Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
30. jan 2012

@alikaa
Ďakujem.
Aj ja som zvedavý.

manof
30. jan 2012

@vefi89
Takú diaľku budeš merať? Ta dobre! Rád sa s Tebou zoznámim aj osobne.

vefi89
30. jan 2012

@manof je to ďalej ako tá PB, ale do Ba mám celkom fajn spoje, kopec známych tam je, aj manželovi som vravela, tak neviem,č i by nešiel so mnou dokonca 🙂

alikaa
30. jan 2012

Tak strana Obycajni ludia mi poslala dalsie vyjadrenie doktora z ich radov. Ma trochu iny nazor ako predchadzajuca doktorka:
"Ešte Vám posielam odpoveď od pána Janča z našej kandidátky:
Povinné očkovanie by som určite zredukoval, vakcíny musia prechádzať oveľa tvrdšou kontrolou, výberom, aj distribúciou, ako teraz, keď je z toho megabiznis často úplne bez ohľadu na pacienta. Vakcíny len také, ktoré sú dlhšia na trhu, s ktorými je najlepšia skúsenosť. Distribúcia cez Úrad verejného zdravotníctva, aby boli zaručené podmienky skladovania, manipulácie a podobne. Oveľa prísnejšia by bola aj kontrola vhodnosti použitia vakcíny u konkrétneho jedinca. Odškodnenie je namieste, pretože štát, ak niečo nariaďuje, musí niesť aj následky za kompenzácie prípadných komplikácií.
Veľa lekárov má názory podobné ako ja, ale z pozície lekára je problém niečo zmeniť, alebo ovplyvniť. Podmienky pre našu prácu nám vytvárajú politici a tak to aj vyzerá. Pozdravujem Vás Janco"

molka
30. jan 2012

@alikaa a ktorú stranu "Obycajni ludia" si oslovila? Pretoze su dve.

kilecko
30. jan 2012

@vefi89 tusim doporucene...ale hlavne velmi rychlo, ani nie do mesiaca po odmietnuti u lekarky, podla mna nas nahlasila hned v ten den telefonicky 😠

alikaa
30. jan 2012

@molka ta kde je Matovic

prevenar
30. jan 2012

@kilecko daj to presetrit uradom na ochranu osobnych udajov.

danabel
30. jan 2012

ahojte, tak my sme dnes (teda len môj manžel, lebo ja som chorá) odmietli očkovanie ústne, ale neskončilo to slávne aj napriek tomu, že jej manžel povedal, že nemôže použiť naše osobné údaje a že to budeme brať ako protizákonné konanie a budeme podľa toho postupovať. Ona mu na to povedala, že to sú len také právne kľučky a je na 100% presvedčená, že sa to musí nahlasovať menovite a nič iné neprichádza do úvahy. Ona je mladá doktorka a strašne pedantná, všetko hrozne preháňa...
Zaujímalo by ma, či niekto už dával podnet na ÚOOÚ a ako to celé prebiehalo.

alikaa
30. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko a co hovoris na vyjadrenie doktora Janca. To nezmenilo tvoj nazor na ich volenie? Spytala som sa ich ako to budu riesit v parlamente pri nejakych hlasovaniach, ked maju doktorov s takymito protichodnymi nazormi. Zatial neodpisali.

zaockujte_aj_slnko
30. jan 2012

@danabel
ja podavam podnet na UOOU obratom ako budem mat na to dovod..... a pridam aj trestne oznamenie vo veci....... lenze dovod zatial nemam ziadny......vobec ziadny.......ockovanie je odmietnute, a nikto ma z RUVZ zatial neotravoval a neobtazoval........ od TBC odmietnutia preslo uz 3 mesiace.....

zaockujte_aj_slnko
30. jan 2012

@alikaa
http://obycajniludia.sk/andrej-janco/
mne to pride tak ze ich strana nema ziadne vedenia, a kazdy si tara co len chce......

tento expert vobec nie je pediater....... cize si tara od buka do buka... odbornickou na ockovanie ajtak bude pani profesorka Horvathova rodena von Mitterpachova z Holstejna nad modrym z neba.....(ako pediatra + infektologicka) a ta ma nazor jednoznacny...........ziadne povinne ockovanie sa rusit NEBUDE....

takto to vidim ja..... a pochybujem ze to bude inak...

juana21
30. jan 2012

babule chcem vas poprosit o radu.maleho som dala zaockovat.teda ma za sebou dve vakciny...ale prvu sme zvladli uplne v pohodicke.druhu hrozne teda zvladol ju uzastne su to uz tri mesiace a on je neustale chory.mozno tyzden za cele tie tri mesiace bol ok a stale nieco...dookola.som stoho uz uplne na nervy.tiez bol velmi sikovny.tahal sa na sedenie a v pohybe.bude mat 9 mesiacov.este stlae sam nevie sediet.ked ho chytim za rucky tak sa krasne potiahne do sedu a aj sa postavi.ale uplne sam nie.mam uz aj obavy.starsi syn mal v jeho veku uz prve samostatne kroky za sebou.13,marca mame tretie a posledne ockovanie.a ja vazne zvazujem ze ho odmietnem.mozem to urobit????ake nasledky to ma?dakujem pekne

zaockujte_aj_slnko
30. jan 2012

chcel by som vidiet pediatru co nema v hlave vypalene O C K O V A T ! .... az potom R O Z M Y S L A T

alikaa
30. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko mozno ju manof na prednaske preonaci 😀

zaockujte_aj_slnko
30. jan 2012

@juana21
co mas robit?........neockovat........keby sa toto stalo mojej dcere, tak ich tam asi vsetkych vyvrazdim!....

