Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
13. feb 2012

@manof no, neviem ..len aby si to nepozeral denne ako vecernicek 😝 inak , fakt vyborne ..miestami to hranicilo az s krutym zaobchadzanim 😀 ..tusim si pozriem aj viac dielov LOL

manof
13. feb 2012

@luthien.k
všetky Infanrixy môžu obsahovať stopy "bovine derived material", z čoho (bez bližšej špecifikácie) logicky vyplýva, že môžu obsahovať aj kazeín, keďže ten rozhodne je "hovädzím materiálom".

manof
13. feb 2012

@prevenar
Neboj, u mňa by to nebol večerníček, ale nočníček, lebo bežne chodím spávať o 02:00 alebo podobne, čo už za večer ani pri najlepšej vôli nemožno označiť. 🙂

manof
13. feb 2012

@lucula73
Žiadosť o info na základe zákona č. 211/2000 Z.z., adresovaná ÚVZ SR.

Inak Ti neviem poradiť. Nakoľko viem, na webe toto nikde nie je.

lucula73
13. feb 2012

@manof ďakujem,hľadala som to tiež,ale nevadí............dcéra to má v karte určite napísané,len kartu doma nemám 😝

manof
13. feb 2012

Nechce sa Ti napísať tú žiadosť o info? To by zaujímalo viacerých ľudí. A všeobecnejšie, nielen 2003, ale povedzme celý vývoj očkovacieho kalendára od 1.I.1993.

luthien.k
13. feb 2012

@manof ano, pravda, ale takto shnuté, ověřené to může být celkem dobrý argument pro rodiče silných alergiků na BKM, proč neočkovat.

liviadanova
13. feb 2012

@manof Kde môžem podpísať túto petíciu?

manof
13. feb 2012

@luthien.k
Nepochybne áno

luthien.k
13. feb 2012

@manof já sama to hodlám vytisknuté vzít naší peditričce i alergoložce, protože pochybuji, že takové informace mají. Jsou naštěstí celkem přístupné 🙂

lucula73
13. feb 2012

@manof skúsim to zistiť,ale z iných zdrojov 😉

ivanula
13. feb 2012

@luciafar ahoj, prosim ta a do ktorej skolky si zapisovala synceka, ja som tiez z Ke a o nejaky cas budem aj ja hladat skolku kde beru nezaockovane deti, dik

hobit
13. feb 2012

@manof ahoj, ako dopadli bratislavske prednasky?

manof
13. feb 2012

@hobit
nemôžem sa sťažovať

manof
13. feb 2012

@lucula73
cez pani Kláru?
🙂

moira19
13. feb 2012

@manof Nevies ako sa rozhodla katrenka?

lucula73
13. feb 2012

@manof 🙂 ,nie nie..........ale cez osobu jej blízku 😀

nadezdah
13. feb 2012

Prosím vás,myslím že v tejto téme ktosi spomýnal nejaké prehlásenie o odmietnutí očkovania. Je tu toho už tak veľa, že to neviem nájsť. A ak je náhodou nejaký vzor, alebo čosi také na to prehlásenie, prosím o IP. Termín sa blíži, musím čosi riešiť.
A je tu niekto kto pov. očk. odmietol, má dieťa čo chodí do škôlky a bol na tom RUNZ? Pomohlo by mi, keby tu napísal ako to všetko prebiehalo.

prevenar
13. feb 2012

@nadezdah obavam sa , ze ak tomu nedokazes venovat cas na studium skoncis so skaredou pokutou ..tato vec si vyzaduje totizto vela casu , aby si vsetko pochopila do miery, aby si vedela co robis, na co mas pravo a na co nie.

