Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

katarinka81
1. okt 2012

@luba41 tie zlomeniny si najskor niekto vymyslel. Hrozný príbeh. V takýchto prípadoch si hovorím, chvala bohu, že žijem na tom našom trafenom slovensku

abbey1
1. okt 2012

@mariynka Osobne poznám 2 prípady, keď u detí prepukli práve po očkovaní osýpky.
DMO je skutočne niečo úplne iné ako obrna, voči ktorej sa očkuje.

kaja73
1. okt 2012

@katarinka81 ono existuje diagnoza osteogenezis imperfekta-chorobna lamavst kosti- to dieta ju pravdepodobne ma-nasim susedom sa take babo narodilo.
Uz po narodeni malo vyse 100 zlomenin a aj chudatko zomrelo 😔
Toto je skor na geneticke testy ako na socialku-pri tom irskom/slovenskom/ babatku.

katarinka81
1. okt 2012

@kaja73 spominali tu chorobu v tom clanku, no rodicia by asi nieco take zbadali. Vsak to dieta by bolestivo reagovalo pri kazdom zdvihnutí a to by boli v nemocnici už dávno a nie dva dni po očkovaní. A spomínali tam aj vykĺbeninu a to určite nesúvisí s lámavosťou. Isto to chceli na tých chudákov našiť aby im to dieťa vzali. Lekári vedia byť svine aj kvoli ovela menším peniazom a ak ide o adopcie tak preco nie

kaja73
1. okt 2012

@katarinka81 su rozne typy a druhy tejto choroby-od nezlucietelnej so zivotom az po bezpriznakovost do cca 2-4 rokov- az potom zacnu vznikat tak 1-2 krat do roka zlomeniny-je tam mysli 6 stupnov ci kolko a tie zlomeniny mohli kludne vzniknut pocas ockovania,ked ho pridrzali 😲
Jedine genetika da na to odpoved.

katarinka81
1. okt 2012

@kaja73 asi máš pravdu. Mne len tam nepasovala tá vykĺbenina. Každopádne úrady reagovali prehnane a dúfam že to rodičom celé dobre dopadne

kaja73
1. okt 2012

@katarinka81 ono aj klbove spoje maju volnejsie tzv-laxne-teda sa lahsie vyklbia. ☹

kopirujem

Okrem zlomenín, môžu nastať problémy v iných častiach tela. Väčšina z nich je, rovnako ako zlomenín, výsledkom defektov kolagénu.

Spoje môžu byť laxný.
Očných bielkov môže byť modrá alebo šedá.
Zuby môžu byť sfarbené a krehké.
Tam môže byť vyšší záväzok podliatiny (pripočíta k chybného kolagénu v malých cievach).
Hluchota môže dôjsť (pozri nižšie).
Prietrže sú častejšie u ľudí s OI.
Nadmerné potenie alebo neznášanlivosť tepla sú spoločné sťažnosti. Príčinou toho nie je známa.
Rast môže byť znížená.

katarinka81
1. okt 2012

@kaja73 tak je to teda jednoznačné. Čo to bolo potom za odborníkov. Jasný dôkaz toho, že ked sa raz dostaneš k lekárovi, tak ťa už nič nezachráni :o( Smutné

samiana
1. okt 2012

@luba41
19. Když nastane problém, obviní vás

Syndrom třeseného dítěte (jinak známý jako postvakcinační poškození) je jedním z největších skandálů a nespravedlností všech dob.

Očkování způsobuje zánět mozku, s typickým otokem, krvácením na povrchu mozku a krvácením do sítnice. Také se mohou objevit vodou naplněné cysty.

Šarlatánští, pitomí, nekompetentní patologové se po dlouhou dobu domnívali, že tyto příznaky jsou důkazem týrání dítěte. NIKDY nezkoumali, jestli se poškození očkováním neprojevuje podobně (protože očkování přece nemůže způsobit jakékoliv poškození mozku, že?).

Nespočet rodičů bylo posláno do vězení na základě nekvalitního patologického důkazu v nepřítomnosti žádného dalšího důkazu násilí na dítěti; byli shledáni vinnými s týrání dítěte třesením. Mnoho dalších prošlo stresem soudního procesu navíc k bolesti ze ztráty dítěte.

