Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

algida
28. feb 2012

@jezibosorka no jo, my sme v tom "hlavnom" meste....k niecomu tu ma clovek lepsi pristup,ale ja ti zase zavidim cistejsie ovzdusie....u mna je po megadavkach cecka este jedna rychla zachrana pri ohrozeni chorobou-reflexna terapia chodidiel, mam uzasne vysledky uz sedem rokov, a malinka miluje, ked jej masirujem nozky,uz si to aj sama pyta 🙂 A to sa da nastudovat aj samostudiom,aj ked prax je prax,ale ma to uzasnu vlastnost-aj ked to neovladas dokonale,NIKDY s tym nemozes ublizit....

ariela22
28. feb 2012

@petot @prevenar Može byť kontraindikácia astmu ako rodinna anamneza? ????......... Dá sa odvolať aj na toto:... Kontraindikáciou môže byť aj nestabilný neurologický stav; podľa nášho názoru by sem malo spadať každé dieťa do 2 rokov veku pretože prekonáva prudký a neopakovateľný vývoj nervovej sústavy ........ ? to je podla mna dost dolezite 😉

jerryjanka
28. feb 2012

poslal mi to môj brat že sa s tymto stotožnuje-má 33 rokov

jolinka
28. feb 2012

ahojte chcem sa spytat, maly ma 3 roky a 2 mesiace, pred rokom v januari {ked mal 2 roky} som podpisala
ze odmietam ockovanie MMR vakcinou, dovtedy sme natahovali cas

.plynie premlcacia doba 2 roky... od terminu odmietnutia alebo od terminu ockovania {15. mesiac dietata? }

eaka
28. feb 2012

@jerryjanka "očkovanie nás dokonale chráni"..

tean
28. feb 2012

@jolinka
MMR sa ma ockovat vo veku 15-18 mesiaca veku dietata.
Az po 18. mesiaci je preukazatelne , ze sa neockovalo (a teda sa rodic dopustil priestupku) a preto sa vtedy zacina pocitat 2 rocna premlcacia doba.
Podla mna to teda bude premlcane vo veku 18+24 mesiacov.

miriem
29. feb 2012

Neviete niekto, ci ma bude RUVZ nahanat za neoockovanie aj ked sa prestahujeme do ineho statu EU? My sa pravdepodobne na jesen (maly bude mat 9-10mesiacov) budeme na nejaky cas stahovat do Belgicka, nedalo by sa povinne ockovanie obist prave tym, ze nebudeme na SK? Trvaly pobyt na na SK ale ostane. Z toho co som nasla na nete, aj v Belgicku su nejake povinne ockovania ale vraj sa da uplatnit vyhrada v svedomi (nemam to ale ako overenu informaciu).
Je urcena nejaka horna casova hranica dokedy sa musi zacat s ockovanim hexy? Chcem to vediet kvoli tomu, ze ak nas lekarka nahlasi uz buduci mesiac a predvolaju nas na RUVZ, budeme hned paltiti pokutu, alebo az po uplynuti toho casu urceneho na ockovanie hexou?

jolinka
29. feb 2012

@tean diki za odpoved dufam ze do leta vydrzime a premlci sa to i tak nas cakaju dalsie odmietnutia, najmensieho 7 mes. sa ihla este nedotkla 😉 😉

strociatka
29. feb 2012

ahojte, tak zajtra bude ten velky den, odmietnutie ockovania. Este tak na zaver v panike rozmyslam, kedze sme vcera pochodili s malinkatou lekarov, konkr. ORL, lebo v pusinke tu klenbu nema vyvinutu uplne tak ako by mala a strasne sa tym trapim, lebo doktorka ma vcera poriadne dostrasila, ake vseliake problemy bude mat s papanim a rozpravanim, tak som na nervy 😢 😢 😢 a ze nas caka operacia, lebo ze aj jednu stranu nosteka ma nepriechodnu, tak sa mi chce priam plakat, ale tak ma napadlo, ci na zaklade tohto mozem poziadat o odlozenie ockovania, alebo mi radite ho hned na uvod kompletne odmietnut?

shakti9
29. feb 2012

@jezibosorka :D ahoj, k tej otazke o pripravenosti... ja som donedavna mala podobne pocity a trapili ma podobne otazky... mozno ti prida na lepsom pocite moj pripad a ako to riesim ja - hlavne sa snazim byt sice starostliva, ale nie uzkostliva mama. Proste ten problem budem riesit ked pride. Vsimla som si, ze najviac mojmu dietatu ublizuje moja uzkost - zacalo to s tym, ked som uz viac nemohla kojit, a ako zastanca prirodnych metod a podporovana clankami o uzitocnosti kojenia (co inak samozrejme plne respektujem) a nevyhod nekojenia som uz moje dieta videla, ako trpi vsetkymi civilizacnymi chorobami a pod... uz som s tym nastastie prestala 🙂 ... kedze sme neockovani, ked nahodou dojde na mumps, budeme riesit mumps, ked dojde na kasel, budeme riesit kasel... a hlavne tiez mame ten isty pristup ako si popisala ty k stravovaniu + mam prichystane nejake byliny a aromaterapiu a hlavne dieta potrebuje POHODU 🙂

