Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
3. aug 2012

@shady Takže máš pár týždňov na prípadnú zmenu Dr. 🙂

gubcikova
3. aug 2012

@eaka tak tak

careamell
3. aug 2012

@eaka tak tá to teda zaklincovala 🙂

petah82
3. aug 2012

@shady tak ju zmen hned teraz, ziadna lehota na vydrzanie u jedneho dr nie je, mozes odist hned, podpises odchod a ides. mate v BA kopec inych dr. ak ma byt k tebe hnusna... sak sa opytaj tu alebo priamo na sloboda v ockovani na nejakeho pediatra, ktory nie je az taky "zaockovany".

shady
3. aug 2012

@eaka vies o tom nieco viac? Dokedy sa da zmenit lekar? Aj toto by malo byt na mojom rozhodnuti, ze kedy chcem zmenit lekara, vtedy by som ho mala mat moznost zmenit. Ako to vlastne funguje?

shady
3. aug 2012

@petah82 musim ceknut ten web poriadne, s tym miminkom som az tak vela casu nemala 🙂 dufam ze tam najdem nejake cenne tipy na lekarov. A vidis, ja som ani nevedela, ze ako to funguje so zmenou lekara.

eaka
3. aug 2012

@shady Nie je žiadny termín, dokedy musíš zmeniť lekára (termín je na zmenu poisťovne) 🙂 Možno to z môjho príspevku tak vyznelo, ale ja som tými pár týždňami myslela "do termínu prvého očkovania" 🙂
Doktorke nemusíš ani nič hovoriť, keď nájdeš nového/novú Dr, dáš im adresu predchádzajúcej ambulancie a oni si vyžiadajú zdrav.záznamy..

petah82
3. aug 2012

@xlucia Cierny Kasel je najnebezpecnejsi pre mimina do pol roka zivota. kym nedostanu Druhu davku ockovania proti kaslu, nie su chranene. takze, aj keby ju ockovali, mozno by chudatko zomrela tiez. a ockuje sa IBA proti 1 bakterii CK a pritom su dve. takze tu druhu mozno kludne chytit aj ako ockovany proti CK. toto plati nielen pre USA, ale pre vsetkych....
"Vakcína aP obsahuje izolované bielkoviny baktérie Bordetella pertussis. Jestvuje však aj iná baktéria, ktorá môže spôsobiť čierny kašeľ: Bordetella parapertussis. Nová aP vakcína chráni len pred B. pertussis, nie však pred B. parapertussis, zatiaľčo stará wP vakcína chránila pred obomi baktériami (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15121300). Preto môže byť návrat čierneho kašľa v USA po prechode k aP vakcíne spôsobený selektívnym odstránením B. pertussis, čo dovolilo očkovaniu odolnej B. parapertussis obsadiť uvoľnené miesto." Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...

shady
3. aug 2012

@eaka si super 🙂 Dakovalaaaa

aaluska
3. aug 2012

Ahojte, tu je vyjadrenie k očkovaniu od našej homeopatky.

Očkovanie s následkami

Doktorka homeopatie Viera Golská považuje za hlavný problém vedľajšie účinky očkovania. „K tým okamžitým patrí teplota, alergické reakcie či kŕče, ktoré majú niekedy veľmi ťažký priebeh. Medzi trvalé radíme napríklad epilepsiu , cukrovku, zastavený vývoj, zníženie schopnosti adaptácie na neskorší liekový proces, alebo paralýzu, hyperaktivitu atď. My homeopati si myslíme, že každá jedna baktéria alebo vírus, ktorý zaočkujeme do tela, má v organizme nejaký ohlas. Závisí potom od konkrétneho imunitného systému , či je dosť silný a či ho tá reakcia nepoloží.“
Homeopati sa zhodujú na tom, že správnym riešením je nebojovať proti vírusom, bacilom , infektom , či nákazám , ale pomáhať imunitnému systému, aby tieto nepripustil. Aby si dokázal s nimi poradiť sám. „Ten nepriateľ neprichádza zvonku, je priamo v našom organizme. Je to náš slabý imunitný systém. Preto ho treba budovať, ale nie formou vakcinácie,“ hovorí Viera Golská. Ideálne riešenie ponúka homeopatia. Buduje imunitný systém individuálnym liekom, ktorý presne „kopíruje“ celostný profil človeka. To znamená jeho duševnú i telesnú podstatu. „ Čiže podávame globálny liek na základe podobnosti. / U bábätiek prihliadame hlavne ku genetickým danostiam /.Takéto podanie možno prirovnať k vakcinácii. Čo lepšie môže posilniť, či vyprovokovať organizmus k vytvoreniu protilátok voči všetkým hrozbám v oblasti mentálnej, emočnej, či orgánovej úrovne človeka?“
„Okrem iného by každý mal dbať na dlhodobé budovanie imunity správnou životosprávou a racionálnou stravou .Doporučujem v čase oslabenia organizmu podporiť imunitný systém aj prírodnými antibiotikami, akými sú pre deti vhodná Echinacea , pre dospelých – cesnak , propolis, chren. Netreba zabúdať ani na duševnú harmóniu, pretože stresy, traumy a zlé zážitky veľmi vážne oslabujú imunitu.“ dodáva homeopatka.

