Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
1. mar 2012

@strociatka to , ze sa na najvyssie miesta dostanu hlavne ludia co maju maslo na hlave a ide im hlavne o to , aby zabezpecili seba, svoje rodiny a strany ..tak to je snad jasne uplne kazdemu. cize teoreticky si to ani nemusime vsimat, lebo toto plati o uplne kazdej strane .

dolezite je co robi strana nad ramec tohto faktu . 😖 viac krat som uz pisal, ze nebudem volit ziadnu stranu ktora podporila euroval - lebo to nie je obycajna zlodejina , ale zlodejina na stvrtu a v dlhodobom horizonte cesta do pracovnych taborov, alebo modelu sveta ala cina. takze nejak takto to vidim.

poussin
1. mar 2012

@petot @prevenar @manof

mam na vas otazku. Bola som na RUVZ a tam mi dporucili dat IFANRIX POLIO namiesto HExy... My sme chceli Hexu posunut. Ake mate referencie na tuto 4valentnu vakcinu. Malu chcem dat zaockovat aspon proti tetanu...

Dik vopred vsetkym za radu.

strociatka
1. mar 2012

@prevenar potom ostava jedine SaS

strociatka
1. mar 2012

@tin007 vidis, skvely napad 😉 mozno prideme a len poziadame o vydanie dokumentacie inemu lekarovi 😉 takto by sa to tiez dalo natahovat nie? kto vie, co urobi zatial s tym nasim prelozenim ockovania, vy ste na tom zatial ako?

fialllka
1. mar 2012

@petot ďakujem 😉

prevenar
1. mar 2012

@poussin ahojky

-kazda vakcina v ktorej je "polio" je najlepsim a jedinym zdrojom na slovensku ako na polio realne ochoriet. polio sa nevyskytlo na slovensku asi 50-60 rokov. v "semenisku" polia - v indii (1,2 miliardy ludi + miestami uplne nulove zivotne podmienky/hygiena) bolo za rok 2011 - 10 pripadov (za rok 2010 - cca 100 pripadov) ((ak si dobre spominam)) takze tym som to asi vysvetlil 🙂
-ak chces tetanus (na slovensku za poslednych 10 rokov 3 pripady ! ) tak najdostupnejsia je tetanus / zaskrt (ci cierny kasel ? neviem uz ) monovakcina sice existuje , ale ako som pocul je extremne narocne sa k nej dopracovat.

prevenar
1. mar 2012

@poussin este by som ti dal do pozornosti na uvazovanie . v kratkosti ide o to,ze nemecka vlada si dala vyrobit specialne vakciny pre seba a vojsko, bez toxickych adjuvantov. cize ostava otazka preco im nie su dobre vakciny ktore su dobre pre nase 4 dnove a mesacne babatka. sranda, ze toho neboli plne spravy a noviny.

- http://www.thelocal.de/national/20091018-22649....
- http://www.abovetopsecret.com/forum/thread51137...
- http://www.infowars.com/german-chancellor-minis...
-orginal v nemcine v das Spiegel
http://www.spiegel.de/wissenschaft/medizin/0,15...

erikasadek
1. mar 2012

@poussin ak ta potesi moje deti bolo ockovane touto vakcinou je uplne bezna bud pentavac alebo infarix 😉 urcite je lepsia ako hexa.. 😉

prevenar
1. mar 2012

@erikasadek jo, cim menej vakcin tym lepsie ..a uplne najlepsie je uplne ziadna 😀

erikasadek
1. mar 2012

@prevenar menej ano ziadna zase nesuhlaism ale to je moja vec zakladne ckovanie DTP ma moj mladsi syn a ine nema vdaka bohu ze tu nie je povinne jedine dtp a to je jedine co som aj ochotna dat...

ale zase polio no ziadna sranda ja viem ze vdaka ockovaniu skoro vymizlo ale v niektorych krajinach je t=rychly narast stacili zaplavy v indi a afganistane v urcitych castiach a hned rychly narast......

