Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ajja21
17. júl 2012

@alienka73 Všetky deti v našom okolí vo veku ako je náš Adam ešte nechodia. Nožičky majú ako gumové, ako keby ani kolienka nemali, ťahajú ich za sebou ako handrové bábiky. Adam od 11-tich mesiacov chodí úplne sám a isto. Je väčší ako ostatní rovesníci, nikto mi neverí, že má len 15 mesiacov, každý vraví, že má viac (ja si myslím, že preto, že nemá v sebe vakcíny, tak jeho telíčko normálne prirodzene rastie a nemusí bojovať s chorobami ako je to u jeho rovesníkov...) Je neuveriteľne vnímavý, bystrý, učenlivý a šikovný, vie toľko vecí, čo jeho rovesníci ešte nie....A najdôležitejšie je asi to, že doktorku vidíme len keď ideme do poradne. Aj keď je pravda, že sme boli nedávno v nemocnci, lebo mal afty, ale to s vakcínami nemá nič spoločné, viem, že je to málo vitamínu B. Neber túto spráu prosím, že sa chcem chváliť, sú to len rozdiely ktoré som si všimla u iných detí, rovnako starých ako je náš....Možno to s očkovaním nemá nič spoločné, ale potom nechápem, prečo tak vytŕčame spomedzi davu 🙂 Aj doktorka je z nás mimo, no ona nikdy nepripustí, že by to mohlo byť pre to, že nie je očkovaný....

miskakyska
17. júl 2012

Ano dobre vidíte,len by ma zaujímalo,prečo sem stále ťahate moje deti...vás nema čo trapiť vekovy rozdiel medzi nimi..kto si ako zariadi tak má!..píšete akoby som ja za to mohla,že vy máte deti tak ako máte!!!
@lili_k

mikymiky
17. júl 2012

@ajja21 To ze je tvoj maly velky na svoj vek je podla mna skor genetikou, pretoze moja dcerka je komplet neockovana a je totalne drobunka. Inac si ale mozeme podat ruky. Je vo vsetkom absolutne popredu, chora este nebola vobec (ma devat mesiacov), je to taky maly stale vesely smejko, nesmierna pohodacka a pokozku ma ako alabaster, o nejakom ekzeme ani nechyrujeme. Ja som pritom alergicka, ekzematicka a poriadna neuroticka 😀. Rozdiely oproti vrstovnikom skratka vidim uplne jasne najma v chorobnosti a neurologickej oblasti, tak bud sme obe take nekriticke maminy, alebo bude pes zakopany niekde uplne inde 😉

ajja21
17. júl 2012

@mikymiky Presne tak, pokožku má ako lusk...to som zabudla napísať 🙂 Krásne hnedučký, opálený, a čistulinku pokožku má. doktorka len tak pozerala s otvorenou pusou.... Je som tiež alergik a on je úplne čistý... no neviem, či to bude genetikou, pretože u nás v rodine, ani mojej, ani manželovej nie je nikto vysoký 😀 Ale možno daleko, daleko dozadu by sa niekto našiel, možno 🙂 Podľa mňa kritické sme, len nie je čo kritizovať 🙂

mirka_aa
17. júl 2012

@ajja21 @mikymiky ahoj,teraz citam ze vase deti su uplne ciste od tych svinstiev..aj ja som sa rozhodla odmietnut vsetky ockovania a chcela by som sa ta opytat ci ste platili nejaku pokutu alebo ako sa to potom riesilo ze ste odmietli povinne ockovania..nas to prve caka o necely mesiac... ale vlastne necaka,lebo jej ho nedam :P

mimi
17. júl 2012

@mikymiky
@ajja21 zienky, tiez ma to zaujima ako ste to vyriesili s platenim pokuty. Moj maly bol sice ockovany, chory casto nebyval, snazila som sa ho dojcit co najdlhsie a vydrzali sme 2,5 roka, lenze po neurologickej stranke nie je to uplne OK ☹ Uvidime co nam buducnost prinesie, snazime sa mu vela lasky dat, trochu sa ale obavam ako zvladne skolu, lebo nas uz strasia s moznymi problemami hoci v niektorych oblastiach velmi vynika a to v nasej rodine vsetci mame vysokoskolske vzdelanie.

mikymiky
17. júl 2012

@ajja21 Vidis my sme s priatelom zase pomerne vysoki a mala je take drobatko zatial. No uvidime, ako sa to vykrystalizuje vsetko. Ale mam zopar kamaratok, ktore maju neockovane deti a vsetky su az neuveritelne zdrave a omnoho spokojnejsie a kludnejsie ako tie ockovane. A to sa na to snazim pozerat velmi pragmaticky a nic neprikraslovat, pretoze som od prirody dost skepticky clovek a velmi dlho mi trva, kym niecomu naozaj uverim.

