Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
28. aug 2012

@megy ked mas dieta nezaockovane pride ti rozumne ho nasilu vystavovat velkemu kolektivu ludi? cestovat snim napriklad medzistatne?...neviem ci si ma pochopila ....ale vravim o neockovanych detoch...je jasne ze normalnym dennym situaciam sa nevyhnes ... a pokial mas citlive dieta so zdravotnimi problemami tak je rozumnejsie pockat do vysieho veku nez ockovat napr v 3 mesiacoch....

prevenar
28. aug 2012

@megy ...mysliet si mozes cokolvek , na realite sa tym samozrejme nic nezmeni. O_o

pectore
28. aug 2012

@kaja73 staci malo a ja sa stale vyjadrujem ze je to tenky lad.... nekritizujem vas....kritizujem tych co nemaju dovody...alebo maju ale teoreticke... ci take ze dieta moc plakalo....

kaja73
28. aug 2012

@pectore na ten plac pozor-ak dieta place v kuse viac ako 3h po ockovani a nevies ho nijako utisit,moze sa jednat o encefalticky plac-teda o plac sposobeny postvakcinacnym postihnutim mozgu-mas to aj v pribalovom letaciku k hexe pisane a je to dovod na prehodnotenie dalsieho ockovania-staci si to len precitat v letaciku,je to tam pisane.
Zial na to ziaden lekar neberie ohlad a aj nazor je na to taky ako pises ty-ved len plakalo-ale co je za tym,ze dieta sa uz nebude vyvvijat tak ako by sa malo je druha stranka veci.
Lenze to uz nik nedokaze-ako by sa vyvijalo nebyt vakciny, ze ano.

lenaluci
28. aug 2012

@prevenar Čo to vy stále pripomínate ľuďom s odlišným názorom, že si môžu myslieť, čo chcú?

kbeata
28. aug 2012

@pectore pytala som sa ci si nejake dets.choroby prekonala 😉
a ci si aj ty preockovana napr.proti c.kaslu a zaskrtu,aby si aj ty nahodou nebola hrozba pre ostatne deti,kt.nemozu byt ockovane,v takom pripade si cynik a hrozba 😀

pectore
28. aug 2012

@kaja73 nasa plakala skoro hodinu..ale po tych fenistilovych kvapkach prestala... tak ale 3hodiny to je uz extrem...

pectore
28. aug 2012

@kbeata zaockova a preockovana som tak ako to vyzaduje zakon...neockujem sa nad ramec... a je rozdiel imunitny system dietata a dospeleho cloveka...

kaja73
28. aug 2012

@pectore moj plakal 8 hodin v kuse bez prestania a nijako sme ho nevedeli ukludnit ☹ ,plus kopec dalsich problemov-uz to nebudem rozpisovat.

pectore
28. aug 2012

@kaja73 jasne nevracaj sa k tomu ak si to tu uz pisala.... 8 to by som uz po dvoch volala zachranku... ja by som to nevydrzala ....asik by som spanikarila....ak by som dieta nevedela utisit....

sorciera24
28. aug 2012

@megy ja a nasa generacia nebola ani zdaleka ockovana proti tolkym chorobam ako su nase deti....hexavakcinu, ci MMR sme rozhodne nedostali......nevravim, ze uplne vsetko vynechat....ale proste su choroby, kt. sme my v pohode prekonavali a nase deti su na ne ockvoane (dost skaredou vakcinou....hovorim napr. o MMR....) a preco ockovat dieta po 2 rokoch je magorizmus?.....ja si myslim opak....do 2 rokov dieta nema poriadne vyvyinuty svoj vlastny imunitny system, tak sup rozburajme mu ho ockovanim proti 10tim chorobam....to je podla mna magorizmus....

prevenar
28. aug 2012

@lenaluci nie. ..ludom bez dostatocnych informacii a vedomosti o danom probleme. ..je obrovsky rozdiel medzi nazorom zalozenym na pochopeni a poznani problemu a "NAZOROM" - v situacii ked si dana osoba len MYSLI , ze o danej teme nieco blizsie vie a teda ked je o svojich vedomostiach presvedcena na zaklade omylu o ktorom ani netusi a vystupuje akoby bol jej "nazor" aj podlozeny realitou . lenze nie je ..nemozu byt dve reality , A+B=C

...samozrejme, potom sa dostavame presne do tej situacie ,ze kazdy moze mat akykolvek "nazor" a ignorovat realitu to uz, ale zacina byt skor smiesne, alebo az smutne. napriklad 2+2=4 ..lenze niekto ma "nazor" ze je to 5 . co je z mojho pohladu OK, lebo co s tym ? ze. ked si niekto mysli, ze 2+2=5 a neda si vysvetlit ,ze je to 4 tak je to skutocne uz len jeho problem , ktory ma nema preco trapit.