Popírání viny a protesty rodičů nejsou nikdy brány vážně a tento krutý moloch se valí dál, obviňujíc rodiče z toho, co je bez jakýchkoli pochyb běžným vedlejším účinkem současného šíleného očkovacího programu.

V roce 1998 byl Alan Yurko shledán vinným z vraždy svého dítěte a odsouzen na 10 let do vězení, bez možnosti podmínečného propuštění. Byl propuštěn v roce 2004, kdy se ukázalo, že důkazy proti němu byly falešné a byly vyrobeny pouze k ochraně vakcinačního průmyslu.

Zastánci očkování rychle upozorní na fakt, že Alan Yurko byl odsouzený lupič (a proto musel zabít své dítě, že?).

No, já bych nechtěl být ve vaší kůži, pokud by vaše dítě mělo tu smůlu, že by utrpělo tento až příliš častý nežádoucí účinek vakcíny.

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/a21-duvodu-...

+ si k tomu pridaj fakt, že u takto postihnutého dieťaťa v dôsledku boja s "chorobou", teda s vakcinačnou reakciou, zápalom mozgu, zvýšeným vylučovaním toxínov a pod. môže veľmi prudko klesnúť obsah vit C v organizme a práve ten sa prejaví zvýšenou ba až hrozivou lomivosťou kostí, takže stačí jemný dotyk a už sú zlomeniny

Viac by mohol k veci povedať @petot

mariynka
1. okt 2012

dakujem vam 🙂

tepka
1. okt 2012

Takže máme po poradni...chystali sme sa na prvé odmietnutie mali sme zo sebou vlastný papier adt..pripravení 😉 ale o očkovaní nepadlo ani slovo čo nás prekvapilo ok boli sme tiež ticho 😉 čiže daľšie poradňa v januári to už budeme mať rok aj 4 mesiace a ešte sme nemali akože ani jednu vakcínu nerátam bcg a nemuseli sme zatím nič odmietať fúha neviem či doktorka sa nás nechce už ani pýtať alebo že by na to zabudla???? 😀 😀 😝

nikimax
1. okt 2012

Zdravím, dnes sme dostali výsledky z alergo- imunologie 😒 Zistili, že Maxim má dosť zníženú hladinu vitam. D, len 20,8 a norma je 60-200 nmol/l. Vedel by niekto poradiť, v týždni ideme k lekárke na konzult., čo nám môže odporučiť? Ja mám už obavy z nejakých chemikálií, ak by mudr. chcela do neho ládovať.... Bože, s tými následkami po očkovaní stále ešte nie je koniec- obavili mu aj mierne alergie- prach, breza, orechy, žltok...atd... 🙄

prevenar
1. okt 2012

@tepka haluz,, ale aj tak dobre 😀

manof
1. okt 2012

@zaockujteajslnko
v DM drogérii majú tuším len kombináciu vitD s vápnikom, ale čistý vitD som tam nevidel.

A čo je pre Teba "lacný"? To je dosť relatívny pojem.
Najlacnejší je Vigantol - ak si ho dáš predpísať, tak "zadarmo". Ale okrem syntetického nosiča ho navyše ešte vyrába výrobca vakcín (Merck), tak je otázka, či by si do toho šiel. A potom už len také, čo majú kopec všelijakých prídavných látok, alebo také, čo sa musia objednávať zo zahraničia.

prevenar
1. okt 2012

@nikimax ...ale ked si zas zoberies, ako fantasticky je chranene proti zurivym smrtelnym chorobam ...^^ ..ok, to nie je dobre ani na vtip ☹ ☹ ☹

koli D vit napis @manof ovi

manof
1. okt 2012

@mariynka
Kurník šopa!
Až teraz som si uvedomil, že som v tom článku vo Vitalite zabudol napísať o rozdiele medzi detskou mozgovou obrnou a vírusovou detskou obrnou (poliomyelitídou). Každopádne proti DMO sa neočkuje.