renata5
17. júl 2012

@ajja21 moj syn je ockovany aj dneska ideme na 9mesiac chodil papa sam a to ma 11m dokonca vie povedat uz 6slov vierozoznat vsetky hracky je strasne mudry vnímavý a uz nemame plienky len nocne keby nahodou takze prosim ta nezhadzuj tie deti ktore ockovane su moj syn od narodenia este nebol chory ma 11m a 15kg je zdravy

ajja21
17. júl 2012

@renata5 Blahoželám!

ajja21
17. júl 2012

@mimi Ahoj, zatiaľ nám z RUVZ neprišlo nič, tak čakáme a pripravujeme sa na posedenie s nimi....podľa mňa sa tej pokute vyhnúť nedá...neviem.

aduskatt
17. júl 2012

@renata5 blahozelam a fakt uprimne Vam zelam, aby to tak aj ostalo...ono tie svinstva z ockovania sa mozu prejavit aj v neskorsom veku, nikto netvrdi, ze ockovane dieta teraz zrazu ma mat kazdy druhy tyzden anginu a nadchu, ale nejaka pliaga sa kludne moze vyskytnut aj o dva roky, ked si uz nikto nebude davat do suvisu tie prejavy s ockovanim.....

lucyferia
17. júl 2012

@renata5 nemam dojem ze @ajja21 niekoho zhadzovala. Napisala proste svoj postreh. A to citam tuto diskusiu teraz uplne nezainteresovane. Takze to nebez zas tak osobne.

prevenar
17. júl 2012

@mirka_aa

ahojky 🙂 ..suhrnna pokuta je 330e ..ale ked si precitas tak poslednych 300 stran tejto diskusie mozno sa jej vyhnes , spravnym "odmietnutim" . vsetko potrebne tu je napisane ..nic lekarke nepodpisuj a hlasne neodmietaj , ani slovne "ockovanie" ..ale konkretne vakcinacne latky.

- popripade lekarke zavolaj o tyzden dopredu, ze ockovat nebudes ..aby nespustila tu staru pesnicku,ze ona u kupila latku a ty ju musis zaplatit 😀 co je uplna volovina, ale takto sa tomu da vyhnut 🙂

prevenar
17. júl 2012

@ajja21 da 🙂 ..aspon sa da o to seriozne pokusit 😀 citaj a studuj, su tu celkom dobre postupy .

ajja21
17. júl 2012

@lucyferia Dakujem, presne tak som to myslela....

prevenar
17. júl 2012

@mikymiky najlepsie je vela citat a studovat ..a hlavne nenechat sa unasat "vierou" ..ale faktami . ..a fakty v ramci ockovania hovoria jasnou recou .

renata5
17. júl 2012

@lucyferia ja som ten dojem mala

ajja21
17. júl 2012

@prevenar Túto disksiu mám prečítanú takmer celú, plus ďalšie stránky čo sa týka očkovania....Pokúsiť sa samozrejme pokúsime, ale aj tak si myslím, že to záleží od konkrétneho RUVZ 🙂 Neviem, nechám sa prekvapiť, ako to celé dopadne 🙂

lucyferia
17. júl 2012

@aduskatt tak tak, a ja si dokonca myslim, ze napriklad pocet alergikov - deti, moze pochadzat z ockovani. Kadejake hexa davky, pomixovane farmaceuticke lektvare (shity), ktore niesu nijak statisticky sledovane na neziaduce ucinky. Nikto nema ani sajnu co za bordel sa v tej injekcnej striekacke nachadza a potom putuje do toho maleho detskeho telicka co sa prave vyvija a samo si vytvara imunitu... Kazdy si ale zariadi, tak ako uzna za vhodne.

mimi
17. júl 2012

@prevenar tak nam please povedz ako??? Ja uz mam v hlave povymyslane vselijake postupy, som schopna vycestovat aj za hranice 😀 😀 aspon si urobime dlhsi vylet 😀

prevenar
17. júl 2012

@ajja21 najdolezitejsie su posledne strany ,, lebo veci sa menia a to co bolo na zaciatku uz davno neplati. jo 🙂 samozrejme zavisi od vselicoho 🙂

-najdolezitejsie je ,ze neockujete , ostatne je v podstate uz vedlajsie 🙂

ajja21
17. júl 2012

@prevenar Viem, že sa to trošku pomenilo, no my už nabonzovaní sme a ako s nami naloží RUVZ sa predpokladať nedá....Tiež si myslím, že najdôležitejšie je to, že neočkujeme, no môj manžel je schopný isť aj cez mŕtvoly, len aby neplatil...Ja som za, len neviem ako to docieli 😀

prevenar
17. júl 2012

@ajja21 @mimi precitaj si aspon 100 stran dozadu, vsetko tam najdes vysvetlene . ..

..v zasade.

1) NIC nepodpisuj lekarke.
2) skus sa dohodnut z lekarkou nech zapise do karty " ockovanie latkou XY sa nevykonalo , diagnoza Z28.2"
-ak na to pristupi dobre ,, ak nie , tak to kasli a nic nepodpisuj , ani do karty, ani nikde, nie je to tvoja povinnost.
3) na RUVZ donesies vyhlasenie , ze neodmietas ockovanie ,, ale len konkretne ockovacie latky, ktore maju pre tebe nepriatelne vedlajsie ucinky ,, vychadzas z pribalovych letakov vyrobkov.

