Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
13. sep 2012

@merja 😀 da sa to zmenit v profile ..v podstate mi je to uplne jedno, len som ti 15 minut pisal odpoved v muzskom rode a potom so to dalsich 5 prepisoval do zenskeho ^^ ..ale nemas zac, aj tak nemam co robit 😉 . len som chcel povedat, ze to matie.

sorry, ale pre mna je predstava ,ze ides "setrit" dieta vakcinami , viac menej nepochopitelna , takze sa k tomu neviem dalej ani vyjadrit.

teraz sem bolo pridane vyborne 20 min video .. popripade si ho pozri http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1029

proste kazdy je strojcom svojho stastia ..alebo skor naopak 😖 v kazdom pripade vela zdaru v comkolvek co si vyberies 🙂

prevenar
13. sep 2012

@halienka 🙂 tak v tom nie je fakt ziadna magia 😀 linky kt. sa mi pacia mam ulozene vo worde tak ako vravis a len ich kopirujem do diskusie vo vacsine pripadov. ..alebo si ich pamatam a ked potrebujem tak ho znovu vygooglim , alebo mam stranky zalozene v bookmarkoch. vacsina je vo v tom worde. nic prevratne 😉

majusqwa
13. sep 2012

@syla a nie su nejaki drzi na tom RUVZ? ze fyzicky pozerat karty. ma nastvu, tak si ju zacnem nosit domov a donesiem ju vzdy k lekarovi na poradnu :D mam take tusenie, ze jedneho pekneho dna niekoho vazne nastvu a dakto z nich to riadne schyta.

@prevenar to tvoje lol... :D nemozem z neho :D

@petot no u nas by do toho chlapca davali len tetanovky. nefunguje to? tak este jednu! 😠

prevenar
13. sep 2012

@majusqwa ..lekarka ti kartu neda 😉 mozes zabudnut . karta je "majetkom" lekara ^^

- som rad,ze sirim dobru naladu 😀

prevenar
13. sep 2012

@zaockujteajslnko na vsetko ti napisu, ze vsetko je "v sulade" so zakonom a ze nenasli ziadne "pochybenie" ..par krat sa odvolas, az ti to pride vo forme,ze "proti tomuto rozhodnutiu sa uz nemozno odvolat" +/- mam to velmi dobre preskusane 🙂 to mi mozes verit 🙂 ..mam stoh papiera doma z takychto oznameni z roznych uradov..skutocne na kohokolvek 😉 je to to iste do kola bez ohladu na to ako velmi je pravo na mojej strane.

..ale nechcem ta nijak odradzat , treba to robit ..aby boli dokazy o tom ako "pracuju" ..je to ale v podstate je to vhodne len pre pripad sudneho sporu, ak nepojdes do sudneho sporu, tak ti to bude viac menej na nic. oni si robotu nebudu robit, aby s tebou suhlasili. na co ? kto im co moze ? proste prokurator ti to zamietne a je to vybavene. ^^ ma ta na haku a nikto mu nic nemoze.

prasivy system ☹

halienka
13. sep 2012

@prevenar dík 😀 tak tak nejak to aj ja robím, akurát som myslela, že či neexistuje niečo vychytanejšie, čo ja technicky nie moc zdatná nepoznám 😀 Lebo zas je pravda, že len takto nakopírované linky, tak za 2 mesiace neviem, ktorý je o čom a musím ich spúšťať aby som našla ten ktorý hľadám 😀 a sa mi páči ako to robí FB, ke´d tam hodím link, pekne si vyhľadá obrázoček s názvom a nejakým základným opisom 😀 by som také dačo potrebovala, zoznam s názvom a základným popisom aspoň, že na to mrknem a hneď viem o čom to je 😀 ale tak to by som už asi veľa chcela, počkám si na technický pokrok 😀 😀 možno Mozila raz zaregistruje túto moju požiadavku a bude sa dať taký nejaký súkromný zoznam videí a článkov dať spraviť. Inak čo je bookmark tiež neviem 😀 ale asi to nie je jednoduchšie ako ten Word, keď to nie vždy využívaš...

