Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
8. mar 2012

@didulka85 no, neviem 😀 ..heh, hlavne ak by si to chcela pouzit ako darcek znamym , velmi rychlo by ste ostali opusteny 😉 ..to ti viem temer garantovat. 😝

heimdalls
8. mar 2012

@prevenar - v slobodnej vôli očkovania sme nepochybne za jedno, má to byť demokratické, nie nanútené...
takže ešte k tetanus - "tetanus mozes dostat temer vsade . na dedinach , kde su zvierata, kone, konsky trus atd .. ten tetanus asi bude tym padom asi riadne rozsirene ochorenie" - bol by som ti nesmierne vďačný, keby si uviedol roky nie 2000 - 2009, ale roky, kedy sa proti tetanu neočkovalo, neuvádzaj tu roky 95-100% zaočkovanosti populácie.

"ked moje dieta ochorie lekar a nemocnica je UPLNE TO POSLEDNE MIESTO kam sa vyberiem . ..lenze moje dieta nezvykne byt chore" - si si týmto svojim tvrdením istý?......čo pruh, slepé črevo, úraz, aby sa raz nestalo (z hĺbky srdca ti to neželám) že tú nemocnicu budeš potrebovať

"samozrejme , kazdy moze bezat kam chce a ku komu chce ..a tymto skladam panovi Dlouholudkemu taktiez moju najhlbsiu uctu. nebyt jeho a jemu podobnych ..tak .. vlastne neviem co by bolo" - Dlouholudský je 4 desaťročia LEKÁROM a tých 40 rokov pracuje s deťmi a snaží sa im pomáhať, nemusíme s ním súhlasiť čo sa do očkovania týka, myslím si však, že dehonestácia jeho osoby tu nie je na mieste.

prevenar
8. mar 2012

@heimdalls

-ockovanie nezabranuje nakazeniu ^^ mas 2 kolonky 1) nakazenie 2) umrtnost .. nakazis sa VZDY bez ohladu na ockovaci status. ockovanie by ta malo chranit len pred tym umrtim, respektive nebezpecnym priebehom.

+dalsi moment cas ked sa "neockovalo" bola druha svetova vojna + cas po druhej svetovej vojne ..musis uznat ,ze zivotne podmienky z tohto obdobia sa daju len s velkymi tazkostami porovnavat s tymi dnesnymi (2012) . a jablka by predsa nikto nechcel porovnat s hruskami, ze .

-som si tym isty + nemyslim,ze sme sa bavili o pruhu a operaciach 😕 ..ale o ockovani a osypkach. samozrejme s pruhom pojdem do nemocnice ^^ 😕 s osypkami urcite nie ! takze ..

-pozri , mozne sa dohodnut ,ze ty a pan Dlouholudky si MYSLITE ,ze 40 rokov pomahal detom. ja a zrejme par dalsich ludi o tom nemusia byt uplne presvedceny ..cize si to nemyslia. medzi tym co si clovek mysli a SKUTOCNOSTOU moze byt casto (a casto aj je) priepastny rozdiel . tak sa dohodnime ,ze SKUTOCNOST momentalne nedokazeme urcit ..ani ty ani ja ..a nech si teda kazdy MYSLI co uzna za vhodne 🙂

-v slobode v ockovani sme sa zhodli uplne lahko 😀

nae
8. mar 2012

@katarina82 Prevenar nie je zahrnuty v Ceskej republike do povinneho ockovania, takze ockovat ho naozaj netreba. Co sa tyka prihlasiek do skolky, pisala som par stran dozadu - ci je dieta zaockovane, alebo nie, sa na prihlaske do skolky bohuzial momentalne uvadza plus vyjadrenie lekara k celkovemu zdravotnemu stavu.

nae
8. mar 2012

@prevenar @heimdalls Len mala poznamka - poznam osobne jedneho pana profesora, obrovska kapacita v oblasti onkologie, jedna z najvacsich v CR. Uzasny clovek s ludskym pristupom oddany svojej praci na 200%, pomohol uzdravit sa x pacientom (nielen fyzicky, ale aj dusevne). Jednoducho osobnost s velkym O. Ale aj on je presvedceny o tom, ze ockovanie proti HPV je uzasny vynalez, ktory urcite da aplikovat aj svojej vnucke. Takze - nehodnotme uroven vsetkych lekarov pausalne len podla toho, co si myslia o tom ci ktorom ockovani - ale radsej z tej stranky, do akej miery su tolerantni voci ludom s opacnym nazorom a ich schopnost diskusie (teraz mam na mysli konkretne pristup pediatrov v ambulanciach s rodicmi, ktori nejake ockovanie priamo odmietaju z roznych dovodov).

prevenar
8. mar 2012

@nae ale iste 🙂 ja som vlastne ziadneho lekara hodnotit ani nechcel lol nechal som sa strnut diskusiou 😀

zaockujte_aj_slnko
8. mar 2012

@heimdalls
ked je niekto 40 rokov lekar tak je akoze odbornikom?... z vyjadreni Dluholuckeho je mi na smiech cez slzy........smial by som sa z tych jeho kydov keby sa to bohuzial netykalo osobne mojho dietata a neotravovalo tymi jeho kydmi a skutkami aj mna............. takze ak si myslis ze Dluholucky je akysi "poloboh" tak ti mozem napisat ze najskor je taky babrak, ze NIC INE nedokazal 40 rokov robit, len lekara......

zaockujte_aj_slnko
8. mar 2012

@nae
tento tvoj pan profesor je najskor uz tak chorobne postihnuty tymi "uzasnostami" chemie, ze ani nerozlisi co je a nie je dobre...........rakovina je invazivna choroba, a ci tam tou "zazracnou" liecbou zabije milion inych buniek okrem tych bujnejucich je kazdemu z duse jedno........... ale zabijat bunky a sposobit ochorenie tam kde tie bunky mohli zit a dieta mohlo byt neockovanim zdrave a stastne to je celkom o niecom inom......

zaockujte_aj_slnko
8. mar 2012

@prevenar
hej hej ja som uplne padnuty na hlavu, len dluholucky a ini su kapacity svojho oboru...ale je tu aj moznost zeby to bolo cele inak 😀

prevenar
8. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko 😀 ..mas vyhodu, ze aspon vies co ti je ..ja to napriklad vobec netusim co je mne 😀

elannor
8. mar 2012

nech je vam obom @prevenar @zaockujte_aj_slnko cokolvek, mate moj obdiv 🙂 dovody si necham pre seba 😎

zaockujte_aj_slnko
8. mar 2012

@prevenar
nemam vyhodu ze viem ako som padnuty na hlavku, lebo tym padom mam ukryte vsetky ine moznosti co mi skutocne je 😀 .... napr. mam paranoidnu poruchu osobnosti? 😀

http://akomaestenepoznate.blog.cz/0911/paranoid...
"Nemocnici poslala viacero listov s rôznymi sťažnosťami, sťažuje sa aj na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou." 😀

petot
9. mar 2012

@heimdalls Ak Ťa zaujímajú štatistiky, pozri sa sem: http://childhealthsafety.wordpress.com/graphs/
Slovenské nájdeš tu, ale sú takmer nepoužiteľné, lebo u nás sa tak nepodstatné veci, ako úmrtnosť na ochorenia, až do 60. rokov systematicky nesledovala (hlavne že sa plošne očkovalo). http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

zajaciq
9. mar 2012

prosim vas, pomozte mi. @manof @zaockujte_aj_slnko @prevenar .. dalsi 🙂

v tom popularnom clanku na portali diva, farmaceutka na konci clanku spomina mongoloidnost ako dalsi mozny vedlajsi ucinok posobenia cudzorodej bielkoviny z vakciny. nestudovala som medicinu, ale mongoloidnost je priznak, nie choroba, tou je Downov syndrom (teda ani syndrom nie je choroba,ale..) .. o co ide: kedze DS nastava uz pri deleni buniek a ide o nadpocetny chromozom c. 21 (a teda tuto chorobu nic ine sposobit nemoze len poskodeny kartotyp) , ako je mozne, ze mongoloidnost je vedlajsi ucinok vakciny ? Jeden pro-ockovanec mi to teraz vyhodil na FB na oci a ja patram po osamotenom symptome "mongoloidnost" , ze ci moze figurovat aj v inych chorobach nez DS. to, ze je patognomicky pre DS to jo.. ale pre mna mongoloidnost nerovna sa DS.
dufam,ze som sa jasne vyjadrila a ze chapete rozdiel medzi priznakmi (symptomami) a chorobami (DS).
ak mongoloidnost nie je priznak ale synonymum choroby, tak mi argumenty dochadzaju. 😅 ak je to ale len priznak, popisujuci chorobu (ako sople :D), tak by mohol byt pritomny aj za inych okolnosti a teda pri inom syndrome ci chorobe

