Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
26. jan 2012

@didulka85
osypky si urcite vymysleli ti lekari, ved to nie je mozne 😀

denisocka
26. jan 2012

@didulka85 sak ešte že som ju " vyviedla z omylu" že to fakt nieje 6.choroba :( a šla sa ukazať k doktorke

didulka85
26. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko este ma zaujima, ci to budu aj hlasit.
Doktorka nejakej dalsej mamicke co sa bude pytat na neziaduce reakcie urcite povie, ze sa pocas svojej milionrocnej praxe so ziadnou reakciou nestretla. 😀

denisocka
26. jan 2012

@didulka85 aj ja som zvedava,aj ked som jej rvono pisala,nech to nahlasi sama,ak lekarka nie

didulka85
26. jan 2012

@denisocka veru... Aj ked ja som jej do IP hned pisala, ze to moze byt ekzem po ockovani. A skopirovala som veticku z pribaloveho letaka.
No bola som vedla.

didulka85
26. jan 2012

@denisocka lekarka to nenahlasi, dosla by o bonus. 😀

prevenar
26. jan 2012

@alikaa aha, tak to je uz potom zrejme mimo mojich/nasich moznosti .. prestudovanie tych materialov co som nasiel si vyzaduje zaroven velmi velmi slusnu znalost anglictiny ..

moira19
26. jan 2012

@didulka85 Toto pocujem z kazdej strany. Cez vikend sme boli na rodinnej navsteve. Je tam jedna zdravotna sestra (uz ma vs z opatrovetelstva, takze uz je nieco ako poloboh :( ) a jej mamka bola 40 rokov detska zdravotna sestra. No co som si ja vypocula, skoro som schytala, ked som sa opovazila tvrdit, ze starsia dcera 4 hodiny po prvej hexe mala 4 hodinovy plac a nasledne cystu na mozgu, ekzem, uz do svojich 4. narodenin sa nevyspala a budila sa kazde 2 hodiny. Lebo "to nie je mozne", "vakciny su uplne bezpecne", "ja o tom viem viac", "v pribalovo letaku sa toho napise", "preco si myslim, ze to je od ockovania". Uplne ma dorazila vetou: "to je uplne normalne, ze deti beru atb kazde 3 tyzdne, ja som zdravotnik, ja o tom viem viac, kazde dieta zmeni svoje navyky stravovacie, spinkacie v 3., 6. a 9. mesiaci" (ani ju nenapadlo, ze prave vymenovala ockovaci kalendar 😠 ). V tu noc som sa nevyspala od hnevu, ze ako moze byt clovek takto zadubeny. Teraz uz uci na zdravotnej skole a vychova par generacii podobnych zadubencov. Je to zacarovany kruh :( Je mi z toho zle 😠

elbe
26. jan 2012

@moira19 presne viem, o čom hovoríš. Tiež som mala nedávno debatu so zdravotníkmi z našej rodiny a po pol hodine nezmyselnej argumentácie som to proste vzdala a šla som sa vyrevať do kúpeľne, aby som ich neprizabila. Tak som teraz šialená hysterka, ktorá chce ohrozovať zdravie svojich detí... 😀 Ja tvrdím, že nikto naozaj nepochopí, o čo nám ide, pokiaľ si to nezažije na vlastnej koži. 😒

didulka85
26. jan 2012

@moira19 ja nechapem jedno... Ked som bola mala, na nieco mi lekarka predpisala Amoclen. Potom som mala nejaku reakciu. No nikto si nepamata aku. Mama si na nieco matne spominala minule, ze bud mi z toho hnisali oci alebo som sa vysypala. 😀 (Akoze fakt super, maju len jedno dieta, take veci by si mohli rodicia pamatat.)
Cely zivot to mam vsade napisane. Alergia: Amoclen
Nikto nic nedokazoval, ze som mala reakciu z toho lieku, moji rodicia urcite nie. Proste podali liek, ja som zareagovala, oni zaznamenali, ohlasili. Preco je to kua taky strasny problem s vakcinami? O akom dokazovani sa stale bavime?
K vakcine je letacik kde sa pise, ze jednemu z miliona narastu usi. Dotycnemu narastu po ockovani usi, pride poslusne k lekarovi, ze to chce zaznamenat, nech si to poznacia do statistik. Lekar mu povie: No ale dokaz, ze ti usi narastli z vakciny, to mohla byt nahoda. Ako to teraz dokazes?
Oni o tych problemoch po ockovani vedia, nepisu to tam len tak pre istotu.
O nic ine som sa nesnazila, len aby si tam hore dal niekto ciarocku k neziaducemu ucinku takemu a takemu a pri dalsej revizii vakciny by netvrdili, ze tu reakciu malo jedno dieta z miliardy. Lebo je to sprostost, kedze osobne poznam este jedno dieta co malo ten isty problem. Nechapem, coho sa boja, preco tu sprostu ciarocku SUKL nemohol niekam zaznamenat.

