Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vefi89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reni93
13. jún 2012

Ahojte. som matka 4 mesacneho dievcatka a rozhodla som sa nepokracovat v ockovani. buduci tyzden nas caka druhe preockovanie hexa +prevenar, som ale pripravena a definitivne rozhodnuta nezaockovat. vedie ma k tomu nielen pocit ale aj skusenosti s medicinou ako takou, skusenosti napriklad s tym, ze mojmu dietatu na poradni pediatricka predpisala na sopliky 4 lieky: preventivnw nurofen, na mozny opuch fenistil, na mozny kasel tussin a na soplik nasivin. trojmesacnemu babatku keby som naordinovala taku kuru a pokracovala takymto sposobom dalej, neviem kam sa dopracujeme. sopliku sme sa zbavili bez akejkolvek chemie za 5 dni odsavanim! tento pristup v zdravotnictve absolutne odsudzujem.chapem ze napr.mozne alergie vznikle z ockovania, podporuju pharmabiznis, moje dieta tohto sucastou nedopustim aby bolo. viem, ze to budem mat tazsie ako matky, ktore to neriesia, mam ale doma neskutocne pohodove, spokojne, stastne a zdrave dieta a ako matka mam povinnost snazit sa, aby takym aj ostalo. vsetkym prajem, nech sa vam dari.

mikymiky
13. jún 2012

@ariela22 No vidis, stacilo par dni a mala je z toho vonku. Hlavne nestresovat. To ti inac hovori ta prava 😉
Kasel uz je iba sposob, ako dostat z tela von hlieny s choroboplodnymi zarodkami, za chvilu bude ako rybicka.

No ved jasne, ze keby bola zaockovana, tak neochorie. Ved ockovanie, ako hovori isty doktor socialnej prace (ci coho to) tak skvele nastartuje imunitu, nie? Ta je potom taka nezastavitelna, ze dost casto porazi aj vlastneho majitela. Bohuzial pre neho.
Co dodat. Ja som velmi emocionalny clovek a toto keby mi povedala moja pediatricka, tak sa neovladnem. A tema ockovania vo mne v poslednej dobe spusta doslova agresiu. Pretoze podla ich logiky, ked dieta zaockovane proti pneumokokom dostane zapal stredneho ucha tesne po ockovani (skusenosti minimalne troch ludi z mojho okolia), tak to bolo skratka preto, ze sa ockuje iba proti trinastim kmenom a toto bol urcite nejaky strnasty, ci patnasty, ale ked ochorie dieta, ktore nebolo proti pneumokokom zaockovane, tak by ho tych trinast kmenov na beton ochranilo a za jeho chorobu mozu vlastne nezodpovedni rodicia.
Ale naco si kazit taky krasny den. Podstatne je, ze tvoja mala to zmakla. Tak vela zdravicka aj do buducnosti 🙂

prevenar
13. jún 2012

@reni93 ..to ,ze to budes mat tazsie je diskutabilne, niektore z tych matiek co "to neriesili" navstevuju svoje deti na cintorinoch, onkologiach, ustavoch ...alebo ich maju doma a pichaju im inzulin, natieraju kortikoidmi , alebo kupuju specialnu stravu , aby vobec mohli nieco zjest .. takze , kazda minca ma dve strany.

v kazdom pripade si dobre nastuduj "odmietnutie" -nic jej nepodpisuj a nikam. vela stastia a keby ti nieco nebolo nieco jasne, tak ludia tu ti isto poradia 🙂

reni93
13. jún 2012

@prevenar myslela som tazsie vo vztahu k uradom atd.... a dakujem za podporu🙂

prevenar
13. jún 2012

@reni93 ah 🙂 nie kazdy pochopi hned 😀 heh..

heimdalls
13. jún 2012

@prevenar - NAPÍŠ názov jediného prípravku, okrem kortikoidov, ktoré zmiernia ekzém keď prepukne !!! (Nechcem vytrhovať tvoje vyjadrenia z kontextu, ale niekedy ma fakt rozčaruješ) Mám jednu kamarátku, ktorej dieťa má ekzém na tváričke a jediná pomoc, ako si ho nerozškriabať je použiť Locoid (natrieť 2x v priebehu 24 hodín a ekzém ustúpi) cca 2,3x do roka. Nehnevaj sa, smé pitch.viny typu modrá indulóna, krémy od výmyslu sveta, mydlá - HOVBI nepomôže nič, každý ma okolo ekzémov len plno rečí. Svedčí o tom diskusia tu na modrom koníku so 498 stranami, kde v podstate dievčatá za niekoľko mesiacov neprišli dokopy na nič a nakoniec skončia aj tak u kožnej, prípadne alergologičky.

