Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
25. jún 2012

@fatmira
na tvoju otazku neexistuje odpoved vopred. Kazde RUVZ sa sprava inak. To zistis na mieste, ci budu ochotni privriet oko a ukoncia to iba slovnym dohovorom, alebo ti daju cas 1 rok na premyslenie, alebo ti rovno daju pokutu.
Ozvali sa tu rodicia z roznych casti Slovenska a rozhodnutia boli rozne - tak ako pisem v predchadzajucej vete.

duplicka
25. jún 2012

@tean mas infa ako to je v pp prosim

prevenar
25. jún 2012

@bobocka presne ako vravis, kym ludia neprevezmu zodpovednost za zdravie svojich vlastnych deti na seba a nebudu ju hadzat na nejakeho lekara a zacnu byt schopny si aspon precitat 100x napisane informacie pri hladani kt. stravil niekto iny cele dni a dal si namahu ich 100x napisat. ..do vtedy sa skutocne nic nezmeni. +1

tean
25. jún 2012

@duplicka
napis uzivatelovi menom manof ten ma o tom vacsi prehlad, kedze je v kontakte so stovkami rodicov a niektorych aj osobne zastupoval na priestupkovom konani.

bobocka
25. jún 2012

@prevenar uplne inak to myslene bolo,no kazdy si v tom najde to co si v tom najst chce,vsak?

prevenar
25. jún 2012

@bobocka ja netusim co si kto mysli. ^^

duplicka
25. jún 2012

@tean 😉 😉 dakujeeemmmmm

bobocka
25. jún 2012

@prevenar ja nie som ten typ,co teraz zacne rozhadzovat rukami a nadavat na lekarov.ti ludia maju dennodennu zodpovednost za ludsky zivot,presli si tazkym studiom a vzdelavat sa musia pocas celeho zivota,ja si ich vazim.nie je ich vina,ze legislativa tejto republiky je tam kde je,nie je ich vina,ze farma biznis je tak silny ako je.ak sa ja jedneho pekneho dna rozhodnem,ze v ockovani svojej rodiny pokracovat nebudem,tak nemienim ist do ordinacie lekara ako na bojisko,ja chcem s lekarom o problematike trosku debatit,chcem mu ozrejmit moje dovody,mozno ho trosku dovzdelavat o veciach,ktore mu farma firmy zataja.a ak sa rozhodnem neockovat,tak chcem byt schopna lekarovi presne a konkretne poradit dane kroky ohladom nesuhlasu s ockovanim tak,aby on chapal,ze mi je jasne,ze z hora su na neho tlaky,no ja mu chcem ukazat,ze mi zalezi nie len na mojom rozhodnuti ohladom zdravia vlastneho dietata,ale i na tom,aby sa koli tomu mojmu rozhodnutiu lekar nedostal do uzkych ohladom ruvz a spol a aby zbytocne medzi nami,mnou a lekarom,nevznikali potycky koli tlaku tretej strany.mnohi rodicia riesia len to ako spravne odmietnut ockovanie aby sa vyhlli pokute.mne ide o to,aby lekar pochopil,ze aj clovek,ktory medinu nestudoval moze mat padne argumenty proti ockovaniu,aby lekar dostal chrobaka do hlavy ohladom ockovania a mozno sa sam zacal zaujimat o tuto kontroverznu temu.nejde mi len o to ako ziskat info na vlastne obhajenie sa a vyhnutie sa pokuty,to je pre mna prilis malo ...

prevenar
26. jún 2012

@bobocka ved si rob co chces ^^ fakt nevidim ziaden dovod, preco by ma to malo zaujimat aky si typ a co robis, alebo nerobis so svojim lekarom ..a zaroven netusim co v tebe vyvolalo pocit ,ze ma to co i len trochu zaujima LOL . nic v zlom samozrejme, mozno ta proste len bavi pisat na forum o tvojom vnutre 🙂 ..v com ti samozrejme nikto branit nebude.

manof
26. jún 2012

@duplicka
No to je maximálna možná pokuta, ale zatiaľ som nepočul, že by to nejaký RÚVZ takto praktizoval. A ten popradský navyše ani nejak veľmi nepokutuje. Aspoň som nepočul o žiadnej pokute za posledné 2-3 roky. Akurát sa zastrájali a vyzývali na doočkovanie, ale reálne nikto z mojich známych nič necáloval.

manof
26. jún 2012

@prevenar
Každý má svoj koniec...

manof
26. jún 2012

Tak toto predčí všetku moju fantáziu:

vraj ZOMBIE vírus v USA:
http://www.aktuality.sk/clanok/209113/zombie-te...

manof
26. jún 2012

@fatmira
Závisí od úradu. O RÚVZ VT zatiaľ dokopy nič nevieme. Ak by ozaj došlo k tomu, že Ťa tam predvolajú, neváhaj napísať, ako bolo.