+/- .. viac sa docitas sama 🙂

mikymiky
17. júl 2012

@mirka_aa @mimi dievcata my sme pokutu este neplatili, s tym odmietnutim to bolo tak, ze som najprv akoze ockovanie stale oddalovala, vymyslala som si, ze ma mala sopliky, potom ked uz sa nedalo, tak sme sa s doktorku dohodli, ze budeme ockovat co najneskor a oddelene hexu a prevenar (ja som do poslednej chvile vahala, ci ockovat, alebo nie), potom v den D som tam prisla, sestricka uz vytahovala striekacku, no a ja som im tam vtedy zahlasila, ze ockovat sa nebude. Lekarka napisala do karty, ze toho casu odmietam ockovanie pripravkom Infanrix Hexa (vtedy sme mali davat hexu), sarza ta a ta, a ja som jej to podpisala. Viem, ze tu radia nepodpisovat a v podstate ani nemas preco podpisovat, ale ja nie som ziadna Johanka z Arcu, chcem mat s doktorkou, s ktorou som spokojna mat aj nadalej korektne vztahy. Na rozdiel od inych lekarov sa zachovala pomerne dostojne, vobec ma nepresviedcala, to vyjadrenie naformulovala tak, aby pokuta, ktoru by sme pripadne platili, bola co najnizsia (iba za hexu) a viac o ockovani nepadlo ani slovo. Asi o mesiac sme dostali prijemny list z RUVZ o tom, ako ohrozujeme okolie a kolko pripadov detskej obrny sa v poslednom case vyskytlo tusim v Tadzikistane a podobne hluposti, ktore ma mali presvedcit, aby som malu hned naockovala hlava nehlava, mala som im ho podpisat a poslat naspat, odignorovala som to a odvtedy je ticho (su to asi styri mesiace). Kedze ale byvam v meste, kde je RUVZ velmi prisne, pokuta nas asi neminie, ale to je to najmenej. Nech sa s nou zadrhnu, na kazdeho raz dojde.

mimi
17. júl 2012

@prevenar mne lekarka povedala, ze ma tlacit k ockovaniu nebude, ze len podpisem papierik, ze odmietam ockovanie, hehe aka mudra, samozrejme nic jej nepodpisem, ja si radsej sama sformulujem list a jej ho donesiem.

ajja21
17. júl 2012

@prevenar No u nás je problém ten, že očkovanie sme odmietali pred rokom....vtedy som mala strašne málo času na to, aby som naštudovala ako to presne urobiť a byť pri tom chránená pred nabonzovaním....Takže sme napísali náš papier, že odmietame očkovanie a ten sme podpísali. Doktorka ho založila do karty a samozrejme nabonzovala....Teraz už viem, že sme spravili obrovskú chybu, takže musíme čeliť priestupkovému konaniu, kde budú mať pravdepodobne toto naše vyhlásenie...ale aspon sme stihli naštudovať to, že nemáme očkovať vôbec 😉

mimi
17. júl 2012

@mikymiky tak to je super, ze mate taku lekarku. Ja som malej tiez odialila ockovanie, nadsene moc ale nevyzerala a akoze dalsie ockovanie nas caka o mesiac,snazila som sa to posunut ako sa len da a potom uvidim, co ma zase napadne 😅

mikymiky
17. júl 2012

@renata5 ved tu nikto nikoho nezhadzuje, ja by som bola najstastnejsia, keby boli vsetky deti zdrave a som rada, ze aj tvoj syn je zdravy a sikovny. Bodaj by mu to vydrzalo. Ako som uz napisala, akokolvek pragmaticky sa na to snazim pozerat, tie rozdiely skratka uplne jasne vidim aj prave preto, ze mam v okoli uz pomerne dost neockovanych deti, takze mozem porovnavat. Kazdy nech si robi, ako uzna za vhodne, to vsak neznamena, ze sem nemozeme napisat nejaky nas osobny dojem.

aduskatt
17. júl 2012

neviem, ci je to realne, ale mna napadlo este na sformulovany list lekarke, kde odmietam vakcinu dopisat, ze jej NEDAVAM suhlas na poskytnutie osobnych udajov podla paragrafu toho a toho zakona o ochrane osobnych udajov akymkolvek inym fyzickym ci pravnickym osobam...............co si o tom myslite?.nie som pravnik, takze nevylucujem, ze by to nepreslo, preto ak sa niekto vyzna, skuste okomentovat

ajja21
17. júl 2012

@aduskatt Ja si myslím, že by to šlo a ešte jej tam aj ukáž vyjadrenie, ktoré teraz posielajú húfne do ambulancii z UVZ, že osobné údaje musia poskytnúť len na priestupkové konanie...