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/235713-strach...

sirael
13. jún 2012

@petot Prosim ta, chcem sa ta spytat (niekto sa to tu uz pytal, len som nenasla odpoved od teba), - myslim, ze to bola otazka pre teba 🙂 - ked nahlasim ja teraz dodatocne na urad, ze dcerka mala neziaduce ucinky po TBC ockovani a aj po druhej Hexe+Prevenare, budem mat aspon nieco pre RUVZ ked by ma predvolali, len tam nevadi, ze to nahlasim az teraz po roku cca?

mimi
13. jún 2012

konecne som nasla tuto temu. Momentalne riesim ako sa vyhnut prvemu povinnemu ockovaniu, ktore nas uz caka o dva tyzdne. Mala sa mi narodila predcasne, v sucasnosti vkuse bojujeme so soplikmi a vazi necele styri kg. Doktorka mi dnes povedala, ze nas caka prve ockovanie a ja som jej povedala, ze uvazujem o neockovani a ona ze ma musi nahlasit na regionalny urad a budem musiet zaplatit pokutu. Neviete ako to je? A je vobec mozne ockovat take malo babo, ktore ma ledva 4 kg? Pribalovy letak som este nevidela, ale nemalo byt mat babo urcitu vahu, aby bolo zaockovane? A dalsia vec co ma napadlo, ci predcasne narodene deti by nemali mat posunuty ockovaci kalendar?

reni93
13. jún 2012

prosim vas, aby som si to zhrnula ( priznam sa, nemam cas citat celu diskusiu), ked buduci tyzden pojdem na preockovanie mam povedat( alebo si mam priniest mnou napisane vyhlasenie )ze ju nechcem dat ockovat danymi vakcinami, alebo mi odporucate ziadat posunutie ockovania povedzme na cas, ked bude mat mala napr. 2 roky (z dovodu zrelsieho imun.systemu atd)...dakujem pekne za info

addaa
13. jún 2012

@mimi nám ju zaočkovali ked mala až šesť kilov cca pred 2 týždňami. Skôr ju dr. očkovať nechcela. dala som jej len hexa.

addaa
13. jún 2012

inak čo sa týka vit. C, môj malý má naň alergiu, po užití sa vždy vysype. mám to odskúšané a ma to dosť aj mrzí. alergiu na c-čko má aj moja mamina.

keziah
13. jún 2012

@reni93 posunutie sa udajne posudzuje ako odmietnutie
mrkni si aspon toto, pripadko preroluj a precitaj si celu stranku http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

keziah
13. jún 2012

@mimi priznam sa, neviem, ci su na ockovanie nedonosenych deti nejake striktne pravidla, logicky by sa nedonosene dieta malo ockovat az po dovrseni veku podla predpokladaneho terminu narodenia, ale toto zial maloktoreho pediatra zaujima, kedze vakciny su podla nich absolutne setrne a bezpecne
moj syn sa narodil 25 dni pred terminom a pedina sa s tym vobec neparala, absolvoval vsetko presne podla ockovacieho kalendara a este som mu priplatila aj prevenar (vtedy este nebol povinny), ked si na to spomeniem, najradsej by som sa prefackala. s atopickym ekzemom sa u neho trapime dodnes. mladsieho minimalne do 2 rokov neockujem, potom zvazim nejaku uzsiu vakcinu, hexu nabeton nedam. co sa tyka hlasnia na RU- myslim, ze su aj doktori, ktori to nerobia, skus sa popytat mamofa
pocula som aj taky nazor, ze ked prides do ockovacej poradne, mozes vyhlasit, ze dieta malo vcera horucku a pokial je pediater aspon trochu normalny, dieta ti ockovat nebude

mimi
13. jún 2012

@addaa a to kvoli vahe ju dr. nechcela ockovat? Moja dr je neurologicka a nic mi nespominala, mna to len tak napadlo, niekedy mam pocit, ze si musim vsetko overovat, nejako neverim lekarom, po vacsinu na nieco zabudnu, mam s tym svoje skusenosti...

mimi
13. jún 2012

@keziah ved dnes sme boli u lekarky, je aj neurologicka a uz nas objednava na ockovanie. Mala je teraz vkuse chora, pomalsie pribera a uz ju chcu ockovat 😠 Este mi dr. vravela, ze jej mam dat telefonicky vediet, ci ju dam ockovat, lebo oni musia objednat ockovaciu latku...

bobocka
13. jún 2012

@mimi ja osobne si myslim,ze predsacne narodene deticky by sa nemali brat vekovo v ramci ockovania podla realneho datumu narodenia,ale podla predtym stanoveneho terminu porodu.pri predcasniatkach by som obzvast opatrne pristupovala k ockovaniu a 4kg miminko je ozaj moc drobne.a navyse ak ma dietatko sopliky,tak uz vobec by som neockovala a pokial je dr zodpovedna,tak by neockovala tiez.tieta MUSI BYT V PLNOM ZDRAVI V CASE OCKOVANIA!!!!.urcite by som teraz byt tebou neockovala. a dr to vobec nemusi brat ako tvoj nesuhlas s ockovanim,vdaka soplikom moze byt ockovanie odlozene zo zdravotnych dovodov a ziadne nahlasovacky a riesenice s dr ty tak teraz riesit nemusis.ziaden zodpovedny lekar by si nemal brat na vlastnu zodpovednost to riziko zaockovat dieta s chorobou oslabenou imunitou a uz vobec nie tak drobne babenko.v takomto pripade vobec nemusis nic riesit,povies,ze dietatko nedas pre chorobu zaockovat a basta.

monky978
13. jún 2012

@heimdalls dá sa aj bez kortikoidov... ja mám atopický od malička a mala som ho aj počas tehotenstva a nedala mi kožná kortikoidy... ale vyliečenie trvá o niečo dlhšie.. a raz som bola dokonca aj hospitalizovaná 10 dní kvôli tomu...

luthien.k
13. jún 2012

@heimdalls hluboce se mýlíš. Účinný postup, jak u dítěte zvládnout atopický ekzém, dala na základě mnoha a mnoha zkušeností Bc. Ing. Věra Zíková (http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...). Používám ho přes dva roky (už mnoho desítek stabilizovaných dětí), není to snadná cesta, vlivy na ekzém se s věkem mění, ekzém se čas od času objeví, jak rostou zuby, při nemocech, pokud se kůže infikuje, když naskočí nové potr. alergie, také s příchodem inhal. alergií apod., ale držet na uzdě se to v naprosté většině případů dá.
P.S.: Někdy se kortikoidy použít musí, to je pravda, ale tak v 95% případů ne.

prevenar
13. jún 2012

@heimdalls ...myslim,ze uz aj uplnemu debilovi musi byt jasne ,ze taky pripravok neexistuje. existuje iba cesta k zlepseniu, alebo aj vylieceniu a tato cesta nevedie ani cez kozneho, ani alergologa. kto sa vyda touto cestou skoci s rovnakym ekzemom + dalsimi poruchami ako astma, neplodnost, znicena imunita a pod.

obavam sa ,ze tuto cestu si kazdy musi najst sam , vlastnym USILIM, kto to necha na niekoho ineho tak aj dopadne. zodpovednost je a vzdy bude len na rodicovi, kto na to "nema cas" a chut tak si vychutna vysledky, kt. mu prinesie farmaceuticky priemysel ..ktory ho samozrejme do tejto situacie aj dostal.

to ,ze niekto hlada na mieste kde sa ziadne informacie nenachadzaju nie je tiez zrovna moja chyba.

