Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
1. sep 2012

@andrejka1974 moj syn mal v sebe pneumokoka prave od posledneho ockovania (po ockovani) neviem presne aky kmen, sestrina dcerka zase hemofila vdaka ockovaniu (hexe)

prevenar
1. sep 2012

@andrejka1974 😲 nikto ti nechce nic vyvracat . rob si co chces a ver comu chces.. bohuzial fakty ta evidentne nezaujimaju mozno sa skus spytat vasej lekarky, urcite nebude "mudra" a super ti poradi. pa pa .

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@andrejka1974 v pohode, zi v tej svojej PRAVDE... len najblizsie, ked pojdes k svojej pediatre, opytaj sa jej, aky druh pneumokoka praska cievy a mozes si byt ista, ze bude kukat jak puk na teba. a urcite ti aj sama vysvetli, ze pneumokoka ste mali k tomu pridruzeneho, pretoze pneumokoky napadaju VYHRADNE osoby s oslabenou imunitou (to si najdi kde len chces) a praskanie ciev je ina diagnoza... uplne ina a nesposobil ju pneumokok. proste tvojmu dietatku nieco oslabilo cievy, co to fakt netusim a k tomu mal este aj v hrdielku pneumokoka. tot vse. vela stastia prajem

zaockujteajslnko
1. sep 2012

@andrejka1974
vyvracat pravdu o tom ci to bol pneumokok, to by ti malo potvrdit nejake laboratorium, nie?.... cize to sa len domnievas ze to bol pneumokok?..... tak potom preco to pouzivas ako argument proti akemsi spolku "sialencov" co neockuju svoje deti pre NU vakcin?!

halienka
1. sep 2012

@natas4 ľudia s extrémnym postojom sú na jednej aj na druhej strane, s tým nič nenarobíme. A je to téma o nesúhlase, tak je jasné, že tu budú práve tí protiočko extrémisti 😉 🙂 Každopádne ja osobne po preskúmaní všetkého mne dostupného musím uznať, že viac pravdy majú extrémisti na tejto strane (v tejto diskusii) aj keď to nie vždy vedia primerane a ohľaduplne podať, poprípade uvážiť, komu to ako podávať. Ja som za slobodu aj v tomto, myslím si o očkovaní svoje, pre niekoho to môže byť extrém a neprijateľné, ale ak vidím, že niekto nemá záujem, je presvedčený o svojom postoji a verí mu, tak mi príde skutočne nezmyselné tohto človeka zavaľovať mojimi poznatkami a pôsobiť tak, že ho chcem silou mocou o niečom presvedčiť. Ono sa to aj tak v konečnom dôsledku ukáže ako zbytočné. Informácií na nete, v knihách a v okolí je dostatok, pro aj proti, každý kto chce si ich nájde a urobí si vlastný úsudok, na to tu nie som ja ani nikto aby som silou mocou niekoho presviedčala. Ak príde niekto so slušným záujmom o informácie ( napr. Viete poradiť aké zloženie má hexa? alebo Ako sa lieči záškrt? Alebo ako sa postupuje pri odmietnutí?) tak ak viem informáciu podám, ak nie tak nie. Ale niekedy sa tiež nechám vyhecovať (potom to ľutujem 😀 ) ale snažím sa ovládať 😀 Každopádne ja kvitujem snahu ľudí zo stránok Rizika očkovania a Sloboda v očkovaní informovať aj o opačnej stránke očkovania, lebo toto tu chýbalo a doteraz určite stále prevažuje viac informácií pro ako proti. A v demokratickej krajine by mali byť dostupné všetky informácie, aj pro aj proti.

