Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lenaluci
31. aug 2012

V USA stúplo počet neočkovaných detí a takisto stúpol počet ľudí nakazených mumpsom. Medzi nimi bolo 86% neočkovaných. Mumps môže mať vážny dopad na zdravie vaších detí. Nákaze podliehajú aj deti mladšie ako jeden rok, ktoré nemôžu bať očkované. Ľudia prosím vás nepodliehajte panike, ktorú tu šíri toto hnutie. Ohrozujete zdravie svojich aj cudzích detí. V krajinách, kde sa neočkuje vôbec majú obrovské problémy s týmito chorobami.
http://consumer.healthday.com/Article.asp?AID=6...

petot
31. aug 2012

@halienka Nedá mi nepodeliť sa 🙂 Nech to vidia aj ostatní. Podrobnosti v článku http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

senoble
31. aug 2012

@koralinka ano presne si to opisala,az mi zima prebehla po chrpte jak si mi to pripomenula 🙄

petot
31. aug 2012

@lenaluci V ČR majú epidémiu mumpsu. Ochoreli najmä očkovaní adolescenti, takže namiesto mierneho detského ochorenia, teraz vďaka očkovaniu hrozia tejto vekovej skupine komplikácie.

V Kalifornii je zaočkovanosť 98% a mali tam vlani epidémiu čierneho kašľa najhoršiu za 53 rokov. 81% chorých bolo plne očkovaných, 86% dostalo najmenej 3 dávky vakcíny. Chorobnosť vo vekovej skupine detí do 12 rokov sa výrazne nelíšila medzi očkovanými a neočkovanými.

Vo Francúzsku mali predvlani 15000 prípadov osýpok. Najohrozenejší sú adolescenti a dospelí, ktorí boli proti osýpkam očkovaní. Opäť tým prišli o možnosť získať prirodzenú doživotnú imunitu, a namiesto toho môžu dostať osýpky v dospelosti, čo je omnoho nebezpečnejšie.

Myslím, že paniku prejavujú predovšetkým zdravotnícke úrady, ktoré napriek týmto evidentným zlyhaniam konceptu očkovania žiadajú očkovať viac a viac.

petot
31. aug 2012

@nikimax Bolo ich niekoľko, počet neviem. Viac by bolo lepšie 🙂

lenaluci
31. aug 2012

@petot na pokles detskej umrtnosti nema predsa vplyv len ockovanie ale aj zlepsujuca sa lekarska starostlivost a zivotna uroven.

prevenar
31. aug 2012

@petot ...jednoznacna konspiracia ! ..toto predsa na KONGRESE neukazovali, tym padom to nemoze byt pravda ! 😝 ..a vobec, na toto mam svoj nazor a nebudem si predsa vsimat nejake cervene klukate ciarky ! pffff 😝 😝 😝

prevenar
31. aug 2012

@lenaluci hmmmm... ja som myslel ,ze len ockovanie. predsa to vymietlo vsetky choroby, zachranilo nase zivoty a dovoluje nam zit do dalsieho dna. nezda sa mi,ze by s tym mohlo mat docinenia aj nieco take bezvyznamne ako zivotna uroven. sice nedokazem pochopit co ta cervena ciara znamena , ale jednoznacne si myslim,ze nas pred istou smrtou zachranilo jedine ockovanie ...dokonca mi to potvrdila aj nasa lekarka. 😀

koran
31. aug 2012

@mimi ano nahlasi, ale az potom 10tom mesiaci a to bude asi január. teraz si musim povybavovat zmenu priezvyska tak to budu nejaké behačky, tak to aspon nebudem mat naraz s tým predvolaním..

lenaluci
31. aug 2012

@prevenar ak si nezaočkovaný vyber sa do nejakej krajiny, kde sa neočkuje vôbec, zober so sebou svoje malé dieťa, poži si tam aspoň rok a dojdi potom poinformovať na forum.

pectore
31. aug 2012

@prevenar je velmi jednoduche spekulovat akoby to bolo...keby boli v riti ryby.... k poklesu umrtnosti prispela...vysia zivotna uroven ale aj ockovanie...nemozes jednu vec vyzdvihovat a druhu zamlcat... a hlaven aj ked ta rozdrapi, nemozes ich odlucit...pretoze historia hovori jasne... a rovnako nemozes predpokladat akoby to bolo keby to tak nebolo... to su len spekulacie a konspiracie... NIC VIAC.

pectore
31. aug 2012

@lenaluci to by sa vratil bez deti....

