Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luthien.k
13. jún 2012

@nae je to zbytečné, protože zásadní je vliv MM.

prevenar
13. jún 2012

@zaockujteajslnko ..no, do Monsanta sa moc nenavazaj ..aby si jedneho dna "nezmizol" 🙂

syla
13. jún 2012

Ešte ma prosím usmernite: u lekárky dám nesúhlas s podaním očkovacích látok dcérke. Potom keď budem prejednávaná na RÚVZ tak doplním, že nesúhlasím s podaním očk. látok ani synovi + uvediem seba (tetanus) a bude sa to celé brať ako jeden priestupok?

asimon
13. jún 2012

Dnes som pozerala Modre z neba...v poslednom pribehu bolo dievcatko narodene v 31.tyzdni...skoro stale na Are...s tracheostomiou atd. atd. rodina sa s nou fotila v nemocnici...a viete co mala chuda male na ramienku? Cerveny flak po BCG vakcine ☹

prevenar
13. jún 2012

@syla ja by som to takto urcite nerobil. mozes to tak spravit, je to lepsie ako "odmietnut ockovanie" ..ale v zasade neexistuje zakon ktory by ta k tomuto zavazoval. podla mna najbezpecnejsi postup je nasledovny.

1) doma si pripravis pisomne vyhlasenie , ze odmietas POUCENIE. a to podpises. ..a odovzdas lekarke.

vytlac k tomu vynatok zakona c 576/2004

§ 6
Poučenie a informovaný súhlas

(3) Každý, kto má právo na poučenie podľa odseku 1, má aj právo poučenie odmietnuť. O odmietnutí poučenia sa urobí písomný záznam.
(7) Každý, kto má právo dať informovaný súhlas, má aj právo informovaný súhlas kedykoľvek slobodne odvolať.

aj ked bod 7 v tomto pripade nie je podstatny.

-na toto mas zakonne pravo a o tomto nie su mozne pochybnosti, kedze je to cierne na bielom v riadnom zakone.

2) lekarke povies, nech do karty zapise "ockovanie latkou XY sarza ABC sa nevykonalo - diagnoza Z28.2" to je vsetko, nic nepodpisujes.. ak tam napise nieco ine , nie je to tvoj problem .. kedze to nepodpises.

3) upozornis ju aby neprezradzala vase osob. udaje tretim stranam .

4) potom ako sama pises po pripadnom predvolani na RUVZ donesies vyhlasenie "ze proti ockovaniu nemas vobec nic, akurat nesuhlasis s podanim potencionalne pre zdravie nebezpecnych vakcin .. dokazom su pribalove letaky. vymenujes vsetky vakciny. "
-ohradis sa ,ze si sa ziadneho priestupku nedopustila ..

1) na odmietnutie poucenia mas pravny narok
2) na odmietnutie konkretnych lieciv - specialne ak su potencionalne nebezpecne pre zdravie tiez ... + nikde v zakone nie je napisane ,ze odmietnutie hexy od firmy nieviem akej je priestupok.

-vsetko si nahravaj ! zvacsa to bude tvoj jediny dokazovy material - o nahravani musis vsetkych informovat. na nahravanie uradnych / oficialnych rozhovorov mas pravo specialne ak sa tykaju teba 🙂

- nejak takto to vidim ja 🙂

prevenar
13. jún 2012

@syla este ..myslim ,ze nie je mozne zahrnat do jedneho jednania dalsie osoby ..ako seba a dalsie deti. je to jednanie o tvojom konkretnom dietati a nie o niekom inom . kazdy ma svoje konkretne pojednavanie.

mozem sa aj mylit, ale takto nejak mi to dava zmysel.

prevenar
13. jún 2012

dnes sa mi dostala do ruk vyborna PDF kniha (anglictina) o strave a sposobe varenia, ktore zamedzuje zapalu v tele / alergickym prejavom .. ako zapaly klbov, alergie, ekzemy atd. kto ju chce nech mi napise na mail . prevenarxy@gmail.com staci prazdny mail a do hlavicky "kniha" . myslim,ze sa oplati si to precitat ..snad aj v pripade, ze nic taketo neriesite.

strociatka
14. jún 2012

prosim vas, co to je??? ma to stale, ked je chora sa to zhorsi a ked je OK, tak je to trosku lepsie, ale nikdy jej to nemizne ani nezmizlo???! objavilo sa to po druhej hexe a odvtedy to ma stale ☹

prevenar
14. jún 2012

@strociatka vyzera to ako ekzem v jednej zo svojich faz ☹ ..to je moj typ, taketo nieco sme mali aj na nasej malej.

monky978
14. jún 2012

@strociatka "gratulujem" at.ekzem jak hovado :( ked je oslabena imunita sa zhorsuje...

prevenar
14. jún 2012

@strociatka este ta musim upozornit ,ze s hexou to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! URCITE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! nema ziaden suvis, ockovacie latky su !!!!!!!!!!!!!!!!!! UPLNE !!!!!!!!!!!!!!!! bezpecne a neskodne. ved by si sa predsa nenechala ovplyvnit niekym z "internetu" kto na dovazok nie je ani !!!!!!!!!! LEKAR !!!!!!!!!