odmietnutie ockovania?....precitaj si par stran dozadu, mas tam aj linky na to co "hrozne" sa ti moze stat..... ak odmietnes KONKRETNE ockovacie latky (cize asi Infanrix Hexa) tak sa ti nemoze stat vobec ale vobec nic, len ze nezabijes svojho syna.... to je moj nazor, ale tak sa zda ze ti to dochadza tiez....

zaockujte_aj_slnko
30. jan 2012

@alikaa
no to skor manof bude pokorny s odhalenym ramenom a nozickou zhypnotizovany s rucnickom v ruke cakat kedy mu to uz von Mitterpachova konecne pichne 😀 .....pochybujem ze taketo "karierne fanaticky" dokazu aj rozmyslat 🙂....

danabel
30. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko aha, no ja ten dôvod budem mať na 100%, lebo táto už nahlásila viacerých známych 😠

danabel
30. jan 2012

Ešte jednu vec sa chcem spýtať, či ste sa s tým niekto stretli.
V decembri pred sviatkami sme len telefonicky odmietli očkovanie, lebo malá bola chorá a dnes sme museli ísť do poradne, takže sme sa tomu nevyhli. Doktorka ale stále splieta, že ona na ten december už objednala vakcínu na meno našej malej a najprv tvrdila, že ju máme preplatiť a dnes už mužovi hovorila, že to rieši s revíznym lekárom, či jej umožnia tú "našu" vakcínu podať inému dieťaťu a že ak nie, tak potom jej ju musíme na 100% preplatiť 😠 😠

prevenar
30. jan 2012

@danabel ja som sa s tym teda nestretol, ale moje rekcia : hahaha tak to je dobry vtip 😀 sranda je v tom,ze ty si si nic neobjednala , ci hej ? 😀 obavam sa,ze si to bude musiet zaplatit ten koho pidpis je na fakture. "tvoja" vakcina proste neexistuje .

prevenar
30. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko mozno by bolo riesenie , spalit to do tla ..nech to netreba cistit 😀

danabel
30. jan 2012

@prevenar veď aj mne to tak príde, ale mužovi povedala, že keď som tam naposledy bola s malou, keď bola chorá a ona mi spomínala očkovanie, tak že som nič nepovedala, že nebudeme očkovať. A to, že som nič nepovedala, to pre ňu znamenalo, že očkovať budeme a objednala vakcínu. No ale ja som preto nič nehovorila, lebo sme si to chceli doma spolu premyslieť, že ako to spravíme.
A ešte sa ťa chcem spýtať, či máš skúsenosti s podávaním podnetu na ÚOOÚ, lebo my sa tomu nevyhneme...

oscarka3
30. jan 2012

@danabel nič nemusíte preplatiť 😠 😠 😠 keby sa vám nedajbože niečo stalo, tak čo by spravila stou vakcínou???ako môže dopredu objednať vakcínu, keď nevie, či prídete??? 😠
ak chceš, napíš manofovi, tu je častejšie: http://forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=12&t=2...

prevenar
30. jan 2012

@juana21 ked malo malicke takuto silnu reakciu, nikde nie je mapisane,ze pri dalsom ti nemoze aj zomriet. stalo sa to len nedavno.. precitaj si ..

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/

17. jan o 12:09

asi uplne najlepsie urobis, ked si precitas aspon poslednych 300 stran , najdes v siroky prehlad temy a vela odpovedi aj navodov, ze co a ako. budes v tom mat jasnejsie.. potom sa kludne spytaj na nejasnosti.

prevenar
30. jan 2012

@danabel to som zatial nemusel riesit, ale urcite to spravym aj ja , ak pride na lamanie chleba. myslim,ze na UOOU sa tym fakt budu zaoberat a lekarke/uradu bude hrozit myslim fakt mastna pokuta. mozno napise niekto skusenejsi.

danabel
30. jan 2012

@oscarka3 Ahoj 🙂 jáj porazí ma z nej, čo už vymýšľa...akoby jej nestačilo, že nás nahlási 😠

prevenar
30. jan 2012

@vefi89 co narobis 😢 ked my sme ani len netusili,ze mame nejaky dovod nieco specialne hladat. velke ponaucenie do buducnosti 😖 aspon sme stopli vsetko dalsie, tak dufam,ze poskodenie nie je nezvratne a podari sa nam vyhrat.

oscarka3
30. jan 2012

@danabel , keď vás predvolajú, budeš mať dôkaz , že poskytla niekomu vaše osobné údaje a môžete ju udať, keď je taká aktívna

prevenar
30. jan 2012

@danabel ved nech vas nahlasi ..bude mat pekne po "ftakoch" 😝