8. okt 2011

Však bude nahrávka

halienka
8. okt 2011

@denduska svätá pravda, sú ľudia s ktorými nepohneš a na tých sa treba vykašľať...kto chce kam... 😉 🙂

manof
8. okt 2011

@tin007 práve som sa dozvedel že tie dva prípady osýpok boli oba muži nad 30 rokov a jeden si doviezol osýpky z Francúzska a druhý z Británie. No a výskyt bol vyše 28.000 kusov v EÚ a z toho 8 úmrtí. Tzn. úmrtnosť hlboko pod 1 z 1.000. Dr. Lipták pritom tvrdí že je úmrtnosť na osýpky až 3 z 1.000. Realita: vyše 10x menej.

hajanka
8. okt 2011

kuk, co o ockovani este neviete 😀 😀 😀 (super odpovede na vsetky dolezite otazky)

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/xanna/clanok...

catharinka
8. okt 2011

...inak, a čítali ste recenziu na knihu Očkování pro a proti? Čo na to poviete?
http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2010_05.htm

kryska5
8. okt 2011

@hajanka gggrrrrrr ..... si čítala čo tam napísala pod to tá baba? keď to čítam druhýkrát tak je až blivno, "lebo ja by som nechcela aby moje dieta chodilo do institucii s detmi neockovanymi... ak by to bolo takto osetrene zakonmi suhlasim s dobrovolnym ockovanim... 😕 😕 😕 niečo z minulosti mi to silne pripomína

hajanka
8. okt 2011

@kryska5 citala, nemam slov 😔

pifina
8. okt 2011

@tin007 kiahne mozno este nemali tento rok sezonu, v dedine, odkial pochadzam, su kiahne prave teraz - lekar upozornoval ucitelky v skolke v piatok ...

tin007
8. okt 2011

@pifina ja chcem kiahne pre maleho. preco ste tak daleko?

pifina
8. okt 2011

@tin007 pochadzam zo severneho Slovenska, ale do BA to je aj tak daleko 🙂

hajanka
8. okt 2011

@pifina moj syn prekonal minulu zimu, bez vacsich problemov, od zaciatku do konca to trvalo presne 7 dni, bez teplot a komplikacii. Nepotreboal ziadne lieky proti teplote, nepotierali sme ziadnym pudrom, kt. ma tendenciu dusit pupaky a zbytocne predlzovat hojenie, iba dezifikovali a nechavali co najviac volne na vzduchu. Ani nie 3 dni trval vysyp a potom uz len hojenie a odpadavanie chrasticiek.

martinba
8. okt 2011

@kajulka1 ked sa ta najblizsie nejaky mudr bude vypytovat preco nechces ockovat dieta, tak mu povedz, ze o tom nechces hovorit, ze je to stale bolestive a ze mas na to dovody. Keby nahodou aj tak naliehal, tak sa nedaj a trvaj na svojom, ze skutocne sa o tom nechces bavit a ze ta zranuje o tom rozpravat...
Je to super vyhybava odpoved a kazdy by mal pochopit, ze asi mas na to skutocny dovod a nebude ta odcudzovat a pozerat na neba cez prsty a zaroven sa vyhnes neprijemnej debate o tvojej nezodpovednosti 🙂. Ja som si to pripravil pre pripad, ze by sme sa s nasou malou dostali do takej situacie ako si bola ty.

catharinka
8. okt 2011

No, tak som si to preverila aj z tzv. druhej strany a zistila som, že je veľa doktorov, ktorí sa dokonca verejne boja povedať pravdu, že sa skrývajú za kadejaké tabuľky a výroky typu "nebola dokázaná súvislosť očkovania s autizmom..." a pod., ale pritom dodávajú, že je možné, že niekde sa predsalen nejaká tá chybička vloudila... A to, že na túto chybičku doplatí chúďa dieťa, to je spomenuté kde??? Na to akosi pozabudli. 😠

majulienka27
8. okt 2011

@manof dnes bolo to tvoje vyjadrenie na jojke v správach o 12