inak spominate vakciny bez chemickych adjuvantov oni existju su na baze ;; presne teraz neviem lekarsky nazov na baze zralocich.... casti , ale v niektorych krajinach zakazane zatial preco nikde nepisu.. 😠

vsetkych vas zdravym... 🙂

manof
1. mar 2012

@strociatka to závisí od Teba, či sa chceš odvolať. Ak áno, ide to na ÚVZ SR.

nae
1. mar 2012

@prevenar ad 1) v poriadku, ale chodi sem aj obecenstvo a prispievatelia z CR, ja sama sa zaujimam o moznosti/nemoznosti na slovenskej aj ceskej strane
ad 2) s tym by si u lekarov asi nepochodil, aj ked principialne rozpitvane na kost to moze byt povazovane za pravdu 😉

manof
1. mar 2012

@strociatka
Keď sa bojíš sama, tak choď k lekárke s chlapom. Najlepšie, keď bude mať poriadny nožík resp. dýku (prípadne revolver) za pásom. 🙂

strociatka
1. mar 2012

@manof zvladla som to sama 😀 😀 😀

strociatka
1. mar 2012

@manof zatial nam vyhovela o odlozeni ockovania o dva mesiace, ale to uz budeme ziadat uplne neockovanie oboch nasich deti, takze mam dva mesiace na pripravu, co je skutocne dost casu a hooodne som citala tvoju stranku a postupy co a ako, takze sa mi zatial najviac pozdava to samoudanie, lebo s lekarkou mame zatial dobry vztah a skoda by ho bolo pokazit

prevenar
1. mar 2012

@nae co sa tyka riesenia tohto problemu v cechach skutocne by som sa orientoval radsej na nejaku cesku stranku. totizto par cechov sem obcas fakt zabludi ..ale rozhodne nikto manofovho a petotovho rangu. ..ale to je uz samozrejme na tebe.

prevenar
1. mar 2012

@erikasadek

-cisla ktore spominam su oficialne cisla svetovej zdravotnickej organizacie. cely vtip je v tom, ze ockovanie polio je skor zodpovedne za sirenie polia nez na opak. z tych cisel vyplyva ,ze polio de fakto neexistuje. CHRIPKA zabije rocne desattisice ludi.

-vidis. problem si pomenovala uplne presne aj sama . "stacili zaplavy v indi a afganistane" - cize ZAPLAVY = zla hygiena / ne pitna voda . cize mozno nie je riesenie zaockovat miliony ludi latkou ktora ma stovky vedlajsich ucinkov ne predvidatelneho charakteru ..od alergii , znizene plodnosti , imunity ..az po sirenie samotnej choroby a smrt za miliony dolarov/eur. (co ukradnu zo statneho rozpoctu danej krajiny a nekonecne ju zadlzia na vecne casi - a kedze nemaju peniaze tak ich okradnu o vsetko nerastne bohatstvo a zabezpecia im biedny zivot az do smrti)
-cize riesenie je uplne niekde inde a to kupit za par halierov tony prasku na dezinfekciu vody, jednoduche filtracne stanice a jednoduchu osvetu o tom ako sa choroby vlastne siria a par lacnych antibiotik a vitaminov. lenze na tomto by NIKTO NEZAROBIL ! a zaroven by ti ludia ostali ZDRAVI A NEZADLZENI ! co by bola uplna pohroma pre farma firmy .. presne o toto ide . aj v indii aj u nas aj uplne vsade . kto sa samozrejme tuzi na tomto zucastnovat cez seba a svoje vlastne dietatko, bude privitany s otvorenou narucou 🙂

prevenar
1. mar 2012

@manof to je dobry napad 😀 len problem je v tom ,ze je zakazane nosit osobnu zbran viditelne ..neviem ci sa jedna o porusenie zakona , alebo priestupok. v kazdom pripade ak by lekarka zavolala na policiu ,ze videla u teba strelnu zbran , tak by to mohlo znamenat iste problemy . ..ale zas neviem ako vazne by to brali lol hehe. 😀 ..lepsie by bolo vyprovokovat lekarku k fyzickemu utoku (idealne nozom, alebo aspon perom lol ) a potom sa uz branit v medziach zakona o "nutnej obrane" LOL 😀

