Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
3. sep 2012

@lyongirl ahojky ..statistika kt. som videl hovori ,ze od roku 2000 - 2010 boli na slovensku nakazeni 3ja ludia tetanom.

cize to mas 0.3 cloveka rocne z mnozstva 5 milionov obyvatelov. ..podla mna ta sanca je "dost mala" lol ..ale to si uz musis zvazit sama. nasa rodina sa vyhyba vsetkym ockovaniam vratane tohto.

denduska
3. sep 2012

@lyongirl tu máš nejaké info o sepse http://www.csfps.cz/otazky_a_odpovedi_sepse.html môže byť aj z tetanu ale to je určite maličká pravdepodobnosť hlavne u malého dieťaťa.

slady
3. sep 2012

@prevenar 2. je za povinne ockovanie.

kaja73
3. sep 2012

@prvenar-presne ako pise slady-cislo 2 je ZA povinne ockovanie-je tam totiz ciarka medzi NIE a SOM -teda- nie som za.... , je nieco ine ako- nie,som za....

xlucia
3. sep 2012

@prevenar prehliadol si. prva volba je o slobode ockovanie, druha moznost v poradi je suhlas s povinnym ockovanim, len je to blbo naformulovane

prevenar
3. sep 2012

@slady jaaaaj ! hehe .. jasne. je tam ciarka 😀 citam rychlo a precital som ze "nie som za ..." vs "NIE, som za .."

tak potom som nic nepovedal 😉 dikes.

prevenar
3. sep 2012

@kaja73 jo, uz som to pochopil aj ja lol

lollipop1
3. sep 2012

Dnes nas maju ockovat proti MMR. Dufam ze som dostatocne pripravena na dr.kedze ockovat nedame. Drzte palce bo som z toho trosku nervozna, dam vediet aka bola komunikacia🙂

prevenar
3. sep 2012

@lollipop1 uz sa tesime 😉 urcite zreferuj ..a drzime palce. 🙂

mandarinkadarinka
3. sep 2012

@denduska aha, takze ty si ako lekarka skalopevne presvedcena, ze uplne zdravemu dietatu sposobil akutne vaskultidu pneumokok? staci mi iba odpoved ano - nie.... a nie dokola omacky.... uz som dala papa tejto teme

lyongirl
3. sep 2012

ďakujem všetkým za odpovede...totižto neočkujem a včera sa na mňa spustila spŕška otázok a ja som nevedela reagovať. Sestra začala s tým, že ak nemám dieťa zaočkované na tetanus a poreže sa a dostane otravu krvi, tak zomrie. Že pri každom horšom úraze sa preto preočkováva na tetanus. Že jej nejaká sestrička povedala, že stačí, ak sa človek poreže na konzerve a hneď môže mať otravu krvi a teda ak nie je zaočkovaný, tak umrie...no fakt sa tomu nerozumiem, preto som sa spýtala...

mandarinkadarinka
3. sep 2012

@lenaluci kazdy liek ma NU, myslim, ze liek bez NU ani neexistuje... ale v tom je velky rozdiel, lebo uzivanie liekov ti nenanucuje stat, ale zvolis si sama, ci ten liek budes uzivat aj po precitani pribaloveho letaku.

slady
3. sep 2012

@lyongirl heh, to už by sme boli všetci mŕtvi na otravu krvi, ale pravdepodobne by sme sa ani nenarodili, lebo všetci naši predkovia by pozomierali, či už na sepsu alebo bars aj na tetanus... mohla si im porozprávať napríklad o tej holke - slovenke, čo je po tetanovke doživotne na vozíčku...

alikaa
3. sep 2012

@lenaluci mozem hovorit len za seba, my sa liekom vyhybame ako sa len da. Za posledne 2 roky sme doma vsetky choroby co na nas isli, alebo aj prepukli, vyliecili bez akejkolvek chemie. Zaujimame sa o liecbu stravou a vitaminami. Lieky u nas prichadzaju do uvahy ako uplne najposlednejsia moznost, dovolim si povedat, ze az pri horziacej smrti... a vtedy to riziko NU liekov sme ochotni akceptovat, pretoze akekolvek NU su lepsie ako smrt. Ale toto je uz mimo temu.

prevenar
3. sep 2012

@lyongirl ..ako som uz pisal viac krat ..kto sa boji o zdravie a chce dlho zit , nech nesada do auta ! 🙂 ..cca 15 mrtvych MESACNE a desiatky tazko zranenych. na taketo cisla sa nechyta ziadna choroba a toboz nie tetanus.