😝

samiana
14. jún 2012

@strociatka
má to také akoby mierne akné, mierne naplnené hnisom?

také pľuzgieriky?

lebo také niečo má aj moja najmladšia, odmalička, neviem, či je to u nej s očkovaním alebo nie, lebo som nikdy nepripisovala očkovaniu nič okrem teploty a boľavej hrče 😒 , ale áno, pri každom ochorení sa to zhoršovalo a aj pri inej záťaži

jeden čas sme na tom boli tak, že sa k tomu pridala aj alergia na chlad, a samozrejme, toto na tváričke, hoci to nebol priamo atop. ekzém na tvári, bolo sprevádzané atopickým ekzémom inde na tele, teda dcéra má aj atopický ekzém, hoci na tvári mala "len" takéto jemne zapálené vyrážky-na obidvoch líčkach

Ja si myslím, že všetky tieto javy na koži sú prejavom toho, že je organizmus preťažený nejakými toxínmi a vylučovacie orgány nestačia: teda obličky, črevá.
Na liečbu takýchto vecí je asi najlepšia dlhodobá diéta, resp. zmena stravy oproti tomu, čo sa "bežne jedáva".

Najčastejšie je dnes porucha v črevách, spôsobená premnožením patologických mikroorganizmov , rôznych plesní a čo ja viem ako sa to všetko volá, ale koža zdravá v tomto prípade nebude.
Mňa aj tak veľmi prekvapovalo, ako je to možné, že už ako malému dieťaťu jej ráno "páchlo" z pusy alebo to, ako nenormálne jej páchla stolica. Z toho som na problém s trávením tipovala už pomerne skoro, ale vieš, u lekárov sa ťažko hľadajú odpovede, to len mazať kortikoidy, takže tu nič. Mne dosť dlho napríklad trvalo, dať si dva a dva dokopy a pochopiť, čo sú to tie "trvanlivé" mlieka, veď tam nie sú nijaké prídavné látky, to je "len " UHT úprava. Kým mi nedošlo, že UHT dokonale zabije akékoľvek enzýmy, a aj všetky baktérie, takže mlieko je síce povedzme sterilné, ale v organizme sa nedá stráviť. A potom, pomaly, som jej začala jedálniček meniť, aj homeopatiu a bylinné preparáty som jej neskôr dávala, ale to stále pretrvávalo.
Dosť som sa bála,že čo bude v puberte, kedy sa aj tak objavujú akné, no a na oboch lícach už teraz toto..

No ale sme radikálne zmenili stravu, z jedálnička išli preč všetky škroboviny (hlavne múka) a cukor. Jedáva veľa ovocia, k mäsu-iba varenému a dusenému- máva buď varenú zeleninovú omáčku, alebo priamo surovú zeleninu. Ak pečivo, tak len z mletých mandlí, nie z múky.
Pomohli nám hlavne zelené šťavy, ovocné a zeleninové šťavy, a ešte, k pochopeniu, čo vlastne dcére je a konečne k nejakému systému bez náhodného tápania, kniha Syndróm trávenia a psychológie od Natashi Campbell (lekárka 🙂 neurologička a dietologička a matka autistického syna). V tejto knihe píše o doslova epidémii poruchy výživy a jej rôznych prejavoch.
Takže napriek tomu, že je dcéra v puberte, a zopár vyrážok sa na nose aj ukazuje, líčka a ekzém sú vo veľmi dobrom stave.

samiana
14. jún 2012

@strociatka
jáj a aby som nezabudla: už neočkujeme 🙂

strociatka
14. jún 2012

@prevenar
@monky978
@samiana myslela som si, ze to bude AE 😖

didulka85
14. jún 2012

@strociatka Sara takto donedavna vyzerala stale. Hlavne ked sa spotila.