..alebo sa len dohodnut na formulke "ockovanie sa nevykonalo diagnoza z28.2 " 😀 😀 😀

jezibosorka
1. mar 2012

@poussin my nemame nic ockovane, a tetanu som sa bala tiez, ale uz sa nebojim, 😉 mono tetanovka nie je, je len v kombinacii s ciernym kaslom, alebo zaskrtom, a citala som, ze su po nej dost zle reakcie,,, my sme za chvilu na dedine, napriek tomu ockovat nedam, ani tetanus.....

manof
1. mar 2012

@poussin ak chceš očkovať iba proti tetanu, tak to je blbosť. Ak iba proti tetanu a záškrtu, tak je ešte lepší Infanrix (bez prívlastkov). Ale ten je aj proti čiernemu kašľu, čo je úplne od veci vakcína. Žiaľ, samostatná vakcína proti záškrtu na Slovensku registrovaná nie je a záškrt+tetanus len pre deti od 10 rokov vyššie a len ako preočkovanie. Každopádne, Infanrix Polio obsahuje kopec svinstiev, ale zase menej než Infanrix Hexa. Takže by som to zhrnul tak, že to nie je dobrá voľba, ale je to lepšia voľba než Hexa.

manof
1. mar 2012

@prevenar však to môže byť atrapa z hračkárstva, ale nejaká verná. 🙂 Išlo mi len o odstrašujúci efekt (budenie rešpektu), nie o ostrú streľbu. 🙂

prevenar
1. mar 2012

@manof aha ! 😀 😀 😀

zaockujte_aj_slnko
1. mar 2012

@strociatka
samoudanie? TO JE BLBOOOOOST.........nerob to......
obides lekarku, teda nemozes pouzit ten argument o nezakonnosti sirenia tvojich osobnych informacii!!!!!!!!

RUVZ od samoudania zacne okamzite konanie a do 30-45 dni schytas pokutu......

a ako chces forumulovat to odmietnutie?..... ja som to formuloval jedine na konkretne ockovacie latky, NIE NA ODMIETNUTIE OCKOVANIA VO VSEOBECNOSTI.... ale ocakavam ze RUVZ si VYMYSLI argument ktory aj toto cele poprie ze ja branim dietatu tymto ockovanie a podobne nezmysly..... a pokutu ajtak schytam, sice padne potom z mojej strany par velmi dovodnych trestnych oznameni ale ajtak budu zbytocne...... lebo sa ulozia...
takze takto si to predstavujem ja....

manof
1. mar 2012

Ďalšia petícia proti ACTA (rozumej: za záchranu slobodného internetu):
http://www.avaaz.org/en/acta_time_to_win_eu//?c...

strociatka
1. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko v konecnom dosledku aj tak dopadnem rovnako nie?

strociatka
1. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ale dam si poradit a naozaj si pripravujem vlastne prehlasenie, kde radsej vymenujem vsetky vakciny a na obe deti, tak potom uvidim, ze ako budeme pokracovat s lekarkou a ci to narusi nas vztah, ak by malo, tak radsej najdeme inu

jezibosorka
1. mar 2012

http://a.blip.tv/scripts/flash/stratos.swf#file... super prednaska, ti co su v skupine aj na FB uz asi videli 😉

ideal
1. mar 2012

@jezibosorka
výborné video, ďakujem.

margotka7
2. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko @prevenar @petot @manof ako to vlastne je? treba priniest vlastne oznamenie alebo nie? niekde pisete ano, aj prikladate vzor, inokedy zase nie. ja som oznamila ustne, nic som nepodpisala, len som jej povedala, ze jej donesiem vlastne. mam ci nemam priniest? 😨

zaockujte_aj_slnko
2. mar 2012

@strociatka
podla mna vztah s doktorkou okamzite ako odmietnes ockovanie mas naruseny..........ony su vymlete ze ockovat treba a treba a treba kazde dieta a akonahle to odmietnes (z akehokolvek dovodu) okrem toho ze su tam NOU uznane nejake kontraindikacie, tak pozera na teba ako na SEKTARKU, jehovistku, alebo minimalne POMYLENU...........DUSEVNE ZMATENU.......... dusevne choru a podobne 🙂

takze ci ty ju obides alebo nie, ajtak budes u nej na hlavu padnuta......