Nakaziť sa dá viac-menej len zo živej vakcíny, ktorá sa u nás nepoužíva od roku 2005.
Na druhú stranu, nedá sa úplne vylúčiť ani nákaza neživou vakcínou, pretože obľúbenou chybou výrobného postupu od prvopočiatkov v roku 1955 (viď tzv. Cutter incident: http://en.wikipedia.org/wiki/Cutter_Laboratorie... ) až dodnes (viď http://www.slobodavockovani.sk/news/katastrofal... ) je nedostatočná inaktivácia živých vírusov detskej obrny, takže je vysoko pravdepodobné, že aj do dnešných vakcín sa sem-tam nejaký živý vírus prešmykne. Každopádne, pravdepodobnosť nákazy je rádovo nižšia, než keby sa používala živá vakcína.

manof
1. okt 2012

@nikimax
Tipujem, že vám lekárka predpíše Vigantol.
Nie je to síce to úplne najlepšie, čo je na trhu, ale asi lepšie než rana medzi oči.

sirael
1. okt 2012

@tepka A vy ste sa uz niekedy predtym bavili s lekarkou, ze nechces ockovat?

nikimax
1. okt 2012

@manof to ozaj?no tak dakujem pekne, ešte mám 2 kusy po malej 🤐 Ale pri takomto výraznom nedostatku, mu zrejme budeme dávať ten Vigantol po lyžiciach 😒 tak sa zíde....idem pozrieť, či to má nejaké vedľajšie účinky.....paranoja nepustí.... 🙂 😉

tepka
1. okt 2012

@sirael no jasne vreveli sme to

merja
1. okt 2012

Chtěla jsem se ještě zeptat na jednu věc na internetu se píše,že do 4měsíce je nejvíce novorozenec chráněn protilátkami, které pak mezi 4-6měsíci je nejslabší. Vyplatí se tedy asi podle mě očkovat pokud se "musí" buď těsně před 4 měsícem a nebo pak po 6měsíci? Doktorka mne upozornila na to, že se musí očkovat, že je k tomu "nucena" a že je pravda, že tu riziko je, ale je k vzhledem k očkovaným dětem nepatrné a nebrání se posunout očkování. Tak teď nevím jestli očkovat před a nebo po

nae
1. okt 2012

@merja ahojky, ako tu už niekto písal predo mnou: MUSÍ sa jedine umrieť, nič iné sa nemusí 😉
Medzi 4. a 6. mesiacom je obdobie tzv. imunologického okna, podľa najnovších teórií sa má už v tomto období zavádzať príkrm všetkého druhu vrátane všetkých druhov masa, lepku, vajec apod., imunitný systém by si mal s tým všetkým najlepšie poradiť... no comment.
Ale k tvojej otázke: čím neskor sa očkuje, tým "lepšie", kojenec je silnejší, vačší, vyvinutejší, s vyvinutejšou hematoencefalickou bariérou. Pokiaľ budeš očkovanie posúvať, podľa českej vyhlášky máš stihnúť tri dávky hexavakcíny do 12 mesiacov veku a štvrtú dávku do 18 mesiacov veku. Vyhláška nepojednáva však o schéme 2 plus 1, ktoré sa aplikuje, resp. by sa malo aplikovať, u detí, ktoré sa začali očkovať až vo vyššom veku (po 6 mesiacoch života), pričom táto schéma je spomínaná ako alternatíva aj priamo v príbalovom letáku k hexavakcíne.
Vakcínu Priorix, resp. MMR, treba podľa vyhlášky očkovať od 15. mesiaca veku, ale nie je stanovená horná hranica. Doporučujem - ak očkovať (napr. kvoli tomu, aby dieťa prijali do školky), až po 2. roku.
Ešte k lekárke - chápem, že chce byť krytá. Ja som dala informovaný nesúhlas, že nesúhlasím s očkovaním konkrétnou vakcínou pred ukončeným 6. mesiacom veku, dr. chcela dopísať, že si uvedomujem zdravotné následky vzniknuté neočkovaním (v preklade - že som nezodpovedná matka 🙂) a je to založené v karte.

