Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

boise
17. okt 2012

@lucia2207 za nic..nechcela som tu reklamu robit, preto ip... 😉

prevenar
17. okt 2012

@zaockujteajslnko jo, to sa deje KAZDU chvilu, priam stale ! ..no vazne 🙂

prevenar
17. okt 2012

@nae inak , dosla ti moja IP ? mam taku skusenost ked nikomu posielam IP a je v tom vela linkov , tak to proste neprejde ..poslal som to uz na obed. ak to nemas , daj mi do IP nejaky mail .

🙂

petah82
17. okt 2012

@prevenar mna tie reklamy na vakcinky nad touto diskusiou vytacaju uz tyzden. a dnes su aj dole 🙂 vsade nas vychytavaju, ale tu su fakt zle 😀

sirinka
17. okt 2012

@prevenar
@petah82 ja hore nemam nic a dole ikeu 😅

petah82
17. okt 2012

@sirinka este ta asi nemaju evidovanu medzi clenmi sekty, ktorej clenov treba napravit na spravnu cestu a este ked je na to aj ta akcia, tak sa niekto urcite chyti 😀

prevenar
17. okt 2012

@sirinka ked refreshnes tak zistis, ze sa to strieda ..raz tam je ikea, potom GSK 🙂

zaockujteajslnko
17. okt 2012

@prevenar
a co rotarix ma tiez problem so "znecistenym prostredim ale vakcina je cista"? 😀 ..........AKCIA......... potrhajte si udy ovcania! 😀

nae
17. okt 2012

@prevenar ahoj, ďakujem ti! Všetko prišlo. Postupne to budem prelúskavať.

prevenar
17. okt 2012

@zaockujteajslnko "ovcania" LOL ! ..tak to nema chybu, zabil si lol !!! haha

zaockujteajslnko
17. okt 2012

@prevenar
ovcania som prebral, to uz vynasiel iny ovcan predo mnou 😀

prevenar
17. okt 2012

@zaockujteajslnko aha 🙂 ..tak to asi nebol potom skutocny ovcan , nie ? 🙂

zaockujteajslnko
17. okt 2012

@prevenar
asi tak, mozno vlk maskovany za ovcana 🙂

abbey1
17. okt 2012

Prosím vás, zaregistrovali ste niekto info, že vraj bola nejaká šarža skutočne kontaminovaná?
Dostala sa mi do uší taká neoverená info zo zahraničia. Tak zajtra sľúbili dať zdroj.

brumka111
17. okt 2012

manof....pls, vies mi povedat, ze kolko virusov sa dostane do tela dietata pri jednom povinnom ockovani?

prevenar
17. okt 2012

@brumka111 ..predpokladam ,ze to zalezi od toho kolkymi virusmi je vakcina kontaminovana 😉

prevenar
17. okt 2012

@abbey1 moja predstava o celom probleme je taka ,, ze su kontaminovane vsetky a vzdy . otazka stoji ,ze na kolko... a cim.. ^^ O_0

brumka111
17. okt 2012

@prevenar cize hexa vakcina 6 typov virusov? alebo este aj nejake subtypy virusov?

manof
18. okt 2012

"Ukázali jsme jim důkaz autizmu z očkování"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ukazali-jsm...

meg_junova
18. okt 2012

Tak z pravneho hladiska lekarov nemozu pokutovat za neohlasenie neockovania dietata..

prevenar
18. okt 2012

@brumka111 netusim a v zasade ma to nejak ani moc nezaujima 😉

nae
18. okt 2012

@brumka111 To je taká záludná otázka 🙂 Štandardne dostane dieťa napríklad pri očkovaní hexavakcínou 6 typov cudzorodých oslabených patogénov (niektoré z nich sú vírusy, iné baktérie). K tomu je vo vakcíne proti pneumokokom 10 alebo 13 oslabených kmeňov pneumokoka (Synflorix vs. Prevenar). V SR sa očkuje vačšinou naraz, takže do jedného stehienka 6, do druhého 10-13 oslabených patogénov. K tomu pripočítaj v neskoršom veku očkovanie proti MMR, tam sú 3 typy živých patogénov. Vynásob si to celkovým počtom očkovaní. To sú len prvé 3 roky života, ďalšie očkovania si pozri v nejakom očkovacom kalendári na nete alebo v zdravotnej knižke.
Toto sú známe zložky. Nevieme ale, či sú tam aj ďalšie vírusy alebo baktérie, ktoré sa tam mohli dostať omylom, alebo z "potenciálne kontaminovaného prostredia".

nae
18. okt 2012

@lilke
----Nenajde sa tu aj znalec vakcin? Potrebujem vediet, ktore ockovacie vakciny obsahuju vajce, resp. su vypestovane na vajecnych bielkoch, a ktore vakciny obsahuju stopy antibiotik, prip. aj akych?