napriklad https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/
9. feb o 21:33

alebo

MUDr. MENO PRIEZVISKO
ULICA ČÍSLO
PSČ MESTO/OBEC

V MESTE/OBCI dňa DD.MM.RRRR

Vec: Informovaný nesúhlas

Ja, dolu podpísaná MAMKA MAMIČKOVÁ, nar. DD.MM.RRRR v MESTO/OBEC, týmto na základe práva na informovaný (ne)súhlas so zdravotnou starostlivosťou, ustanoveného v čl. 5 a čl. 6, ods. 2 Dohovoru o ochrane ľudských práv a dôstojnosti človeka v súvislosti s aplikáciou biológie a medicíny (Dohovoru o ľudských právach a biomedicíne), ktorý na území Slovenskej republiky platí od 1.XII.1999 v znení Oznámenia Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky č. 40/2000 Z.z., a bližšie špecifikovaného v §6, §11 ods. 8 písm. d) a §4 ods. 4 Zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ako aj v zmysle ustanovení Ústavy Slovenskej republiky o ľudských právach a základných slobodách, týmto vyjadrujem svoj
INFORMOVANÝ N E S Ú H L A S
s očkovaním môjho dieťaťa MENO PRIEZVISKO, nar. DD.MM.RRRR v MESTE/OBCI, očkovacími látkami Priorix (výrobca: GlaxoSmithKline), Priorix Tetra (výrobca: GlaxoSmithKline), M-M-RvaxPro (výrobca: Sanofi Pasteur) a ProQuad (výrobca: Sanofi Pasteur), a dalej vymenujes vsetky vakciny a vyrobcov ktorych odmietas.

(tu mas link na ne : http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock... )

Žiadam o striktné rešpektovanie tohto môjho informovaného nesúhlasu.

MAMKA MAMIČKOVÁ
ULICA ČÍSLO
PSČ MESTO/OBEC
.......................................................................................................................................................

ale ako som povedal , ak si neprecitas minimalne poslednych 150 stran tak mas celkom dobru sancu skoncit pomerne skaredo so svojim odmietanim. myslis RUVZ? v kazdom okrese to prebieha inak. ..nemaju vsade rovnaky pristup.

nadezdah
13. feb 2012

@prevenar Ďakujem moc. Ja som to tu počítala aj v iných témach, len som nevedela že kde som to zachytila o tom prehlásení. Už som študovala aj o bezpečnosti vakcín a aj iné diskusie. Posledný mesiac nerobím nič iné, len sa venujem tomuto, ale je toho fakt strašne moc. Budem si musieť zhrnúť dôvody na papier a aj nejaké tie § zo zákonov, aby som nebola za sprostú. Ešte raz ti ďakujem.

nadezdah
13. feb 2012

@prevenar Ešte sa chcem opýtať, stačí tam vlastne doplniť moje údaje a uviesť len tú vakcínu, ja mám konkrétne na mysly MMR, či mám niečo meniť aj v texte? Myslím tie čl. a ákony, tam tiež treba niečo meniť, či to môžem nechať tak. Ďakujem

prevenar
14. feb 2012

@nadezdah ..ak ti mozem poradit , sustred svoj cas hlavne na oblast prava. ..totizto po stranke medicinskej nemas 1)ziadnu sancu argumentovat v ziadnom konani, nech by to bolo akekolvek konanie. ockovanie, je proste nebezpecne , zbytocne a je lepsie sa mu vyhnut oblukom - to je v podstate vsetko co potrebujes vediet. 2) jednine co je na tvojej strane je pravna stranka celej veci ..ale to musis vediet ako ju pouzit, aby si o svoju vyhodu neprisla. 3) tvoje dovody do stranke medicinskej nebudu nikoho zaujimat.

-urcite si precitaj aspon 200 poslednych stran tejto diskusie ..podla mna to nemoze trvat viac ako 40 minut. najdes tu niekolko navodov ako odmietnut a ziskas prehlad ako to vlastne funguje. na tvojom mieste by som investovat cas presne do tohto.