Inak včera som zahliadla na dvojke opakovanie dokumentu Záhada Alheimerovej choroby, bohužiaľ sa mi to nepodarilo pozerať poriadne a celé, len tak sem-tam čosi som zachytila, vyzeralo to tiež veľmi zaujímavo, nepozerali ste niekto? Boli spomínané vakcíny, aj nové poznatky, ktoré však asi nebudú len tak ľahko podporené a overené, lebo bohužiaľ nejednalo by sa o vynájdenie nového lieku, na ktorom by sa dobre zarobilo, ale o použitie starého a veľmi lacného lieku a to pre nikoho už nie je rentabilné ani len vrážať do výskumu a štúdií...aspoň také dačo som zachytila, musím pohľadať link na internete a pozrieť si to celé, aby som nešírila bludy 🙂

manof
13. sep 2012

@erikasadek
Ešte tak vedieť po francúzsky... 🙂

manof
13. sep 2012

@merja
Ani nie - závisí od toho, ktoré presne vakcíny si zvolíš...

A tiež je podstatné, že jednorazovo pôjde o menšiu záťaž (hoci viackrát).

manof
13. sep 2012

@halienka
To vôbec nie je zlý nápad - natrepať si všetko zaujímavé na jednu FB stránku. Potom stačí len dať odkaz na tú stránku a majú tam ľudia všetko pokope. 🙂

halienka
13. sep 2012

@manof no vidíš, niekedy keď leje ako z krhly mňa práve osvieti 😀 nevedomky samozrejme 😀 pretože ja sa ani v tom FB moc nevyznám, len pred polrokom som si vytvorila svoj účet, ale netuším ako by som vytvorila iný, možno tuto vy chlapci @manof @prevenar @petot @tean atď. by ste mohli takú stránku na FB vytvoriť a všetci čo by sme mali niečo zaujímavé tam šupnúť...neviem či je možné to aj tam nejako rozdeliť napr. na videá, články, štúdie atď...taká verejná knižnica o očkovaní/neočkovaní 😀

prevenar
13. sep 2012

@halienka @manof

ak nema nikto nic proti mozem sa na to pozriet 🙂 je to super napad.

tean
13. sep 2012

@hajanka
dobre video
najviac sa mi tam pacilo vysvetlenie, ze ked moje neockovane dieta je rizikom pre ockovane - pretoze narusa kolektivnu imunitu - tak by sme mali zakazat nasim detom stretavanie so starymi rodicmi, pretoze tito uz davno/vobec nemaju protilatky z ockovania. Tento argument sa mi dost paci, musim si ho zapamatat 😀

prevenar
13. sep 2012

@halienka @didulka85 ..no a uz je to aj vyriesene 🙂 ci aka je tvoja predstava ? 🙂

prevenar
13. sep 2012

@tean zabil 😝

eaka
13. sep 2012

@prevenar
@tean no...ak by sme to brali takto, tak by sa deti nemali stretávať asi ani s rodičmi... doktormi..učiteľmi.. 😉

tara
13. sep 2012

@makcza u mna jednoznacne prevysovali rizika nad prinosom a kedze som studovala prirodne vedy a v ramci toho mikrobiologiu, toxikologiu a pribuzne vedy, tak uz na prednaskach nam par docentov spomenulo aj to, co sposobuje ockovanie v tele cloveka a hlavne latky, ktore vakcina obsahuje. cize uz vtedy som sa zacala zaoberat neockovanim napr. proti chripke a pod. nepovinnym ockovanim. a v tehotenstve som sa k tomu vratila vzdy nejakou nahodou, ked som stretla ludi, ktori mali podobny nazor. a boli to vsetko odbornici, ktori sa tomu venuju. ludia z kruhov lekarov, chemikov, biologov a pod. a definitivne som sa rozhodla, ked som nasla informacie ku vakcine rotarix na jednej francuzskej stranke, kedy francuzi odmietli ockovat touto vakcinou. a takto sa u mna zbierali informacie, studie...az som dospela k nazoru, ze nikdy ockovat nebudem a ze verim tym, ktori mi hovorili aj o druhej stranke ockovania. tiez to bolo pre mna tazke poznanie, nevedela som sa rozhodnut, nevedela som, ci robim dobre, ale vzdy som akosi natrafila na nieco, co ma viac a viac uistilo, ze je to spravne a hlavne logicke vazby, ktore mi postupne zapadali do seba. ak aj ty vahas a stale ta nieco brzdi, kup si knihu od prof. struneckej "Varovne signaly ockovania". je naozaj uzasne napisana, vysvetlena cela imunita, ako funguje, preco tak funguje a preco je ockovanie nebezpecne. naozaj vyborne vysokoodborne citanie 😵

didulka85
13. sep 2012

@prevenar si myslim, ze sa tam kludne mozu vesat hocijake anti-ocko linky...