- takze , ked niekto ignoruje fakty kt. sa daju jednoducho vyhladat v tlaci / internete ako ,ze

1) kazdy velky svetovy vyrobca vakcin bol odsudeny sudom, alebo je v konani ...alebo sa prave prevalil fakt ,ze vyrazne podvadzal v testoch o ucinnosti /bezpecnosti , ze podplacal politikov , aby legislativne tlacili vakciny medzi ludi ...atd.. je to dokazany a nekonecny prud korupcie a podvodov.
2) ze existuju historicke statistiky ktore dokazuju ,ze choroby boli zdecimovane davno pred "prichodom"vakcin
3) ze velke epidemie chorob proti ktorym je populacia zaockovana su pomerne bezne.
4) ze svetovy firmy bezne robia ilegalne testovanie aj na 10 000 detoch , o kt. nevie ani stat, ani rodicia ani nikto a ,ze tieto veci sa prevalia az ked deti zacnu UMIERAT . chapes ? UMIERAT ! kludne ich zabiju !
5) ze samotna WHO vie o tom,ze hlavnym zdrojom velmi vaznych chorob je VAKCINA.

atd. atd. atd ... je to zas len nekonecny prud faktov . ..ale viem, zrejme aj ty mas na to " iny nazor" 😕 😕 😕

- mnohi zatial nepochopili ,ze nie je nasou ulohou niekoho do nemoty "presviedcat" o uplne jasnych a logickych veciach. ..a to nerobim ani ja . chces si nieco mysliet ?? kludne si to mysli. nevidim dovod, preco by mi to malo pokazit den. fakty su polozene na stole , staci si ich precitat. nemas cas ? nemas zaujem ? uz vsetko vies ? OK , aj tak dobre .

a tymto by som to uzavrel 🙂 kto chce najde si tu vsetko , kto "nas" sem pride "zachranovat" ostane vsetkym co o danej teme aj skutocne rozumeju (lebo si nasli cas na poznavanie faktov ( a ano fakty su skutocne len jedny)) ostane akurat tak na smiech. peace 😎

megy
28. aug 2012

@sorciera24 když už mluvíš o tolika chorobách na očkování - já mluvila o základním a tím sis prošla i ty - dnes je to hexavakcína, která skýtá záškrt, tetanus, dávivý kašel, dětskou obrnu, influenzu, hep.B. takže mi vysvětli, co vidíš špatného na základním očkování?? právě to, že dítě se bude izolovat, vyhýbat se spousty míst a podobně je podle mě největší kravina a ještě větší čekat dva roky na první očkování.

jasně proč neumožnit mít horší průběh nemoci, že???
@pectore já nemluvila o dálkovém cestování, protože já kategoricky nesouhlasím s vyjížděním s miminkem do ciziny z různých důvodů. mluvila jsem o normálních situacích - do obchodu, návštěvy rodiny a podobně. a pokud je dítě senzitivnější k nemocem, tak by se člověk měl zamyslet nad tím proč??? a neříkat, že očkování je pro něj ještě větší zlo. toť můj názor

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@pectore
lekarka v nemocnici by ti vynadala ze preco na decko co bolo ockovane a "len 8 hodin reve" si volala zachranku..... ved to je predsa uplne prirodzene ze dieta ma revat aj do vyrevania pluc po ockovani, ved je to pre jeho dobro

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@megy
najprv si sama ujasni co to vlastne ockovanie je, ako to krasne a jednoducho znie "zaockujem" = "som chraneny" ake krasne ake krasne, krasne..............ale nepravdive 😀

takze veris bludom a klamstvam, a este sa cudujes ze ini tomu uz davno neveria, cize suma sumarum si to ty co je tak trochu "mimo realitu" ako to v skutocnosti funguje, hoci si to myslis o tych co odmietaju ockovania.....

megy
28. aug 2012

@zaockujteajslnko byla jsi očkovaná???

pectore
28. aug 2012

@megy vsak mame podobne smerovany nazor 😀 asi si si len odomna precitala nejaku reakciu co to nevystihovala....

sorciera24
28. aug 2012

@megy bud nechapes alebo neviem....hexavakcinou som ockvoana nikdy nebola (ani ty)!!!! to je nova vakcina.... a bola som ockovana na tie prve 4 choroby (co si z hexy vypisala)...ale jednotlivo....do povinneho ockovania este patri MMR (ktoru tiez nemame...nasa generacia).....jedine sme dostali monovakcinu prosti osypkam (mumps, ci ruzienku...nie.....pekne sme to prekonavali....)....a preco by samalo dieta vyhybat miestam? moj chodi do skolky, von, do tesca 😉 (akurat do exotickych krajin nechodime...to je fakt...ale preto, ze nas to nelaka...) takze vobec neviem, co si vlastne chcela napisat....?? 😕 😅

hajanka
28. aug 2012

@lenaluci aka statistika? ty si si niekedy nejaku pozrela? ja viem o statistikach kde prave vo vacsej miere ZAOCKOVANE deti (ludia) ochoreju na choroby, proti ktorym ich malo ockovanie chranit. A nie naopak.