..................................................................................................................................................................

v podstate tam nemusis nic menit ..len si rozmysli ake vakciny chces odmietnut ..totizto je idealne odmietnut vsetko co chces naraz. (najdes to aj v diskusii .. neodmietaj OCKOVANIE ako take ..ale len PRODUKTY ..to je dolezite)
..................................................................................................................................................................

zaroven ked si precitas to co o odmietani pise @petot alebo nasledne ja ..tak zistis, ze "odmietnutie" mozno nie je najlepsi napad na zaciatok. ..pisem o tom v tom linku co som ti poslal naposledy.
..................................................................................................................................................................

zatial 🙂

filmuska_01
14. feb 2012

ahojte, sledujem vas uz dlhsie, chcem sa spyta na skusenosti s RUVZ v Trnave po odmietnuti vakciny Priorix,aby sme vedeli na co sa pripravit ,kludne aj sukromne napiste.

prevenar
14. feb 2012

@filmuska_01

vsimol som si,ze toto zaujima vela ludi ..ako a co sa deje na RUVZ . pri tom je to uplna strata casu sa tym zaoberat, lebo na tom vlastne vobec nezalezi ..

ako povedal petot ..

1) ak vies, ze ste boli udany ..tak oficialne poziadaj RUVZ o odstranene vsetkych tvojich / vasich osobnych udajov , kedze si im nedala opravnenie ich skladovat.
2) ak ste predvolany, daj si spravit kopiu vsetkych dokumentov ktore su v jednani ..a
a) podaj podnet na "urad na ochranu osobnych udajov"
b) prokuraturu .. "tresne oznamenie na neznameho pachatela" pre podozrenie ze "niekto" nezakonne ziskal a skladoval vase osobne udaje.
3) kup si digitalny diktafon ..cele konanie si nahravaj, mas na to pravo ..vstupis dnu uz so zapnutym diktafonom a upozornis ich ,ze si konanie nahravas.
4) nastuduj si ako spravne odmietnut ockovanie ...
5) zabezpec si pravnika ak na to mas . (ale nie je to nutnost)

toto su veci ktorymi by som sa trapil na tvojom mieste ..pochopitelne je to len rada 🙂 na konci dna si kazdy moze robit co chce, kedy chce a ako chce 🙂

paa

prevenar
14. feb 2012

@manof a dalsi ..rad by som vam dal do pozornosti zaujimavu spravu. nemecka kancelarka A.Merkel priznala ,ze objednala pre vladu a vojsko specialne vakciny BEZ TOXICKYCH latok. ktore sa oznacuju aj ako "soft kill" - pomale zabijanie - ktore su obsiahnute v "obycajnych" vakcinach pre masy ..pre VAS. ked budete znovu rozmyslat nad ockovanim vasho par tyzdnoveho babatka , skuste sa zamysliet nad tymto prispevkom ^^

"Chancellor Angela Merkel, her cabinet members and ministry civil servants as well as those working for other agencies will get Celvapan, produced by US firm Baxter, which does not have the adjuvant or the preservative, according to Der Spiegel."

http://www.thelocal.de/national/20091018-22649....

................................................................................................................................................................
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread51137...
................................................................................................................................................................
http://www.infowars.com/german-chancellor-minis...
.................................................................................................................................................................
orginal v nemcine v das Spiegel
http://www.spiegel.de/wissenschaft/medizin/0,15...
.................................................................................................................................................................

no ..pomalicky sa ukaze skocny vyznam vakcinacie. zaver nech uz kazdy spravy sam . (myslim,ze by si tato sprava zasluzila aj zapracovanie do stranok)

didulka85
14. feb 2012

@prevenar tvoj prispevok som dala na FB. Snad ti to nebude vadit.

prevenar
14. feb 2012

@didulka85 mne vadi malo co .. 😝

didulka85
14. feb 2012

@prevenar fakt? Lebo mne vadi vela veci. 😀

Inak dobry koment mi na to napisal spoluziak:
Sice este babo nemam ani neplanujem, viem vsak aky papier dam lekarom aby neprebehli ziadne ockovania....