Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sissmiss
17. sep 2012

@manof ved to...googlim to tu pol dna a som z toho jelen. Potom ako mam brat ten zvysok, ked tam toto napise. Ci sedia datumy a ockovacie latky. Expertka

manof
17. sep 2012

@sissmiss
Ako bolo by fajn, keby ten Priorix dodávali rozobratý na tri zložky a že by si dala z toho len to, čo chceš, ale nakoľko viem, takto to nefunguje.

alikaa
17. sep 2012

Ahojte, prave som sa dozvedela, ze sice nasa dr. nemala problem s odmietnutim MMR vakciny, ale kamoske nedavno povedala pri odmietani uplne vsetkych vakcin, ze odkladat sa moze len 7. mesiacov a ze potom musi ist na epidemiologiu, kde ju budu presviedcat. Tak som jej poradila nech jej pohrozi, ze ju moze udat, za porusenie zakona o ochrane osobnych udajov. Neviete aku pokutu dr. moze dostat, ked vypusta osobne udaje?
Tiez ju strasila, ze ak chcu ist do Chorvatska, tak tam je este detska obrna a vela Tetanu (ako keby sa dal tetanus prenasat)... 😕 Aj spominala, ze od maja jej zakon prikazuje nahlasovat odmietacov. Ona jej vsetko verila. Ja som tejto kamoske povedala, ze nasa dr. nema problem s odmietnutim, cize si nic okolo toho nenastudovala (po pravnej stranke) a dokonca jej aj podpisala odmietnutie ockovania do karty. Vraj im da este tych 7 mesiacov na rozmyslenie. Tak co by este kamoska mohla urobit? Da sa stiahnut ten podpis o odmietnuti ockovania? Tusim budeme musiet aj my menit dr. pri dalsom dietati.

prevenar
17. sep 2012

kto ma zaujem zistit ako to "chodi" na UOOU a za co ich platite zo svojich penazi ..tak tu je drobna sonda do ich "prace". enjoy ^^

http://www.slobodavockovani.sk/news/urad-na-och...

prevenar
17. sep 2012

@alikaa viem .. 0 eur. v reali ..na papieri tusim do 30 000e +/- vid. link vyssie. vitajte v krajine "tretieho sveta" ^^

.. "v chorvatsku je vela tetanu a obrny" LOL ...no comment ..a "tomuto" zverite zdravie a zivot svojho dietata ..niekde sa stala seriozna "chyba" . ^^ ..este ,ze ma tie atestacie ^^

alikaa
17. sep 2012

@prevenar toto som citala. Je mi jasne, ze UOOU ziadnu pokutu pediatrovi neda. Mna zaujima aku pokutu "teoreticky" moze pediater dostat ak vynasa osobne udaje. Aspon na postrasenie pediatra, nech netrepnem nejake odveci cislo.

alikaa
17. sep 2012

@prevenar no keby som bola na mieste tej kamosky ja, tak sa smejem a na moje argumenty by nevedela reagovat, ale bohuzial kamoska na to nebola pripravena. Kuknem teda este ten zakon, tusim je spomenuty v clanku.

nikimax
17. sep 2012

Zdravím, dnes sme obdržali výsledok opakovaného šetrenia úradu pre dohľad z Bratislavy, ktoré sa týkalo trvalého poškodenia zdravia nášho syna po očkovaní...Takže nikto nepochybil, očkovanie bolo v súlade .....starostlivosť bola poskytnutá správne...V pôsobnosti úradu nie je zisťovať príčinnú súvislosť vzniku ochorenia u nášho dieťaťa s očkovaním... Takže z toho celého vyplýva: nikto za než. účinky vakcín nie je zodpovedný, zostáva tak akurát lampáreň a nám postihnuté dieťa! Chce sa mi kričaaať a nadááávať 😠 😠 😠 😝 😝 😝 .

prevenar
17. sep 2012

@alikaa max pokuta je okolo 30 000e ak si dobre spominam.

prevenar
17. sep 2012

@nikimax to je mi moc luto ☹ .. ale bohuzial ..vitajte vsetci v Bananistane ^^ . takyto verdikt je absolutna klasika ☹

syla
17. sep 2012

@alikaa zákon 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov, § 49 - Úrad môže uložiť pokutu od 50 000 Sk do 10 000 000 Sk (1659,69 € do 331939,18 €).