pectore
28. aug 2012

@zaockujteajslnko ver tomu te by som taku lekarku velmi rychlo spacifikovala...uz mi jeden taky hrdina daval kvapky a bol sotva zo skoly dva roky... neboj nic som na lekarov ako osa...na mna tie ich mudrosti veru neplatia... mam svoju hlavu ked sa jedna o mna alebo moje dieta....

megy
28. aug 2012

@sorciera24 já právě chápu, já taky nebyla dříve očkovaná hexou- to je jasné, ale dnes prostě je hexavakcína základní očkovací látkou a nepochopím, proč touto látkou nechcete očkovat své děti v daném brzkém období, které je považovánao za povinné 😲

@pectore to je možné 😀

sorciera24
28. aug 2012

@megy tak si precitaj pribalovy letak (a zrataj ten hlinik +ine latky v tom).....+nase deti k tomu este povinne dostanu prevenar /synflorix.....cize sa to navysuje....pozri, ja ti to nezazlievam, mala som kedysi taky isty nazor ako ty.....az po 2. davku hexy (vtedy sa moj nazor otocil obratom....po nez. ucinkoch......)...vies, tu su vacsinou ludia, kt. neockuju hlavne preto, ze im ockovanie fakt ze zmrzacilo, ci nejak poskodilo dieta.....nie len tak z rozmaru....( a samozrejme maju o tom vela informacii...)

sorciera24
28. aug 2012

@megy este na margo tej hexy....ja by som mozno, fakt mozno nechala z hexy tie 4 choroby, ale tie posledne....hmmmm (tie sme nemali.....a proste fakt ako pre dieta do 2 rokov mi ockovanie proti hep. B pride naozaj zbytocne....napr.)

sissmiss
28. aug 2012

@megy chod ich do japonska poucit ze su komplet cela krajina magori kedze deti ockuju co najmenej a co najneskor 😉

megy
28. aug 2012

@sorciera24 upřímně, jestli jsi měla nějakou negativní zkušenost a byly z toho nějaké následky, tak mě to moc mrzí, ale reakce na očkování může přijít i v dospělosti nečekaně a říkat, neočkovat dřív jak ve dvou letech a dál je pro mě prostě nepochopitelné.

jako mimino a jako dítě jsem byla řádně očkovaná a vše bez potíží a nikdo se nezaobíral tématikou očkovat neočkovat - prostě to bylo povinné a tím to končí.

já prostě očkovala klasické schéma už jen z důvodu, že oba pracujeme ve zdravotnictví a spíš mě děsí pomyšlení že všechny ty svinstva se chtě nechtě dotýkají i mého syna. a to bychom mohly mluvit do aleluja - je to i TBC, které se stalo nepovinným, dále rotaviry, klíšťovky a podobně.

hajanka
28. aug 2012

lenaluci - eaka ok ja to chapem a co teda s tými ostatnými liekmi, proti nim nebojujete ved môžu ohrozit deti rovnako ako vakciny
Dnes o 15:19

@lenaluci Ostane lieky nie su povinne dane zakonom, vzdy mas moznost si nastudovat liek pred tym, ako sa rozhodnes ci ho vobec podas, zaroven mas na vyber lieky od roznych firiem a s roznym zlozenim. V tomto je na rozdiel od povinneho ockovanie sakra velky rozdiel.

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@megy
som chlap a bohuzial ockovany som bol, proti svojej voli....... ale nebol som ockovany na mumps, rubeolu, ocie kiahne, ktore som mal..........tiez neviem ci som bol ockovany na cierny kasel a ten som nikdy nemal ako ani osypky nie.......ako je to teda mozne, ked su to vsetko take srasne az smrtelne choroby a neuveritelne ale neuveritelne infekcne? 😀 😀

a a mumps, rubeolu aj kiahne som mal vdaka jasliam a skolkam, lebo potom uz ako 6 a viac rony som ziadnu detsku infekcnu chorobu nemal........ cize dost mozne ze staci nedat dieta do jasiel a skolky a mas o vela problemov postarane..... alebo naopak.... nedat dieta do skolky a vyhnes sa mnohych chorobam aj ked rubelou by dievca malo dostat ako male......ale kde ju chytit ze ano? ked uz ani v tej skolke nema ako.....

megy
28. aug 2012

@sissmiss strašně ráda 😀

mata1976
28. aug 2012

ahojte baby; ja mam strasnu dilemu ci zaockovat maleho alebo nie; mame ist na ockovanie hexa vakcinou+vakcina proti pneumokokom 6.9. Dcera bola ockovana vsetkymi 'povinnymi vakcinami' pred 3 rokmi zatial bez nasledkov, u maleho neviem, ked to tu citam ake mozu byt nasledky ☹ Nemali ste obavu, ze vase dieta dostane nejaku z tych chorob, proti ktorym sa ockuje???

megy
28. aug 2012

@zaockujteajslnko tak si běž postěžovat mamince, že tě nechala očkovat😀