prevenar
31. aug 2012

@anduk osobne by som radsej doveru vkladal do seba a informacii ktore dokazem najst a pospajat do celku, ako do nejakeho reklamneho pajaca v bielom plasti s plnou rukou farebnych "lentiliek" . 😲

pozri si terminy ako

-paleodieta
-odkyslenie organizmu
-parazity / zbavenie sa parazitov, bakterii, pliesni
-detoxikacia / chlorela , spirulina, odstavovanie .. atd.
-filtracia vody / reverzna osmoza
-vyzivove doplnky / vitaminy, minerali, superfoods.
-DMSO, MMS
-metabolizmus / neschopnost pribrat
-megaskorbaticka liecba a vplyv vitC vo vacsich davkach na telo.
-kura pomocou destilovanej vody .
-a vela dalsieho.

idealne , ked vies dobre po anglicky vacsina informacii, stranok , videi a navodov je totizto v tomto jazyku ..aj ked samozrejme nieco najdes aj po slovensky/cesky. (napr. www.badatel.sk je fajn stranka, ale su aj nejake dalsie.)

-vela stastia 🙂

jandl
31. aug 2012

@lenaluci uvažuj! dítě onemocní dětskou chorobou a má doživotní imunitu!Pokud nebude poškozeno karcinogeny,těžkými kovy,látkami způsobujícími neplodnost(vakcíny),tak bude mít vlastní miminko.Když má matka z dětství prodělané příušnice(mumps),má protilátky,které se dostanou mateřským mlékem kojenci.Je chráněno! Prosím,vysvětli mi,proč to nefunguje? Protože nám někdo vnutil vakcínu,která nás nechrání!Proč mám pokračovat v tak hloupém očkování,když ta kolektivní imunita evidentně ublížila těm nejmenším.Zůstali nechráněni.

pectore
31. aug 2012

@jandl a ked matka neprekonala vsetky choroby od vymyslu sveta...ako je jej dieta chranene?

natas4
31. aug 2012

@nikimax
@mimi su to moji velmi dobri znami a priatelia, nemaju preco mi klamat..mozno su aj doktori co neockuju svoje deti, ale ja takeho nepoznam, myslim ze je ich mensina

prevenar
31. aug 2012

@lenaluci heh, taka krajina je napriklad Rakusko 😀 na niektore choroby maju 4% zaockovanost a mozem ti povedat , je to tam hotova nocna mora ! este stastie ,ze zijem v ockofasistickom Slovensku !

presiel som vacsinu ostrovov v karibiku + dalsie "zaostale" krajiny , s detmi aj bez deti ...a mozem zreferovat,ze kazdemu sa velmi pacilo 😀

lenaluci
31. aug 2012

@jandl ludia prekonavali tieto choroby vzdy aj pred stodvesto rokmi ked sa neockovalo a mala ich chranit podla teba dozivotna imunita, po ockovaní chorobnost poklesla.nema zmysel teoretizovat a uvadzat konkretne pripady

mates22
31. aug 2012

@nikimax
@mimi
bez ohledu na to, jak nazírám na očkování já, musím souhlasit s @natas4, všichni doktoři, s nimiž jsem se setkala, vč. mých vrstevníků (a kamarádů, kteří by mi těžko lhali, doufám), mají děti naočkované, došla jsem tak daleko, že se ptám, kudy chodím - takže třeba i doktorky na sonu, úrazovce, ušním, minule jsem na to téma vedla rozhovor i na gyndě apod........ opravdu jsem ještě nedostala odpověď, že by někdo neměl děti očkované a většina tvrdí, že mají i některá nepovinná, rozcházejí se sice v tom, co je a není důležité, ale některé nepovinné mají téměř všichni. No možná lžou, ale nemyslím si, jaký by k tomu měli důvod? Že bych je někde nahlásila? Že bych se na ně odvolávala? To asi ne, už vidím, jak naší dětské říkám, že syna očkovat nebudem, protože mi to nedoporučila gynekoložka 😀

ajja21
31. aug 2012

@lenaluci DALSIA!! Ty si naozaj myslíš, že rodičia neočkujú pretože je to momentálny MODNY HIT??? Prečítala si si skôr, ako si tu niečo napísala túto diskusiu??? Všimla si si vôbec, že sú tu maminy, ktorých deti mali veľmi veľké nežiaduce účinky po očkovaní, alebo ostali už NATRVALO poškodené???? Naozaj si myslíš, že to všetko robia bezdôvodne??? Akože čo nám chcete nahovoriť??? Takmer každý kto je v tejto diskusii prestal očkovať, pretože mali na to veľmi vážne dôvody...My rešpektujeme Vás, ktorí očkujete, tak sa už prestante snažiť nám nahovoriť, že očkovanie nás zachránilo pred epidémiami a podobné duchaplné bludy!!