Kto by sa nemal očkovať
- osoby alergické na slepačie vajcia
- ženy v prvom trimestri tehotenstva
- deti mladšie než šesť mesiacov.
Rada by som Vás upozornila na www.rizikaockovania.sk, kde občianske združenie vás aktuálne informuje o prebiehajúcich zmenách v zdravotníctve v oblasti očkovania.

aaluska
3. aug 2012

@agatkag Normálne sa opýtaj v tej škôlke. Veď ak sú tam deti zaočkované, tak ich rodičov to asi trápiť nebude.

nikimax
3. aug 2012

@agatkag zavolaj do tej škôlky, či je táto informácia o očkovaní nutná. Ak ti povedia, že nie,tak sa vráť k tej lekárke, nech ti to tam vypíše láskavo tak, ako si želáš! Ak nebude chcieť, ber kartu...

agatkag
3. aug 2012

@eaka aj ja by som oplieskala....naozaj som vytočená, rozmýšľam, že zmením doktorku, len už som raz menila....doteraz bola ako tak v pohode, ja nechápem, čo sa jej stalo....a neviem, či v okolí nájdem normálneho pediatra..

agatkag
3. aug 2012

@nikimax už to asi žiadať znovu je zbytočné...manželovi klamala, že vraj mi hovorila, že to tam musí napísať...vôbec sme sa o tom nebavili, až doma som to zbadala....a bude zo mňa ešte hlupaňu robiť...ale jej prístup ma usvedčuje v tom, aby som hľadala novú doktorku..... v pondelok nabehnem do škôlky a uvidím, čo bude...ak mi ju nezoberú, tak je to v háji..lebo do štátnej mi ju nevzali, preto som ju dala do súkromnej...ale táto škôlka by mala spadať pod štát, takže zo zákona by ju mali zobrať....

nelika666
3. aug 2012

@shady hlavne nic nepodpisovat... a studovat studovat studovat.. narocna a zdlhava problematika, ale verim ze sa to oplati.. mna cakaju v policke uz dalsie knihy o ockovani.. je ich asi 6.. snad stihnem vsetko nastudovat riadne nech ma na RUVZ neprevalcuju 🙂

nelika666
3. aug 2012

inak neviem ci mate najnovsie cislo mama a ja.. je tam super "strach-vzbudzovacsky" clanocek o osypkovej epidemiia o citujem: "rodicoch ohrozujucich zdravie svojich deti odmietanim ockovania"
inak odporucam precitat osobam s nizkym tlakom 😀 mne pomohlo 😀

piiiipiii
3. aug 2012

@aaluska ahoj prosim ta ako si spokojna s touto homeopatkou . ja som k nej chcela ist ale nasla som na nu zle referencie co ma nakoniec odradili a vraj je velmi draha. kludne mi napis aj ip ak mas cas . dakujem

gubcikova
3. aug 2012

je zaujímavé,že som si až teraz všimla,že lekárka pri oboch očkovaniach tam dala razítko o súhlasoch očkovania a tak no ale môj podpis tam chýba

gubcikova
3. aug 2012

chcem sa opýtať.ked sme mali nežiaduci účinok po hexe a odmietneme mmr asi nebudem môcť tým argumentovať?a ešte jedna ak by ma napr.zavolali kvôli hexe môžem sa obrátiť aj na to,že syn je síce narodení v 38tt ale mal len 2450g tak ho brali ako dieťa s nízkou pôrodnou hmotnosťou čiže nedonosenca?