natas4
1. sep 2012

@halienka ja som za to aby ockovanie bolo na baze dobrovolnosti..kto chce nech ockuje, kto nie nech neockuje...ale trosku nesuhlasim s tym ze prevazuju info pre...je to podla mna pol na pol a ked si do googlu zadas ockovanie, tak ti nabehne dost stranok proti ockovaniu, dokonca hned prve dve www su proti ockovaniu

tean
1. sep 2012

@natas4
kedze zaockovanost je nad 90% tak to asi nebude pol na pol

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@andrejka1974 mila andrejka, ved sama si napisala diagnozu - mali ste vaskulitidu, cize zapal ciev.

posielam link: http://www.mavicevap.com/medi/sk/640.html

no a co je zaujimave, nikde nie je napisane, ze ho sposobuje pneumokok. ale v clanku je, ze to sposobuju chemicke latky - prave tie mas vo vakcinach

zaockujteajslnko
1. sep 2012

@natas4
ja som za skorumpovanie googlu a vsetkych vyhladavacov spolocnostou Glaxosmithkline a Pfizer a Merck a dalsimi vtacikmi, nech vylucia zo vsetkych vyhladavacov slova "odpor" alebo "nesuhlas" v spojitosti s ockovanim, a nech je tam vzdy meno dluholucky od hora az dole........ co na tom zalezi co ludi v skutocnosti zaujima, musi ich zaujimat to co im predpisu a basta! 😀

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@andrejka1974 a prave preto vam vaskulitidu liecili kortikoidmi ako si napisala a pneumokoka antibiotikami. a budem sa opakovat, ale pneumokok to ochorenie nesposobil.

koralinka
1. sep 2012

teraz som čítala tu na koníkoví, že jednej mamičke zomrela dcérka po očkovaní bcg - neviem čo to je :-O vraj sa to už neočkuje, jej otec zomrel po očkovaní a rozhodla sa dať zaočkovať svojho synčeka, je to samozrejme jej vec, ale som z toho úplne v šoku....

natas4
1. sep 2012

@tean informacii je dost...to ze je vysoka zaockovanost neznamena ze info je malo...znamena to, ze bud sa clovek napriek dostupnym info rozhodne dat zaockovat alebo su aj ludia, co ockovanie neriesia, nezamyslaju sa nad nim a jednoducho daju ockovat svoje deti

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@koralinka hod sem link, kde je to pisane

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@koralinka bcg ockovanie je proti tuberkuloze. aj vy ste ho museli absolvovat v porodnici

natas4
1. sep 2012

@zaockujteajslnko ale ty co si furt nespokojny? Na nete je dost info a antiockovacich kampani..kto chce a ma zaujem si najde a precita a nasledne sa rozhodne...ver mi, ze je dost ludi, ktori si citaju info z antiockovacich stranok a napriek tomu ich tie info nepresvedcili a ockovat svoje deti daju...a mozes sa aj na hlavu postavit 😉

koralinka
1. sep 2012

@mandarinkadarinka nehnevaj sa ale nechcem ju konkretizovať písala to dnes ak máš čas nájdi si to vo fotoblogu

natas4
1. sep 2012

@mandarinkadarinka bcg sa nemuselo absolvovat hned v porodnici....moju dceru napriklad zaockovali az po mesiaci

halienka
1. sep 2012

@natas4 mám na mysli aj také to široké povedomie, verejnú mienku, ktorá je a neustále podsúva proočkovacie informácie, nejde len o internet, ale napr pediatri až na pár výnimiek podávajú len proočkovacie informácie a to je veľmi silný vplyv, to isté v médiách, to máš tak 80 : 20 aj to možno preháňam, že je viac pro ako proti. V posledných rokoch sa to začína vďaka tým protiočkostránkam vyvažovať, a stav pol na pol považujem za ideálny 🙂 ale ten aspoň podľa mňa ešte nie je. Nám, ktoré tu bežne chodíme (na MK), poznáme aj tie protiočkostránky sa nám môže zdať, že už tých protiočko informácií je kopu, ale keď sa v reále stretneš s mamičkami na ihrisku, popýtaš sa v okolí, tak aspoň ja mám tú skúsenosť, že 90% z nich o očkovaní má len proočko informácie, presne tie, ktoré sa podávajú v ambulanciách pediatrov, poprípade v mamičkovských časopisoch. Ktoré stránky vyskakujú z googlu ako prvé neviem podľa čoho je, ale v podstate to je tiež jedno, kto chce si ich pozrie, kto nie tak nie. A kto chce úprimne hľadať pravdu pozrie si aj pro aj proti. Ja mám pocit, že práve stále niektorí ľudia majú akoby strach z tej slobodnej voľby, nedôverujú ľuďom a ich úsudku (ktorý môže byť aj mylný, to je jasné), ale inak sa vedomie, zodpovednosť a úroveň národa nezdvihne, pokiaľ bude brané stále ako hlúpe stádo, ktoré nemá právo byť poriadne informované a nemá právo na slobodné rozhodnutia.

