Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

aduskatt
31. aug 2012

@hajanka to by farmafirmy nedopustili, lebo tym padom by stratili kopec peniazkov za vakciny🙂

halienka
31. aug 2012

@hajanka no ako pikoška k tomuto, ja som sa dnes v našom regionálnom týždenníku dočítala, že očkovanie proti 6 smrteľným chorobám pre jedno dieťa v afrike stojí iba 5 Eur 😅

hajanka
31. aug 2012

@nikimax tak take flaky presne ako si opisala mava aj sestrina mala 😲

manof
1. sep 2012

@ssisska nakoľko viem tak ani na Slovensku sa pitná voda už nefluoriduje, viď napr. tu:
http://www.tiens-doma.sk

manof
1. sep 2012

Moslimovia kontra očkovanie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/islam-ockov...

Herečka Zuzka Kapráliková aj o očkovaní:
http://www.slobodavockovani.sk/news/zuzana-kapr...

Dr. Paul Offit k výnimkám z očkovania:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-paul-off...

Dr. Suzanne Humphries k vyjadreniam Dr. Paula Offita o výnimkách z očkovania:
http://www.slobodavockovani.sk/news/namiesto-v-...

tean
1. sep 2012

@andrejka1974
napis prosim, ktory kmen pneumokoka mal tvoj syn

gubcikova
1. sep 2012

ahojte.včera prišli malej posledné výsledky s AN a prekvapivo nevyšli ani poz.a ani neg.je to medzi tým.neviem ako to mám chápať.

nikimax
1. sep 2012

@hajanka A čo to je, viete?Jej malá je očkovaná mmr? Lebo ja si myslím, že to má nejaký súvis s tým... hlavne s osýpkami. Kto vie ako sa začínajú prejavovať osýpky? A má to nejaký neurol. podklad (ked je to len cez krik) pozostatky zrejme encefalitídy po očkovaní, ktorú nikto neodhalil... Teraz je malý tak strašne rozdráždený, že nikto nesmie k nemu...je to hrozné, lebo nastupuje do škôlky a už ma chytajú obavy...

prevenar
1. sep 2012

@halienka ..zabudli napisat zlozenie tej 5eurovej vakciny 🙂 ..tak ho sem doplnim .

- zivy virus polio
- zivy virus ebola
- rakovinotvorne bunky
- jed na potkany
- latka na podporenie sterility obyvatelov.

- priama platba 5e , cena odobrata zo statneho rozpoctu 195e / ks. 😲

hajanka
1. sep 2012

@nikimax netusime co to je, ani dr. netusi, ma to uz od babetka, ockovana MMR nebola, ma len prve 2 hexy a su to presne take flaky hlavne po tvari a krku, mava to este aj teraz.

hajanka
1. sep 2012

@andrejka1974 ano aj mna to zaujima, ktory kmen pneumokoka to bol?

nikimax
1. sep 2012

@halienka kde si to vyčítala, v obzore?

zaockujteajslnko
1. sep 2012

@aduskatt
kazdy clovek je sebec v prvom rade, vyplyva to predsa z pudu sebazachovy.....
kazdy clovek v prvom rade uprednostni svoju rodinu, je to predsa uplne normalne
kazdy clovek uprednostni svoje dieta, svoj rod, svoju rasu pred akousi chymerou dobra spolocnosti... a bla bla bla akych to blbosti

ak to tak nie je (ako to tvrdi pectore) tak potom je ten clovek psychicky na tom divne, resp. vobec neciti realne tu hrozbu teda len tak tara do vetra sprostosti aby taral......

evicka_po
1. sep 2012

isteže, každy bude hajit v prvom rade zaujmy svojho dietata, potom seba a svojej rodiny, je to ozaj primarny pud. Ale vy to zeniete do extremu. Staviate do jednej roviny napriklad dieta co umrie na cierny kasel (povedzme, ze ho dostane kratko po narodeni, pretoze jeho okolie nebolo ockovane a bolo nositelom a ono samo ockovane este byt nemoze) a ockovane dieta. Nemozete tvrdit, ze kazde ockovane dieta umrie alebo bude mat dozivotne vazne nasledky na zdravi. Ano, stava sa to, to nikto nepopiera, iste percento ockovanych ludi je poskodenych, ale so statistickeho hladiska je to menej poskodenych deticiek ako po prekonani chorob, proti ktorym sa ockuje. Ak by bola pravda ze ockovanie = smrt, trvale nasledky pre kazde dieta tak potom iste, mozeme sa vsetci vykaslat na dieta ineho rodica...ale nieje to tak, zaockuje sa mnoho deti bez akychkolvek problemov a to ochrani aj deti, ktore ockovane niesu.

evicka_po
1. sep 2012

a koniec koncov, ludia nedavaju ockovat preto aby chranili inych ludi, ale aby ochranili vlastne dieta...

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
1. sep 2012

@zaockujteajslnko ide aj o to, že ked jej (pectorina) dcérka vyrastie a dozvie sa, že jej mama by ju v minulosti obetovala v prospech iných 10 detí..... a čo by na to jej partner (manžel)... ja si absolutne neviem predstaviť takéto myšlienkové skraty a ich prípadné následky....čo taký materinský pud, láska...nič??

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cholitko
1. sep 2012

ahojte maminy, momentalne nemam cas studovat celu tuto diskusiu, aj ked je urcite zaujimava. Chcem sa len opytat, ako to funguje, ak u doktorky odmietnem nejake povinne ockovanie. Doktorka ju musi zaockovat, ci je to na mne? A teda mozem povedat nie?

evicka_po
1. sep 2012

@pectore som presvdcena, ze by si nikdy neobetovala svoje dieta za 10 cudzich...je to ozaj jednoducho pud a neviem preco ludia maju pocit ze su nieco viac ako zvierata...vychadzame z rovnakej podstaty a pudy su bohuzial v kazdom z nas...a vlastne chvalabohu, takto funguje zachovanie druhu...chybicka je iba ta, ako som pisala, to sa neda klast na jednu lajnu, smrt dietata a ockovanie...

pectore
1. sep 2012

@hajanka ...ona sama prezentovala rozockovavanie...

tean
1. sep 2012

@cholitko
Lekarka nemoze zaockovat tvoje dieta proti tvojej voli. Ty rozhodujes o dietati a jedine ty.

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@hajanka podla mna mu zacali praskat cievy po MMR vakcine... ja som mala taky stav hned po podani tetanovky po uraze, dodnes mam silnu trombocytopeniu a mam to aj v karte... ale to si zrejme mamicka nespojila. este som fakt nepocula o pneumokokovi, ktory by praskal cievy???? to je daky novy druh. ak ste andrejka mali taketo pneumoka ako opisujes,prosim ta, prefot nam sem vysledky sterov a urcenie konkretneho typa pneumokoka. dakujeme krasne

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandarinkadarinka
1. sep 2012

@hajanka to bol urcite daky novy druh - cisty mutant 🙂 vid nizsie moj prispevok 🙂

hajanka
1. sep 2012

@evicka_po prosim, nereaguj na nu, neoznacuj ju v prispvekoch, nechajme pectore v miery obetovat vlastne dieta pre zachranu tych nasich. Ja by som moje v zivote neobetovala, holt, je to to najcennejsie co mam, pre neho zijem.
Ved o tom to ockovanie je, znizit populaciu ludstva, nech teda ockuje a ockuje.... a obetuje, nech sa vytvori miesto ostatnym. Uz tu tuto myslienku raz niekto pouzil, napamtam kto to bol, ja s nou suhlasim.

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@evicka_po moje zlate, novorodenec je chraneny proti ciernemu kaslu aj ostatnym chorobam este dlho dlho vdaka placetarnej vyzive, zkadial sa mu dostali do tela protilatky a dalej kolostrom a materskym mlieckom. a to tak do 8 mesiacov. potom tato imunita zacne klesat. a rocne dieta ti na cierny kasel neumrie. a ked tak hovoris o umierani na ck, tak sem hod statistiky SR, kde mas napisene, kolko deti zomrelo na ck. lebo je ho pomerne dost a ziadne umrtia. som zvedava, co vykuzlis

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@pectore ty sama si NIC proti celej genocide. ty si horsia ako samotny Hitler. ten aspon neobetoval vlastne dieta

nikimax
1. sep 2012

@pectore tvoja "ľudskosť" mi je vieš na čo, aj tak len o nej kecáš...prídi si sem vyskúšať, aká je starostlivosť o poškodené dieťa, zameraj svoju "ľudskosť" na nejaký ušľachtilý čin !! Samozrejme, že dokážem premýšľať a prišla som na to, že moje milované, reálne dieťa je mi prednejšie ako tvoja hypotéza o 10 životoch. Lebo JA žijem život , ktorý mi vdaka očkovaniu niekto prevrátil naruby...alebo máš chuť si to vymeniť??