prevenar
9. mar 2012

@zajaciq sorry 😀 toto je moc na mna ..presiahlo to moje psychologicke moznosti 🙂 ..zaroven sa mi to nezda ani nic podstatne, z hladiska ockovania/neockovania . proste vakcina je toxicka, patogenna latka s velmi pofidernym ochrannym ucinkom a neodhadnutelnymi neziaducimi ucinkami ...na tomto ziadne hry so slovickami nic nezmenia. kto si mysli opak , tak good luck ..

prevenar
9. mar 2012

@elannor ..ja len dufam,ze v mojom pripade je to moja krasa 😀 😝

shakti9
9. mar 2012

@heimdalls a smiem sa spytat, akym sposobom ste malu ockovali proti tetanu a v akom veku?inak, dakujem za nazor, mam pocit, ze konecne sa debata posuva aj niekam inam, chvilu to nie je len o osocovani lekarov a nadavani na "system" ...

heimdalls
9. mar 2012

@shakti9 - zdravím Vás, použijem zdroj zo www.sprievodcaockovanim.sk :

"Tetanus spôsobuje bolestivé napnutie svalstva, zvyčajne na celom tele. Dôsledkom býva stuhnutie žuvacích svalov, pacienti nemôžu otvoriť ústa a nemôžu ani prehĺtať. Ochorenie neprežije takmer polovica chorých. Preočkovať by sme sa mali dať každých 15 rokov. Inak sa môže stať, že očkovanie nebude účinné.

Prvý rok života sú to 3 dávky: v 3., 5. a 11 ( 12 ). mesiaci života, očkovacia látka je svojimi 3 zložkami obsiahnutá v šesťzložkovej (hexavalentnej) vakcíne. Neskôr sa očkuje ešte raz v 6. roku života, to už sa podávajú 3 zložky samostatne v jednej vakcíne spolu s očkovacou látkou proti detskej obrne (štyri zložky). Takéto neskoršie podanie u očkovaného dieťaťa sa nazýva preočkovanie."

Nechcem sa shakti9 samotného Dlouholudského akýmkoľvek spôsobom zastávať, v mnohom s jeho tvrdeniami o očkovaní nesúhlasím, ALE.......je to človek, ktorý svoju celoživotnú prax zasvetil práci na detskom oddelení a zachránil prostrednítvom svojich lekárov určite mnoho detských životov. Nemyslím si, že je na mieste akokoľvek ho dehonestovať, atakovať a spochybňovať jeho lekársku prax, len pre to, že s ním v oblasti očkovania nesúhlasíme, tobôž nie ho obviňovať bez relevantných dôkazou z "kolaborácii" s pfizerom.
Maximálne súhlasím a to zdôrazňujem s prevenarom, očkovanie má byť dobrovoľné, demokracia je totiž predovšetkým o tomto, hlavne keď ide o to najcennejšie.

didulka85
9. mar 2012

@heimdalls cital si od Virapena Neziaduci ucinok smrt?
"tobôž nie ho obviňovať bez relevantných dôkazou z "kolaborácii" s pfizerom." Ty si riadny srandista...
Kedze som sa prisvadbila do takej rodiny do akej som sa prisvadbila, tak sa tomu tvojmu vyjadreniu len nahlas smejem.

manof
9. mar 2012

@zajaciq
No veď: očkovanie môže doriadiť genetiku očkovanej osoby, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-nara...

manof
9. mar 2012

@heimdalls
Relevantným dôkazom kolaborácie Dluholuckého s Pfizerom je jeho vlastné vyjadrenie, napr. tu:
http://ekonomika.sme.sk/c/5719975/minister-uhli...

* * *

Členom pracovnej skupiny pre imunizáciu Úradu verejného zdravotníctva, ktorá radí pri kategorizácii bol aj Svetozár Dluholucký.

Ten poskytoval firme Pfizer platené vzdelávacie a poradenské služby na stránke sprievodcaockovanim.sk. Informoval o tom Gabriel Šípoš.

Potvrdil to aj Dluholucký: „Dostal som 200 eur mesačne, že som robil poradňu.“

manof
9. mar 2012

Zajtra budú voľby, priatelia, od 7:00 do 22:00.