syla
17. sep 2012

@nikimax na čo vôbec ten úrad funguje, keď nič neriešia a nevyriešia. Je to hrozné, kedy sa už ľady pohnúúúúúúúúúúú

alikaa
17. sep 2012

@syla dakujem 🙂

nikimax
17. sep 2012

@prevenar vieš čo, som mega rozčúlená, včera sme sa dívali na príbeh tej matky-slovenky, čo jej úplne legálne anglický soc. systém odobral dve deti a dal na adopciu a náš štát sa na to prizeral!!! Teraz sa náš štát s kľudom prizerá a prikyvuje ako nám likvidujú zdravé deti...úplne beztrestne....tá bezmocnosť rodičov, ktorím sa to deje, pozerajú na to a nedokážu to spracovať a vôbec pochopiť, ako je to možnéééé.....ved to je šialenééé... 😲 😲

prevenar
17. sep 2012

@syla ...vlastne je na nic ..presne ako tie dalsie ^^ ..resp. su tu na to , aby boli pouzite proti vam, to je jediny ucel.

manof
17. sep 2012

@prevenar tí Chorváti asi pre konské povozy tie diaľnice stavali, keď je tam tak veľa tetanu - nemôžem si pomôcť. 🙂

Kebyže nejaký lekár nevie, aké sú pomery v Zimbabwe, tak to celkom pochopím. Ale že nevie, ako to vyzerá v Chorvátsku, čo nie je ani 1000 km ďaleko a je obľúbenou turistickou destináciou Slovákov, tak to naozaj nechápem.

petot
17. sep 2012

@andrejka1974 Jasné, najmä tá hepatitída B u dojčiat. 🙄

michaelamilan
17. sep 2012

Mno pekne........1483 stránok o tejto téme.......veľa pro aj proti.......Mám síce ešte dosť času, ale nad touto otázkou či dať povinné očkovanie alebo nedať sa zamýšľam už od začiatku tehotenstva........čo je vlastne dobré a čo nie☹ ?????? Asi budem musieť v ten správny okamih počúvať svoj inštinkt.......

jajatko
17. sep 2012

Mohli mi v nemocke zaočkovať malú proti TBC bez mojho vedomia?

jajatko
17. sep 2012

@nikimax aj ja som to vcera pozerala a ja mam z toho pocit, ze ONI maju dojem, ze NAS ludi je privela... vyhladzovanie sa stale deje..

aduskatt
17. sep 2012

@jajatko mohli☹ oni mozu vsetko.........aspon teda su o tom presvedceni

prevenar
17. sep 2012

@jajatko teoreticky mohli ..nezabudaj ,ze zijes v ockofasistickom bananistane (ak teda zijes na slovensku 🙂 ) ..ale to sa neda nevsimnut si to .. dietatku sa spravi na ramene obrovsky hnisavy pluzgier. to sa neda prehliadnut.

prevenar
17. sep 2012

@jajatko ockovanie je predsa jedna z foriem redukcie obyvatelstva a velmi ucinna .. idu na to cez zvysovanie chorobnosti, znizovanie plodnosti ...celkom je mozne, ze cez vakcinu ta spravia zranitelnu na isty virus ktory maju vyrobeny a jedneho dna im "ujde" ..s genovou manipulaciou sa da spravit vsetko a vakciny su bez akejkolvek kontroly ,, takze ani boh nevie co v nich fakt je a co a kedy "skusaju" ..a to ze radi "skusaju" je fakt . obcas sa nieco prevali ..ale kolko je toho co sa neprevali ? 😖

prevenar
17. sep 2012

@michaelamilan ahoj

ak nemas cas tak si precitaj aspon poslednych 300 ,,alebo 500 stran ,, to celkom staci. ..samozrejme nie je od veci precitat to aj cele pre lepsi "obraz" .

+ mrkni si tieto dve videa , vela pochopis.

http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1029

https://vimeo.com/40119480

tak vela stastia 🙂

ps: povinne ockovanie neexistuje .. je to len taky psychologicky trik, aby ho ludia priali bez reptania .. ked idu ockovat dieta , tak musis najprv podpisat SUHLAS ,ze to spravia .. ked ides 100km/h cez obec a chytia ta tak mas po ftakoch ..a ani nemusis podpisovat,ze s tym obmedzenim na 50 km/h suhlasis ..preco je to tak ? 😉

syla
17. sep 2012

OT: Práve som náhodou natrafila v inej téme na našu starú známu, ktorá má rada kontroverzné témy - tá žena fakt nemá chrbtovú kosť 😠

babi1
17. sep 2012

@nikimax po prečítaní tvojho príspevku, by som tiež najradšej kričala od hnevu a bezmocnosti, kde to žijeme? kto je oprávnený keď nie oni? tak načo nám je taký úrad? koľko prípadov v roku uznajú, že niekde niekto zo zdravotníctva pochybil? nám keď umrel vnúčik tiež sme si mysleli, že oni to prešetria a zistia, kto pochybil, odpoveď bola jedna strohá veta a aj po odvolaní opäť tá istá veta: nezistili šetrením žiadne pochybenie... z úplne šialenej bolesti a nešťastia som im na všetky mailové adresy, čo majú na stránke napísala tento zúfalý mail:
Vážené dámy a páni,
Chcem sa poďakovať Vášmu inštitútu a Vašim kolegom, na ktorých sa naša rodina s dôverou obrátila. Očakávali sme pomoc pri prešetrení pôrodu našej dcéry, pri ktorom sa jej narodil klinicky mŕtvy synček.
Za štyri mesiace nedokázali Vaši kolegovia vlastne nič, len si počkať, kým zrušia levickú nemocnicu a takýmto spôsobom sa elegantne zbaviť povinnosti a excelentne nám to oznámiť.
Za takúto pomoc sme Vášmu inštitútu a Vašim Váženým kolegom – možno aj Vám osobne, nesmierne vďační a prajeme Vám zo srdca, aby ste si v živote mohli podobný zážitok na vlastnej koži a vo vlastnej rodine užiť, lebo ináč nepochopíte, čo sme od Vás potrebovali.
S prianim pekného dňa... podpis

ešte v ten deň sme sa dozvedeli podrobný postup prešetrovania aj pravdu, že predsa pochybili, ale nestihli si to odpripomienkovať kým nemocnica fungovala a keď už od istého termínu nefungovala, tak nezistili pochybenie... Tvoje pocity a bezmocnosť presne poznám ☹ Prestala som dôverovať lekárom, radšej si zisťujem o chorobách informácie zo všetkých možných zdrojov, aby som sa s nimi "akotak " na úrovni mohla porozprávať a neverím ani očkovaniu a vakcínam, je to morbídny biznis... 😔

ewisam
17. sep 2012

Ale ste sa do mna pustili teda 🙂
@manof no tak to Ti gratulujem k uspechu a cudujem sa, ze nechodis prednasat po svete - bilinky, vitaminy- vseliek 🙂 Ber to viac menej ako humor
@usiko Ja tvrdim, protilatky su v tele cloveka dolezite, ako ich ziskas?
@zaockujteajslnko Najlepia obrana je utok? 🙂 Skus mi radsej seriozne odpovedat. Co je mensie zlo, prevencia, alebo liecenie nasledkov resp. dosledkov ochorenia?

@olivia6 ok, takze zrusme ake kolvek ockovanie, sak naco? Budu sa ludia liecit vyhradne silnymi antibiotikami, farmaceuticke spolocnosti o nic nepridu, vyberu si to na liekoch....a vsetci sa budeme usmievat, ked pride epidemia osypok a podobne.... nasadme si ruzove okuliare a cakajme na zazrak. A ze to nie je utopia s osypkami dokazuju pravy z Europy a palcove titulky z tohto leta

ewisam
17. sep 2012

@kbeata tvoja volba, ale je to zaujimave ze vlastne niesi proti ockovaniu, len cakas 🙂 na kvalitnejsie vakciny? 🙂

jajatko
17. sep 2012

@prevenar no nespravil sa jej hnisavy pluzgier mala tam iba taky vpich - cervenu bodku na ramene a bola cely den a aj na druhy a treti den velmi spava, ledva sa budila a potom este asi tyzden na to bola zase cely den taka spava a ledva reagovala, neviem ci to s tym suvisi alebo nie, no rada by som vedela, ze ked teda od 1.1 2012 to bolo zrusenie, teda to ockovanie proti TBC, ci ich mozem zazalovat alebo ci sa s tym da nieco robit,. Ja som uz na 100% rozhodnuta, ze moja malicka ZIADNU kyselinu do telicka nedostane a pojdem aj cez mrtvoli, mozu ma pokutovat aj sa na hlavu postavit a odrazat usami, je to MOJE dieta a ja som jej mama a budem si ju chranit az na svoju vlastnu smrt. Je smutne, ze v tomto svete je miesto pre nenavist a ublizovanie a na lasku sa zabudlo, totalne ju vylucili z diania. Ostala len hra v kocky.. Je mi z toho uprimne zle. Viem, ze vela ludi neveri na liecitelov, no ja sama som si jednu liecitelku overila, ktora lieci bylinami a mna dostala vdaka tymto pre niekoho burinam z velmi neprijemnej choroby.. to C-cko som zacala riesit a budem riesit vsetko tak, ako to bolo volakedy.. Dokonca som odhodlana druhe dietatko odrodit aj ked niekde vonku na luke - lepsie ako v nemocnici kde ti do tela zavedu same pliagy. My sme si s malinkou z nemocky zobrali domov peknu infekciu a doteraz sme sa z toho nevedeli vylizat..Pripada mi to, akoby nas zdravotnictvo bralo ako na pase ako nejake mrazene kurence..

ewisam
17. sep 2012

@prevenar Dakujem za objasnenie, z mojej strany to nebola to statisticka studia... aby sme si rozumeli 😉