-klucom k niecomu pozitivnemu su urcite zmena stravy, niekedy dost radikalna , zivotneho stylu, rozmyslania a skusania , kazdeho problem je nieco ine a vyzaduje si ine riesenie. nam napriklad velmi pomaha aloevera, nechtikova mast (co je len na zmiernenie - podstatu problemu to neriesi) a velmi pekne zlepsenie mame po piti doma robenych ovocnych stiav -cvikla, mrkva, jablko, zeler , zemiak .. teraz zaciname vynechanie chleba a cestovin ..ci to pomoze aj niekomu inemu, to netusim . na zaciatky samozrejme musi existovat pochopenie co ekzem v skutocnosti a po pochopeni hladat prostriedky k tomu ako ho zvratit. ciest je VELA a nie kazda je vhodna zrovna pre toho ktoreho konkretneho CLOVEKA , v kazdom pripade o ceste cez "koznu"a spol. viem ,ze je to cesta do uplne pekla.

snad ta moja odpoved nasmeruje k niecomu pozitivnemu ..ak nie budes ty ci tvoja znama musiet hladat niekde inde, kde to uz je na vas.

v kazdom pripade, aby som nezabudol ,..tvoje rozcarovanie mnou si mozes strcit do svojho cteneho zadku 🙂

prevenar
13. jún 2012

@mimi prosim ta venuj 2 dni tomu ,ze si precitas aspon 50 ..alebo 100 poslednych stran (kludne aj viac) spravis si tym velku sluzbu, to mi mozes verit.

zijeme v uplne nepravnom state, taze 100% postup neexistuje ...existuju vsak sposoby akymi sa da branit. je toho vela a vsetko uz bolo napisane, tak je vhodne zacat citanim ..po pochopeni zakladu sa kludne spytaj na detaily .

monky978
13. jún 2012

@prevenar no musím s tebou súhlasiť... u každého je to iný problém... ja sa zameriavam na hrubé črevo... a v najhoršom stave hospitalizácie bol problém chronický zápal apendixu. Ale zas budem aj trochu protirečiť...mňa z toho nakoniec vyhrabala kožná...určila problém (apendix) a odporučila ma k chirurgovi. Ale tak to aj závisí od dr. Moja sa pozerá na telo ako celok a nie iba natieranie kože. A ja som jej za to povďačná, že mi pomohla.

prevenar
13. jún 2012

@heimdalls ..este maly detail ..samozrejme treba poznat a pozorovat svoje dieta , tak napriklad nam rapidne zhorsuju stav jahody a rajciny ...cize vynechanim tychto potravin sa vsetko automaticky zlepsilo. POCHOPITELNE u kazdeho je "spustas"a "zhorsovac stavu" neico ine .. co je to u vas, alebo kohokolvek ineho to NEVIEM , lebo to pochopitelne ani vediet nemozem. 😕

prevenar
13. jún 2012

@monky978 jo, sak som nikdy nepovedal, ze su VSETCI lekari rovnaki ...tych to co tu mame my by len "natierali" od rana do vecera. mala si velke stastie.

monky978
13. jún 2012

@prevenar hm šťastie prišlo po 23 rokoch kým som ju našla 😒 ale prišlo...mňa tiež natierali bárs čím.. vrchol a bonbónik na torte bola hospitalizácia v nemocnici... jeden veľký grc a doniesla som si z tadiaľ v ekzémoch 2 infekcie navyše 😢 to je naše zdravotníctvo... a potom som išla k tejto pani Dr.

luthien.k
13. jún 2012

@prevenar přesně tak, každý objeví u svého dítěte něco jiného jako spouštěč a pak s tím může pracovat a o tom v podstatě ten postup Věry Zíkové je.

luthien.k
13. jún 2012

@monky978 z nemocnic jsem už četla dost zkušeností rodičů s atopiky a všechny byly v podstatě podobné té, co píšeš, bohužel. Momentálně první starost lékařů u maminky atopika, co si pobyli v nemocnici je, honem honem ho naočkovat, pokud "je stabilizovaný" kortikoidní mastí. Katastrofa ☹

mimi
13. jún 2012

@prevenar ved ja viem, ze toho je uz dost popisane, len ja mam dve male deti a nemam tolko casu sediet na nete, tak som potrebovala rucny strucny odkaz. Ale neva, su aj ine fora, ci stranky a hadam sa k nejakemu zaveru dopracujem 😉 Zhanam si uz aj od lekarne pribalovy letak o prvej ockovacej latke, neda mi to, aby sa 4 kg babo malo ockovat.

didulka85
13. jún 2012

@prevenar pravdu mas. Koza ukazuje, ze je niekde vnutri problem. Kortikoidy dieta nespasia, je to cesta do pekla.