P.S. podľa iných teórií by sa nemalo očkovať, ani keď deťom lezú zúbky, v zime, počas splnu. 🙂

merja
1. okt 2012

@nae ahoj takže jestli tomu rozumím, tak se můžu domluvit na očkování nejdříve v 6měsíci. Sama lékařka souhlasí s vakcínou hexa 2+1 a očkovat po dvou měsících po první dávce - nebrání se dohodě. 6měsíc vychází lednu tak uvidíme jak se domluvím.

lucia2207
1. okt 2012

@nae toto môžem potvrdiť, zaočkovali nás keď nám išli zúbky a veru sme sa poriadne natrápili, ešte aj tak sme sa nedostali do normálu a to sme 5 mesiacov po očkovaní ☹

prevenar
1. okt 2012

@merja "lekarka suhlasi s vakcinou hexa 2+1" !!! oooooooooooooo ake vznesene od nej ! hned by som sa vrhol na kolena a bozkal jej crievicky aspon hodinu za nieco take velkodusne ! jej dobrota mi uplne vyrazila dych ^^

neviem, ale nechcela by si pred tym ockovanim nieco precitat o povahe ockovania ? napriklad na tomto fore ? ..ked budes mat do 10 dni doma dieta s ekzemom, potravinou netoleranciou , cukrovkou , autizmom a pod. vymenou za uplne nic , lebo nic je jediny benefit z vakciny ..to sa bude tazko vracat spat , to mi mozes kludne verit .

prevenar
1. okt 2012

@lucia2207 no a hura do dalsej vakcinacie, smrtiace choroby cihaju predsa za kazdym rohom ..co ked dieta rovno aj zomrie na vedlajsie ucinky, to nevadi ,, hlavne ,ze ho "nedostal" mumps ,alebo osypky ....

lucia2207
2. okt 2012

@prevenar Nie, my sme s očkovaniami skončili, a MMR nedám určite, písala som o našich vedľajších účinkoch niekoľko strán dozadu a som na 100% rozhodnutá ,že už to svinstvo určite nikdy nedám.No žiaľ každy sa učí na vlastných chybách ☹ hlavne že som sa poučila.🙂

lucia2207
2. okt 2012

@prevenar ešte som zabudla poznamenať, že aj vďaka tomuto fóru, ktoré odkazuja aj na rôzne zaujímavé a dôležité články som sa rozhodla neočkovať a moje 4-té dieťa (ak bude 😀)nebude očkované vôbec .

nae
2. okt 2012

@merja Takú lekárku ti možem len závidieť...áno, možeš začať až v 6 mesiacoch, event. by sa dalo aj v 8 mesiacoch, je to na tvojom rozhodnutí. Stále je to v súlade s vyhláškou MZ, lekárku za to nikto nemože postihovať a teba tiež nie.

nae
2. okt 2012

@prevenar Áno, je to paradox, ale v súčasnosti si takáto lekárka zaslúži takmer bozkávať črievičky, lebo je s ňou normálna reč čo sa týkla posunu očkovania a šetrnejšej schémy. Čo by aspoň za toto iní dali.
Inak s tebou súhlasím a chápem, že ťa len slovíčko "očkovanie" vytáča. Len stále nechápem ten tvoj "nick", lebo aj antireklama je stále reklama 😉
Ešte mi prosím ťa vysvetli, ako vyriešiť situáciu, keď potrebuješ dať dieťa do štátnej školky, lebo na inú jednoducho nemáš financie, nemáš žiadnu, vobec žiadnu rodinu, ktorá by sa o dieťa starala, pokiaľ by do školky nešlo, nemáš financie ani možnosť súkromného opatrovania a z ekonomických dovodov sa musíš vrátiť do práce. Žiadny pediater ti nechce dať sfalšované potvrdenie o očkovaní, ani nechce zapísať (a vyúčtovať si) očkovania, ktoré boli uskutočnené len "akože" (prídem, očkovacia látka sa vyleje do kanála, zapíše sa, že dieťa bolo zaočkované) apod.
Ako riešiť takúto situáciu, keď dieťa bez očkovania do školky nevezmú. Pýtam sa to vážne, nepotrebujem iróniu ani posmešky, vyhrážanie apod. Ďakujem.