Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

majusqwa
15. aug 2012

@samantha543 ak odmietnes vsetky naraz - vtedy proti tebe zacnu len jedno konanie a mozu ti dat pokutu max. 331 eur tusim. ak budes odmietat postupne, vzdy zacnu nove konanie, ale pokuty dokopy nemozu prekrocit tych 331 eur aj tak

majusqwa
15. aug 2012

@seva ako vravim, na svk plati ockovat, ockovat, ockovat, aj keby tie deticky boli uz pomaly na smrtelnej posteli

pectore
15. aug 2012

neockovat deti...je nieco ako modny hit. Dieta by pred očkovanim malo byt skontorlovane pediatrom ci nema nejaky vnutorny zapal, alebo inak oslabenu imunitu. Očkovacia latka ma byt podavana zdravemu jedincovi. V takom pripade su komplikacie minimalne. Pediatri vsak casto tuto situaciu podcenuju a zhrnu to do vety je vsetko v poriadku? A hned ockuju...ako na beziacom pase. Povinne ockovanie ma svoje opodstatnenie, pretoze je robene proti infekcnym chorobam ktore maju zly priebeh, mozu koncit smrtou a hlavne sa siria rychlo. Ockovacia latka obsahuje oslabene bakterie proti ktorym si telo tvori protilatky. Zapameta si sposob obrany a pri skutocnom nakazeni vie rychlo zareagovat, pretoze uz vie bakteriu rozlíšit. Docieli sa tym daleko lahsi priebeh choroby ako u neockovaneho jedinca. Ockovanim nezabranite nakazeniu ale tomu aby choroba nemala take srasne nasledky. Mnoztvo mamiciek veskere komplikacie ktore sa u ich deti vyskytnu pripisujú prave ockovaniu. A pritom nikdy nemaju 100% istotu ze je to prave koli tomu. Odvolavaju sa na mnozstvo "internetovych" odbornikov ... co je v celku smiesne pretoze tam hoc kto moze dat hoc co....ale uvedomte si ze aj deti lekarov su zaockovane a neverim ze by im vedome ublizovaly. Neockovat dieta neznamena ze ho clovek uchrani proti neziaducim ucinkom vakciny, ale znamena to ze ho vystavy vysiemu riziku nakazy "hlupou" chorobou proti ktorej sa da ockovat.... a nielen jeho ale aj ludi ktory nemozu byt zaockoany zo zdravotnych dovodov...pretoze sa choroba bude sirit rychlejsie a agresivnejsie. A dalsia vec viete si co i len predstavit ze by zacala taka vzbura proti ockovaniu ze by prestali ockovat macky a psy napriklad...z rovnakych dovodou ako odmietaju niektore matky ockovanie deti???.... nechcem si ani predstavi v akom raji by sme to zili. Tiez sa stretavam s pojmom ze je prirodzenejsie aby sa u cloveka vyvinula prirodzena imunita...ze je to lepsie...ibaze kebyze sa na to mame spoliehat tak tu uz polovica z nasich predkov nieje bo by podochli. My si tie choroby uz nepametame...keby sme boli ich svedkami velmi by sme si rozmysleli na ktoru stranu sa postavime....

seva
15. aug 2012

@majusqwa no, smutne je to, ze to nie je IBA na Slovensku, ale takmer vsade. Akurat, ze inde za rozhodnutie neockovat nikoho nepokutuju a netahaju po priestupkovych konaniach. Znevyhodnuju vsak napr. neprijatim do skolky, na studium ... a tak.

majusqwa
15. aug 2012

@pectore dokáž mi, ze (citujem): "Ockovacia latka obsahuje oslabene bakterie proti ktorym si telo tvori protilatky. Zapameta si sposob obrany a pri skutocnom nakazeni vie rychlo zareagovat, pretoze uz vie bakteriu rozlíšit. Docieli sa tym daleko lahsi priebeh choroby ako u neockovaneho jedinca." toto bola len hypoteza, predpoklad. ako vies, ze to tak naozaj funguje? ak nieco nebolo dokazane, ako tomu mam verit? a preco potom v nemocnici lezia ockovane deticky nakazene chorobou, proti ktorej su ockovane?