Možno Vám v neľahkom rozhodovaní pomôže tento predvolebný prehľad postojov politických strán resp. kandidátov na poslancov k (ne)povinnému očkovaniu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyhodnoteni...

prevenar
9. mar 2012

uz som o volbach nechcel, ale proste mi to neda 😀 tieto volby su mega dolezite a viac krat som uz naznacil, ze mozno aj posledne,, alebo predposledne. bankarske megakorporacie ovladli uz takmer kazdu uroven nasho statu (to sa tyka celej EU) .de facto cez nekonecne dlhy vlastnia aj nase zivoty. zatial sa to mozno nezda , ale ked pritiahnu slucku este viac tak si to uz vsimne kazdy. zial , to bude uz znacne neskoro. ☹

vo vlastnom zaujeme dajte stop "globalizacii" "eurovalom" "spolocnej fiskalnej politike" a pod.. vsetko su to nastroje na naje totalne ozobracenie a prichod "cinskeho" modelu "demokracie" preto NEVOLTE STRANY ktore podporili "euroval"

tito ludia
a) uz nepracuju pre slovensko, ale pre sukromne firmy (banky) , alebo
b) absolutne nerozumeju za co vlastne hlasuju ..

oba pripady su pre nasu (a kazdu) krajinu ..cize aj obcanov v nej smrtelnym nebezpecenstvom !

tak, zelam vam stastnu ruku ! budeme to vsetci moc potrebovat. ☹

didulka85
9. mar 2012

@manof a co zahranicne kongresy kam chodil s manzelkou?! Na to si uz nespomina? 😀

didulka85
9. mar 2012

@prevenar nechcem byt pesimista, ale uz si nepomozeme. Kocky su hodene...

prevenar
9. mar 2012

@didulka85 ..to je celkom mozne ☹ ..ale aj par malych stran dokazalo vyvinut celkom slusny odpor 🙂 ..takze je to iste riesenie kym dojde na uplne zrutenie systemu, vykradanie, podpalovanie , socialne nepokoje a zmenu rezimu (zrejme k horsiemu) treba take strany udrzat v parlamente (kym nejaky je) aby virili vodu ..do doby, kym sa nepreberie viac ludi ☹ ..nic lepsie mi momentalne zial nenapada.

zajaciq
9. mar 2012

@manof dakujem precitala som si clanok, som uplne zhrozena, niezeby som doteraz nebola, ale toto uz presahuje akekolvek medze mojej tolerancie. toto si mal povedat tomu milemu lumenackemu moderatorovi, ze ci by sa mu pacilo, keby mu vakcinou zmenili jeho vlastny genotyp a keby nechapal, tak okatejsie, populistickejsie, tak ako to robi Dluholucky: ze by mu to ovplyvnilo farbu oci (fenotyp) 😀 😎 🙄
ale o mongoloidnosti sa tam nepise, je to vyskum zamerany na autizmus . hm
neni to nikto doktor , ze by mi moje domnienky o symptome mongoloidnosti potvrdil ,pripadne vyvratil? 😕

denduska
9. mar 2012

@zajaciq ja v tom až taký rozhľad nemám, ja som v tom že - napr. DS má v prejavoch okrem iného tzv. mongoloidné črty - lenže to sú tie šikmé oči, priečna ryha na dlani atď - a to som ešte fakt nepočula, že niekto po očkovaní nadobudol inú vizáž 😅 ...neviem či tam nemalo byť namiesto toho "mentálna retardácia" ono si to ľudia zamieňajú, keďže DS s ňou býva spojený, asi to má v tom článku na svedomí nejaký blbý preklad odniekiaľ.

zajaciq
9. mar 2012

@denduska vsak to pisala farmaceutka http://diva.aktuality.sk/clanok/33077/ockovacie...
a ta mongoloidnost je pripisovana ako neziaduci ucinok priamo suvisiaci s ockovacou latkou ( nie s pridavnymi pomocnymi latkami). tela umelopotratenych embryi to je pridavna latka ci ockovacia latka? 😅

denduska
9. mar 2012

@zajaciq možno - teda takmer určite - čerpala zo zahraničných zdrojov, tak pri preklade sa možno votrel nejaký škriatok..a farmaceuti neviem, či majú až také detailné poznatky čo je mongoloidnosť atď. Na tých embryách, teda na tkanivách z nich sa pestujú vírusy, ktoré sú potom vo vakcíne.