Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

monky978
13. jún 2012

@prevenar ale aby sme neboli od témy... toto je jeden z hlavných dôvodov prečo neočkujeme vôbec a psoriáza u deda, babinky, otca a sestry!!! ja mám len atopický a sebeorickú dermatitídu... takže nedopustím,aby mojej dcére vypuklo toto peklo.

prevenar
13. jún 2012

@mimi ..pozri, tomuto sa venujem pomerne dlho a z mojej skusenosti ti vravim , co by bolo pre teba najlepsie urobit na zaciatok. ty mas evidentne svoje vlastne riesenie ..ostava mi uz len dufat,ze ti prinesie ocakavane vysledky v com ti drzim palce.

tu mas zoznam vsetkych vakcin a pribalovych letakov ..podakuj Manofovi 🙂

http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

prevenar
13. jún 2012

@monky978 ..ale ved my sme od temy nikdy neodbocili 🙂 bavime sa len o ROZNYCH prejavoch toho isteho PROBLEMU 🙂 ..co snad nemoze nikomu vadit 🙂

mimi
13. jún 2012

@prevenar dakujem, usetril si mi cestu do lekarne, hoci som tam uz aj volala 🙂

monky978
13. jún 2012

@heimdalls treba ísť ku kožnej a tá nech dá predpis na masť, ktorá sa zarába.. neviem ako sa volá.. niekde som zapatrošila papier so zložením. Ale je hnedá a smradľavá. Toto je jediné neškodné čo si dávam keď mi vypukne ekzém. Ale nesmiem čakať, ale hneď natierať aby ekzém nemal šancu. A potom začnem vyhodnocovať z čoho to môže byť. Lebo na koži to je už len následok niečoho čo to spustilo. Takže natrieť na noc a ráno s detským olejom to zotrieť a premastiť. A tak dokola cca týždeň. Kortikoidy zaúčinkujú hneď, ale nie sú práve najzdravšie.

luthien.k
13. jún 2012

@monky978 je to ichtamolová (ichtyolová) pasta (hnědý ichtamol), pozor na to, že může působit fotosenzitivně, čili může se stav zhoršit při pobytu na slunci...Ale jinak je dobrá na ta subakutní stádia (červené fleky, pupínky).

monky978
13. jún 2012

@luthien.k hej môže to byť ona... ale ja zo zásady nejdem vtedy na slnko. Nechcem kožu ešte viac zaťažovať.

luthien.k
13. jún 2012

@monky978 dobře děláš 🙂 Ale pokud ekzém není v takovém stádiu, tak je dobré pobýt denně alespoň 10 - 30 minut na slunci bez ochranných faktorů mezi 11. a 15. hodinou kvůli tvorbě vit. D. Jeho nedostatek také stojí za mnohými problémy s imunitou.

nat28
13. jún 2012

ludia poradte prosim, vcera som sem cela nestastna pisala ze som hlupana dala zaockovat dcerku hexou a synflorixom. reakcie neboli okrem spavosti ziadne, no prave teraz mala vodnatu a hlienovu stolicu. Moze to byt reakcia? Co teraz?

addaa
13. jún 2012

@mimi nemyslím, že je to obmedzené váhou. My sme pomaličky priberali a to bol dôvod nezaočkovania. Až ked dosiahla váhu 6 kg, tak dr. usúdila, že by bolo očkovať vhodné.

petot
13. jún 2012

@sirael Najdôležitejšie je zreálniť hlásenia. To, že to hlásiš neskoro, nikoho nemusí trápiť. Môžeš povedať, že si sa spoliehala na lekárku, ktorá má povinnosť hlásiť. A keď si zistila, že nehláasila, tak si to urobila sama, aspoň dodatočne.

sirael
13. jún 2012

@petot Super 🙂 Velmi pekne dakujem 🙂

petot
13. jún 2012

@addaa Skúsila si prípravok od iného výrobcu, bez farbív, bez príchutí, jednoducho čistú kyselinu askorbovú? Ono tá alergia môže byť aj na niektorú inú zložku. A niekedy stačí kvalitnejší prípravok a reakcie sa neobjavia.

petot
13. jún 2012

@nat28 Samozrejme môže. Je to aj v príbalovom letáku (hnačka). Telo sa snaží zbaviť jedov. Treba zvýšiť príjem tekutín a vitamínu C.

prevenar
13. jún 2012

@nat28 ..zacnem z inej strany 🙂 nasledky ockovania maju skutocne rozne priebehy.

-na zaciatky mozu byt taketo banalne rekcie ..ako hnacka a pod. co samozrejme prejde ..ale neskor sa mozu dostavit ovela vaznejsie prejavy . a to "neskor" nikto nevie .. 3 dni , 10 dni ... mesiac ..rok ..
-alebo ..casta varianta a to "nic" . lenze ludia zabudaju ,ze vakciny a ich ucinky sa v tele kumuluju . cize po jednej dvoch je to "nic"a po tretej - stvrtej cukrovka a mas "vybavene".
-ta redsia stolica proste prejde ..ale do buducnosti by som radsej nepokusal osud.

-inak porucha spanku je v podstate dost vazny prejav , ber to tak , ze nieco sa "hralo" s mozgom tvojho dietatka ,ktore sa ma vyvijat a rast takym sposobom,ze z toho nedokazalo zaspat. kazdy lekar nad tym samozrejme mavne rukou , ale taketo veci znacia zasah do mozgu a kt. lekar ti zaruci ake nasledky to bude , alebo nebude mat neskor. ziaden.

zvysok odpovedal @petot 🙂

nat28
13. jún 2012

@prevenar no tak po tom co si mi napisal uz definitivne dnes nezaspim. Co som sa ja vcera naplakala kvoli tomu ze som dala malu ockovat ☹ Manof mi v IP napisal, ze po 1. ockovani by sme nemali mat ziadne nasledky, samozrejme pokusat osud uz nebudem a viac ju ockovat nedam.
Inak nebola nespava, skor naopak, viac spava, ale podla toho co som citala, to ma skoro kazde dieta po ockovani

addaa
13. jún 2012

@petot robí mu zle práškové c-čko z DM (ten som začala používať ako prvý, ked bol menší) a teraz po dlhšom čase som mu skúšala dávať 250mg céčka od generiky a výsledok ten istý. Tak neviem, ktoré ešte skúsiť.

luthien.k
13. jún 2012

@nat28 ještě bych přidala probiotika a prebiotika, pokud kojíš, tak sobě (výborný je Probiosan, kombinuje obojí), pokud ne, tak přímo dítěti (BioGaia, umělá výživa má v sobě prebiotické fruktooligosacharidy).

prevenar
13. jún 2012

@nat28 nasa dostala ekzem po prvom ockovani ... tusim 2 tyzdne po. ..ale nepamatam si uz presne. to co opisujes je velmi casta reakcia. uz to samo "prebudenemu" cloveku napovie ... ze o co asi ide ( samozrejme ked si k tomu poskladas dalsie fakty)

nat28
13. jún 2012

@luthien.k uz som manzela poslala do lekarne, kojim, ale dam ich rovno malej

prevenar
13. jún 2012

@addaa nasa mala ma tiez problemy s C z DM .. my ho uzivame v pohode.

vefi89
13. jún 2012

Dnes jedna mamička písala do súkromnej témy, že bola s malou na poradni a očkovaní, tak za prevenar doplácala 12,70 € 😕 😲 povinné a ešte aj hradiť zo svojho????!!!!

prevenar
13. jún 2012

@vefi89 trojita vyhra

-najprv to cele zaplatis zo svojho cez poistovnu
-potom k tomu este dohodis priamo z penazenky
-a nakoniec ti z toho ochorie dieta ..

tomu hovorim evolucia ^^ 😨

tamix
13. jún 2012

@monky978 Asi predvčerom prišla domov moja mama a povedala, že našej známej syn mal veľké problémy s psoriázou. Vydala sa do USA a tam mu zistili, že má celiakiu. Začal diétu a psoriáza mu krásne odišla. Tak sa možno sa treba zamerať aj takýmto smerom, zistiť, čo im vadí a to vylúčiť zo stravovania.

prevenar
13. jún 2012

@nat28 najskor malej z toho nic nebude a pomali sa pozbiera. hnacka jej prejde a zrejme bude ok. islo mi len o to ,ze drviva vacsina ludi veri,ze ked je dieta 24h po ockovani v poriadku ,ze to je vsetko a uz to nemoze mat dalsie nasledky. studium a prijimanie informacii je klucom do buducnosti. tymto ludom kt. ziju z toho "biznisu" je jedno ,ze nejake dieta na to moze zomriet. nemoze ich to zaujimat menej .

luthien.k
13. jún 2012

@nat28 pro kojené dítě je rozhodující pro- a prebiotický komplex z MM, to je právě častý omyl, že kojící maminky dávají probiotika dětem - platí totiž, že zdravá střeva matky = zdravá střeva dítěte. Dítě přejímá přes MM střevníflóru matky.

jonas17
13. jún 2012

@nat28 aj moja hnačkovala po hexe a naša šikovná dr. jej dala na to biseptol...vraj je to vírusové 😕 😕 ani nevedela, že po očkovaní môžu byť hnačky 😕 tak čo si myslieť o takej pediatričke? 😕 hnačkovala skoro týždeň..mala v stolici okrem hlienu aj krv...neboj , určite to už prejde, ale zváž dalšie očkovanie...mne vlastne aj tie hnačky a vedomosti lekárky otvorili oči

nae
13. jún 2012

@luthien.k Prosím ťa, takže malému netreba dávať probiotiká (BioGaiu)? Uvažovala som, že mu to budem dávať, ale teraz teda neviem...?

zaockujteajslnko
13. jún 2012

@prevenar
:D ano komercna farma (r)evolucia...........viva la Monsanto!