natas4
1. sep 2012

@halienka ja mam zas naopak pocit, skoro vsetci v mojom okoli riesia ockovanie...idem na pieskovisko a mamicky rozoberaju ockovanie, idem ku kamoske na chatu, kde sa zoznamym s novymi ludmi, ktori maju male deti a pomaly prva veta namiesto pozdravu je ci dam alebo nedam ockovat svoje dieta...co sa tyka TV a rozhlasu, ano tam je info proti menej, ale na nete je toho naozaj dost, ved v dnesnej dobe si uz na net zavesis pomaly hocico

natas4
1. sep 2012

@halienka a suhlasim s tebou, ze pediatri by mali pred kazdym ockovanim dieta dokladne vysetrit a poucit zakonneho zastupcu o NU..potom by uz mala nasledovat slobodna volba rodica

halienka
1. sep 2012

@natas4 vidíš 😀 tak máme rozdielne skúsenosti 😀 ja raz za čas hodím nejaký link na FB, ani pes po mne neštekne,ani lajk ani komentár, iba raz, a to jedna kámoška na mňa spustila spŕšku, že čo to dávam za linky protiočko, veď to zachraňuje deti a vymýtilo to kopec chorôb ako napr. šarlach a tak... 😀 ale kukám, že ty si z Blavy, tak to možno bude aj tým 🙂

halienka
1. sep 2012

@natas4 som rada, že sme v tomto zajedno 🙂

prevenar
1. sep 2012

@natas4 tak o tom mozes jedine snivat 😀 "lekarska" komunita je ta posledna, ktora bude robit nejake kroky k transparentnosti. ved kto by chcel prist o pekne bonusiky, vylety a "skolenia" ..taketo nieco by sa ludom ktorych vyrobky predavaju, asi moc nepacilo. sloboda je tam kde si ju ludia nedali zobrat. ..cize za dunajom. ^^

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
1. sep 2012

@senoble pri tom dietati sa stala chyba... bolo ockovane sposobom akym sa skrata neockuje....to nieje ukazka dieta pri ktorom bola dodrzana bezpecnost a aj napriek tomu sa stalo nestatie....

pectore
1. sep 2012

@zaockujteajslnko mne zalezi na mojom dietati, ze by som sa dokazala obetovat len pre neho aj ked by som vedela ze mozem mat este kopu deti a stasny zivot aj bez neho.......nemozes slova obety aplikovat vo veciach ktore su povrchne a bez zaujmu... ibaze myslenie ktore je vam blizke je vsade naokolo a vy ho tvrdo kritizujete... ze statu nezalezi na detoch...kazdemu ide iba o seba....ale vy nieste ani o kvapku lepsi vas ciel neni ani o kvapku slachetnejsi.... robite presne to iste co ostatny hrabete pre seba... ja sa necudujem ze nenachadzate pochopenie... nic co by si ho zasluzilo totiz neponukate

natty53
1. sep 2012

Viete ako dobre tieto podryvacky tu "sluzia"? Ze clovek ako ja,ktory zbiera co najviac argumentov,tak sa vlastne tolko nauci,vy to vsetko viete tak pekne vysvetlit 😉

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz