Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
11. feb 2012

@tin007
No posunul sa k lepšiemu. To mu snáď nechceme vyčítať. Či áno?

stardust
11. feb 2012

@manof ale za pokus to stoji, nie?

katarinka81
11. feb 2012

@prevenar veru tak, vražda je to pravé slovo. A výsmech je to pravé slovo pre pokutu, ktorú za to dostali. Smutný príbeh, ale ktorý príbeh o očkovaní je veselý :o(

luba41
11. feb 2012

@tin007 s tým návrhom: dať rodičom možnosť nedať očkovať trebars proti rubeole-čítala som niekde /tuším na stránke UVZ/ WHO má za ciel "vykynožiť" osýpky a rubeolu v Europe do r. 2015. Tak to sa trochu bije. 😖

prevenar
11. feb 2012

@manof @stardust ..pochopitelne, ak by sa malo jednat o stranu so sancou dostat sa do parlamentu , tak na to treba miliony. "znamych" v mediach , metskych uradoch atd .. a vediet "ako to chodi" a samozrejme stovky tisic podporovatelmi medzi ludmi. ..ked si zoberiem ,ze vzdy ked sa s nikym rozpravam o ockovani a ti ludia na mna pozeraju ako na ufona ..tak to bude asi mierne nerealne . ...co si viem predstavit tak ist ako jednotlivec a nechat sa zhltnut nejakou realnou stranou ..napr SaS a tam posobit so svojou agendou. inak niet sance.

coraggiosa
11. feb 2012

ahojte, osobne v ambulancii sme odmietli preočkovanie BOOSTRIX Polio v 13 rokoch, lekárka nás nahlásila a dostala som list z hygieny, že ma upozorňujú že sa mám dostaviť na očkovanie k pediatrovi do urč. termínu, lebo ak nie bude začaté so mnou priestupkové konanie,...kt. výsledkom môže byť pokuta vo výške 330 eur.
Podľa mňa je už toto zrelé na podanie sťažnosti na pediatra za porušenie zákona o ochrane os. údajov...............

prevenar
11. feb 2012

@coraggiosa hajzli .. 😠

toto som si pozical od Petota

1, Keď Ťa akokoľvek začne riešiť RÚVZ, podať sťažnosť na ÚOOÚ, že Tvoje osobné údaje sa dostali na RÚVZ, čo znamená že niekto ich neoprávnene odovzdal a RÚVZ ich neoprávnene spracoval
2, Zároveň podať v tej istej veci na prokuratúru trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu podľa § 374 trestného zákona č. 300/2005 z.z.

...a okamzite !

manof
11. feb 2012

@stardust
V prvom rade to stojí veľký kus času a energie, ktoré jednoducho nemám - napriek tomu, že sa veci (ne)očkovania venujem prakticky na plný úväzok. Osobne sa oveľa lepšie cítim v pozícii šéfredaktora než v pozícii politika.

No a vyhliadky sú extrémne slabé. Odhadujem, že len zlomok z tých, čo podpísali našu petíciu, bude ochotných podpísať petíciu za vznik novej strany, takže 10.000 podpisov je v nedohľadne.

Ja osobne nemám nič proti vzniku Neočkovacej strany (prečo nie, keď už je aj Pirátska strana?), ale neočakávaj, že všetko spravím sám. Nie som superman. Ak sa chceš do toho pustiť, počítaj s mojou podporou. Ale ja už teraz brutálne nestíham a to si ani predstaviť nechcem, ako by som nestíhal, kebyže mám ešte politickú stranu zakladať.

manof
11. feb 2012

@coraggiosa
V NR to zatiaľ všetci moji známi uhrali buď bez pokuty alebo s pokutou max. 50 €.

manof
11. feb 2012

@luba41
WHO už hádže termíny na vykynoženie osýpok jak Svedkovia Jehovovi na koniec sveta.
Vieš, koľko už ich bolo? Naposledy 2010.

petot
11. feb 2012

@coraggiosa A ak by si chcela urobiť predtým ešte jeden ústretový krok, mohla by si im obratom odpísať, že Ty si im svoje osobné údaje neposkytla a nesúhlasíš, aby ich držali a spracúvali. Že žiadaš aby Tvoje osobné údaje BEZODKLADNE odstránili zo všetkých svojich databáz.

luba41
11. feb 2012

@manof tak asi termín: rok 2015 zase nestihnú splniť

luba41
11. feb 2012

@coraggiosa ale boli nejakí strašne rýchli 😒

katarinka81
11. feb 2012

@manof Máš prosím ťa aj prehľad aké pokuty sa dávajú v BA?? Dík

manof
11. feb 2012

@luba41
Stavím sa o 100 €, že nestihnú.