kaja73
3. sep 2012

@lyongirl ak by ockovanie na tetanus chranilo pred otravou krvi,aj by som nad nim uvazovala,ale zial,ci nastastie tetanus je nieco uplne ine a je smutne, ak taketo dezinfotmacie podava zdravotnik. 😲
tetanus vznika len v hlbokych,zle prekrvenych ranach-napr vpich vidlami ,ked je rana bez pristupu kyslika a malo krvaca.
Tetanus totiz nesposobuje tetanova bakteria,ale jej vylucky-toxiny-a tie sa tvorie len za velmi specifickych okolnosti-inymi slovami mohla by si zjest kila tetanovych bakterii a aj si natriet tetanove bakterie na skrabanec a nic sa ti nestane.
Akonalhe mas takuto vaznu ranu,tak ti v nemocke tak ci tak napichaju protitetanove serum-nezaujima ich tvoj ockovaci status.
Otrava krvi je nieco celkom ine.

mandarinkadarinka
3. sep 2012

@prevenar asi by mali vymysliet vakcinu proti autonehodam... a najvacsi zazrak by bola vakina proti zdravemu rozumu, nech sa uz ludia prestanu branit skvelemu a zivot zachranujucemu ockovaniu

slady
3. sep 2012

@prevenar asi to tu uz bolo ale preco prepana sa volas prevenar?

prevenar
3. sep 2012

@lyongirl ..ako u pisali ,, to je uplny nezmysel . nakazenie tetanom je extremne tazke docielit ..tomu zodpovedaju aj cisla nakazenych.

1) musis sa poranit infikovanym predmetom (vidly od hnoja)
2) rana musi byt hlboka - prepichnute chodidlo , brucho lol ..atd.
3) musi sa jednat o stareho cloveka so zlym prekrvenim (kyslik v krvi zabija tetanove bakterie)
4) musis ostat bez akejkolvek lekarskej pomoci .

no a toto sa "spoji" 3x za 10 rokov v nasej krajine ... ^^ ale ako vravim, zaver nech si uz kazdy spravi sam k svojej spokojnosti 🙂

prevenar
3. sep 2012

@mandarinkadarinka !! presne TOTO som navrhoval uz davno 😀 zatial bez uspechu 😝

nikimax
3. sep 2012

@careamell ja už som tam napísala, nech sa pridajú aj další.... 😉

mandarinkadarinka
3. sep 2012

@prevenar ale ja si myslim, ze niektori jedinci uz boli testovani takou vakcinou 😝 😝 😝 😝 😝

mandarinkadarinka
3. sep 2012

@nikimax tak som zvedava, ci ich nase pribehy zaujmu, ale vyhodia do kosa 😒

prevenar
3. sep 2012

@kaja73
@lyongirl

jo! dolezita poznamka tetanus sa nerovna otrave krvi ! ako pise kaja73 nema to nic spolocne jedno s druhym.

lollipop1
3. sep 2012

@prevenar Dakujem🙂

prevenar
3. sep 2012

@mandarinkadarinka jaj ! 🙂

denduska
3. sep 2012

@mandarinkadarinka žiadnu odpoveď áno-nie ti nedám ani nemôžem ani o ničom nie som skalopevne presvedčená (kde to tvrdím??), keďže som pri tom nebola, nevidela som ho, neviem o tom nič okrem pár viet čo bolo tu na fóre, koľkokrát bol dovtedy chorý, ako, či bral nejaké lieky atď. Pre teba je zodpovedný lekár, ktorý ti povie príčinu ochorenia z troch viet na internete a pacienta ani nevidel?
A druhá vec - čo je "úplne zdravý"? že niekoho preženiem všetkými testami a nič nenájdem, znamená že je 100% úplne zdravý a bude žiť 100 rokov? Veď nedá sa všetko zistiť aj keby sme urobili všetky dostupné testy sveta..a papier z labáku nie je krištáľová guľa.

Opakujem - tisíci raz - tvrdila si, že vaskulitída nemôže súvisieť s pneumokokom, len "šla okolo". Ja tvrdím - môže súvisieť. Prečo a ako vznikla u andrejkinho syna neviem nijakým spôsobom zistiť. A nebudem sa už k tomuto vyjadrovať.

prevenar
3. sep 2012

@slady hmm.. 🙂 toto ta trapi ? 🙂 ..na mna to slovo posobi, tak "prevencne" ,ze som proste neodolal LOL ..mam to vysvetlene aj v profile 😉

prevenar
3. sep 2012

@lyongirl ..vlastne teraz pozeram ,ze to pisala aj @slady 🙂 takze mas to fakt podrobne vysvetlene od viacerych uzivatelov 😝

nikimax
3. sep 2012

@denduska ja by som sa ťa chcela spýtať: je možné nežiadúcim účinkom (z príb. letáku) hovoriť aj očakávané reakcie? Je to to isté ? Lebo to tvrdí Mudr. Spániko... aj Mudr. Dluhol.... a mne to proste nesedí, že lekári by takéto vážne reakcie a niekedy až poškodenia doslova očakávali.. Potom zase tvrdia, že nesúvisia s tým....dakujem za odpoved 😉