alikaa
15. aug 2012

@pectore odkial cerpas informacie? Preco si ista, ze su pravdive?

eaka
15. aug 2012

No... koľko sme tu mali strán bez ďalšieho rypálka?? Dve či tri? ☹ A celá šaráda sa môže zopakovať zase...

pectore
15. aug 2012

@majusqwa pretoze maju slabu imunitu a choroba sa u nic rozvinula....alebo z roznych inych dovodov... a deti sa ockuju proti viacerim chorobam naraz...takze maju vsetky choroby?... ale od toho je pediater aby nepodcenil situaciu a dieta pred ockovanim poriadne skontorloval...ale aj som napisala ze vacsina to odbije ako na beziacom pase... a potom to tak aj dopada... keby bolo ockovanie skutocne take zle...tak je tych nakazenych nespocetne viac. Pekne si napisala ze ked je nieco dokazane tak tomu mas verit......a ked nieco neni dokazane tak tomu veris...????

pectore
15. aug 2012

@alikaa ale to je otazka pre vsetkych!!!

alenka600
15. aug 2012

@pectore ja sa opytam to co vzdy, lebo to mi najviac bije do oci - preco je tak vela hrozne epidemickych smrtelne nebezpecnych chorob na Slovensku a ako to, ze prejdes hranicu a tam uz to tak nie je? Preco su krajiny, kde je ockovanie uplne nepovinne? Preco moje dieta, ktore sa nenarodilo na SR nie je ohrozene tymi istymi chorobami ako deti mojej sestry, ktore sa na SR narodili?preco bola TBC 31.12.2011 tak hrozne nebezpecna a uderom pol noci uz od 1.1.2012 problem nebol?

samantha543
15. aug 2012

@majusqwa aha a ak nahodou mi uz daju pokutu 330 a predvolaju ma zase uz ma nemozu pokutovat?tak naco ma potom volaju? 😀

samantha543
15. aug 2012

@pectore ja to nepochopim naco sem chodia taky ludia ako ty citaj nazov temy a potom sa vyjadruj tvojemu dietatu asi nic nebolo ale to neznamena ze inym sa nic nestane!!!

didulka85
15. aug 2012

@eaka jej prvy prispevok a hned sem.

pectore
15. aug 2012

@alenka600 niektore krajiny nemaju ockovanie povinne ale odporucane. Nevezmu ti decko do skoly, skolky ak neni zaockovane....mas tam slobodu ale nesies za nu nasledky. U nas je system menej liberalny...co je dobre pretoze ludia su hlupy, naivny a za kazdu senzaciu...a hlavne proti prudu. A tvoje dieta je ohorzene rovnako...a ak nieje zaockovane tak aj viac... TBc je od zaciatku kontroverzna... ale vzhladom na zvysenu zivotnu uroven je coraz menej opodstatnena...i ked v niektorich rizikovych lokalitach by som isto ockovala dalej.

terkaz
15. aug 2012

@eaka No ja nevim, ale mne se to nezda jako rypani...Napsala jen svuj pohled na vec. Nekdy mam pocit, ze Vam tady vadi, kdyz nekdo rozvraci Vase skalopevna rozhodnuti. Ale ani ne tim, ze by rypal, ale jen tim, ze napise neco jineho... 😉

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
samantha543
15. aug 2012

@pectore mi mame 100% istotu to len doktori si to nikdy nepripustia a myslim ze tu nikoho nepredsvecis tak citaj mysli si a nevyjadruj sa 😉

alenka600
15. aug 2012

@terkaz ze to nie je rypanie? precitaj si jej odpoved
som tu aby som si citala tie slepiciny... aby ste nezili v domneni ze robite spravne...aby ste sa tu nelutovali a neutesovali hlupostami....
nema zmysel sa snou bavit, dovi🙂

aduskatt
15. aug 2012

@terkaz tema ma nazov nesuhlas s ockovanim a toho sa podla pravidiel konika treba drzat🙂
@pectore ked uz, tak hlupi, naivni, v niektorych.............a si mimo temu, tato tema je pre tych, ktori nebudu a nechcu ockovat, ti, ktori su toho zastancom maju inu temu vytvorenu 🙂

alikaa
15. aug 2012

@pectore mas problem povedat, odkial cerpas informacia a preco si si ista, ze su pravdive? Tu ludia stale davaju rozne odkazy a vlastne skusenosti, takze staci trochu citat dozadu a dozvies sa, co ostatni. Mna zaujima, odkial cerpas ty???