strociatka
14. jún 2012

@didulka85 u nas to s potenim nema vobec nic, vzdy sa jej to zhorsi, ked ochorie, alebo je vonku velka zima (teploty pod nula), ale teraz to ma vcelku pekne, ma len par mensich lozisk, uplne sme vylucili mlieko a hodne obmedzili cukor, tiez dostava denne 1-2 gramy c vit a hodne ovocia a zeleniny, je to teraz vyrazne lepsie

prevenar
14. jún 2012

@strociatka suvenir z ockovania , vitaj v klube ... 😕

strociatka
14. jún 2012

@prevenar zial my tych suvenirov mame trosku viac ☹

luthien.k
14. jún 2012

@samiana moc pěkná kniha (dostala jsem ji od jedné šikovné maminky), ještě nemám prostudovanou celou, ale je to velmi inspirativní. Něco se tedy s mými zkušenostmi s atopiky a stravou vhodnou pro ně rozchází, ale celkově velmi poučné, zejména ten začátek, o vlivu střeva a trávení na všechny ty potíže, co se s nimi obvykle nespojují.

ariela22
14. jún 2012

@mikymiky Tiež mám takú skúsenosť .... Jednej známej syn dostal po očkovaní proti pneumokokom zlatého stafilokoka a bolo to s ním dosť zlé bol maličký mal en nejakých 7 mesiacov .... myslím že zlatý stafilokok je tiež z triedy pneumokokov... Niekedy nemám slov ...
aj ja som dost výbušná ..... Moja dr. si myslí že keď je o 30 rokov staršia že je aj toľko múdrejšia a vôbec ma neberie vážne a ani ma nechce vypočuť... Už zvažujem zmenu lekára lebo niekdedy nemám na také osoby nervy 😀
Ďakujem že praješ veľa zdravíčka , určite to pomôže 😉 My tiež prajeme veľa zdravíčka aby si na &vás nesadla žiadna choroba..

kkl82
14. jún 2012

@mimi predcasniatko ti v pohode zaockuju, myslim, ze im to je sum a fuk, ze ma len 4kg. tuto skvelu odpoved som nasla v casopise mama a ja, od nikoho ineho ako odbornicky MUDr. Marty Spanikovej:

"Práve predčasne narodené deti, ak sú v dobrom zdravotnom stave, očkujeme čo najskôr, aby sme ich ochránili pred závažnými infrekčnými ochoreniami. Dokonca mám veľmi dobrú skúsenosť z mojej praxe, kedy mi "predčasniatko" prepustia z novorodeneckého oddelenia už prvý raz očkované. U týchto detí považujem za veľmi vhodné aj očkovanie proti rotavírusovej hnačke. S očkovaním proti pneumokokom vôbec nie je potrebné čakať. Sú týmto ochorením ohrozené dokonca viac ako tými, ktoré očkujeme hexavaxínou. Jedna možnosť je zaočkovať v jeden deň proti pneumokokom aj hexavaxínou, každú očkovaciu látku podávame do inej končatiny. Iný spôsob je podať obe vakcíny oddelene s odstupom štrnástich dní. Keď zvolím tento spôsob, ako prvú podávam vakcínu proti pneumokokom. Oboma spôsobmi začínam očkovanie dvanásť týždňov po očkovaní proti tuberkulóze za podmienky, že je chránička po tomto očkovaní zhojená. Býva to zväčša vo veku troch mesiacov."

mne z toho vyplyva - ockovat, ockovat a cim skor ockovat, nieze nam uteciete alebo si nieco vymyslite!!!!!

prevenar
14. jún 2012

@strociatka ..o to lepsie ..mala bude potrebovat viac "liekov" = vacsi zisk. cize , vsetko je ako ma byt . uz sa nevedia dockat ako ju budu "liecit" cele desatrocia. 😕 😕 😕

luthien.k
14. jún 2012

@ariela22 stafylokok není z třídy pneoumokoků (to jstou streptokoky - streptococcus pneumoniae). Ale souvislost to samozřejmě mít mohlo. Potlačením jednoho rodu bakterií se může lépe dařit rodu jinému...

diviska
14. jún 2012

ahoj, jdu se k vám na chvilku schovat, dostávám děsné kapky že nechci dceru očkovat, už toho mám plné zuby, ale své rozhodnutí nehodlám měnit. Už jste některá byly vyzvána na hygienu kvůli pokutě?

alikaa
14. jún 2012

@diviska Pokial viem, v CR sa ziadne pokuty nedavaju, takze mate ockovanie kvazi dobrovolne 🙂

prevenar
14. jún 2012

@tean ty moj kokos 😀 to uz je co ?! LOL

prevenar
14. jún 2012

@manof @petot ludkovia , viete mi niekto poradit, kde sa da spravit rozbor tazkych kovov z vlasu ? dikes.

diviska
14. jún 2012

@alikaa no tak to právě vůbec není pravda! Bohužel

alikaa
14. jún 2012

@diviska aha, tak sa uz asi nieco zmenilo, tu vacsinou riesime SR. Ale @miliharmi by ti urcite vedela povedat ako je to u vas.