syla
26. jún 2012

vážení, takže každí lekár hovorí v podstate to isté "musí nahlásiť na rúvz, nemôže si dovoliť nehlásiť to" 🙄 Lekári si vôbec neuvedomujú, že oni sú tí, ktorí by to mohli celé zmeniť. Kedy to už konečne pochopia? Keď začnú chodiť na nich trestné oznámenia, budú ťahaní po súdoch? To fakt musí zájsť až takto ďaleko?

vefi89
26. jún 2012

@manof 😀 😀 😀 😀 divné je, že vfšetko sa deje len v tej zasranej amerike 😀 ale už čo je veľa, to je moc 😀 šíri sa pohryznutím 😀 LOL, umieram 😀

prevenar
26. jún 2012

@manof ..ja len dufam,ze uz maju na "to" vakcinu , pre kazdy pripad 😉

zigzag
26. jún 2012

ahojte, troska mimo temu.... co vravite na lanove semieka pre rocne babo? pridala by som ich do vlociek na ranajky, male este neaky iny zlepsovak pre zdravsi zivot ??? dakujem.... 😵

luthien.k
26. jún 2012

@zigzag určitě přidej, ale ne celé, pouze drcené a nejlépe přes noc namočené (u celých jednak hrozí vdechnutí a také by prostě prošly bez užitku). Drcené rychle žluknou, je třeba skladovat uzavřené v lednici.

tin007
26. jún 2012

@zigzag lanove semiacka pomahaju vyprazdnovaniu, tak aby si sa nezlakla

shakti9
26. jún 2012

...tak na zdvihnutie tlaku takto na vecer... zas:
http://aktualne.atlas.sk/pozor-na-slovensko-sa-...

... a niektore tie komentare pod tym... aka epidemia do kelu? ved prevazna vacsina je zaockovanych, tak coho sa boja?...

eaka
26. jún 2012

@shakti9 Tá Blanka na tej Lekárskej fakulte najskôr iba upratuje.. 😉

briketa
26. jún 2012

Dievcata, chcem sa spytat. Ked nedavate deti zaockovat, ako s nimi cestujete? Vela prave vychytenych turistickych destinacii su krajiny tretieho sveta.
Moj najmladsi zatial nie je zaockovany a o mesiac cestujeme na ostrovy krajin tretieho sveta, tak sa pokusam informovat co je nutne aby mal, lebo nezaockovat vobec je riziko ktoremu ho vystavit nechcem
Ale zase pocitam s tym, ze z kliniky mi budu nanucovat vsetko

luba41
26. jún 2012

@shakti9 a báť by sa mali začať aj tí od 20rokov vyššie /ktorí neprekonali osýpky a len boli proti ním zaočkovaní/

miskakyska
26. jún 2012

@briketa dneska som začula v rádii,že sa nemá cestovať z neočkovanými deťmi do zahraničia,že tam zúri epidemia osýpok..len kde presne,to Ti nepoviem

miskakyska
26. jún 2012

@zigzag pre ročné dieťa ľanové semienka?..no neviem..ináč tieto semienka sa MAJÚ podávať iba z mlieč.výrobkami,lebo samé sú dosť agresívne pre niektore orgány,môžu ich až poškodiť...hm,človek chce svojmu dieťaťu dobre a nakoniec ho ohrozuje nejakym ľanovym semenom... sme mali problemy zo stolicou,ale nepomohlo absolútne nič..uf,chválabohu už je to za nami

hajanka
26. jún 2012

tak... a uz sme oficialne u novej dr. 🙂 dnes som podpisala zmluvu o poskytovani starostlivosti, nahodou ma na chodbe (o 4 dvere dalej) vymakla stara dr., ste mali vidiet ten jej pohlad na mna 😲 😕 😕 😕 a pritom sme spolu vobec o pretupe nekomunikovali, iba so sestrickou, no som sa jej pekne pozdravila a ona ani muuuu ani buuuu, len civela na mna akoby ma isla...-------....

hajanka
26. jún 2012

@briketa kukni tuto diskusiu a skusenosti rodicov s cestovanim bez ockovania https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/cestovanie-bez-mumps-osypky-rubeola-ockovania/
nezabudaj, ze ockovanie nemusi ochranit proti nakazeniu (su o tom jasne dokazy ockvanych deti a epidemii prave u tychto deti, viac % nakazenych bolo takmer vzdy ockovanych), dieta si vobec nemusi vytvorit protilatky, dokonca moze po podani vakciny (na potvoru) na danu (ale inu) chorobu ochoriet.

zigzag
26. jún 2012

@miskakyska my nemame niake problemy so stolicou, ja len na prilepsenie chcem par cerstvo podrvenych do ranajkovych vlociek s kyslou smotanou prihodit koli mastnym kyselinam, a celkovo co som citala maju celkom peknu vyzivovu hodnotu.. tak preto .... 😉

hajanka
26. jún 2012

@shakti9 tolkooooo lzi! 😠
uz nevedia ako strasit!