didulka85
26. jan 2012

Fuj, zase som sa rozohnila. Idem sa ukludnit.
Tema ockovanie mi nerobi dobre... 😀

moira19
26. jan 2012

@didulka85 @elbe Ani nase reakcie nikdy nik nehlasil a verejne sa k nim nik nepriznal. Tiez sme len hystericky rodicia, kt. veria konspiracnym teoriam. Vzdy sa tak vytocim. Aj ked si vzdy poviem, ze nerob to, lebo len sebe skodis, no neda sa.
Len teraz je tam 2 mesacny chlapcek, kt. chcu ockovat (inak byvaju v UK len kym vybavia papiere su na SVK). Ani nevie ake vakciny dostal maly tam. Povedala, ze tu su tie iste vakciny. Az ked som ju upozornila, ze oni maju iny ockovaci kalendar a ockuje sa aj proti inym chorobam sa trosku zarazila, ale razne povedala "budem ockovat". Tak nam ine nezostava, len sa modlit, aby to ten maly v zdravy prezil.
Ja ich nechapem. Ja neviem co by som za to dala, keby ma niekto na to pred 4 rokmi upozornil.

manof
26. jan 2012

@vefi89 to máš dosť ďaleko zo ZH do PB. A pani doktorka, žiaľ nepríde pre zdravotnú indispozíciu

jerryjanka
26. jan 2012

@manof to si ma nepotešil chcela som tam isť aj kvoli nej

kilecko
26. jan 2012

@manof jasne, ospravedlnujem sa za zle vyjadrenie a vdaka za opravu...ale vyznam toho co som chcela povedat sa nemeni, kopu rodicov nezaujima co sa picha ich detom do telicka

tinki
26. jan 2012

zbytočne sa rozčuľovať. každý nech sa stará o svoje dieťa a sám má za neho zodpovednosť. Informovať treba, ja sama by som najradšej všade rozdávala nejaké letáky ale hádať sa nebudem. Podľa mňa by bolo najlepšie, presadiť to, aby bola voľba na rodičoch. Žiadne povinné očkovanie. Tým pádom by MUSELI viac informovať, ľudia by sa viac zaujímali. Lebo ak majú niečo povinné, obzvlášť my slováci, ideme ako ovečky na porážku so sklonenou hlavou. Len aby sa na nás nikto nehneval a nehovoril o nás niečo zlé. Osvetu treba robiť, ale nenútiť. Lebo čím viac sa budeme my rozčuľovať, tým skôr nás budú považovať za hysterikov..

prevenar
26. jan 2012

@didulka85 boja sa ,ze pridu o tucne "odmeny" , vylety , "darceky" a pod .. za kazdu cenu treba udrzat predaj, idealne stale zvysovat predaj. pokles je nepripustny, zisky klesaju ..a aj spokojnost. 😕

halienka
26. jan 2012

@tinki no zase si to skvele vystihla 🙂

monuska342
26. jan 2012

@kilecko a odkial si?posielali ste to do trnavy?

jerryjanka
26. jan 2012

tak som bola na prednáške
za prve dakujem @manof - ovi bolo to fakt poučne - som rada že som tam tie tri babizne dokazala presvedčiť ísť.
dufam že sa skoro ozvu a urobime objednavku na knihy mam zalusk na dve 😀
troška som ale bola sklamaná z účasti - ja som teda myslela že tam bude tak 30-40 ľudí...