jandl
31. aug 2012

@lenanuci Jestli pochopit chceš,studuj věci z obou stran a to právě ty konkrétní očkovatelné choroby. Mě si neodpověděla,v čem je zisk očkování MMR.

lenaluci
31. aug 2012

@jandl prepac teraz nemozem

halienka
31. aug 2012

@petot výborný graf, ja som si ho ešte včera skopírovala do svojho pc 😉 🙂 lebo tú hlášku ako za pokles úmrtnosti môže očkovanie tiež počúvam dosť často... tuto krásne vidno ako to v skutočnosti bolo 😉 🙂

evicka_po
31. aug 2012

A podla vasej teorie po zavedeni ockovania by mala umrtnost dojciat stupat nie...ked tvrdite kolko deti po ockovani umiera...Dalsia vec, to tu uz bolo pretriasane v suvoslosti s clankom o dlhodobej neucinnosti ockovania proti ciernemu kaslu... Nemozete tvrdit, ze ochoreli plne ockovani...ked dobre viete, ze ockovanie uz neucinkuje. Ludia neochoreli preto, ani napriek tomu, ze su ockovani, ale preto ze uz akoby ockovani neboli !!! Prekrucanie, to sa vam nesmierne hodi...A vase neockovane deti tiez nedostanu osypky alebo mumps mozno v detskom veku, kedze "detske choroby"su u nas raritou !!! A mozete byt radi, ze epidemiologicka situacia vam hraje do karat a vase deti sa mozno nikdy nestretnu so zaskrtom, obrnou atd. A mozno ano a potom uz bude neskoro...a pochybujem ze vit.C vas vytrhne z biedy...samozrejme, neprajem to nikomu z vas, aj ked niekedy sa mi zda ze vy vsetkym ockovanim detom doprajete vsetky mozne neziaduce ucinky ake vam len napadnu...

halienka
31. aug 2012

to je zaujímavé, že lekári môžu zatajovať fakt, že na poklese úmrtnosti má zásluhu aj ( a ja by som povedala, že v prvom rade a hlavne - ako to je z grafu vidieť) zlepšujúca životná úroveň, že nemajú problém zavádzať a v ordináciách rozprávať že za to môže práve očkovanie. Ale oni majú na to papier, tak oni zavádzať a hovoriť polopravdy až nepravdy môžu. 😝

evikusz
31. aug 2012

@prevenar ahoj, vies mi prosim poradit, chcem odmietnut ockovanie, lekar ma do toho samozrejme tlaci, ze musim do 4 mesiaca veku dietata 😖 , ako fakt poriadne tlaky prezivam ja potrebujem este nejaky cas na nastudovanie argumentov. je nutne prvu vakcinu aplikovat do konca 4m alebo mu ide cisto o ukon do jeho vykazu 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 , dakujem

martinba
31. aug 2012

@lenaluci kde sa v tom clanku pise u mumpse? Ten clanok je o osypkach... ale chvalim ze si dala zdroj z ktoreho si cerpala...

aduskatt
31. aug 2012

tak ja neviem........toto je tema o tom, ako u lekarov a na uradoch pochodit co najlepsie, ak som uz rozhodnuta neockovat, alebo o tom, aby tu ti, ktori chcu ockovat robili osvetu? Mozte mi to prosim niekto vysvetlit? lebo prehrnat sa tu poslednou dobou argumentami protistrany a hadkami mi nepride velmi plodne.......

lenaluci
31. aug 2012

@martinba Ďakujem za upozornenie measles sú osýpky, nie mumps. V mojej správe z 10:18 si nahradte mumps osýpkami. Ospravedlnujem sa za nesprávny preklad choroby. Všetky ostatné údaje sú v poriadku.

nikimax
31. aug 2012

@mates22 no vidíš a práve preto si musíš hľadať a triediť informácie SAMA, nie slepo- hlucho sa odvolávať na to, čo povedal ten a ten doktor. Lebo zase iný doktor, ktorý si SáM pohľadal informácie a vyhodnotil ich - tvrdí úplne niečo iné.. 😉