manof
11. feb 2012

@katarinka81
66,- € pokuta
16,- € trovy konania
================
82,- € spolu

Holt, hlavné mesto má vyššie taxy.

prevenar
11. feb 2012

@petot to je az brutalne 😀

manof
11. feb 2012

@prevenar
brutálne a zároveň jediné správne riešenie

katarinka81
11. feb 2012

@manof Dík, no už sa na nich teším

prevenar
11. feb 2012

@manof toto by si mal spracovat na stranku ..bolo by skoda, aby to zapadlo. su to dost klucove myslienky a postupy v boji za slobodu. myslim, ze toto tam nemas ako sucast navodu , ze co urobit po predvolani. @petot inak za dnes ti udelujem 1+ 🙂

1) poziadanie o odstranenie osobnych udajov.
2) UOOU
3) prokuratura..

inak , co to vlastne znamena ..ak poziadas o odstranenie udajov a oni ti hypoteticky vyhoveju (co nepredpokladam 😀 ) tak by to automaticky znamenalo zastavenie konania ? len uvazujem o co vlastne ide.

coraggiosa
11. feb 2012

@petot vieš petot ale ja nie som si istá či mi už dávnejšie pred vypuknutím tohto cirkusu nedali podpísať niečo ako súhlas s nakladaním s m. os. údaj, myslím že mám dočinenia s nečistými osobami, kľudne sú schopne niečo predchádzajúce zmanipulovať
@luba41 poctivá pediatrička nečaká ani sekundu, nech si ma vraj riešia iní ona nemusí, aj toto mi v ambulancii vychrstla do tváre

prevenar
11. feb 2012

@coraggiosa ..kto a kedy ti dal nieco take podpisat ? to sa mi moc nezda .. ale tu uz jeden nevie. inak je to pekna demonstracia toho o com tu uz dlhsie hovorime NIC nepodpisovat. nemusite to a vsetko bude pouzite proti vam ak bude k tomu potreba.

mas super lekarku .. no nedoveruj jej.. urob co ti radi petot a mozno skonci so skaredou pokutou ona. (co by som jej z celeho srdca aj doprial lol )

manof
11. feb 2012

@coraggiosa
Ak áno, musí to byť v karte. Máš právo pozrieť si celú kartu, tak to jednoducho urob.

elannor
11. feb 2012

neuveritelne s cim som sa stretla... velka zdurena uzlina po ockovani je vlastne pozitivna reakcia, kedze je to dokaz, ze imunitny system spravne pracuje 😠

petot
11. feb 2012

@prevenar Už som tento nápad zakomponoval do nášho materiálu o odmietnutí očkovania, v kapitole Písomná výzva/rozkaz RÚVZ.

http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

prevenar
11. feb 2012

@petot super 🙂

sana15
11. feb 2012

@elannor 😝 lekar povie co v danej situacii vyhovuje: ak dieta akokolvek zareaguje je to spravne, prebieha ímunitna odpoved. Ale tak isto povie,ze je vsetko v poriadku ked sa neudeje vobec nic. 😖 Co mna najviac vytaca je fakt,ze co lekar,to iny nazor. teraz nemyslim na ockovanie (zial,v tomto jedinom su tak jednotni 🙄 ) Ako im mas potom doverovat? A komu? Tomu co povie A,alebo tomu co povie B? 😝

petot
12. feb 2012

@coraggiosa Ak by si hypoteticky aj niečo také podpísala, tak súhlas so spracovaním osobných údajov môžeš kedykoľvek odvolať a žiadať ich odstránenie. Tak isto sa dá meniť súhlas/nesúhlas so zdravotným zákrokom. V tom materiáli som to tak aj sformuloval.

Mimochodom, ľudkovia, nepodpisujte tak ľahko čokoľvek! Váš podpis má právnu silu a znamená, že bezvýhradne súhlasíte s tým, čo podpisujete! Nedávajte svoj podpis ľahko! Nič vás nemôže donútiť, aby ste niečo podpísali, je to len vaše slobodné rozhodnutie! Veď si trochu vážte sami seba...

zaockujte_aj_slnko
12. feb 2012

len pre zabavu........ v malo filmoch (nie dokumentoch) som videl ze americania priamo hovoria o tom ako maju FARMAFIRMY zisky na ukor pacientov, tu je to aj so zabavou o celej tej ich "super" americkej spolocnosti kde si hraju jeden druhemu waw-masky 🙂
http://www.csfd.cz/film/285320-buh-masakru/

pre webmastera, nie je to mimo temu!.....

prevenar
12. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko pekne upozornenie 😀