majusqwa
3. aug 2012

@kubinca som rada, ze nie som sama. ale nikde sa nemozem dopatrat nejakych info. moja endokrinologicka je naozaj odbornicka a som s nou spokojna, ale je len pre dospelych. a lekari, ktorych som sa pytala na ockovanie, boli taki zaujati, ze odporucali ockovat aj nad ramec. no mozu ma mat radi... MMR pravdepodobne nedam vobec a to ostatne sa este uvidi...

hajanka
3. aug 2012

@agatkag mozno to tej skolke ani nebude vadit 🙂

aaluska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kbeata
3. aug 2012

@piiiipiii alebo skus aj darina štúrová,babuškova ulica,bratislava,ja som bola spokojna,i ked dost drahe to bolo 😉

majusqwa
3. aug 2012

som pocula, ze ockovanie proti ciernemu kaslu sa ma zrusit. neviete o tom nieco?

@agatkag
Aby vaše dieťa mohlo navštevovať materskú školu (§3 ods. 1 vyhlášky MŠ SR č. 306/2008 Z.z.) a na základnej škole sa zúčastňovať škôl v prírode (§ 5 ods. 11 vyhlášky MŠ SR č. 305/2008 Z.z.) resp. lyžiarskych výcvikov a letných táborov, je potrebné predkladať potvrdenie detského lekára o zdravotnej spôsobilosti vášho dieťaťa. Súčasťou potvrdenia je aj údaj o absolvovaní očkovania. Pokiaľ lekár uzná dieťa za zdravé, potom nemôže byť prípadná absencia údajov o očkovaní (ten komu sa potvrdenie predkladá nemá ani žiadne pádne dôvody, aby túto okolnosť bližšie skúmal) dôvodom na to, aby vášmu dieťaťu bolo odmietnuté navštevovanie škôlky resp. účasť na iných kolektívnych aktivitách.
cele je to popisane tu: http://clanky.regeneracnecentrum.sk/2010/02/odm...

kkl82
3. aug 2012

@shady lekara mozes zmenit hocikedy, akurat ze, zmena bude platit az od 1. dna dalsieho mesiaca (kvoli platbam z poistovne). ak by ti tvrdili, ze len po siestich mesiacoch, tak nech kontaktuju poistovnu a nech si to overia. tych sest mesiacov je danych zakonom len zo strany lekara, tzn. lekar ti nemoze zrusit zmluvu skor ako po siestich mesiacoh. ale ty mozes odist kedykolvek.

majusqwa
3. aug 2012

@shady ja som menila pediatra po mesiaci aj par dnoch. malinka sa narodila, boli sme u lekarky po prichode z porodnice a potom na poradni v prvom mesiaci. na dalsiu poradnu idem uz novemu pediatrovi. my sme sice menili kvoli stahovaniu, ale ty mozes zmenit tiez a bez udania dovodu. musim sa priznat, za byvalou lekarkou mi bude aj smutno, bola uplne skvela. dufam, ze tento druhy pediater bude tiez dobry...

radkatom
3. aug 2012

@bobocka jasne ze viera v liecbu je velmi velmi dolezita ale nas tatino nicomu neveri, teda to som nepovedala presne. Nic o tom nevie, pretoze odmieta citat a pocuvat, len proste poslusne papa, co mu mamina pripravi a co ja mu "naordinujem", takze asi viera nieje rozhodujuca a funguje to aj bez nej, i ked som presvedcena, ze to je dolezite ale bohuzial. Neda sa svietit, kedze nas tatino proste citat a pocuvat nebude....Chlap... 😀

manof
4. aug 2012

30 rokov podvodov britskej vlády na občanoch v otázke očkovania:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacia-p...

nat28
4. aug 2012

@nelika666 ten clanok v Mama a ja aj mne riadne dvihol tlak, rozculovala som sa aj s mm nad tym dost dlho. 😠 😠 Inak v najnovsej Mamine je zas presny opak, tam pisu ze ked sa niekto rozhodne neockovat, odporucaju mu ist na dovcu len tu na SK. Tam to zobali tak, ze neutocia na nas co neockujeme, na rozdiel od redaktorky v Mama a ja, ktora by sa mala naucit vyjadrovat slusne

shady
4. aug 2012

@majusqwa
@kkl82 dakujem dievcata, aspon mi odlahlo.