Tie vajcia - kvoli alergii? Infanrix, Priorix, ostatné si musíš nájsť na nete, z hlavy neviem. Nájdy si príbalové letáky (napr. tu http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock... si ale aj zahraničné mutácie príbalového letáku, v našom sa nemusia uvádzať všetky zložky, to sa týka aj stopových množstiev atb.!), tam by malo byť napísané v kontraindikáciách, kedy treba dávať na očkovanie pozor.
K tomu pár poznámok tu: https://www.modrykonik.cz/katalog/firma/luthien...
Snáď ma ešte niekto doplní.

Čo sa týka antibiotík, tak v niektorých príbalových letákoch sú písané, ale často aj nie. Pravda je taká, že pokiaľ niečo kultivuješ in vitro (v miskách na nejakých bunkách v termostate), atb. sa tam vačšinou dávajú štandardne a nikdy ich na 100% nevymyješ ani pri konečnej purifikácii.

manof
18. okt 2012

@nae
Príbalový leták Ťa nespasí, lebo v ňom napr. nenájdeš zmienku o tom, že všetky Infanrixy OBSAHUJÚ KAZEÍN.
http://www.drugs.com/pro/infanrix.html
(hľadaj "casein")

A potom, že nám utešene rastie počet alergických detí, že?

manof
18. okt 2012

Pre anglicky rozumejúcich:

výborný celovečerný film o očkovaní:
"Shots In The Dark: Silence on Vaccine"

https://www.youtube.com/watch?v=pnxAsrAK2hw
martinkah
18. okt 2012

ahojte, je to mimo témy očkovanie, ale myslím, že mnohých by to mohlo zaujímať - utorok, 20,00, STV2, dokument "Pekné, ale škodlivé" - o výrobe oblečenia v Číne a pod. (celkom brutal upútavka, ľudia, čo si pri tejto práci ničia zdravie)

bobocka
18. okt 2012

@manof uz davnejsie som sem dala tento link,jeden z prvych dokumentov o ockovani ,ktory som videla a asi po prvych 5 minutach nastala riadna revacka ☹ velmi silna vec.btw k decku sa ti vyjadrim,len este cakam ci si aj kamosky nerozmyslia a nebudu to chciet 😉

manof
18. okt 2012

@bobocka
Taxa ospravedlňujem za duplicitu.

heimdalls
18. okt 2012

To s tou nepasterizovanou bryndzou snáď nemyslíte vážne! Jednoznačne ju treba kupovať mimo obchodných reťazcov o jej blahodárnych a pre zdravie priaznivých kultúrach ani nehovoriac, ale nepasterizovanú? Tento rok boli v Lučeneckej a Veľkokrtíšskej nemocnici hospitalizovaný ľudia ktorí sa nakazili z nepasterizovaného ovčieho syra http://www.webnoviny.sk/slovensko/v-obci-budina... a niekto tu skutočne odporúča nepasterizovanú bryndzu?
Prevenar, teraz si ma maximálne prekvapil, TY, ktorý si sčítaný a podkutý v téme zdravej výživy napíšeš takúto kravinu, nepoviem keby si choval doma (100% zdravú) ovcu a robil bryndzu z mlieka ktoré nadojíš sám, ale kupovať ju od kadekoho nepasterizovanú a chovať tým dieťa....!?

merja
18. okt 2012

@prevenar No paní doktorka říkala, ne abych ji pak "podrazila"a řekla, nechci očkovat hehe. To bych jí neudělal. Jsme ráda, že se domluvíme a sama to navrhla a určitě to klidně můžu i posunout pokud bude mít zoubky-růst. Známý profesor přes infekce v rodině taky říkal, dokud je dítě kojené plně, nepotřebuje očkovat až pak. Takže si myslím, že po tom půl roce už to bude "lepší" než to cpát do něj ve třech měsících. Budu více vnímat i jeho reakci na vakcínu a reagovat podle toho - odmítnout a nebo pokračovat. Bude starší a víc se pozná, tak nám to říkali i na kurzu. Ona nás paní doktorka měla jako děcka a všichni jí tady důvěřují a má plnou ordinaci, každý chce k ní.Je to jedna z mála toktorů, která když k ní přijde mamina s dítětem od praktické a ukáže jí co jí napsala za recept obvoďačka - antibiotika, tak jí to roztrhá a dá šetrnější variantu. Má opravdu jiný přístup. Nechce dávat i jen tak dětem antibiotika... má na to přístroj na krev a podle toho se rozhodne. Prostě necpat všechno hned bez ověření. To se mi líbí na ní 😎