zaockujte_aj_slnko
26. jan 2012

@eaka
ano vsetci politici budu tvrdit ake je to tu strasne ale strasne skorumpovane, komplet odhora az dole korupcia, ale ich konkretne sa to netyka.......... a ockovania sa to uz vobec netyka 😀

zaockujte_aj_slnko
26. jan 2012

@tinki
hysterici? ..........poznam psychiatricku ktora sa potesila tomu ze jej dietatu uz nepichnu BCG!... ..... tak potom histrionka je aj ona 😀

zaockujte_aj_slnko
26. jan 2012

@tinki
predpokladam, ze zrusenie povinnosti ockovat je otazkou par rokov tak 2 roky mozno este..., mozno aj skor, a argumentom bude ze poistovne na to nemaju peniaze a ze sa ludia zavadzaju a neinformuju.... a najma nebude toho kto by naozaj uhradzal skody a poskodenia sposobene ockovanim.......ak si to rodicia daju pichut dietatu, tak potom hodia celu vinu a zodpovednost na nich!!! 😀

takze ako najrychlejsie urobit ockovanie nepovinne?.....naozaj tlacit na to ze KTO MA HRADIT TIE SKODY! peniaze peniaze peniaze (naspat, vracat z rozpoctu ludom) na tom sa velmi rychlo stat povadi s financnymi skupinami

prevenar
26. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ..ja len dufam, ze sa to nezvrhne presne na opacnu stranu ..na americku cestu - nasilnemu ockovaniu, prepad rodin co nechcu ockovat jednotkami specialneho nasadenia a sudne odjimanie deti .. to sa deje v usa totizto.

zaockujte_aj_slnko
26. jan 2012

@prevenar
no to je druha alernativa.....len si neviem predstavit, napr. suseda co tu mame ako nas prepadne so zbranou v ruke ze sme neockovali dieta 🙂
americania idu nejakou velmi podivnou cestou, akokeby cely ten ich "stat" bol v divnej psychoze

eaka
26. jan 2012

@prevenar Mne to príde neskutočné, že práve Amerika, tak sa po celom svete oháňajúca právami a ich ochranou a celému svetu nútiaca svoju demokraciu a dobýjajúca celému svetu práva, o ktoré koľkokrát ani nestojí a sami vlastným ľuďom budú nasilu nútiť nejaké lieky?
Inak v TV som videla, ako robili na nejakej škole nejaký dotazník, úplne trápny, proste otázky, podľa ktorých tak 50% ľudí muselo vyjsť ako psychicky labilní samovrahovia a bolo to o kočke, ktorú po tom dotazníku zobrali z rodiny a pol roka do nej pchali rôzne psycho-farmaká, no horor, rodina sa k nej nevedela dopracovať...
Otázky z dotazníka boli typu: Máš niekedy pocit, že Ťa nikto nemá rád? Cítiš sa niekedy osamelá? A pod.. administrované deckám v puberte... ja som nestíhala ani ústa zatvárať!!

zaockujte_aj_slnko
26. jan 2012

@eaka
to znie ako ta Beckova stupnica depresie 🙂 tam clovek akoze sam seba hodnoti ako sa zle citi 🙂 .......neboj sa mne tam pred par rokmi vyslo ze som skoro na uplnom vrchole - prakticky 3 minuty pred samovrazdou 😀
Alebo si skus urobit (samo)test psychickych poruch......... ja som podla neho vlastne tazky psychopat, okrem sociopatie, a sadistickej poruchy mam prakticky uplne vsetky poruchy 😀

sociopatiu, a sadizmus ale asi uspesne potlacam, alebo vytesnujem, raz sa to prejavi!!! 😀 😀

niet nad sebahodnotenie 😀

eaka
26. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko myslím, že na tomto fóre sa Ti to moc potláčať nedarí... 😀 😀 😀

ftip samozrejme...už sa mi tu párkrát stalo, že som nebola pochopená..tak pre istotu pridávam vysvetlenie... 😉

ale pri tejto téme sa ani nedá diviť, keď sa človek neovládne niekedy...

halienka
26. jan 2012

@eaka no zdá sa, že niektorí vysokopostavení američania pochopili, že v mene "vyššieho dobra" môžu páchať kadejaké zverstvá a ľudia budú z toho tak zmätení, že sa nedokážu zjednotiť a vystúpiť proti takémuto správaniu. Len si všimni, ako dokážu takýmto spôsobom odôvodńovať vojenské zásahy do cudzích zemí, a pritom vždy sa dá dobre pozorujúcemu človeku zistiť skutočná príčina. Prečo by im malo robiť problém presvedčiť učiteľov na školách, že robia psychologický prieskum na školách aby zabránili depresiám u detí a včas ich liečili 😖 . Akýže krásny čin vykonaný pre zdravie amerických detí 😠 A že zverstvá páchajú aj na vlastných občanoch? No čo ti poviem, prachy, prachy a prachy...čo tam ľudský život, veď ľudí sú miliardy, koho to trápi... 😠