tara
13. sep 2012

@makcza a este jedna vec by ta mala presvedcit. pisala si, ze zijes v dansku, kde nie je ockovanie povinne. rozmyslala si nad tym, preco nie je povinne? zrejme povinne nemusi byt, pretoze nehrozi danskemu narodu nic hrozne 😅 , sice ani nasmu, ale tu bohuzial povinne je.

prevenar
13. sep 2012

@tara ..kdezto takym slovakom hrozi jednoznacne smrt a epidemie s tisicmi mrtvych ..preto mame u nas ockovanie "povinne" . ked si zoberiem, ze afrika a india su tot ,,za kopcami , tak som veru vdacny, ze ho mame !!! pochvalen bud kazdy, kto prispel k "povinnemu" ockovaniu a urcite za to nezobral ani haliera! proste, robia to pre nas a nase dobro , kedze my nedokazeme rozoznat co dobro vlastne , je ! chvala im , chvala !! 😀 😉 LOL !! O_o

syla
13. sep 2012

@olivia6 vôbec sa ma to nedotklo, len som chcela vedieť, ktorý môj príspevok urobil takýto záver 😀
To bolo také moje konštatovanie na situáciu, ako sa ne/vyvíja naše ne/očkovanie. Pretože naša dr. to uzavrela tým, že ona ma nahlasovať nebude. ale že si to rúvz sám zistí pri tých kontrolách. Jednoducho mám z nej pocit, že mám toho v postupe priestupkového konania naštudované viacej než ona a teda viem, do čoho idem.
Pravdupovediac, už sa na to aj celkom teším, len keby to pomohlo celkovo veci, nie len tomu, že áno je tu priestupok, zaplatíte za to pokuty a tým to končí. Uniká celá podstata toho, prečo to my rodičia robíme. A to je škoda, že sa to ťažko dá dotiahnuť až k tomu, nech zrušia celé povinné očkovanie v SR.

@majusqwa tiež si myslím, že sú drzí, keď načumujú do cudzích zdr. kariet. Ja som mala karty doma a všetko odfotila, dr. ani netuší, sestrička mi ich bez problémov dala, že ideme na "vyšetrenie"

manof
13. sep 2012

@prevenar
kľudne sa na to daj

manof
13. sep 2012

@didulka85
@prevenar
Lenže to sú stránky s komentármi.

Úmysel ale asi bol taký, urobiť FB stránku s odkazmi bez komentárov. To by ovšem znamenalo, že pre väčšinu návštevníkov by musela byť read-only, aby tam nemohli písať blbosti.

didulka85
13. sep 2012

@manof podla mna je fajn, ked sa tam daju pisat aj komenty... Nevidim na tom nic zle...

tara
13. sep 2012

@prevenar nejako takto som to chcela vystihnut 😀 my sme chudacikovia, co nevedia rozlisovat dobre a zle. aj do pakistanu mame na skok, do indie tiez....takze odvsadial sme ohrozeni a len ockovanie nas ochrani 😝

irenkask
13. sep 2012

@prevenar Naša maličká to mala ten neuroblastom tiež po hexe po druhej ako tá malinká, ale neviem nájsť jej nick a celý článok o tom .Ak môžeš hoď mi tam link. Mám 6 dioptrií tak len žmúrim aby som si čosi prečítala. Vďaka.

petot
13. sep 2012

@halienka A už si svoju požiadavku do Mozilly ohlásila? 🙂

manof
13. sep 2012

@didulka85 ale to sa potom zasviní balastom a hlúposťami.

didulka85
13. sep 2012

@manof podla mna hentie stranky funguju celkom dobre. Este som sa tam nestretla s nejakymi utokmi a hlupostami.

manof
13. sep 2012

@didulka85
práveže sú tam aj vyslovene od veci príspevky sem-tam, alebo otázky/odpovede.
Nie sú to len samé odkazy na zaujímavé články.