jezibosorka
29. feb 2012

@algida no ja masirovat viem celkom dobre :D , mam na mojem mamke oskusane, a stacas niektore body, ako specialne, lebo premasirujes cele chodidla ? masirujem , alebo masirovala som maleho po kazdom kupani, teraz sa to uz neda, lebo mi jednoducho utecie 😀 , ako sidlo,,,, 🙂 ...a tak ja som zvyknuta pomoct si sama, aj ked je pravda, ze vo vatsich mestach je viac moznosti vyberu,, ja som zatial PO, ale na velku noc sme uz v HE, takze este viac na vychod 😖 ale co uz,, celkom sa uz aj tesim, aj ked tie dokoncovacky sa tahaju, ale zase svoje mesto mam strasne rada, tak uzivam posledne tyzne doma 😉

shakti9
29. feb 2012

@algida reflexka je bomba, suhlasim, len pozor, nie je tak celkom pravda, ze nemozno ublizit, viem, myslela si asi hlavne male deti, ale napriklad tehotne by nemali v tom case pouzivat reflexku, su tam velmi citlive body, ktore by mohli tehotenstvu ublizit. Inak, mas pravdu, detiska to vacsinou miluju 🙂

jezibosorka
29. feb 2012

@shakti9 no o kojeni viem svoje, tiez sa mi podarilo len 4 mesiace a dalsie dve uz som musela dokrmovat, lebo nestacilo, a presne preto som s tym aj sekla, ako nie s dojcenim,, ale so skusanim a prikladanim, lebo maly uz bol z toho neustaleho vnucovania prsnika, taky vystresovany, ze sa rozplakal, ked ma uvidel, vtedy som si povedala a dost, nebudem trapit maleho a ani seba, a kupila som um a dokrmovala som, hoci mi troska trvalo, kym som sa s tym vyrovnala, lebo som mala troska pocit , ze co som za matku, ze nedokazem dojcit svoje dieta,, ale to uz neriesim, urobila som tak ako som musela, a nemala som na vyber,,, moj nie je tiez ockovany,,, a tak si chcem prichystat neaku zakladnu vybavu,, ja kupujem, obiednavam z bioshopov veila veci, a nechcem riesit na poslednu chvilu, koli dodaniu,, cecko davame do cajiku, mame aj decko, vyvazena strava, maly je v pohode,,,mne sa osvedcilo, mat doma par veci, ako eukaliptovy balzam, ktorym maleho natieram, ked ma sopliky, a podobne vecicky, neznasam potom na poslednu chvilu nahanat lekarne, a kupit nieco, len z nutnosti, hoci to mozno nie je az v takej kvalite, aku by som chcela,,, ak rozumies co tym myslim, jasne, ze akutne stavy sa predvidat nedaju,,, ale zhanam info, aby , ked nieco take pride som neostala zaskocena, a vedela rychlo a spravne reagovat, a s tou pohodou suhlasim 😉

prevenar
29. feb 2012

@strociatka ..hmm ako ich poznam, tak odmietnutie ockovania uznaju snad len v pripade , ak clovek lezi na smrtelnej posteli a este musi mat teplotu vacsiu ako 40C 😅 . ved skus sa porozpravat s lekarkou, ze to chces odlozit koli operacii a uvidis. ked ti to odlozi, tak to budes proste riesit neskor. ak nie tak len nesuhlas s ockovanim ktore ta caka. povedz lekarke nech zapise do karty . "ockovanie sa nevykonalo , diagnoza Z28.2" a to je vsetko. nic nepodpisuj. ak si vymysli nejaku svoju formulku, to uz nie je tvoj problem. nepodpisovat.

prevenar
29. feb 2012

@miriem bohuzial nesusim. skus sa spytat manofa / petota . drzim palce 🙂

shakti9
29. feb 2012

@jezibosorka no, nie si moje dvojca? 🙂 k reflexke: chodidlo od paticky k prstikom, zhora nart od prstikov k clenkom, kruzky okolo clenkov. Vsetko robis palcami, mozes behom dna kedykolvek, pocas hry, aj cez pancusky.

verinka100
29. feb 2012

@strociatka potom nam napis, ako si u lekarky pochodila

strociatka
29. feb 2012

@verinka100
@prevenar napisem vam zajtra asi hned ako sa vratime, to budem este prekypovat emociami, ale uz si pre kazdy pripad tlacim vlastne prehlasenie, co som tu nasla, velka vdaka, ze to tu niekto napisal 😉

strociatka
29. feb 2012

aj ta diagnoza Z28.2 moze byt, mne by celkom vyhovovala aj Z28.1 z nabozenskych dovodov, ale to pred nou asi neobhajim, ale skusit mozem nie?