pectore
15. aug 2012

@samantha543 100% ma akurat tak hlupak...a hlavne ked ma info z kačic.... a vyjadrovat sa mozem kde chce a o com chcem....

pectore
15. aug 2012

@alikaa s take skade vsetci ....z internetu 😀 😀 😀 najlepsie... a najistejsi zdroj...

pectore
15. aug 2012

@aduskatt ...ja sa slobodne vyjadrujem k teme...ze nesuhlasim s nesuhlasom...co je proti pravidlam?

samantha543
15. aug 2012

kaslite na nu to nema vyznam prisla sem len s jednym cielom aby sa tu dobre bavila a rypala ved je len dnes zaregistrovana to je jasne 😎

eaka
15. aug 2012

@pectore
Proti pravidlám je, že si sem len prišla rýpať a v skutočnosti obťažovať.. ak mám byť úprimná, už mi tieto prispevateľky Tvojho typu "mám právo si písať, čo chcem a kde chcem a aj keď ma o to nikto nežiadal a nikoho to nezaujíma, som taká múdra, ako Šalamúnová riť, že musím svojou múdrosťou obdariť všetkých" lezú pekne na nervy.. Nikto tu o Tvoje príspevky nemá záujem, tak si ušetri čas a všetkých ušetri pár strán zbytočných príspevkov a choď sa hádať inde..

mimi
15. aug 2012

@pectore 😀 si ma pobavila, predstav si, ze ja osobne poznam lekarov, ktori si nezaockovali svoje deti a vedia preco.Tak nevytahuj tu staru pesnicku JPP, ci internetovi odbornici...

eaka
15. aug 2012

@terkaz Zlatko, prepáč, nepamätám si, či som Ťa v tejto téme už niekedy videla, alebo si len zazrela môj príspevok na stránke a kukla, že čo sa tu deje... ale ak by si tu bola viac ako prvýkrát, určite by si rýpanie odhalila hneď z toho prvého príspevku 😉 Podľa mňa to rýpanie je a jej ďalšie príspevky to len potvrdili..

monky978
15. aug 2012

@pectore mne na RUVZ povedali, že sa ockuju aj onkologické deti, aby boli chránené... tie už majú lepšiu imunitu, ako dieťa, ktoré má skrytý zápal? Mne chcela doktorka zaočkovať dieťa s teplotou... aby bola chránená. Ak by som sa neinformovala dopredu tak by bol problém.. nie je to len o tom, že by to doktori podcenovali... oni vedome podporujú aj očkovanie onkologických deti. A normálne sa k tomu priznávajú. Tak prečo by niečo riešili na obyčajnej ockovacej poradni. Vsak to stojí kopec prachov take pred ockovacie vyšetrenie. A kto to ako zaplati? A bez toho vyšetrenia ako zistia, že dieťa je fit a nemá zápal prípadne nie je v inkubacnej dobe? To už nie je hazard so zdravím a životom dietata? Aj pred operáciou ťa najprv vyšetria či ju mozes absolvovať. A očkovanie nie je vcelicka, ale zásah do organizmu. A preto to považujem za hazardovanie so životom môjho dietata, ba dokonca za jeho ohrozovanie!!!

prevenar
15. aug 2012

@samantha543 ..ano aj nie ..ako sa to vezme. suhrnna pokuta je max 320e .. co znamena ,ze ti ju mozu naparit naraz ,alebo postupne. cize.

1) ked ti daju jednu pokutu vo vyske 320e uz si "vybavena" a dalsiu pokutu uz nemozes dostat ..
2) ak dostanes pokutu napr. 50e tak je tam este priestor na dalsie.

asi tak .

samantha543
15. aug 2012

@prevenar aha takze dobre som myslela ze za kazde mi mozu dat 320 eur diky 🙂