luba41
29. feb 2012

http://najmama.aktuality.sk/poradna-otazka/2290... zase jedna plnohodnotná odpoveď 😒

prevenar
29. feb 2012

@strociatka z.28.1 nemas sancu obhajit .. na slovensku beznadejne (podla mna)

prevenar
29. feb 2012

@luba41 mna zaujala hned prva veta "Najnebezpečnejšia vakcína pre novorodenca bola vakcína proti tuberkulóze, " najnebezpecnejsia ? huh ? ako to ? ..ved vakciny su predsa vsetky uplne bezpecne a nie je problem ich podat aj 4dnovemu babatku. ..zaroven co to znamena "najnebezpecnejsia" ? znamena to ,ze ostatne vakciny su menej NEBEZPECNE? 🙂 ..ok, tak ked bola taka nebezpecna (zrazu, po zruseni) tak kde bola pani lekarka vtedy ? nepamatam si jej meno, ze by nejak bila do uradov, vystupovala v telke a bojovala proti nebezpecnej (ona ju tak nazyva) vakcine . ci , kludne ju pichala 4dnovym detickam ? gratulujem .

mne sa aj tak najviac paci ked je nieco s nejakym lekarom, vzdy na zaciatku vymenuju nekonecny rad skol, skoleni , atestacii a uspechov, aby sme pochopili malost vlastneho nazoru..a vysledok ? ked je niekto tupy ako opak noza , nepomozu mu ani vsetky skoly sveta. smutne.

strociatka
29. feb 2012

@prevenar presne toto by aj mna zaujimalo, co to znamena "najnebezpecnejsia"?

algida
29. feb 2012

@jezibosorka no ked malicka za mnou pride ze mami masiruj nozicky,tak jej ich len cele pomasirujem,ale ked mala teplotu a nieco na nu liezlo,tak konkretne body-jednotlive organy (v ramci imun.systemu mandle,slezinu,lymf.uzliny +vyluc.system atd.),ako byvalej sestricke mi tieto znalozti aspon v niecom pomahaju...
Inak ved skus napr.pri citani knizky,ked mas malinkeho v pokoji sediaceho,chytit mu len tak mimovolne chodidlo a pomasirovat,mozno sa mu to bude pacit,mne mala tiez mykala nozkou,steklilo ju to....zapacilo sa jej to az neskor...
Mas pravdu,bio obchody ponukaju hodne dobrych pripravkov,ja tiez obcas zvyknem niektore vyskusat a potom podla uzitocnosti zaradit do domacej lekarnicky

algida
29. feb 2012

@shakti9 mas pravdu,reflexka ma urcite zasady a obmedzenia pri niektorych ochoreniach a stavoch,ako je aj tehotenstvo,ale ak sa toto dodrzi,je proste bezpecna,ziadne vedlajsie ucinky,ziadna chemia,iba stimulacia vlastnych organov,a ziadny zisk pre farmafirmy 😎 Ked niekomu ukazem,ako si moze pred spanim pri pozerani telky uvolnit upchaty nos a nemusi pouzit ziaden spray alebo kvapky do nosa a nicit si sliznicu,je to super,a navyse to moze robit kedykolvek,kdekolvek a zadarmo... 🙂

strociatka
29. feb 2012

@algida fiha, tak toto by ma zaujimalo, kde sa to da naucit? ja neskutocne trpim na dutiny a upchaty nos

prevenar
29. feb 2012

ludkovia 🙂 odpoved , kolko ludi oficialne odmietlo ockovanie za poslednych 10 rokov , rozpisane po rokoch. takze za toto platime miliony ktore si stat zoberie z VASHO platu.

http://www.slobodavockovani.sk/news/uvz-sr-nevi...

didulka85
29. feb 2012

@prevenar a toto co je?
Údaje o celkovom počte odmietnutí povinného očkovania v SR sa v súčasnosti spracovávajú. Požadovanými údajmi podľa jednotlivých rokov Úrad verejného zdravotníctva SR nedisponuje.

Si srandu robia?

Treba mysliet na to, ze je este kopec rodicov co ich lekari nenabonzuju ako sme napriklad my. 😉

fialllka
29. feb 2012

ahojte

mohli by ste mi prosim vas poslat, v ktorej vyhlaske je pisane, ze lekar nesmie nahlasit vas na RUVZ, vase osobne udaje ale ma hlasit len pocet ockovanych a neockovanych deti za mesiac ... dakujem, potrebujem to precitat a poslat svojej lekarke, lebo ta ostala vcera prekvapena, ked som jej to oznamila 😉